Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? fórum

Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 4. 20:51

Szerintem jobb, ha nem tudjuk pontosan ki a donor. Úgyis a férjünké lesz a baba és ha szerencsénk van, akkor ránk fognak hasonlítani. :)

A budapesti Krioban van kb. 8 magyar donor és a többi dán. Viszonylag nagy a választék.

114. zsuzsu 13 (válaszként erre: 113. - Pupákné13)
2013. márc. 4. 20:24
Értem az azért jó legalább egy kis elképzelés van, hogy nézhet ki.
2013. márc. 4. 14:42
Persze,arcforma,orrforma. Szemöldök színe ,formája...
112. zsuzsu 13 (válaszként erre: 111. - Pupákné13)
2013. márc. 4. 14:37

ja értem.

És a haj és szem szinen kívül van valami arckarakter megadva?

2013. márc. 4. 14:34
Sajnos kevés van. Nekünk mondta is ott a hölgy,hogy kevés a jelentkező is és sokféle vizsgálaton esnek keresztül míg eljutnak idáig. Csak a legjobbak maradhatnak. :-) Persze,mi is úgy választottunk.
110. zsuzsu 13 (válaszként erre: 109. - Pupákné13)
2013. márc. 4. 14:25
Értem azt hittem sokkal több donor van.Akkor nem nagyon lehett választani ha magyart szeretett volna az ember.Nyilván törekszik az ember hogy apárjára hasonlítson.
109. Pupákné13 (válaszként erre: 108. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 4. 14:24
Amikor mi voltunk 3 magyar donor volt és kb. 8 dán. Nem volt nagy választék. Ha van 35 éves akkor tudsz olyant választani. Bár sztem ilyenkor már a fiatalabb jobb. :-)) Nekünk is olyan lett. Nem katalógus van ,hanem egy A4-es lapon vannak az illető főbb tulajdonságai,hobbija ,foglalkozása.
2013. márc. 4. 13:30

És általában hány férfi közül lehet választani?Mármint több van a "katalógusban" vagy nem sok?

És olyat lehet kérni, hogy mondjuk ne a 18 évestől legyen baba hanem mondjuk 35 évestől? (mert állítólag donornak csak 18-35 év közötti férfi mehet)

107. Pupákné13 (válaszként erre: 103. - Shaunie)
2013. márc. 4. 12:41
Igen,ha jól számolgattam április közepére esik majd. :-) Nem is tudom hogy bírom már ki addig. Annyira várom!! :-)
106. zsuzsu 13 (válaszként erre: 105. - A7cb1a79ef)
2013. márc. 4. 10:41

Bár úgy lenne.DE vannak férfiak akik inkább magukat "szenvedtetik" mint sem elfogadják a donort.(((

Csak mert a férif nagyképűség.

2013. márc. 4. 09:16
nem értem miért kell ezt egy férfinak kudarcnak megélni!! főleg akkor ha ő nem tehet róla! mert gondolom a többség férfi nem önszántából lesz meddő!különféle betegség miatt!! nem szabad ezt kudarcnak megélni!!
104. a7cb1a79ef (válaszként erre: 102. - Shaunie)
2013. márc. 4. 09:14
igen !!ebbe igazat adok!! nehéz ezt feldolgozni és elfogadni!! én hálás vagyok a páromnak,hogy ez így el tudja fogadni! nem is tudom mit csinálnék ha nem szeretné a donort! én lehet össze is roppannék! nem tudnám feladni és leélni baba nélkül az életemet! nekem ez tuti nem menne!
103. Shaunie (válaszként erre: 99. - Pupákné13)
2013. márc. 4. 09:03
Szia!Akkor neked áprilisban lesz az inszem?Persze, majd adok hírt, hogy mi hogy alakul. Annyira izgalmas!
102. Shaunie (válaszként erre: 101. - A7cb1a79ef)
2013. márc. 4. 09:02
Szia!Szerintem teljesen igazad van, az a baba akkor is a miénk lesz, ha donor lesz.Nem lesz másik apukája, csak a Párom. Viszont tapasztalataim szerint ezt igazán csak az érti meg, aki benne van ebbe a helyzetbe...
101. a7cb1a79ef (válaszként erre: 92. - 4e2c3778e7)
2013. márc. 4. 08:02

sziasztok!!

érdekes egy férfi szemszögéből nézni ezt a dolgokat!

teljesen egyetértek veled! mindkét félnek nehéz! nálunk a párom könnyedén vette legalább is ezt mutatta kívülről!én nehezen fogadtam el! bár még nem tudom kell -e donor de felkészültem lelkileg erre!nem is igazán számít kitől van a baba ha a párok elfogadják a donort! tudom ez így hülyén hangzik de szerintem értitek hogyan is írtam!

2013. márc. 4. 07:41

Mikor páromat sugarazták után egy fél évvel volt spermium vizsgálat és azt írták rá gennyes sejtcsomó ez nem tudom mit jelent ez volt pár évigés utána lett azoosmeria.


Tegnap beszéltem erről vele megint hát mondanom sem kell, hogy reagált.:((Nagyon fáj ez mindig azt mondja menjek ha nekem gyrek kell.Hiába mondom neki, hogy attól, hogy idős megadhatná nekem ezt a boldogdágot és ne legyen önző.Azt mondta ha nem jó így változtassak ne legyek ol,yanba ami nem jó.Mindig csak amaga szövegét fújja:(


DE bízok hátha egyszer megfog változni a véleménye.

2013. márc. 3. 12:49
Az első inszem lesz. Nekem most jött meg,úgyhogy a következőnél mehetünk. Az valamikor március utolsó napjaira esik. Már számolok vissza. :-) Engem nagyon boldoggá tett ez a hír.Azóta kicsattanok a boldogságtól!! Én bízok abban hogy a donor spermák jó minőségüek,sztem könnyebb velük teherbe esni. Jó hogy te elöttem mész legalább látom majd,hogy mi hogyan megy. Kérlek irj majd róla. Szép napot!! :-))
98. Shaunie (válaszként erre: 97. - Pupákné13)
2013. márc. 3. 10:40
Mi békéscsabaiak vagyunk. Azért nem túl spotzserű az, hogy papírunk van róla, hogy szükségünk van donorra, mégis fizetni kell érte...akinek nincs pénze, ne legyen gyermeke...Mindegy, ez van. Úgy is kell beszélni róla, mintha már ott lenne!!!Sokat segítenek a pozitív gondolatok szerintem. :) Nektek hanyadik lesz?És mikor?Nálunk most nem sok minden lesz, 1 hét múlva kb. megjön, aztán indul a stimu, aztán majd március 20. körül uh, aztán, ha ott minden ok lesz, akkor inszem. Nagyon várom már, de van bennem félelem is, hogy nem fog sikerülni. Ezt gyorsan el kell hesegetnem. :)
97. Pupákné13 (válaszként erre: 95. - Shaunie)
2013. márc. 2. 20:07
Ti hol laktok?Mi pestik vagyunk.A budai meddőségibe járunk,ott nekünk is minden ingyenes.Viszont a donorért fizetni kellett.Nem is keveset,46ezer volt szállítással együtt.Mi már úgy beszélünk róla,mintha a hasamban lenne a baba. :-)Én sok helyen olvastam utána és rengeteg embernek sikerült az első inszem.Irj majd ha történik valami veletek!!!Nagyon szorítok nektek!!!SIKERÜLNI FOG!!!!:-))
96. Shaunie (válaszként erre: 92. - 4e2c3778e7)
2013. márc. 2. 18:27
Szia!Jó volt olvasni a soraidat!!Felolvastam a Páromnak, teljesen egyetértett. Te is biztos empatikus, mély érzésű férfi vagy, harmonikus kapcsolatban a szeretett nővel.Szurkolok Nektek!:)
95. Shaunie (válaszként erre: 72. - Pupákné13)
2013. márc. 2. 18:26
Nálunk azoospemia van, három vizsgálaton is voltunk 3 különböző helyen. Most a donor mellett döntöttünk számos tényezőt mérlegelve. Megkaptam a recepteket a stimuhoz és március végén első inszem. :) Remélem, sikerül, mert km-re járunk a lakhelyünktől Pécsre azért, mert ott ingyenes a donor.Erre mondja az asszisztens, hogy ez az egy lehetőségünk van, mert aztán már náluk is fizetős lesz, nem támo9gatja az egyetem tovább...arra meg nem igen van pénzünk, úgyhogy nagyon szeretnénk, hogy sikerüljön elsőre...és sikerülni fog! Így kell hozzáállni! :)
94. Shaunie (válaszként erre: 69. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 2. 18:23
Szia!Nem volt biopszia, mert azzal lombik lenne és azt egyelőre anyagiulag, fizikailag és lelkileg sem tudjuk vállalni. Azt olvastam egy újságcikkben, hogy ha találnak is sejteket a bioptátumban, akkor is 3 % az esélye, hogy végül baba lesz a kezünkben...ez túl sok. Mi most így döntöttük és nem bánjuk!
93. Pupákné13 (válaszként erre: 92. - 4e2c3778e7)
2013. márc. 2. 13:28
Szia!Jó itt olvasni egy férfi véleményét is.:-)Az én párom sem viselte jól.Maga alatt volt és egy nagy nullának érezte magát.De épp ezért vagyok én,hogy ilyenkor a támasza legyek és segítsek neki.Úgy látom Ő túl jutott ezen már.Most is úgy beszélünk a babáról,hogy a miénk,eszünkbe sem jut a donor.Távolabbi ismerősöknek mi sem mondjuk el.Nem kell erről mindekinek tudni.És hát igen!!Milyen jól fog majd esni a páromnak,ha azt mondják,hogy tiszta apja.:-)Ti hova jártok?Melyik orvoshoz?
2013. márc. 2. 11:15

Sziasztok

Kilógok a sorból, mert férfi vagyok:)

Nekem AZF-c a bajom, most tervezzük a biopsziát, van kb 25% esélyünk. Ha nem jön össze, akkor donor. Szokták mondani, hogy a donor dolog általában nekünk, férfiaknak nehéz, mert sérül az egónk :) Ezen vagy túlteszi magát az ember, vagy nem. Reménykedünk, de én szeretek felkészülni a legrosszabra. Zsuzsu 13: beszélni kell róla a férjeddel, még akkor is ha fáj neki (én is nyalogattam a sebeimet egy ideig, de engem nem hagyott békén a feleségem). próbáljatok meg kompromisszumra jutni, esetleg örökbefogadás is lehet a megoldás. Couragesuse, fogadd meg Pupákné13 tanácsát és oszd meg valakivel a problémát, mielőtt megőrülnél. nálunk a feleségem barátnője tudja még és ez nagyon jó dolog. Annak ellenére, hogy mi sokat beszélünk róla, csak más az, ha egy nővel tudod megosztani a fájdalmadat. A családdal mi nem osztottuk meg, mert akkor is ha donor lesz az én gyerekem lesz. Sokat lehet itt olvasni a neten olyan anyukákról, akiknek donor gyermekük született: volt olyan gyerek, akire azt mondták hogy tiszta apja:)- nem érdekes? . Addig érzik donornak a gyermeket, míg meg nem fogan. Akkor előjön az anyai ösztön, ami mindent felülír! A donor természetesen ismeretlen és nem lehet tudni milyen géneket hordoz, csak annyit, hogy makk-egészséges. Természetesen kamaszkorban érhetnek meglepetések és olyan viselkedések, ami esetleg meg fog lepni, DE egyrészt nevelés kérdése, hogy hogyan fog viselkedni a gyerek, másrészt szerintem most nem azzal kell foglalkozni hogy mi lesz 15-20 év múlva. A lényeg, hogy mindannyian egy nagyon hülye helyzetben vagyunk,amit különböző módon tudunk feldolgozni, de mindannyian kimászunk belőle:)

91. zsuzsu 13 (válaszként erre: 90. - Courageuse)
2013. márc. 2. 10:36
Értem.Hú nem gondoltam volna.
90. courageuse (válaszként erre: 89. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 1. 21:59

Altatásban végzik, 10 perc az egész, olyan, mintha egy jót aludnál. De egyébként lehet helyi érzéstelenítéssel is kérni, ha nem megy valami okból kifolyólag az altatás.

Inkább lelkileg viselt meg, a leszívás napján fájt a hasam, illetve még utánna pár napig.

Az injekciózás pesig szintén elviselhető, nekem mindig a férjem adta be.

Nagyon az esély az ikrekre.

89. zsuzsu 13 (válaszként erre: 87. - Courageuse)
2013. márc. 1. 20:19

Értem.

És a petesejt leszívás fáj vagy elaltatnak?

Gondolom lombiknál angyobb az esély ikrekre is.

88. zsuzsu 13 (válaszként erre: 86. - Pupákné13)
2013. márc. 1. 20:18
Köszönöm:)Bár sikerülne.
87. courageuse (válaszként erre: 85. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 1. 20:16

A donor támogatás az azt jelenti, hogy van egy "biztos pont" ami abban az esetben szükséges, ha nem találnak ivarsejtet.

Nálunk a 13 petesejtből 4-et donorral, a többit a férjemével termékenyítették meg.

A donort Neked kell kiválasztani és súlyos összegekbe kerül. Anélkül nem használják,hogy Te nem kéred. De kétlem, hogy donor támogatás nélkül belemennek a lombikba. Túl sokba kerül ahhoz, hogy ne menjenek biztosra.

86. Pupákné13 (válaszként erre: 83. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 1. 20:05
Ne add fel!!Hátha tényleg meggondolja magát!!!Mondd meg neki,hogy neked ez sokat jelentene.Szorítok!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook