Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? fórum

Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
745. NicoleM
2019. dec. 11. 15:53

Sziasztok! Egydül vállalnék babát :) Önálló, jól kereső 27 éves nő vagyok! Lehet ma Magyarországon inszeminációt, stb elvégeztetni egyedülállóként is? Merre induljak? Kérlek segitsetek!

Aánljatok intézetet/ orvost. Megvan, hogy kitől lenne a baby, tehát donorom lenne, ha megfelelünk orvosilag.

744. gabric
2018. aug. 16. 18:32

Sziasztok!


Inszeminációnál mikor kell a progeszteront elkezdeni adni? EDdig csak lombikom volt,most lesz előszőr donor-spermás inszemem, és ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól..

Előre is köszi!!

2014. júl. 4. 07:24

www.hoxa.hu/?p1=klub&p2=6670122

ha valaki szeretne jelentkezni itt van a link!

de kérek mindenkit csak komoly szándékkal jelentkezzen!

remélem jó a link!

ha véletlenül nem jó jelezzétek nekem!!

köszi előre is!!!

2014. jún. 14. 09:34

Sziasztok!!

Látom nagy vita kerekedet így úgy gondoltam indítok egy új klubot !akit érdekel írja meg privibe!szeretném hangsúlyozni csak azok jelentkezzenek akit érint ez a probléma!nem szeretnék ott is vitát!aki nincs ebbe a helyzetbe nem tudja milyen is ezzel a problémával szembesülni!!

741. abigel13 (válaszként erre: 740. - Shaunie)
2014. jún. 13. 15:11

Hajrá Szeptember! :)

Virus az nem jó :/ nincs valami bélfertőtlenitőd otthon? Jobbulást!


MI a BMC-be járunk. nekem az ekg-m hiányzik. azt majd juli végén csináltatom... az AntiMüller hormont meg juli közepén. a többi eredményemet nem kell frissiteni. bizom nagyon.

740. Shaunie (válaszként erre: 739. - Abigel13)
2014. jún. 13. 11:20
Mi a szeptemberi lombikunkra készülünk! :) Nagyon bizakodunk, én is remélem, hogy nem lesz gond. Most járkálok a kivizsgálásokra, csak szünetet kell tartanom, mert bekaptam valami hasmenéses vírust... :( Ti hova is jártok?
2014. jún. 11. 13:03

Köszi az érdeklődést :) mi teljes gőzzel készülünk az augusztusi lombikra. Tartom a PCOs diétát, reménykedem, hogy az utolsó inszem után is rendszer maradt a ciklusomban. Hajrá augusztus :)


Veletek mi ujság van?

738. Shaunie
2014. jún. 11. 09:55
Pupakne, Abigel! Teljesen igazatok van. Sajnálom, hogy ilyen emberek is látogatják ezt a fórumot. Valójában nem is értem, minek van ilyen fórumokon, biztos nagyon sok ideje van netezni. Mondjuk, nekem nincs arra időm, hogy olyan témákat kutassak, amihez semmi közöm...mindegy is. Nem ér annyit, hogy felidegesítsétek magatokat! De tényleg! :)Inkább arról számoljatok be, hogy hogy vagytok! :)
2014. jún. 9. 11:06
Sorry, nem beleszemeteltetek a fórumba, hanem jól beletapostatok a lelki világunkba... és jól belénk rugtatok. itt minden egymás támaszai voltunk. csupán család szeretnénk lenni. erre jöttetek ti a hasonlataitokkal, s nem is értitek, mi zajlik le ilyenkor egy normális párkapcsolatban....
736. Nátháska (válaszként erre: 734. - Pupákné13)
2014. jún. 7. 16:02
Mi (és a vita) egy fórumösszevonás után kerültünk ide. Bocsánat, hogy beleszemeteltünk ebbe a fórumba, sajnos így jött ki... :)
2014. jún. 6. 16:22

Bocsanat, kicsit offolok, de felhaborit hogy van aki hobbiallat tartokhoz hasonlitja a spermadonortol egyedul vallalo noket.

Egyreszt, azt gondolom, hogy egy orokbefogado, vagy egy neveloszulo hamarabb valik meg a gyerektol (Ilyet fel sem tetelezek senkirol).

Masreszt nyilvan senkit sem nevelnek ugy, hogy igen kislanyom, ha eljon az ido, pasi nem kell, ugyiscsak a gond van vele, majd elmesz a spermabankba oszt ugy lesz gyereked...


Ugye ezt senki nem gondolta komolyan???


S ha mar itt tartunk, mi van azokkal az anyukakkal, akiknek semmilyen fogantatasi problemajuk nincs, es felcsinaltatjak magukat?


Off vege


Amugy en is donorspermas babat varok, es soha egy pillanatig nem banom, hogy igy alakult. Szerencsere a kornyezetem is elfogadta, hogy a donorsperma egy kenyszerhelyzet megoldasa volt.

2014. jún. 6. 16:00
Shaunie!! Mi lett ebből az oldalból?? Nem értem mit keresnek itt ezek az emberek. Itt senki sem egyedül vette igénybe a spermabank szolgáltatását. Nekünk ez volt az egyetlen megoldás!! Fogalmuk sincs miről beszélnek!! Igaz??
733. Laci 82 (válaszként erre: 718. - Nátháska)
2014. jún. 5. 08:19
Örülök hogy van aki elfogadja ezt a témát és gondol is erre a lehetöségre.Mert én is azon gondolkodom hogy segitenék valakinek (adnék spermát)Mert nekem meg egész más okból nem lehet családom (nem egészségügyi)!
732. Shaunie (válaszként erre: 731. - Guruljka)
2014. jún. 4. 10:38
Nálunk pont így van. A Párom azosspermiás, de ha herebiopszia útján tudnának nyerni spermiumot, akkor is örökölheti a fiú gyermek...Együtt voltunk már 5 éve, mikor kiderült. Nagyon alattomos, mert semmi tünete nincs egyébként.
2014. jún. 3. 13:16

Egyébként vannak házaspárok is, ahol a férfi valami miatt nemzésképtelen. Szeretik egymást, szépen élnek, de a férfi nem tud termékenyíteni.

Én azt is megfelelő oknak tartom, ha a férfi valamilyen betegségét nem szeretné örökíteni, de a feleségével együtt mégis szeretnének kisbabát.

2014. jún. 3. 12:40

Így van!


Senki ne akarjon meggyőzni arról, hogy csak az - és úgy - a jó, ahogyan Ő vélekedik!


Én leírtam a véleményem.

Nem kértem, hogy bárki is meggyőzzön arról, másképpen kellene gondolnom.


... és ez nem is menne! :-)

729. Shaunie (válaszként erre: 728. - ◄Ilona►)
2014. jún. 3. 12:07
Látom, teszel rá, hogy mi mit gondolunk... :D
728. ◄Ilona► (válaszként erre: 727. - Shaunie)
2014. jún. 3. 11:18
Jó Neked ... boldognak! :-)
727. Shaunie (válaszként erre: 726. - ◄Ilona►)
2014. jún. 3. 10:23
Boldogok a lelki szegények...
2014. jún. 3. 08:45

Én leírtam a ÉN VÉLEMÉNYEM.

Akinek nem tetszik, leírhatja az övét, de nagy ívben teszek rá!

Attól én még nem fogom megváltoztatni, amit erről gondololok!


Ennyi!

725. f6390e6b9b (válaszként erre: 719. - ◄Ilona►)
2014. jún. 2. 16:47

Nem értem a felháborodásod!!

Igen vannak olyan pasik akik igenis gondok!!!Egy féreg igenis gond,akármennyire is szerethető!!!

Az meg hogy az anyukát idézőjelbe írod az még jobban felháborít!!

Ezek szerint a lombikosok nem anyukák???

Gondolkozz!!!!

724. Nátháska (válaszként erre: 719. - ◄Ilona►)
2014. jún. 2. 13:33

Szerintem pedig az, hogy egy nő elgondolkodik azon, hogy nem egy általa ismert, tisztelt és szeretett embertől fog teherbeesni, mutatja, hogy igenis nagyon komolyan gondolja a dolgot. "A mindent megtennék egy gyerekért"-kategóriát súrolja, és esze ágában sem lenne kitenni a gyereket az utcára, ahogy Te fogalmazol.


Átgondolnád esetleg, mekkora teherrel néznek szembe ezek a nők? Ha megszületik a gyerek, mennyi ideig fogják keresni a saját jellemvonásukat a babán, és mennyit gondolkodnak majd azon, "ezt vajon az apjától örökölte"? Merthogy a spermabankban (ha jól tudom) fotót nem látsz. Vagy meg kell birkózni az egyedülnevelés nehézségeivel. Esetleg a Te véleményeddel megegyezők megvetésével és elítélésével. De még mindig inkább ez, mint mondjuk egy alkoholista apa.


Számomra ez egy igenis átgondolt döntés, és úgymond egy mentsvár. Ha a következő 3 évben rámtalál az az ember, akinek szívesen szülnék gyereket, Ő pedig elfogadja, hogy fogantatási nehézségekkel kell megküzdenünk (ami ugyebár erős elrettentés), akkor...


Már egyre elfogadottabb a késői szülés, de én azért egészségesen, nem öregségtől megtörve akarom látni felnőni a gyerekemet, ráadásul a baba betegségi rizikófaktora is annál alacsonyabb, minél fiatalabb az anya. Ez pl. rám elég nagy terhet rak.

De miután tisztázódott bennem, hogy párkapcsolati szempontból bárhogyan is alakuljon az életem, 35 évesen teherbe fogok esni, és nem áll mögöttem a biológiai óra sürgetése, ha csak pl. 40 évesen találom meg a párom, a spermabank lehetőségét B tervként elfogadva teljesen megnyugodtam.


A kidobott állatokról pedig: az egyik kutyámat 6 éve a szeméttelepről szedtem össze oltás előtti napokban. Azóta is megvan, ráadásul a 4 kölykének is kerestem helyet (1-et megtartottam) :)

723. Borda (válaszként erre: 719. - ◄Ilona►)
2014. jún. 2. 13:17

hmmm...

Valami nagyon összekeveredett benned.

722. Shaunie (válaszként erre: 719. - ◄Ilona►)
2014. jún. 2. 13:06
Fogalmad nincs, miről beszélsz...
721. Guruljka (válaszként erre: 719. - ◄Ilona►)
2014. jún. 2. 11:55

Ismerek nőt, aki egyedül szeretett volna gyereket.

Az apajelöltnek megmondta, hogy tőle szeretne teherbe esni, de semmiféle igényt nem támaszt iránta soha.

Sokáig gondolkodott, mielőtt a döntést meghozta. Merem állítani, hogy felelősen döntött, diplomásként megfelelő állása volt. Ez lehetővé tette a számára, hogy jól kvalifikált otthoni munkával rásegítve, otthon tölthesse végig a GYES idejét is.

Betartotta az apának adott szavát is természetesen. Szép és okos kislánya született, aki azóta már felnőtt nő, saját családdal.

720. 82d45dcd14 (válaszként erre: 719. - ◄Ilona►)
2014. jún. 2. 09:08

Szerencsére nem a te véleményed a mérvadó,hogy te mit szeretnél és mit nem......


Hogy jönnek ide a kidobott állatok?

Azt sem tudod miről beszélsz!

2014. jún. 2. 09:03

Nem szeretnék annak a gyereknek a helyében lenni, aki ilyen hozzáállással és ilyen elgondolásból születeik!


Ezért van annyi "kdobott" állat is az utcán.


... de itt egy EMBER életével kell(ene) törődni!

Azt a gyereket nem lehet kitenni az utcára, ha már ráunt az "anyuka"!


Pasi nem kell, mert az GOND!? Probléma!?

Akkor mi lesz a gyerekneveléssel?

718. Nátháska (válaszként erre: 716. - Laci 82)
2014. jún. 2. 08:46

Szia!

Én már gondolkoztam spermadonoron. Nemcsak párkapcsolati bajlódásom van (pontosítva: nincs is párkapcsolatom), hanem egyéb eü. problémák is közrejátszanak. Amikor 35 leszek, és még mindig ez az állapot fog fennállni, elmegyek egy spermabankba, ahol megoldják majd a "problémám".

De találkoztam már olyan fórummal is, ahol egy egyetemista hirdette magát. Elég szimpatikusnak tűnt.


De igen, szerintem lenne rá igény.

717. Kubiak
2014. jún. 2. 08:42
Erre való a spermabank!
716. Laci 82
2014. jún. 2. 08:33
Itt nálunk magyarországon lehet igény sperma donor segitségére?Hallotam hogy sok nö egyedül szeretné felnevelni a gyerekét és nem szeretne bajlodni egy párkapcsolattal sem!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook