Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? fórum

Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


55. Shaunie (válaszként erre: 54. - Zsuzsu 13)
2013. jan. 23. 14:45
Elhiszem, hogy nehéz lehet. Hátha változik a helyzet. Én most azon aggódom, hogy igazából mi nem csináltatunk herebiopsziát, mert nem akarjuk vállalni a műtétet, az azt követő vizsgálatokat és a lombikkal járó fizikai és anyagi megterhelést, mert elvileg velem minden rendben van. Szerintetek kényszeríthetnek a biopsziára vagy azoospermia esetén választhatjuk a donor inszemet?
54. zsuzsu 13 (válaszként erre: 52. - Shaunie)
2013. jan. 22. 17:25

Igen párom annyira ez a nem az én gyerekem dumával jön, hogy csak na.(((

Ha Ő is máshogy állna ehhez én is mert tudnám Ő is szeretné.

De így:((

30 vagyok és félek kicsúszok az időből:((

2013. jan. 22. 14:04
Februárban megyünk a pécsi meddőségi klinikára, elég hamar kaptunk időpontot.
2013. jan. 22. 13:57
Az Én Párom szerencsére abszolút rugalmas, azt mondta, hogy a sajátjának fogja tekinteni a picit.Nekem nehezebb volt megbarátkozni a gondolattal, hiszen nem így képzeli el az ember.Viszont azt gondolom, hogy annak a gyereknek (ha sikerül) akkor is csak egy apja lesz, csak a Párom lesz az apukája. Szerintem kicsit egyébként túl van pörögve ez a vér szerinti gyerek dolog. Gondoljatok bele, hány elvált szülő van, hány olyan család, ahol a nevelőapa vagy nevelőanya jobban szereti a gyereket, mint a vér szerinti szülő. Én számos ilyen példát látok a környezetemben.
2013. jan. 22. 13:25

tegnap beszéltünk párommal erről mivel az egyik ismerősének nem jön a baba 5 lombik volt bele fáradtak és a pasi már bele ment volna a donorba de a nő nem.

És mondtam páromnak, hogy nem annyira rossz ez ha nekem ilyen pasim lenne lehet bele mennék...Persze ő mondta sosem lenne az ővé nem tudná sajátjaként tekinteni mivel tudja semmi köze hozzá..

És hát így most előjött e téma megint, hogy hát nem is tudom jó lenne egy baba akár így is.

2013. jan. 22. 13:23
Sziasztok.Nálunk is csak donor jöhetne szóba.Párom egyáltalán nem akar én talán elfogadnám de nem tejesen így is érdemes belemenni?vagy csak ha a nő legalább teljes mértékben elfogadja?Félek megbánnám
49. Shaunie (válaszként erre: 48. - A7cb1a79ef)
2013. jan. 21. 11:40
Szia!A Kaáliban a sima inszem 50 000 Ft, a donoros 80 000 Ft. Pécsett van egy meddőségi központ, ahol minden ingyenes, a donorért sem kell fizetni. Leveleztem velük, nagyok kedvesnek tűnnek. Mi egyelőre nem szeretnénk bevállalni a biopsziát, donor inszeminációban gondolkozunk.Velem úgy tűnik minden rendben és nem vállalnánk a lombikkal, biopsziával, fagyasztással, genetikai vizsgálattal járó magas költségeket, mert sajnos, most nincs miből...A Kaáliról még annyit, hogy e-mailben kértem információt, semmit nem írtak vissza, csak azt, hogy egyeztessek időpontot konzultációra, ami nem mellesleg egyből 15 000 Ft....
48. a7cb1a79ef (válaszként erre: 47. - Shaunie)
2013. jan. 14. 07:57
sziasztok!! hát én sajnos nem tudok neked ebbe segíteni!! igaz én is békés megyéből való vagyok de nekünk lombik lesz!! bár még az se biztos!! most a biopszián múlik minden ha úgy nem lehet akkor nekünk is a donor marad!! mennyi lenne a kaáli-ba az inszemináció?
2013. jan. 9. 14:04
Sziasztok!Jár még ide valaki?Azt szeretném kérdezni, hogy Békés megyéhez közel hol csinálnak inszeminációt donor spermával?A Kaálit mondta a nődokim, de ott a donoron kívül az eljárás is fizetős, mert ott csak a lombik támogatott. Köszönöm előre is!
46. a7cb1a79ef (válaszként erre: 45. - 8dcdcedab1)
2012. okt. 28. 11:44

szia!

én úgy tudom a nőgyógyász utal minden vizsgálatra! de holnap minden kiderül mert pont ezért megyek a nőgyógyászhoz! én most kezdem az én vizsgálataimat mert eddig nem lehetett!elhúzódott a párom vizsgálatai!

45. 8dcdcedab1 (válaszként erre: 44. - A7cb1a79ef)
2012. okt. 26. 20:06

Sziasztok

Mi is most kezdtük nekünk sajnos sperma donor kell, de ez még messze van hogy kiválasszuk. A viszgálatokról kérdezné. A beutalókat a háziorvos adja egyes vizsgálatokra pl. mammografia, HIV teszt, általános nőgyóygászati vizsgálat vagy nem? Mi a Budai meddőségi centrumba járunk ill. most kezdtük és eddig csak annyit mondtak hogy akkor kell mennem ha a ciklusom 3. napján járok semmi más vizsgálatra nem adtak időpontot pedig van néhány amit el kell végezni.

Válaszoktokat előre is köszönöm

2012. okt. 3. 16:12
sziasztok!szeretnék hozzátok csatlakozni!mi még az elején tartunk!vagyis még csak érdeklődnék mi merre hány méter!mert megmondva őszintén még nem biztos,hogy erre a megoldásra lesz szükségünk!
43. 827c5329bb (válaszként erre: 42. - Brigo88)
2012. okt. 2. 20:59

Szia!


Szerintem intézményfüggő, ki mit vállal be. A legjobb, ha felhívod a meddőségi centrumokat, és megkérdezed. (Kaáli, Forgács, Dévai, BMC,....)Mondjuk alsó korhatárról én még nem hallottam, de azért a 24 év tényleg nem az átlagélekor ilyen téren.

2012. szept. 28. 18:28
Sziasztok!Engem az érdekelne,hogy ha egyedül szeretnék donáció által gyereket vállalni annak van valami korhatára?Úgy értem,hogy pl 30év alatt is lehet.24éves vagyok.
41. pancsa39 (válaszként erre: 40. - Egyedul_M)
2012. aug. 28. 12:40

Ma már egyedülálló nők is igénybe vehetik ezt a szolgáltatást, de a vizsgálatok itt is kötelezőek.

Hepatitis, HIV, még valamilyen nemi betegséget is néznek a vérből az ANTSZ-nél.

Muszáj 1 évnél frissebb rákszűrés, hüvelykenet eredményt vinned, valamint a HSG is kell, mert ha minden ok nálad, akkor nem lombikkal, hanem inszemmel kezdesz, és ezt csak a petevezető átjárhatósági vizsgálat után tudják eldönteni.

Lényegében ugyanazok a vizsgálatok kellenek, mint párok esetén, csak a férj eredménye nélkül.

Másképpen nem csinálják meg, és bizony nem megy olyan gyorsan, mint azt előre gondolnánk...

Ha komolyan szeretnéd, keress fel egy nőgyógyászt, csináltasd meg a vizsgálatokat, és kérj beutalót oda, ahol szeretnéd a babát.

Röviden ennyi.Remélem, tudtam segíteni.

Sok sikert!

2012. aug. 22. 11:03
Kedves Mindenki! Egy elég egyedi kérdéssel fordulok most hozzátok, remélem van aki olvassa, és válaszol majd. 30 éves múltam, nincs semmiféle termékenységi problémám - legalábbis nem tudok róla - viszont szeretnék donor spermával teherbe esni, így kezelésekre nem lesz szükségem. Ha ilyesmivel fordulok akármelyik intézethez (Kaáli, Ciris, Forgács...), van-e esély, hogy egyedülállóként, egészségesen ilyesmi engedélyezzenek Magyarországon? Pontosan nem tudom mik a törvényi vonatkozások, vagy ezeket a kórház belső szabályrendszere szabályozza? Egyedülállóként az örökbefogadás végtelenül hosszadalmas, viszont szeretnék gyereket, és nem akkor amikor már még idősebb leszek. Tudnátok nekem erről írni pár gondolatot? Köszönettel!
39. Bebebaba4 (válaszként erre: 38. - Johanna76)
2011. aug. 24. 16:47

Szia!

Inszem elott par nappal ki lehet valasztani a kaaliban!

38. Johanna76 (válaszként erre: 17. - 566f1d9107)
2011. aug. 16. 21:54

Szia,


mi is sperma donor választás előtt állunk. Hogy müködik ez, hogyan lehet kiválasztani? Mennyi időt kell rá várni? A káliban lehetett ezt, vagy átküldtek a krioba?


Köszi minden tanácsot és tapasztalatot!

Üdv,

Johanna

37. Bebebaba4 (válaszként erre: 36. - Tündérke 26)
2011. júl. 26. 20:58
Szia!En meg visszajarok ide! :-)
2011. júl. 24. 16:52
Hahó jár ide még vki ???
35. ed3e5d4bf1 (válaszként erre: 34. - Pancsa39)
2011. máj. 11. 08:31

Szia!! A donor sperma kb 35 ezer ft ampullankent,te valsztod ki szemelyleiras soran....


igen csinalhatsz lombikot ,de ne huzd az idot mert szalad.....minel hamarabb bele kell fogni!!!



Sok sikert!!!varunk az eredmenyekkel....pussss

2011. máj. 9. 14:35

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy a donoros dolog hogyan működik. A férjemmel indultunk novemberben a Kaáliban, de a páromnak egy db spermiumja sincs. Nálam minden rendben, pedig 40 éves vagyok! A párom 44 éves.

Hogy miért csak most kezdtük? Nekem volt az előző házasságomból egy fiam, akit közel 17 évesen szepszisben elveszítettünk. Soha nem védekeztünk, ezért gyanús volt, hogy nem esem teherbe a 11 év alatt. Először egy kis városban adott mintát, ahol pár db spermiumot mutattak ki, ennek kb. 5 éve. Már akkor kellett volna további vizsgálatokra mennie, de nem ment, mindig halogatta. Miután meghalt a fiam, ennek lassan 2.5 éve, az orvosok javasolták, hogy mindenképpen vállaljak be egy babát. 2010.novemberében elmentünk Szegedre, ahol nála ismételten megállapították a problémát. Azóta szétmentünk, mert nem volt hajlandó tovább lépni és nem egyezett bele a donorba sem. Én pedig nem szeretnék lemondani az utolsó esélyemről, hogy lehessen egészséges gyermekem. Sok mindent elértem életemben, de a legfontosabbat a fiamat elveszítettem. Tudom, hogy soha senki nem fogja Őt pótolni, de kell aki éltessen...

Segítsetek hogy mennyibe kerül, lehet-e lombik, mivel 40 éves vagyok, és akkor talán ikrek lehetnének. Már két szülés egyáltalán nem férne bele...

33. ed3e5d4bf1 (válaszként erre: 32. - Bebebaba4)
2011. máj. 1. 15:25

Okvetlen szolok....de lehet az a mensi elotti duzzadas is :( viszont ma mar oklendeztem is ,de meglehet attol,hogy faj egy picit a mandulam...:(

Hat nekem az inszem utan 7 napon nagyon fajt a hasam es a derekam...sokan mondjak az a beagyazodastol is lehet,ha az volt akkor tenyleg babas vagyok:))) demajd szerdan minden kiderul ,reggel rogton jovok a irekkel...:))) puszi addig is de ha van kedved csevereszni szivesen beszelgetek...:)

2011. máj. 1. 15:07

Neha bizsereg a pocim,de semmi tobb! :-(

Gondolom az a gyogyszerektol lehet!

A mellduzzadas jo jel!Te biztos babas vagy!! Juj de izgi! Szoljal ha teszteltel!

31. ed3e5d4bf1 (válaszként erre: 30. - Bebebaba4)
2011. máj. 1. 12:29
Szia!azon kivul hogy a melleim duzzadnak ....mast nem:( pedig jo lenne mar mast is erezni....azt sem bannam ha vegig kellene hanynom 9 honapot csak legyek BABAS:))))))))) Es neked van valami....?????
30. Bebebaba4 (válaszként erre: 24. - Ed3e5d4bf1)
2011. máj. 1. 10:42
Erzel valamit? Korai terhessegi jelek? Eloerzet?Noi megerzes? :-)
29. Bebebaba4 (válaszként erre: 24. - Ed3e5d4bf1)
2011. máj. 1. 10:41
:-))))))!
28. 566f1d9107 (válaszként erre: 24. - Ed3e5d4bf1)
2011. máj. 1. 09:30

Ezt most nem értem 28.án azt írtad alig várom,hogy holnap kiderüljön sikerült-e,most meg 4 nap van a tesztig...

Nekem ez magas!!!!

2011. máj. 1. 09:26

Szia

Húha!Nem gondoltam volna,hogy csak úgy egy férfi felajánlja a sper....ilyen célra.Arról nem is beszélve,hogy már nem egy nőnek segített.Nem rossz a családfád,de ezek szerintem nem igazán számítanak.

Sajnos nekem könnyebb ha nem ismerem az illetőt akitől kapom.:(

De azért köszönjük szépen!!!:)

26. 566f1d9107 (válaszként erre: 24. - Ed3e5d4bf1)
2011. máj. 1. 09:21
Előbb nem lehet tesztelni???Megírod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook