Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Írásszakértői vélemény fórum

Írásszakértői vélemény (beszélgetős fórum)


27. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Pöceek)
2013. nov. 19. 21:15
Ezt én nem értem! Ha a volt feleségnek írtad volna a levelet, akkor hogy került a másik nőhöz? Ráadásul ugye a volt feleséggel jóban vagytok, tehát biztos, hogy nem vitte át a jelenlegi nőnek. Akkor hogy is van ez?
26. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Pöceek)
2013. nov. 19. 21:12
és legalább hasonlít a Te írásodra a levélen található írás?
2013. nov. 19. 18:51
Gondolom a no irt egy levelet az exnek... Anyudat en nem kevernem bele...
24. selena78 (válaszként erre: 23. - Pöceek)
2013. nov. 19. 18:00

"Az "állitolagos levelet" pedig apám hozta el a volt feleségétől és adta oda a jelenleginek."


Aztán ezt nem lehet megkérdezni a volt feleségtől? Ha már annyira melletted áll? Hogy szóljon, hogy NEM VOLT ilyen levél?


És ha nem volt, apád mit is hozott el? És ha nem hozott el semmit, miről is kellene meggyőzni édesapádat?


Kissé zavaros az egész.

2013. nov. 19. 17:37

Nagyon jó fejek vagytok,hogy ennyien írtatok nekem! :) Nagyon örülök neki!

Kint laktam külföldön anyukámnál , amikor én apámnak onnan küldtem levelet és ez a nő megtartotta! Azzal lett összehasonlítva! Az "állitolagos levelet" pedig apám hozta el a volt feleségétől és adta oda a jelenleginek.

Igen ez meg a másik, ha ténnyleg én is írtam volna, akkor ez akkora bűn,h írásszakértői véleményt csinálnak a tudtom nélkül??? Nagyon furcsa. Apám volt felesége teljesen mellettem áll, ő tudja tisztába van vele, hogy a nő volt!

Igazatok van, elkell vinnem apámat egy általa kinézett irásszakértöhöz! Sajnos anyukám kint él külföldön ő onnan sokat nem tud tenni, maximum felhivni apámat és a nőt és kiosztani, de az túl gyerekes lenne a részemről... De igy a nő meg abba a hittben van ,hogy anyukám nem szól szol semmiért.

SZERINTETEK ANYUKÁM FELHIVJA APÁMAT????? VAGY A NŐT???

22. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Pöceek)
2013. nov. 19. 15:20

Lebuktatni a legegyszerűbb.


Honnan volt meg neki eredeti, valóban Tőled származó írásmintája, ami alapján azt a levelet Neked tulajdonítja az állítólagos rendőrségi íráselemző?

21. selena78 (válaszként erre: 16. - Pöceek)
2013. nov. 19. 15:16

És az állítólag általad, apád volt feleségének írt levél hogy került hozzá?


A "nagyon jó rendőr ismerős" honnan ismeri az írásodat, hogy meg tudja állapítani, te írtad-e a levelet?


Egyáltalán miért volna akkora bűn, ha valakinek az apád új házasságáról írnál? Titok?

2013. nov. 19. 15:13
Szerintem fogj egy jó írásszakértőt, fogd karon, és állíts be vele apádékhoz, hogy ott helyben végezze el az összehasonlítást. Vagy a legjobb, ha megbeszéled apáddal kettesben, hogy keressen ő egyet, neked nics takargatnivalód, és az ara tudta nélkül, apádnak elemezze az írásokat. Ennyit megtehet a lányáért.
19. ef7b486c67 (válaszként erre: 16. - Pöceek)
2013. nov. 19. 15:01
Ha örökölni akarsz ,és nyilván igen..Tudnod kell egyenesági örökös vagy ..ha csak ki nem tagadnak...polgári peren kérheted ,a bizonyítási eljárást...de neked kell állni a költségeket már ha nem vagy illetékmentes szociális rászorultság alapján..Viszont ha hamis a levél az már büntetőjogi kategória..
2013. nov. 19. 14:56

Igen rettenetesen rafinált, és pénzéhes!!!

Apám megy egy balek... :( és remélem ténnyleg megfogja bánni,hogy nem nekem hitt. De ezt még bekell bizonyítanom,hogy nem én tettem!

2013. nov. 19. 14:35
Huhh. Érdekes sztori, és egy nagyon sunyi, agyafúrt nő lehet az új ara... Ha apád neki hisz, nagyon megfogja még bánni szerintem. És szégyelhetné is magát.
2013. nov. 19. 14:27

SZIASZTOK!

ELNÉZÉSETEKET KÉREM,HOGY EDDIG NEM JELENTKEZTEM!

ELMESÉLNÉM KONKRÉTAN A TÉMÁT:

TEHÁT,26éves lány vagyok a szüleim már 20éve elváltak.Apámnak azota volt egy házassága és gyere.Most ujból házasodott, de én a volt feleségével joban maradtam.hozzá kell tennem h az apám tehetős ember...juniusban házasodott ujra ezzel a növel itt is lett közös gyerek.A mostani nő olyan szinten féltékeny rám és próbál az életükből kitaszítani,hogy azt találta ki, hogy én az apám volt feleségének írtam egy levelet hogy az esküvöjük lesz ezzel az új növel.(dátum,helyszin..stb)ilyenek álltak a levélben.Na már most a nő egészen julius óta nem szolt erröl nekem semmit! Most a születésnapom útán áthivott,és elém tette a hamis levelet amit én irtam állitolag és egy írásszakértöi véleményt, hogy ő elvitte állitolag egy nagyon jó rendör ismeröséhez és ezt én irtam! Nem én voltam! Olyan szinten gyanusit és elhordott minden hazugnak,hogy egyböl az villant be hogy ő tette! mert egy csapásra 2 legyet ütött:hiszen apu volt feleségének fájdalmat okoz, engem pedig kitud likvidálni. Amikor kimondtam, hogy nem én tettem hanem biztosan ő, kidobott a lakásbol és apám neki hisz :( Most azon vagyok hogy elvigyük irásszakértöhöz azt a bizonyos levelet illetve az és az én kézirásomat ! mit szoltok ehez? Adjatok vmi jó tippet! hogyan lehetne ezt a nöt lebuktatni??? Köszönöm szépen mindenkinek akik edig adták a véleményüket!

szép napot!

15. ef7b486c67 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2013. nov. 16. 17:44
:))
2013. nov. 16. 16:18
Úgy látom, csak a fórumindítót nem érdekli a válaszunk.
13. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 13:48
Ez teljesen attól függ milyen ügyből kifolyólag kérik az írásszakértői véleményt..Büntetőügyben nem kell a beleegyezésed..Minden egyéb esetben igen..Nyilván az is számít,hogy milyen tartalommal bíró írásról van szó..
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2013. nov. 15. 11:48

Na, ez félben maradt

31/2008 XII.31. IRM rendelet

11. Regin_a (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:47

vábbi intézkedéseket a kirendelő szerv vagy megbízó rendelkezése alapján teszi meg.

7. § Ha a szakértő a vizsgálat alá vont személyt személyesen nem ismeri, a vizsgálat lefolytatásához

köteles a vizsgálat alá vont személy személyazonosságáról a személyazonosság igazolására alkalmas

hatósági igazolványból meggyőződni, ilyen igazolvány hiányában pedig a vizsgálat alá vont személyről -

hozzájárulásával - fényképfelvételt készíteni és azt az ügy iratai között megőrizni. Ellenkező esetben a

szakértő értesíti a kirendelő szervet arról, hogy a vizsgálat nem folytatható le.

8. § (1) A vizsgálat megkezdésekor a szakértő a vizsgálat alá vont személyt közérthető módo

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:42
Ténylegesen írásszakértő v. grafológus amire kíváncsi vagy?
9. syria (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:39

Megnézetheti, de egyben megsérti a személyiségi jogaidat.

Egyetlen, magára valamit adó írásszakértő nem ad ki véleményt a kézírás tulajdonosának beleegyezése nélkül.


Ez olyan kategória, mint az orvosi, ügyvédi titoktartás.

2013. nov. 15. 11:39

Irásszakértőt rendőrség és biróság, valamint közjegyző rendel ki hivatalból az érintettek értesítése mellett.


Az, hogy kézirás elemzőt (ez nem irásszakértő) felkérnek, hogy a kézirásod alapján állítson ki rólad egyfajta jellemrajzot, nem büncselekmény

7. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:32
Szerintem nem.
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:31
Egyáltalán miről van szó? Vagy titok?
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:30
Néhány helyen kézzel írott önéletrajzot kértek. Szerinted miért? És Te azt megtudnád, ha megnézetné valaki?
4. 83b64481a2 (válaszként erre: 3. - 83b64481a2)
2013. nov. 15. 11:27
nincs!
3. 83b64481a2 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:27
Hát bűncselekmény azt nem tudom de hogy nem teheti meg az fix.Úgy értem nem tudom milyen tétel, de az egészen biztos hogy nicns joga hozzá. Én mint leendő munkáltató kértem annó ilyen szakértői véleményt minden esetben az érintettek írásbeli hozzájárulása kellett.
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2013. nov. 15. 11:25

sok állásajánlat is kézzel írott önéletrajzot kér....nem véletlenül


szerintem a pontos szituáció alapján lehetne eldönteni ilyesmit, de valahogy azt érzem, nem bűncselekmény

2013. nov. 15. 11:23
Sziasztok! Egy olyan dologról lenne, szó, hogy szeretném megtudni, hogy az én engedélyem nélkül, megnézheti-e valaki az írásomat egy írászsakértövel????? Ez bűncselekménynek minősűl? Kérlek titeket segítsetek ebben a témában! köszönöm szépen, mindenkinek szép napot ebben a borongós ídőben :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook