Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Intim mosakodó fórum

Intim mosakodó (beszélgetős fórum)


11. Pasionella (válaszként erre: 7. - 7bb9026578)
2013. febr. 22. 12:51
Nívea nekem is, csak az!
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Bd5e718401)
2013. febr. 22. 12:45
Igen, ilyenre gondoltam én is.
9. bd5e718401 (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2013. febr. 22. 12:42
A bőr enyhén savas kémhatású, hüvely néhány értékkel savasabb. A szappan lúgos kémhatású. A klasszikus értelembe vett szappan soha nem bőrsemleges. Csak a szappanmentes szappan lehet bőrsemleges.
8. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - 7bb9026578)
2013. febr. 22. 12:10

Nem. Egyrészt nem kicsit kell megmosni, hanem normálisan, de nem kell szerintem naponta hatszor szappanozni, elég egyszer, vagy kétszer (intim együttlét előtt természetesen), ha mellette fel akarsz frissülni, akkor tiszta vizes letörlés elég, ha nem vagy beteg és nincs kóros folyás.


Másrészt semmiképp se tusfürdővel, pont ez a baj, hogy sok intim lemosó is csak annyit ér, mint egy tusfürdő. Ezek nagyon sok illatanyagot tartalmaznak, éppen hogy soha nem hazsnálnám az intim területre. Gondolj bele, hogy mennyi testápoló kell utánuk még a kevésbé érzékeny területeken is, mert annyira szárítanak!


Egy kiváló minőségű, illatmentes, Ph-semleges szappant értettem szappan alatt.

7. 7bb9026578 (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2013. febr. 22. 12:06
Melyik? Nekem a Nívea van évek óta.
6. 7bb9026578 (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. febr. 22. 12:05
Ezt úgy érted, h ha tusfürdős vízzel mosod magad akkor azt a részt is kicsit megmosod vele és az elég is? nekem nagyon sok női nyavalyám volt és minél inkább vettem ezeket annál rosszabb lett szóval nem tudom már jót teszek vele vagy ártok!
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. febr. 22. 12:03
Bocs, kimaradt: bidé minden Wc használat után lenne a legideálisabb. Kár, hogy a mi kultúránkban nem olyan megszokott, mint sok helyen nyugaton.
2013. febr. 22. 12:02

Egyébként már nem emlékszem annó miért kezdtem el használni, azt hittem a nőgyógyászom ajánlotta, érzékeny voltam, hamar elkaptam ezt-azt pedig nem ültem soha idegen wc-re meg ilyesmi, mindig figyeltem, hogy tiszta legyen a kezem stb...

Aztán amióta használom, jó pár éve már, azóta nincs semmi bajom, viszont mindig van, sőt, ha már látom, hogy fogyóban van akkor veszek. Nekem használ és szerintem semmi gond nincs vele meg jóval tisztábbnak is érzem magam odalent, viszont csak egy márka vált be.

2013. febr. 22. 12:02

A nagyon enyhe, semleges és illatmentes szappanok jobbak szerintem.


Na most persze lehet olyan intim mosakodó, amiben tényleg minden van, ami hasznos, és semmi, ami káros, de leggyakrabban még a tejsavas fajták is agyonillatosítottak, ami lehet, hogy jobban felborítja az egyensúlyt, ha irritál, mint egy sima illatmentes szappan.


Viszont már boldog-boldogtalan márkának vannak ilyen lemosói. Olyan is van köztük, ami semmilyen szempontból nem különbözik egy tusfürdőtől, csak teszem azt, van benne kamillakivonat (valahol a sor végén, a parfüm után jóval). Szóval alaposan át kell nézni az összetételt.


Egyébként az is igaz, hogy túlcsutakolni sem szabad ott magunkat. Ha nem is elég a tiszta víz, de napi egyszeri mosakodószeres mosdás igen, plusz tiszta vizes letörlés napközben, amikor csak szükséges, ennyinek elégnek kell lenni, ha egészséges valaki.

2013. febr. 22. 11:59
Csak langyos vízzel? Te jószagú úristen!!!
2013. febr. 22. 11:56

Szerintetek intim mosakodót kell mindenképp használni?

Évek óta használok egy márkát, pedig eredetileg (eü.ben) úgy tanultuk, hogy csak langyos vízzel kell lemosni lent magát az embernek. Mi a véleményetek? Régen gyerek ill. kamaszkoromban még nem volt ilyen csak szappan és víz. Köszi aki ír!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook