Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai agresszió fórum

Iskolai agresszió (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
17. 325b42d966 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2013. dec. 10. 07:37

Keresünk valakit aki megvédené mert a férjem nagy fia régen ide járt hátha van haver akinek a tesója szintén a mi sulinkba jár.

más

engem egyáltalán nem zavar ha szidnak és ugyanazt mondom én is a fiamnak mint te attól még nem leszek k... ha azt is mondják.

A tanár na ő egy fura ember,új még a suliban és nem igazán ofőnek való.Amikor a fiam szólt neki hogy behúzott neki a gyerek ,mellesleg úgy hogy lefogta a haverja ,a tanár azt mondta biztosan eltúlozza nem is volt az olyan nagy.

Be mennék a suliba ha bemehetnék de ehhez kellene a tanár is aki csak heti 3 -órát van az osztállyal abból kettő természet ismeret óra egy osztályfőnöki és ezen a legfontosabb hogy 100-szor leíratja a gyerekekkel hogy órán nem beszélgetek(ezt mindenkivel )nem azon van hogy megismerje az osztályt ,sőt ezeket helyesírásilag ki is javítja és annyiszor újra írja a gyerek ameddig hibátlan nem lesz.Ezzel semmi bajom ha a gyerek gyakorol helyesen írni,na de az osztályfőnöki nem erre való.

Az órára nem mehetek be ,nem arra való mondta a tanár.Remélem tegnap eléggé erélyes és meggyőző voltam mert nem fogok megállni és várni.A mai napot kapta meg a tanár hogy tegyen valamit ,kértem hívja be a szülőket és üljünk le,ha semmi nem történik csütörtökön megyek az igazgatóhoz.

2013. dec. 9. 20:47

És a fiadnak nincs a suliba egy nagyon jó barátja, vagy nagyobb rokongyerek, stb.?


A csúfolódást nem tudod kivédeni, bár ha egyszer bemennél tanítási időbe az osztályba, akkor személyesen a kis srácnak elmondhatnád, hogy őt is lenne miért csúfolni, stb., talán a verekedésről is beszélhetnél úgy mindenki előtt vele. És persze a tanárok. Na, nehogy már ne tudjon semmit tenni! Egyszer volt a fiamnak is ilyen sztorija, ezek tényleg c-k voltak, az osztályfőnöke nem is engedte ki a fiamat a suliból, hanem felhívta a férjemet, hogy menjen érte.

Az én fiam is sokszor volt céltáblája a gúnyolódásnak, mert dadog, mert duci is volt 1-2 évig, aztán azért mert nagyon magas és vékony lett, stb. Volt, hogy "megverték", ekkor az unokatesója, aki bár 2 fejjel alacsonyabb volt a fiamnál, elkapta a srácot és benyomott neki néhányat, és elmondta, hogy mit fog kapni, ha még egyszer az unokatesóhoz nyúl:)

Vannak helyzetek, amikor máshogy nem lehet megoldani. Én a fiamnak mindig azt mondtam, hogy a legjobb megoldás a futás, illetve azt, hogy ne zavarja, hogy engem szidnak, mert attól, hogy egy agyatlan kis kö..csög ezt mondja, attól én még nem leszek k.rva. ezt kell a fiaddal is megértetni. Ne menjen bele a balhékba.

15. Babeck (válaszként erre: 7. - 325b42d966)
2013. dec. 9. 19:09

Jó intelligens lehet az anyuka is, ha a tudtával jár a tízéves gyereke késsel iskolába.

Az osztályfőnöknek adjon tanácsot az igazgató, ha nem tudja kezelni a helyzetet.


Nem is szabad hagynod ezt tovább fajulni, nem akarlak rémisztgetni, de biztos Te is emlékszel néhány borzalomra, amit "gyerekek" műveltek más gyerekekkel :(


Sok sikert és mielőbbi békét kívánok Nektek!

14. 325b42d966 (válaszként erre: 12. - Migerben)
2013. dec. 9. 18:34

Azon vagyok,de ehhez mindkét fél kellene és hát itt nem igazán van hajlandóság a beszélgetésre.

Tudjátok azon gondolkodom órák óta hogy mikor jön el az idő amikor a szülő beleszóljon a gyerekek"dolgaiba".

Nem szeretnék még rosszabbat tenni ,de azt sem bocsátanám meg magamnak ha nem tennék semmit ,és folytatódna az egész.Mit mondjak a gyereknek kérdeztem a tanártól ,ha megvédi magát és visszaszól azért kap ha nem akkor azért.Nem tudott válaszolni.

13. d4747860fa (válaszként erre: 8. - Pzm3)
2013. dec. 9. 17:52
Jó neked, ha nem tudod hogy valaki miért gondol egyből arra!
2013. dec. 9. 17:40

igen

de jobb megpróbálni helyben rendezni

2013. dec. 9. 17:38

Általános iskola 5.osztály.

Hol van a feljebb a fenntartóra gondoltál?

10. 325b42d966 (válaszként erre: 9. - Migerben)
2013. dec. 9. 17:36
Beszéltem az ofővel igérete az hogy még a héten beszél az érintettekkel de én kértem hogy hozzon össze egy szülő -gyerek beszélgetést én nem cirkuszt akarok hanem békességet és féltem a fiamat.anyuka mai hozzáállása ledöbbentett, mert kicsi a kés vagy sem még is csak kés.És megdöbbenve mondta hogy a fia nem mondta el neki hogy veri az én fiamat.(miért is mondaná el?)kértem együtt keressünk megoldást ,de úgy otthagyott hogy neki sietnie kell.Az ofő-ről annyit hogy új az idén jött a suliba.
9. migerben (válaszként erre: 7. - 325b42d966)
2013. dec. 9. 17:22

Itt bizony már közbe kell avatkozni. Beszélj az ofival, és az igazgatóval. Minél hamarabb.

Késnek semmi keresnivalója az iskolában.

Esetleg a többi gyerek szüleivel is beszélhetnél, hogy ők mit tapasztalnak, velük szemben is történtek-e hasonlók.

Még egy kérdés, milyen iskoláról van szó? Általános? Közép?


Jelentkezz, hogy lett-e valami változás. Ha nem történik semmi, akkor van még "feljebb".

8. pzm3 (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 9. 17:12

Miért kell rögtön arra gondolni hogy cigánygyerek?

Ezt annyira utálom...Van valami balhé,akkor csak cigány csinálhatta....

7. 325b42d966 (válaszként erre: 6. - Babeck)
2013. dec. 9. 15:13
Találkoztam a boltban az anyukával ,kértem beszélgessünk,nem tudott semmiről elutasító volt és gyerekcsínynek nevezte.Amikor mondtam a verést és a kést közölte hogy az egy kicsi pillangó kés.Szerintem iskolában nincs helye késnek mint ahogy verekedésnek sem.Ezután közölte hogy ott dolga van és ott hagyott.Osztályfőnök pedig egyenlőre tanácstalan én mondtam hogy nem hagyom annyiban mert ameddig a csúfolás lehet gyerekcsíny a kés és a verés nem az.A gyerek nem "idén barnult"hanem magyar.
2013. dec. 9. 15:06

Gondolom az igazgatóhoz mész első körben.

Egy gyerek bántja a tiédet, vagy csoportosan?


A tanár tutira le fogja tagadni a késes sztorit, abban szinte biztos vagyok :(


Ha "cétípusú" a gyerek, akkor nem mész sokra azzal, hogy beszélsz a szüleivel, ha egyéb akkor megérne egy próbát, lehet fogalmuk sincs róla mit művel.

2013. dec. 9. 13:30
Én már bele avatkoznèk csak az a gond ha jól sejtem nem idén barnult a késes gyerek és nagy a family úgyhogy vigyazz magadra
2013. dec. 9. 13:28

Ez komoly? Kés az iskolában és nem vették el a gyerektől, nem lett következménye? Te jó ég, milyen világban élünk!

Hát nem tudom. Én botrányt csinálnék.

2013. dec. 9. 13:23
Tavaly év elején azért mert új volt,most azért mert megszokásból.Különösebb indok nincs.Ha nem veszi őt figyelembe azért,ha vissza válaszol azért.(ha van rajta sapka azért ha nincs azért)
2013. dec. 9. 13:21

Kés???? Atya ég!

Amúgy mivel csúfolják? Mármint miért?

2013. dec. 9. 13:12

Mikor avatkozzon be a szülő a gyerekek dolgába ?amikor csúfolják?Hiszen mást is csúfolnak ,mondja a gyerek.De mi van akkor ha már verik is és kés is előkerül?A tanár látja és annyit mond:legközelebb elveszem!

de mi van akkor ha a legközelebb már a gyerekben van a kés?

Ne vedd figyelembe ha csúfolnak,szoktam mondani a fiamnak .Meddig ne vegye figyelembe?Anya,de téged szidnak hogy dögölnél meg és haltunk volna bele a szülésbe.Hol a határ?Tanácsokat várok,és persze közben teszek is valamit ,megyek az iskolába.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook