Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Irodában dolgozó hölgyek, ti hol vásároltok? fórum

Irodában dolgozó hölgyek, ti hol vásároltok? (beszélgetős fórum)


1 2
53. delbuk (válaszként erre: 19. - Drflora)
2021. febr. 26. 20:58
De, a Hada webshopban tok jo darabokat lehet kifogni (uj, cimkeseket is). Pl. a Next ruhak kozott sok irodai stilusu van.
52. df1e1c376c (válaszként erre: 51. - Drflora)
2021. febr. 25. 20:09

Nalunk egy mas szolgatotanal volt egy csaj akkora csocsokkel, mint a fejem. Ha az asztalhoz huzta magat, nem tudtal nem ranezni. Az a....komolyan, ekkora nincs!


Egy par evre eltunt, es utana nem ismertem meg, mert 60-70 kilot leadott.

51. Drflora (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. febr. 25. 07:57
Bocsi, hogy beleszólok. De ez a szőke csöcs kidobós takarékos nagyon jellemző. Felénk Borsodban is tipikus😅
50. Lüszy (válaszként erre: 1. - Drflora)
2021. febr. 25. 06:25
H&M, Orsay, Zara, de a Hádában is imádok turkálni.
49. Channa* (válaszként erre: 48. - Timycat)
2021. febr. 25. 06:11

"Gondolom csak egy előírást követnek."


Pont erről írok. Nincs előírás, de jellemzően tudjuk, hogy mit vegyünk fel.

48. timycat (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. febr. 25. 00:18

Nem mindegy szerintem, hogy ügyfélszolgálat vagy ügyfelektől elzárt helyen dolgoznak. Járok bankosok közé, mindegyiknek megvan az arculata, amit az ügyfelesnek tükrözni kell. Pl OTP-nél volt pár éve az a béna zöld kendő, sötét alsó, fehér vagy világos felsővel. Vagy a telekomnál a magenta az ügyfeleseken. Gondolom a szem előtt nem lévő könyvelőik nem tündökölnek nap mint nap ezekben. De az arculat fontos ez tény.


Nálunk a hazánkban fellelhető bankok nagy része meg jó néhány biztosító alkalmazottai viszonylag gyakori vendégek, ha tárgyalni jönnek akkor öltöny-nyakkendő, kosztüm-blézerrel, ha csak "baráti" ügyféllátogatás, "kötetlen" ebéd, "pofavizit" akkor férfiak nyakkendő nélkül, a lazábbak farmerben, de hosszúujjú ingben (a legdurvább melegben is, max a lazábbak feltűrik), lányok vagy nem szorosan testheztapadó ruha vagy ceruzaszoknya, blúz, sosem ujjatlan ha 40 fok van akkor sem, viszont elmarad a blézer. Mindkét nemnél szigorúan zárt cipő van.

Gondolom csak egy előírást követnek.


Korábban míg jártunk rendezvényekre, akár bankosra, ott is megjelölték a meghívón a dress code-ot. Ez mindenkinek jó, tudod hova lődd be a ruházatod, nem lesz sem neked, sem a vendéglátónak kényelmetlen, hisz sem túl, sem alul nem öltözöl.


Nálunk a cégnél csak a fiúkra van konkrét előírás a mindennapokban is elvárt a hosszú nadrág, zárt cipő. A lányokra a mindennapokra nincs előírás. Egyszer szabadnapomon egy ad hoc megbeszélésre egy szoknyás szabadidő szettben ugrottam be - ezzel is jelezve hogy én igazából nem dolgozok - de még így is dicséretet kaptam a fiúktól, hogy csinos.

Amikor "vendégek" jönnek akkor ugyanúgy öltözünk ahogy várhatóan a vendég. Ld fent.

47. df1e1c376c (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. febr. 25. 00:01

Oke, bankos neni, en csak a partol ugatok. Szerinted en most talaltam ki az apamat meg a cegeket amirol irok?


Az en allitasom annyi volt, hogy, de, van sok ceg, amelyik eloirja miben kell megjenni. Nem kotelezo elhinni. Felolem abban is hihetsz, hogy leeshetsz a Fold peremerol.

46. timycat (válaszként erre: 6. - Drflora)
2021. febr. 24. 23:43

Keress rá a Mystic Day, Rouge Avenue, Envy, T&T, La Pierre márkákra. Webshopon is elérhetőek, árban is barátiak.


Nekem sok ruhám van ezekből, tartósak, klasszikusak, évekig horhadtóak anélkül, hogy divatjamúlt lenne.

45. Channa* (válaszként erre: 44. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 22:59

Hát akkor nem így van.

Biztos te dolgoztál Magyarország 3 bankjába és 2 szoftverfejlesztő cégénél az elmúlt 25 évben.


De az is lehet, hogy én dolgozok rossz és igénytelen helyeken;)


Más bank és cég meg szuper és előírja, hogy mibe kell öltözni...


És, hogy értsük egymást: Jellemzően, akik ilyen helyeken dolgoznak, tudják, hogy milyen ruhába "illik" bejárni dolgozni, de ez nem jelenti azt, hogy a munkáltató megszabta, hogy mibe kell öltöznünk.

44. df1e1c376c (válaszként erre: 43. - Channa*)
2021. febr. 24. 22:01

Elárulom: egy minimálbéres, egyenpolos helyen megszabjak, hogy farmer legyen kék vagy fekete, milyen cipovel. A kutyát nem érdekli, hogy neked nincs mondjuk fekete farmered otthon és megfelelő cipod. Vagy veszel, és abban jelenesz meg, vagy elzavarnak. Ha csini szoknya, és fehér blúz, (és nem csak a vendeglatasban és M.o.-on), abban kell menni. Nem kötelező a cégnek ruhát biztosítani.

Mondhatod, hogy de, de, de, de nem így van.

43. Channa* (válaszként erre: 42. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 21:28

Én nem szeretnék veled vitázni ezzel kapcsolatban.

Én Budapestről beszélek, nem más városról vagy más országról.


Mivel nincs ruhapénz, így nem szabhatják meg, hogy mire telik.

Ha azt akarják, hogy koktélruhába ücsörögjek az irodába, akkor adjanak rá pénzt vagy adjanak kész ruhát.

Mivel nem adnak sem pénzt, sem ruhát, így nem mondhatják meg, hogy mibe megyek dolgozni.


Annyit megtehetnek, amit meg is tesznek, hogy a munkaköri leírásomba beleírják, hogy munkaképes állapotba kell megjelennem, illetve érinthetik a megjelenésemet és viselkedésemet, de konkrétumokat nem írhatnak bele.


Ezt valahogy úgy szokták írni, hogy a munkahelyen és azon kívül is a munkakörhöz elvárható....


Erre szoktam mondani, hogy én akkor is mackóba leszek otthon;)

42. df1e1c376c (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. febr. 24. 21:03

Nincs dresszkodos cég?


Van világ a Budapesti-faluvege tábla után

És amúgy egy átlag recepciós is kötelező színekben, viseletben jelen meg, és a cég nem téríti.

41. a97b9a4e4e (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. febr. 24. 20:41
Na, most írjam körül? :D Felismeri magát. :D Szőke olyan állig vagy vállig érő haja van. Hullámos. Mondom jó csaj. Tisztában is van vele gondolom, azért mutatja meg amit csak meglehet. :D Meg hát ugye nagy a konkurencia, valahogy be kell vonzani a jónépet. :D De jól áll neki, felveheti a versenyt némelyik huszonévessel.
40. Channa* (válaszként erre: 38. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 24. 20:37

A fazonjára gondoltam. A legtöbben olyan nagyasszonyos rövidhajat hordanak vagy tupírozott hosszút feltűzve. A legtöbb egyébként vörös;)


Jó, ez az idősebb korosztály...

2021. febr. 24. 20:36

Jelenleg egy gazdasági társaság irodájában dolgozom, 4-en vagyunk. Ha nincs valahol jelenésem, farmer, csinos szoknya, jó felső a ruházatom, de van elég sok szép nyári ruhám is

Kolleganőm nem fiatal,nyugdij mellett dolgozik, ő elegáns ruhában jár.A másik korombeli kolleganő hasonló cuccokban jár, mint én. Az összhatásuk elegáns, választékos

A férfikollega drága farmerben és drága felsőkben dolgozik, nagyon jól áll neki.

38. a97b9a4e4e (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. febr. 24. 20:28
Szöszi. Nagyon szöszi. :D
37. Channa* (válaszként erre: 31. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 24. 20:24

És milyen a haja?

Szerintem a takarékos nőket messziről fel lehet ismerni:DDDD


20 évet dolgoztam velük;)

36. Channa* (válaszként erre: 34. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 20:23

Én meg csak annyit, hogy nincs.

Nincs ruhapénz, így nem mondhatja meg, hogy mibe járjanak az emberek.


Majd ha fizeti, akkor szólhat, hogy miért mentem macinaciba, de egyébként nem;)


Pedig nagyon szép a pálmafás ruhám, mert szép halványkék és apró zöld pálmafák vannak rajta:DDDD

35. df1e1c376c (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 24. 20:13
Rolam sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy karotnyelt lennek vagy konzervativ. De a spagetipantos top nem odavalo. Foleg egy idejemult, szar bakba. Nem eleg, hogy dilettansok, meg feloltozni sem tudnak?
34. df1e1c376c (válaszként erre: 30. - Channa*)
2021. febr. 24. 20:09

En csak annyit mondtam, hogy vannak cegek dresszkoddal az egyenruhan tul.


Visszaugorva vendeglatas mas dologra, a GM es az AM nem hord nalunk egyenruhat, de van ra eloiras. Az altalanos business megjelenes, ami elvart, de az nem igy van leirva, hogy aztan minden szabadon ertelmezze, hanem konkret kitetelek vannak mit lehet, mit nem.

Az OPS magagereknek nincs ruhazkodasi kod, de ha addig valaki eljut, mar nem is fog palmafasan oltozni. Egyikuk sem (volt) blezeres. Altalaban kenyelmes, hosszu ujju, elegans ruhasok; mondjuk minta egy Jane Bond lenne mindegyik bevetes alatt :D

33. a97b9a4e4e (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 24. 20:02
Ő is hasonlóképp öltözik. De szép idomai vannak. Mindig is jó csaj volt egyébként. Fiatalnak is. Csak hát olyan fura hogy belépsz aztán ott van két nagy csöcs. Így már nem olyan vészes a bankszámlád állapota. :D
32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 31. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 24. 19:58
Az OTP-ben már láttam nőt spagetti pántos, cérnavékony, fehér trikóban, nyakába kötött zöld OTP-s nyaksállal, túlburjánzó idomokkal. Az összes hurkája látszott. Érdekes látvány volt.
2021. febr. 24. 19:44
Nálunk a takarékos nő mindig kidobja a csöcseit, akárhányszor megyek. De biztos nem nekem szól, mert nem gerjedek a női csöcsökre. :D Pedig már túl van az 50-en, lehet már a 60-on is. De egyébként nagyon dekoratív csaj. :)
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 19:42

Már több bankba dolgoztam itthon Magyarországon, hát csak tudom, hogy öltöznek az ott dolgozók.


A pálmafás sortot informatikai cégnél vették fel a fiúk.

egyébként nekem is van pálmafás ruhám és simán felveszem nyáron. Egész csinos vagyok benne;)

Ahogy a gyümölcsös ruháimba/felsőimbe.


Svájcba és Ausztriába megfizetik a bankosok, így van miből drága öltönyt és kosztümöt vásárolni.

Itt nálunk pont annyit keresnek vagy kevesebbet, mint a lidl-s eladók és még egyenruhát sem kapnak.

Mivel nincs dresszkód, nincs ruhapénz, kevés a fizetés, így örüljenek annak, hogy nem járnak szakadt farmerba;)

29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Auróra2010)
2021. febr. 24. 19:34

Helye válogatja, de azért van olyan hely, ahol követelmény, hogy megüss egy színvonalat.

Ettől függetlenül a csinos öltözködés első sorban ízlés kérdése. Ismerek olyan rendkívül elegánsan öltözködő hölgyet, aki a környék legjobb kínai boltjában szedi össze a cuccait. Az egyik unokatesóm bajnok a turizásban. Eszedbe nem jutna, hogy onnan vannak a cuccai.

28. df1e1c376c (válaszként erre: 24. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 19:28
Mint mondtam, ott sem egyenruha van, de egysegesen vannak oltozve, mert eloiras van a megjelenesre.
27. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. febr. 24. 19:24

A te cegednel igy van, de sok mas helyen nem. Ott nincs is tevedesbol hawaii-i mintas rovid nadrag.


Nem tudom, te hol dolgozol, es a ruhazat nem minositi a munkat, de a vezeto bankok Ausztiaban es Svajcban megkovetelik a "kioltozest" az alkalmazottaktol es a partner cegek irodai is.

26. Channa* (válaszként erre: 24. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 19:03
Nálunk még a bankfiókba sincs egyenruha. Mindenki felveszi, amihez kedve van, bár mi egy érdekes bank vagyunk. A fiókjaink sem megszokottak...
25. Channa* (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 19:01

Én 1995. óta dolgozok bankba. Az első néhány évben volt dreszkód, de azóta sehol nincs.


Amúgy is tudjuk, hogy mit illik és mit nem.

Mackó nadrágba nem járunk be, de igen, van aki leggings+ruha kombót igen, pedig szerintem ez olyan piacos öltözék;)


Régen, csak pénteken vehettünk fel farmert, most már akár minden nap megtehetjük.


A vendéglátás egy teljesen más tészta;)


Egyébként a legtöbb ember szerint a pincérnek öltözött ember az elegáns:DDDD

Én is szoktam pincérnek öltözni (fekete nadrág, fekete blézer, fehér blúz).


Tehát, már nem szabják meg, de elvárják, hogy tudjuk, hogy kell öltözni;)

24. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 19:00

Amugy meg mivel ruha manias vagyok, errol beszeltem a helyi bankos lannyal, akinel az egyk szamlam nyitottam (regi torzsvevo, es az utcan is dumalunk, ha osszefutunk).

Az nyilvanvalo volt, hogy nem veletlenu oltoznek hasonloan, de nagyon is van is van dresszkod. Szinre, anyagra, kinezetre.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook