Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Irodában dolgozó hölgyek, ti hol vásároltok? fórum

Irodában dolgozó hölgyek, ti hol vásároltok? (beszélgetős fórum)


1 2
23. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. febr. 24. 18:54

Apam kb. 30 eve programozo a bankok hattereben. Ahol legtobbet lehuzott, 20 evet, ott elo volt irva ffiaknak, hogy hosszu ing, hosszu nadrag, farmer csak feketeben, es oszekotott haj, ha van olyan hosszu, hogy ossze lehet kotni. Es ez egy olyan programozoi iroda volt, akik csak bedolgoztak a bankoknak, egyeb cegeknek.

Svajcban a nyakkendo is elo volt/van irva, ahol dolgozik, es pulcsi kizarva, csak zako.


Ha meg nem irodai, nalunk (vendeglatasban), akinek nem kell egyenruhat hordani, annak is elo van irva, milyen szineket lehet.

22. Channa* (válaszként erre: 17. - Df1e1c376c)
2021. febr. 24. 17:49
Már nem nagyon...
2021. febr. 24. 17:36
Es meg valami: ha par blezerrel inditasz, pulcsiban probald fel! Ha pulcsival jol nez ki, bluzzal is jo lesz. Forditva nem biztos.
2021. febr. 24. 17:33

En nem dolgozok irodaban, de ha holnaptol ott kellene megjelenni, sem lenne gond, mert en szeretek blezert hordani kabat mentes idoben, uh. van 4 fele fekete, par feher, szurke, kek, rozsaszin, zold, mintasak, muszlas, pamut, szovet, farmer.


Nem tudom, mennyire vagy milyen elegansra akarod valtani a stilusod, de ha ebben gondolkodsz, elsonek szerezz be par jo blezert, amiket lehet mosni, es lehetoleg nem kell , vagy nem sokat vasalni.

Ha ujban gondolkodsz, nekem van pl. egy 10+ eves Voegele blezerem. Nagyon jo a szabasa, es mostam mar eleget ennyi ido alatt. Nem a draga kategoria.

A masiknak, ha agyoncsapnak, se mondanam meg a markajat, es a nem regi koltozes ora el van suvasztva, mert szekrenyt meg nem vettunk, bocs, ezert most nem szedek szet egy rakat cuccot ;)

Vannak total noname blezertol kezdve Guess, Benetton, Armani, mind turkalobol vagy outletbol (ami itt van lanc, az nincs M.0.-on sajnos). De aogy irtak, a kutya sem nezi a cimket. Ha most merul fel benned ilyen kerdes, nyilvan nem olyan helyen dolgozol, ahol ciki az elozo evi Louis Vuitton taska :D


Cipobol meg egy par is eleg (vagy egy-egy szezonra, ha az oltozoben nem csereltek), de az legyen kenyelmes, borbarat, es fel lehessen venni szoknyahoz is csiniben meg egy farmerhez is.


Aztan utana lehet varialni a sportos elegeganstol a szovet nadrag/szoknya fele.

2021. febr. 24. 17:26
Turiból akkor egyáltalán nincs lehetőségem ízlésesen ilyen munkahelyre felöltözni?
18. Fisica
2021. febr. 24. 12:45

Én hivatalban dolgozom. Farmer, póló pulcsi/ing, sportcipő. Van aki csinibe öltözik, de a többség nem viszi túlzásba.

Azért függ attól, hogy mi az elvárás.

17. df1e1c376c (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. febr. 24. 12:43
Vannak helyek, ahol van dresszkod.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2021. febr. 24. 11:45

Szerintem már nincs is ilyen előírás, bár feltételezik, hogy tudjuk mit lehet felvenni.


Az egyik munkahelyemen egyszer írt a vezérigazgató, hogy figyeljünk az öltözködésünkre.


Rá is kérdeztük, hogy mire gondol, és kiderült, hogy csak 1-2 kollégának szólt, akik nyáron pálmafás sortba jöttek dolgozni:DDDD


Az utóbbi 15 évben senki nem szólt az ujjatlan felsőért sem, a farmer szoknyáért sem és semmiért.


Előtte viszont szóltak a fehér farmer szoknyáért is. A harisnya nélküliségért, zárt cipőért sosem, pedig még ruhapénzt is kaptunk...


Szerintem egyes helyeken, ahol van egyenruha ott szólhatnak, illetve amióta nincs ruhapénz, azóta szerintem senki nem szólhat bele, hogy mit vegyünk fel.


Persze, nem szakadt farmerbe és szegecses kesztyűbe megyünk dolgozni;)

15. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Auróra2010)
2021. febr. 24. 10:59

Irodája válogatja.

Nálunk is elég "lájtos" az előírás.

Viszont vannak helyek, ahol ennél sokkal szigorúbbak.

Pl. zárt cipő és harisnya még nyáron is.

14. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Drflora)
2021. febr. 24. 10:56

ArztModell-nél kb. 50 kg-ig vannak vállalható ruhák.

Csinosak és drágák.

2021. febr. 24. 09:51
Pénztárca függő,mint sok minden más is.Úgy gondolom az a legfontosabb,hogy ne legyen kihívó a ruha.A többi mind személyiség függő.Van aki a nadrágot preferálja,van aki a szoknya blúz összeállitást.Hol leeht vásárolni? Bárhol.
2021. febr. 24. 09:33

áruház butik piac tesco

Én is mindig irodai dolgozó voltam, rendes tiszta viszonylag divatos ruhákban meg merem kockáztatni, hogy csinos is, mint minden épkézláb nő.

HA van elég dolgotok, az ugató kutyát nem érdekli hogy csinos vagy-e vagy éppen lig lóg rajtad ruha. túLmisztifikálod a csinosságot, nem ez a tér ennek a helye / diszkóban utcán számit, de irodában aligha A férfiakat nem érdekli, férjem fiam sőt még édesapám szájából sem hallottam soha, hogy egy kollaganőre mondták volna hogy csini vgy trampli.

11. Borian (válaszként erre: 8. - Ikres_anyu)
2021. febr. 24. 08:31
Ha már a Lidl szóba jött (bár nekem nem pálya, ott minden nagy méret), de a Tesco F&F-nél is találni vállalható ruhákat, csak ügyesen kell válogatni. És nem is drágák.
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Ikres_anyu)
2021. febr. 24. 08:07

"kötött ruhák vannak, egy leggings-szel"?


Hát nem tudom, ez pont nem elegáns kategória. Ez nálam a játszós vagy vásáról öltözék...

2021. febr. 24. 08:06

Azt hiszem, kicsit túl van misztifikálva az irodai öltözet;)


Bár én informatikán dolgozok, de az is bent van a bankba, azaz kb. egyformán öltözünk.


Én sosem vittem túlzásba. Volt idő, amikor megkövetelték a szövetnadrágot és szoknyát, ami elvileg elegánsabb.

Ilyet bárhol kap az ember és a lényeg mindig az, hogy hogy áll az emberen és nem az, hogy hol vette.

Ezekhez jó blúzok, pólók és blézerek kellenek és ennyi.


Illetve, nyáron simán felvehető bármilyen szoknya és ruha, ami nem cigány vagy otthonka mintás;) Egy kikötés szokott lenni, hogy nem lehet spagettipántos és mély kivágású vagy túl rövid.


Tehát, én a bankba pont azt látom, ahol bárhol máshol és az, hogy elegánsabban öltözik e az ember attól függ, hogy épp mit fog csinálni. Ha pl. egy megbeszélés lesz külsősökkel, akkor kicsit elegánsabban öltözünk fel, bár ez is függ attól, hogy kivel fogunk találkozni.


Fogalmam sincs, hogy hol lehet olyat venni, amit akarsz, nekem az Orsay pont nem tetszik. Nekem sokszor túl mintásak, túlmerev anyagból készülnek, nagyon ritkán látok olyat, amit megvennék.

A H&M, Reserved, stb. pedig szerintem jellemzően formátlan ruhákat árul, ráadásul a minőségük is silány.


Én mindig úgy vásárolok, hogy elmegyek, megnézem, felpróbálom és ha tetszik megveszem;)

És soha nem érdekel, hogy milyen boltban árulják azt, ami elnyerte a tetszésemet.


Első sorban azt találd ki, hogy szerinted mi az ami kimeríti nálad az irodai öltözetet és azokat keresd.

2021. febr. 24. 08:06

Azt hiszem van olyan hogy kapszula gardrób. Néhány alapdarabl egészen változatos ruhatárat tudsz összeállítani.

2-3 fekete/fehér blézer, alá egy mintás vagy színben hozzá passzoló felső.

Turi nem jöhet szóba. Nálunk vagy egy egészen jó minőségű ruhás turi, van pár ruhám onnan, főként ingek.

Esetleg még Lidl, jó kis kötött ruhák vannak, egy leggings-szel vagy skinny nardággal az is elmegy még a hűvösebb napokon.


Az Orsay is jó, csinik a blézerek, és egymással jól kombinálható a business kollekciójuk.

7. Borian (válaszként erre: 6. - Drflora)
2021. febr. 24. 07:42
annak is van csoportja a face-en, árulnak ruhákat. Mondanám, hogy én is eladom neked, de az az igazság, hogy még a régiek is nagy kedvencek, olyan időtálló, klasszikusok, úgy hogy még mindig hordom őket.
6. Drflora (válaszként erre: 4. - Borian)
2021. febr. 24. 07:21
Köszönöm szépen a válaszod, habár én az ArtzModellt sajnos nem tudom megengedni magamnak pedig gyönyörű és teljesen az ízlésemnek és szememnek megfelelőek a ruháik. 🙂
2021. febr. 24. 06:44

Hát ha nem akarsz kínaiban akkor marad az utazás ,1 alkalmat megér.Online vásárolni ruhát nem szoktam ,a próbálgatás alap.Orsay nálam is nyerő:)


De,,, nemrég tévedtem be 1 kínaiba,bár igaz ez hatalmas ,és óriási választékkal,nem ilyen kisebb üzlet, pikk-pakk felöltözhettem volna ,tök szépen:))) Tehetsz 1 próbát nyugodtan ,nem fogják a ruhacimkéidet sasolni.Lehet találsz 1-1 szép szoknyát nadrágot ,felsőt:))AZtán közben meg beszerezhetsz melléjük márkásabb darabokat is :))


Ja és szép cipő ,amit mondjuk nem vennék kínaiban:))

4. Borian (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2021. febr. 24. 06:40
Szerintem az Orsay az utóbbi időben nagyon leromlott. Igazán csinos ruhákat én leginkább a Magentából, ArtzModellből szoktam venni. Magasabbak az áraik, de ők is szoktak akciózni, illetve a face-en van csoport, ahol lehet ezeket adni-venni. A Magenta azért is jó, mert nagyon jó áron el tudod adni, ha megunod, nem hordod már, "nagyon jól tartja az árát".
2021. febr. 24. 06:29
Köszönöm! ❤️
2021. febr. 24. 05:54

Orsay. Online azert rengeteg akcio es kupon elerheto, en sokszor talalok az alkalmazasban a learazas reszen jo darabokat.


Kerj klubkartyat, mindig kuldenek 20-30%-os kuponokat.


Hetvegen epp betevedtem egy Takkoba, teljesen jo dolgok voltak; alap felsok, ami egy blezerrel, farmerral irodaba is elmegy, csinos. (Persze ha nem kiskosztumos iroda)


H&M-ben es a c&a-ban es nevetni fogsz, de neha a lidlben is ki lehet fogni csinos darabokat.


Ezenfelul Rouge, Envy, Zara, Mango, Reserved.

2021. febr. 24. 05:16
Fel kellene építenem egy irodába tökéletesen megfelelő ruhatárat. Nem igazán vannak megfelelő, csinos ruháim. Mindig ámulok a bankban, irodában, hivatalban, iskolában dolgozó nők csinos öltözetein. Én régebben nem ilyen helyen dolgoztam, és nem volt rá szükségem de már ideje lenne beruháznom mert nem tudom már tovább az egy-két csinosabb ruhám tovább variálni, kellenek az újak. Leginkább online tudok vásárolni, mert a lakóhelyemen csak kínai ruhaboltok vannak és a legközelebbi megyeszékhely is 40 km tőlem. Ott van Orsay, H&M, Tacco, Reserved, Tally Weijl, Retro és azthiszem ennyi tehát ezek sem megfelelőek csak az Orsay de az elég drága, habár lehet már ilyenek az árak mindenhol csak én sajnálom a pénzt. Szeretném ha komolyan vennének, és úgy gondolom ehhez kell egyfajta alap stílusos "business" ruhatár.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook