Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Internetes élet szemben a valósággal fórum

Internetes élet szemben a valósággal (beszélgetős fórum)


1 2
2021. máj. 15. 21:20
Egyetértek. A legboldogabb pillnataimról sosem posztoltam. A nagy szerelmemről is egy kép került ki. A sikereim max FB-n jelennek meg, elvégzett iskolaként stb. A barátaimról évente egyszer van fotó. Az utazásaimról is csak egy-egy nagyon különleges kép kerül ki, és nem is mindegyikről. Nem tolom a másik arcába, de valami alap infót látnak rólam.
2021. máj. 15. 16:20

"De a fórummindító hsz szerintem nem is korlátozódik képmegosztásra."


Szerintem sem. Sőt, a fórum címe sem.

36. Channa* (válaszként erre: 31. - Babyapocakban)
2021. máj. 15. 16:07
Na igen, te is valami tündibündinek akarod feltűntetni magad, közben meg gerinctelen vagy;)
35. 5da46c99ae (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 15:45

Hasonlóan látom.

Eddig mikor egy ilyen önfényező ember életébe valamilyen oknál fogva jobban beleláttam, csak arra tudtam gondolni, hogy "komolyan ezt adta úgy elő ahogy?"

Kinevetni nem szoktam, csak elnézően mosolyogni.

34. Amaunet (válaszként erre: 27. - Lávli*)
2021. máj. 15. 15:29

Minden bizonnyal.

Nekem nincs gondom velük, nem okoznak lelki nyomort, hogy fórumot indítsak róla. Nem érdekelnek, így nem foglalkozom velük.

33. Lávli* (válaszként erre: 30. - Babyapocakban)
2021. máj. 15. 15:05

Ha maradunk az "irigylésre méltó" celebeknél, van, aki kitesz képet, ahogy reggel kávézik, délután megszagol egy virágot, este kinéz az ablakon az esti fényekbe .. Hát jó. De aki úgy süt piskótát és úgy megy le spárgába, mint senki más, ... Hát na .. 😀


De a fórummindító hsz szerintem nem is korlátozódik képmegosztásra.

32. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 15:01
Biztos van ilyen de minek figyelni ? Mit kell ezen nevetni ? Letojom kinek milyen a házassága és mit posztol róla. A karácsonyi családi fotózkodások meg később szép emlékek lesznek.
31. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. máj. 15. 14:59
Tudod, hogy nem kell ahhoz FB, hogy valaki szépítse a valóságot az interneten.
30. babyapocakban (válaszként erre: 27. - Lávli*)
2021. máj. 15. 14:57

Szerintem is nagy különbség van. Nekem is van rokonom, aki megosztja a képeket a családi eseményekről és teljesen kedves és őszinte dolognak tartom, mivel tudom, hogy ők tényleg így élnek.

De vannak olyanok, akikről konkrétan tudom, hogy a poszt és a valóság távolabb már nem is lehetne egymástól. Nekik szerintem őszintébb megnyilvánulás lenne, ha nem posztolnának.

29. babyapocakban (válaszként erre: 26. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 15. 14:54
Nem tudom, a neved nem ismerős és nem néztem utánad. De általában a fórumok úgy indulnak, hogy van egy-két ember, aki beszól, hogy "minek írtad ki". Ezekre értettem.
28. babyapocakban (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2021. máj. 15. 14:53
Simán elképzelhető, de arról nem lesz insta story, se lájv.
27. Lávli* (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2021. máj. 15. 14:37

Azért van különbség a lépten nyomon képeket megosztók, meg az állandóan önmagukat fényezők között.

Előbbiek az ártatlan magamutogatók, utóbbiak meg a mindenki közül legszebbek, legjobbak, legügyesebbek, legokosabbak és mindenek is, amit szeretnek is tudatni mindenkivel. Hát ha ez a fényezés (polírozás, csillogtatás, többnek/másnak mutatás) irigylésre méltó és népszerű, akkor lájkolják is sokan. :)

26. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 18. - Babyapocakban)
2021. máj. 15. 14:34
Mutasd meg kérlek hova járkálok be, de azért Te is vetted a fáradtságot. :D
25. Amaunet (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2021. máj. 15. 14:08
Valakik azért csak lájkolják a képeiket.
24. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 13:46
A lényeg egy kicsit más színű,írj nekem.
23. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Babyapocakban)
2021. máj. 15. 13:40
Abban a családban előbb utóbb vér fog folyni... 😵
22. Lávli* (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2021. máj. 15. 13:27
Én nem gondolom, hogy az önmagukat fényező emberek népszerűek lennének, hogy azt lehetne irigyelni. Épp ellenkezőleg.
2021. máj. 15. 13:26

A "mindig kinevetem" eleve rossz hozzáállás - ronda dolog bárkit is bármi miatt kinevetni.

Honnan tudod, ki miért teszi ki a képeket? Van, aki tényleg csak örül annak, ami szép az életében és meg akarja osztani. Sok család egy éve nem találkozhat - mi van, ha így akarják egymásnak megmutatni azt, ami velük történik? A te lelkivilágodat mutatja meg, ha mindenkiről eleve azt feltételezed, hogy csak villogni akar a képeivel. És nem nyomja az arcodba: ne nézd, ha nem ismerősöd, ha meg az, akkor állítsd le a követését.


Nekem is idegen ez, hogy mindent közzétegyek magamról, nem is szoktam, de nem röhögök ki mást, ha ezt teszi. Nem vagyunk egyformák. Ha téged ez zavar, akkor te se posztolj magadról és kész.

20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 12:38

"Mindig kinevetem az interneten önmagukat fényező embereket."


Miért is? Miért neveted ki őket? Mert másként, más értékeket követve, más aktivitással élik az életüket?

Irigyled a népszerűségüket?


Ha nem érdekel az életük, akkor ne kukkold az oldalukat - ennyi.

2021. máj. 15. 12:30
Én is nevetgélni szoktam ilyeneken, nekem szórakozás is. Pláne a sóbert család műsora.
18. babyapocakban (válaszként erre: 17. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 15. 12:30
Ezen az elven az is problémás, aki minden fórumba bejár, hogy beírja ezt.😂
17. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 11:49

Szerintem pontosan ugyanannyira problémás, mint ezzel foglalkozni és egy fórumot indítani róla. :)


Nem mindegy Neked, hogy ki mit csinál? Erről (is) szól a social media, ha nem tetszik nem kell ezeket a platformokot nézegetni, azért ezek a képek/bejegyzések nem csak úgy szembejönnek az utcán.

16. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 11:19
Nem nevetek rajta mert nem is nézegetem. Pont nem érdekel. Én nem rakok sem a ferjemrol, sem a fiamrol. A távoli barátok, rokonok kapnak privátban képeket ha kérnek.
15. Guruljka (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2021. máj. 15. 10:58

Mailben is lehet képeket küldeni.

A lányom is úgy küld néha, mert tudja, hogy a facén vagy látom, vagy nem.

14. globus (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 15. 10:55
Én is 🙂
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 15. 10:03

Tudom, persze! ☺️


Nem egy személy követését állítottam már le, mert túltolta.

Leginkább a plázapicsákat akik napi minimum 10 képet posztol önmagáról és egy komplett családot akik nagyon csórók mégis születnek a gyerekek sorban és mások hátára kapaszkodva nyaralnak és miegyéb. Egyszóval akiktől kinyílik a bicska a zsebemben.


Visszatérve, én úgy posztolok, hogy csak az ismerőseim láthatják amiket megosztok.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2021. máj. 15. 09:58

Remélem tudod semmi gondom veled!


De a a gyerekeimről a családomról, magamről nem osztok meg semmit nyilvánosan. Erre használom a privát chet-et.

Vagy gmail, WhatsApp, Viber applikációt.

Akit szeretek, de túl tolja már a fotókat, azt szundiba szoktam tenni.

11. Odett'e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 09:45

Azt csinál mindenki amit akar, semmi közöm hozzá.

Ha nem érdekel, akkor nem követem, vagy túllépek a bejegyzésen. Ennyi...

10. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 09:43

Miért gáz az ha valaki elért valamit az életben arra büszke? Persze normál keretek között. Bántja az irigyek szemét vagy mi? Ez alapján senki ne vegyen luxusautót (kinek mi a luxus)? ​


Nekem se Facebookom, se instam, se akármi oldalam nincs. Nem találkozok ezzel a "problémával", nem is "idegeskedek" rajta.

9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 15. 09:35

Posztoljon, ki a fenét érdekel??

Én is posztolok havonta a gyerekről 1-1 képet, mert baromi messze vannak a rokonok, csak így látják.

Rólam és a férjemről még itthon sincs sok kép nemhogy a neten..

Viszont egy két ismerősöm posztján jókat tudok nevetni.

Engem nem háborít fel, mikor olyan képet posztról ami nagyban eltér a valóságtól. Nevetek, hisz aki ismeri tudja, hogy mi van!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook