Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai agresszió fórum

Iskolai agresszió (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
77. c114183a1c (válaszként erre: 76. - C114183a1c)
2014. jan. 14. 09:09

Áh, még korán van. :(


Tehát én már az első körben a tankerületigazgatóhoz fordultam volna. És most is azt tenném, kiemelve azt, hogy bár elmehettem volna a rendőrségre, nem tettem, nem csináltam az ügyből cirkuszt. Ezért nyilván Ő is egyből más szemmel fog Rád nézni Era.

76. c114183a1c (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 09:06

Ne haragudj, de engem érdekelne a Gyermekem jegye, bizonyára magamból indulok ki, hiszen az én Fiam most nyolcadikos.

Ahhoz pedig úgyhiszem joga van, hogy normális keretek között tanuljon, senki meg ne félemlítse. No, de lehet, hogy velem van baj.


Én már az első körben a tankerülteigazgatóhoz fordulnék, kiemelve azt, hogy bár elmehettem volna a rendőrségre, nem tettem, nem csináltam az ügyből cirkuszt. Ezért nyilván Ő is egyből más szemmel fog Rád nézni Era.

75. trapiti (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 09:01
Szerintem pedig igenis ki kell állni a gyerek mellett, meg kell nézni, hogy jogosak-e a rossz jegyek. Ha nem jogos, akkor nem szabad cserbenhagyni a gyereket. Ha nincs rá mód, hogy másik iskolába kerüljön, akkor meg kell védeni itt. Ha a tanár érzi, hogy jogtalanul jár el és kicsit sarokba szorítják, rögtön nem lesz olyan bátor... Nekem az a tapasztalatom, hogy ha látják, hogy a szülő nem fél kiállni a gyereke mellett, rögtön nem mernek annyi mindent megtenni... ld. Orsóséknak senki nem mer szólni semmiért, mert azonnal balhéznak. Nem azt mondom, hogy így kell, de ha igaza van a szülőnek, és a gyereknek, akkor nem kell elviselni hogy bosszút álljanak rajta.
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 08:46

Nem vontam kétségbe semmi, és azt sem mondtam, hogy hagyni kell, csak annyit, hogy ne feszítsd túl a húrt. Megoldódni látszik a verekedés, a tanár bosszút áll az ezzel kapcsolatos problémák miatt, ha úgy közelítesz, akkor rosszabb lesz.

Csak a gyerek érdekében mondom, amit mondok. Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet most bármit tenni...

2014. jan. 14. 08:42

Azért érdekel a 2-es mert tanul a gyerek.Miért kell az önbizalmát nyírbálni?

Ne verjék,ez igaz de tanulni jár az iskolába ,nem?

Túlfeszítem a húrt?Mivel?Azzal hogy figyelek a gyerek tanulmányi eredményére?Szerintem ez nem baj!A természetismeret egy olyan tantárgy amiből ha tanul ,nem lehet rossz jegye belőle.Én tisztában vagyok a gyerekem képességeivel nem várom el hogy 5-ös legyen ,de tudom hogy tanul és még is "csak" kettesre elég?

72. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 08:32

Azt gondolom, ha a fiú nem bántja, illetve senki nem bántja a gyerekedet, akkor kit érdekel, hogy csak kettes? Persze tudom, hogy rontja az átlagát, de a végtelenségig a tanár sem teheti meg. Ha megnézed a dolgozatot és úgy látod, hogy jobb, mint amit kapott érte, akkor esetleg felülvizsgáltathatod, de lehet felesleges lenne túlfeszíteni a húrt. A lényeg, hogy ne verjék a gyereket. Esetleg megkérdezheted a tanárt, hogy miben kellene fejlődnie a gyereknek, hogy jobb jegyet kapjon.

A tornatanárok manapság a torna érettségit veszik alapul. Sajnos ettől romolhatnak az érdemjegyei.

2014. jan. 14. 08:24

Sajnos megint itt vagyok.A késes dolog óta az ofő aki fiam természetismeret és torna tanára ,a tanulásban vagyis az elért jegyei látványosan romlanak.A gyerek 4-5 tanuló a természetből is ami ugye tavaly környyezet volt szintén 4-es volt.Tanulunk mindennap kikérdezem és még is a témazárói rendre 2-re sikerednek.Éreztem hogy a gyereken fog bosszút állni de hogy ennyire arra nem igazán számítottam.Tegnap megint 2-es lett a dolgozata felhyívtam a tanárt udvariasan kérdeztem van-e arra mód hogy láthassam a dolgozatot ,azt mondta csak a suliban haza nem hozhatja a gyerek,Ma megyek délután kiképeztem magam a háziállatokból hogy képben legyek.Hozzátenném hogy afiam matekból 4-es dolgozatokat ír,töriből szintén.Már a természetismeret felmondásakor én mondtam hogy többszőr már ne mondja fel nekem ,tudom hogy tudja és bízzon magába sikerülni fog.Hát nem sikerült mert a 2-es minden csak nem siker.Torna:12-éves fiúnak 100 fekvőtámasz a cél!Szerintem ez még felnőtt mindennap sportoló embernek is nehezen menne?!és van még pár hasonló húzása a tanárnak.Kérdésem:Milyen lehetőségei vannak a szülőnek?Megkérhetek-e más tanárt hogy ő is nézze át a dolgozatot?

Tanácsokat várok.

70. c114183a1c (válaszként erre: 69. - 325b42d966)
2013. dec. 16. 18:57

Nagyon szívesen! Ennyit tudtam tenni. Azt hiszem, én elbeszélgetnék a Gyerek szüleivel. Megmondanám, hogy még egy alkalom és megyek a rendőrségre. Jól gondolják át!

Én pl. azt sem tudtam, hogy szigorítottak a Ptk.-ban, de szerintem a gyerek anyja sem tudja, hogy elég csak megfenyegetni, már az is bűncselekménynek számít. Ezt is elmondanám Neki.

69. 325b42d966 (válaszként erre: 67. - C114183a1c)
2013. dec. 16. 18:45
Köszönöm a segítségedet.
2013. dec. 16. 18:45
Holnap megy a fiam suliba.A múlt héten nem volt,így annyi a fejlemény hogy pénteken újra bement a férjem a suliba mint írtam már ők kértek időt mi 2 napot adtunk.Az egyik gyerek hirtelen beteg lett így múlthét kedden már ő sem volt a másikat kivitték az óráról,átkutatták (persze hogy semmi nem volt nála hiszen előtte egy nappal beszéltem az anyjával.Az igazgató személyesen garantálja hogy a fiamnak a suliban semmi baja nem lehet.Mi megoldjuk a suli utánit.Kezdjük kísérgetni mint elsős korában.Tanítás után megyek érte,bár nem megyek a suli elé hanem útközben találkozunk.,így szeretném kizárni hogy csúfolják emiatt bár a fiamat nem zavarja ha megyek azt mondta nagyobb gyerekekért is mennek a szüleik.A héten reggelente is elkiséri vagy a párom vagy én.Januártól a reggeleket még nem tudom hogyan oldom meg ,mert én hajnalban már pestre megyek a kicsikkel.Reménykedem hogy reggel nincs semmi baj mert eddig sem volt,a fiam viszonylag későn ér a suliba ,nem szeret előbb ott lenni mert kiküldik őket az udvarra,így becsengetésre időzíti az érkezését.Megbeszéltük még azt is hogy ha napközben "baj van" SMS-küld akár a wc-ről is és én megyek be máris.Egyenlőre ennyit tudunk tenni,de ha folytatódik az egész már a családsegítő és a rendőrségre megyünk.
2013. dec. 16. 12:16

Era!


Most beszéltem az Elnök Asszonnyal. Azt mondta, hogy működik az iskolák közötti áthelyezés, de csak nevelő tantestületi határozattal. Tehát erről határozatot kell hozniuk mindenképpen, és nem a jó Gyereket helyezik át (de hát ezt gondoltuk is).


Ha a KLIK-hez tartoztok, akkor egy másik KLIK-es iskolába fogják, illetve intézheti a szülő, hogy egyházi, alapítványiba átviszi.


Ő mindenképpen azt javasolja, hogy tegyél a rendőrségen feljelentést. Minden gyermekkel kapcsolatos ügyet kiemelten kezelnek, a tárgyalások 1 héten belül lezajlanak.


Az új Ptk. rögzíti, hogy már a fenyegetés is erőszakos bűncselekménynek minősül, nem kell megvalósulnia. Ezt sokan nem tudják!

2013. dec. 13. 06:28
Köszönöm.
65. c114183a1c (válaszként erre: 61. - 325b42d966)
2013. dec. 13. 05:44
Hétfőn jön az elnök asszony. Rá fogok kérdezni, mit kell tenned! Ha esetleg ma hívna, akkor is.
64. migerben (válaszként erre: 59. - 325b42d966)
2013. dec. 12. 19:45

Ez sajnos így van. Hosszú idő, nehéz út mindenkinek.


remélem hamarosan történik valami előrelépés. Nagyon szorítok érte, hogy történjen.

63. migerben (válaszként erre: 60. - C114183a1c)
2013. dec. 12. 19:42
Ez csak elvileg, és nagyobb településeken működik. Mármint az áthelyezés. Ha az adott településen csak egy alapellátó iskola van, akkor nincs hová áthelyezni. Az alapítványi/egyházi bolond lesz átvenni, ő válogathat. Másik településre átjárásra pedig nem kötelezhető a gyerek:(
2013. dec. 12. 16:40

Az iskolából senki nem keresett ma,így reggel újra megyünk.

Az a baj hogy holnap tanítási szünet van nálunk így lehet hogy senki nem lesz bent?

Akkor hétfőn reggel megyünk.

61. 325b42d966 (válaszként erre: 60. - C114183a1c)
2013. dec. 12. 16:14

Akkor is ha ez a körzeti iskola ahová tartozik,?

Nem tudtam hogy ilyet lehet?!

Gondolom ez is hosszabb eljárás?

2013. dec. 12. 13:52
Elnézést, de másik iskolába áthelyezni lehet. :)
59. 325b42d966 (válaszként erre: 57. - Migerben)
2013. dec. 12. 10:50
Sajnos kirúgni nem lehet,de kiemelni a családból ha olyan nagy a "baj" ki lehet de az hosszú folyamat ,és szakemberek bevonása de ehhez "kevés"ha késsel jár iskolába és verekszik kell az is hogy a Családsegítő gondozásba vegye a családot és rendszeresen ki járjanak hozzájuk.Én pszichológus bevonásával kezdeném,de a szülő is kezdhetné ezzel nem várnék az iskolára.
2013. dec. 12. 09:48

A gyerekek "vagánykodnak"egymás között,de kedves anyuka hozzáállása,...nos,az hagy maga után kivetni valót,na és persze az osztályfőnök!!

Nem 1 "játékszerről"volt szó,hanem késről!!Itt inkább az osztályfőnök alkalmasságáról szól az egész!!Mint írtad Erika,hogy 1 kislány is panaszkodik erre a fiúra...bocsi,a tanárnak,nem az a dolga,hogy a gyerekeket oktassa,

és figyeljen??Felháborító,hogy ebben az osztályban senki nem mer lépni???Vajon miért?2 hete,az én fiacskám is úgy jött haza,hogy "hát,ez nem az Ő napja volt"Sállal megkötözték,és dobálták sárral!Amikor az egyik osztálytársa oda ment,és véget vetett ennek a játéknak,bocsánatot kértek tőle....de ott maradt,hogy Őt megalázták!Mondtam,hogy bemegyek a suliba,és megkérdem,hogy vajon hol vannak a tanárok ilyenkor??Kérte,hogy ne menjek be,mert az értelmi szerző,"sajnos"az egyik tanár csemetéje volt,és ha anyukája megtudja,nagyon elporolja a "kicsifiát"!Most csend van,de ha mégegyszer előfordul,tuti,hogy lépek!!!

57. migerben (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. dec. 12. 08:34

Ez szörnyű... még jó, hogy nem lett nagyobb baja a fiadnak.


Nem biztos, hogy ki lehet rúgni a késes gyereket a suliból. Ha nem alapítványi, vagy egyházi iskola akkor nem. Az állami iskoláknak ellátási kötelezettségük van, azaz kötelesek mindenkit felvenni, és a rendszerben tartani,aki a körzetükbe tartozik:( A gyereknek meg kötelező iskolába járnia.

56. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - 325b42d966)
2013. dec. 12. 08:08

Elég szomorú, ha egy szülő azért mert 12 órát dolgozik, nem foglalkozik a gyerekével.

Remélem, hogy az igazgatóval történt beszélgetésednek lesz foganatja. A gyereket, aki késsel jár iskolába ki kell rúgni, illetve nem ártana a szüleit is megbüntetni.

Nevetséges, ami ott folyik az iskolába, bár már nem tudom, hogy mostanság más suliba mi a helyzet.

Régebben és gondolom most is inkább azokat büntetik, akiket lehet és persze azok szüleit is, mert te, én és még sokan nem verjük meg a tanárt...

A fiamra egyszer rácsapták a bejárati ajtót a suliba, a kitört üveg megvágta egy picit a kezét. A tanár (ügyeletes) üzent nekünk, hogy ki kell fizetnünk az iskolát ért kárt, annak a gyereknek, aki becsapta az ajtót nem volt teendője. Én meg bementem és mondtam, hogy örüljenek neki, hogy a fiam megúszta egy kis karcolással, mert így nem jelentem fel a sulit...

55. 325b42d966 (válaszként erre: 53. - C114183a1c)
2013. dec. 12. 07:47

Szia!

Teljesen egyetértek veled,a legfontosabb az hogy a gyerek érezze hogy a szüleire mindig,minden helyzetben számíthat.Én születésétől fogva törekedtem erre ,és mindig van időm arra hogy vele beszélgessek mert csak akkor tud megnyílni ha valami bántja de az örömeiben is szeretnék osztozni mert én is akkor vagyok nyugodt ha ő kiegyensúlyozott és boldog.

Mi felnőttek annyi mindent elviselünk amit az élet "oszt" számunkra de ha a Gyerekemet bántják akkor megfogom védeni.Nem gondolom hogy már 10-12 -éves korban el kell viselni az agressziót,és az a természetes ha a gyerek késsel jár az iskolába.Ugyanakkor azt is tudom hogy a "másik félnek" a gyereke nem magától ilyen.Sajnos ott a családban biztosan komoly gondok lehetnek.Amikor az anyuka mosolyogva mondta a késre hogy ugyan már az egy kis kés,nekem leesett az állam .Kés? kicsi vagy nagy?tök mindegy!

Tegnap egy kislány hozta a fiamnak a leckét ,beszélgettem vele és meglepett hogy mennyire természetesen mondta hogy igen van nála kés neki is szokta az orra előtt nyitogatni ja és bántja is rendszeresen az a fiú aki az én fiamat is.Én kérdeztem hogy anyukája tudja-e ?tudja ,de 12 órát dolgozik naponta és nem ér rá a suliba bemenni.

Nem akarok nagy szavakat írogatni de ez a világ nagyon eltorzult én nem szeretnék most gyerek

lenni.Bocsi egy kicsit hosszúra sikerült.

2013. dec. 12. 07:47
Nagyon várom a fejleményeket!
2013. dec. 11. 19:57

Izgatottan várom a fejleményt! Anyaként együttérzek Veled és bár nyugodt, higgadt természetű vagyok, egy dologgal lehet kihozni a sodromból, ha a Gyerekemet bántja valaki. Akkor viszont meneküljön, ki merre lát! :D


Én is csak megerősíteni tudom azt a hozzászólót, aki azt írta, hogy nagyon ügyesen kezelted a Gyermekedet. Éreznie kell a biztonságot! És kitől kapja meg, ha nem a Szüleitől?


Büszke vagyok rá, hogy a 14,5 éves Fiammal ma pölö haza felé a buszon a lányokról beszélgettünk és minden további nélkül elmondja, hogy mi bántja vagy minek örül. :) Nem vagyok naív, biztos vannak titkai előttem. De egyet tudnia kell! Rám mindig minden körülmények között számíthat és bármit elmondhat! :)

2013. dec. 11. 19:14

Tudom

Értem a viccet.

Be vetettem a varázsszót és meglátjuk mennyire hatott.

51. c114183a1c (válaszként erre: 41. - 325b42d966)
2013. dec. 11. 19:12

Csak vicceltem. :)


Nálunk a megyében a varázsszó a tankerületvezető. Nekem hála égnek még nem kellett használnom. :) De tudom, mert olyan helyen dolgozom...

50. ájrin (válaszként erre: 49. - 325b42d966)
2013. dec. 11. 18:40
Anyatigris:)
2013. dec. 11. 17:28
Ő az aki engem higgadtságra int mert én ma pl be akartam rontani az osztályterembe.(azt hiszem jó hogy nem tettem)
48. kriszta773 (válaszként erre: 47. - 325b42d966)
2013. dec. 11. 16:12
és ő hogy áll ehhez az egészhez?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook