Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? fórum

Inszemináció donor spermával! Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


175. zsuzsu 13 (válaszként erre: 174. - Shaunie)
2013. márc. 17. 14:24
Értem.
174. Shaunie (válaszként erre: 173. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 17. 11:34
Az biztos, hogy lehet egyedül is, csak ne tudom, hány éves kortól.
2013. márc. 16. 13:08

Szerintetek egyedül is igénybe leeht venni sper,im donort?

Vagy csak 35 év felett?

172. zsuzsu 13 (válaszként erre: 171. - F5f2cdccb4)
2013. márc. 15. 21:30

Igen ez igaz:((

POnt ezt mondtam én is páromnak mi van ha atesója egy egy összejövetel alkalmával mikor párom épp neveli a gyreket közbe szólna,hogy: héj ezt ne csináld vele...

Baj lenne ha kiderülne az biztos.

És én sem tudnám atestvére gyrekét nevelni tudvnán, hogy az övé és összejövetelkor kínosan érezném magam:(


Szóval tényleg jobb az idegen.

171. f5f2cdccb4 (válaszként erre: 170. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 15. 19:30

Én azt tuti nem vállaltam volna be. Így valahogy jobban a milyenknek érzem a gyerekeket, mintha a férjem bátyjától jött volna az "anyag". Mi van, ha elkotyogja még ha csak véletlenül is mi a szitu, vagy igényt tart a gyerekre, vagy egy veszekedés alkalmával, csak úgy az ember fejéhez vágja. A gyereknek egy életre törés. Annyi sok a HA. Így legalább én döntöm el, hogyan adagolom a gyerkőcnek, vagy esetleg el sem mondom. Én mostanában fogok majd pszichológussal beszélni, hogy hogyan érdemes ebbe belekezdeni, mert a nagyobbik gyerkőm már 3 és fél éves. Tisztában szeretnék lenni vele, hogy hogyan lenne a legegyszerűbb. Igazából félek is, mert anyós nem egy jóindulatú, ellene volt az ilyetén gyermekvállalásunknak nagyon, viszont MUSZÁJ volt elmondani mi a helyzet a férjemmel, mert érdekelte a kezelődokiját, hogy mik történtek vele kiskorában és a férjem apja nem tudott rá válaszolni, pedig őt kerestük fel először. Nagyon tartok tőle, hogy nehogy beszóljon a lányomnak. Próbálom kerülni őt, meg hogy minél kevesebbszer találkozzanak, de mégis csak a férjem anyja, örökké nem koptathatom le, mondjuk a gyerekek nem is érdeklik, csak teszi az agyát, mert tudja, hogy a fiának fontosak.


Szóval szerintem ez egy nagyon bonyolult dolog. Spermadonorral is, nemhogy még rokoni spermadonorral.

2013. márc. 15. 08:36

Sziasztok.Szerintetek tényleg tiltva van a rokon spermium inszemináció?

Azt hallottam igen.

Bár akkor petesejtadományozáa miért lehet?:(


Nem tudom ki, hogy van vele de azért lehet jobb egy kicsivel mint az idegen vagy nem?

169. Shaunie (válaszként erre: 168. - Pupákné13)
2013. márc. 14. 11:10
Nagyon aranyos vagy!Igen, sikerül segítened, értem, mit gondolsz és teljesen igazad van. Sokszor az ember elfelejti a jó dolgokat az életében, mert annyira rosszul érintik a rossz dolgok...Próbálom jelnek venni, hogy véletlenül megtaláltam ezt a helyet és még volt egy donor ingyen.Szerintem az az egy fiola csak minket várt ott! :)
168. Pupákné13 (válaszként erre: 167. - Shaunie)
2013. márc. 13. 22:56
Ne félj!Minden rendben lesz!Tudom,hogy nem vagytok könnyű helyzetbe,és tudom hogy ilyenkor nehéz pozitívan látni a dolgokat.Ha tudnád,hogy nálunk is mik vannak!!Én mindig azt mondom a páromnak,hogy nem a pénz a fontos.Mindig annyi legyen amiből el vagyunk.Mi albérletbe lakunk,most csak Ő dolgozik,nekem egy hónap múlva lejár a munkanélküli,ki tudja mi lesz velem is utána.Valami kis spórolt pénzem van,de örökké az sem lesz elég.Én azt csinálom,hogy csak a jelennel foglalkozom!Van egy párom aki imád,aki mellettem áll mindenben.Van szerető családom,nem az utcán lakom.Ezek apró kis örömök,de ezek adnak naponta erőt.Nem akarok most arra gondolni,hogy mi lesz hónapok múlva,lesz-e munkám,ha terhes leszek kapok-e gyedet stb. ,mert ezek letörnek,szomorúvá tesznek.Gondolj arra,hogy kaptál egy lehetőséget az élettől,hogy találtál olyan helyet ahol nem kell fizetni!örülj ennek!:-) keresd meg mindennapjaidban az apró örömöket!és ne foglalkozz most a pénzzel!Hiszen kis babád lesz!Remélem sikerült valamit segítenem. elég nehéz szavakba önteni a gondolataim.
167. Shaunie (válaszként erre: 166. - Pupákné13)
2013. márc. 13. 14:46
Kolléganőm nem kapott csak gyógyszert. Bizony közeleg és egyre jobban félek...érzem a nyomást, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk, ezért is sikerülnie kell...hogy csináljam, hogy ne legyenek ilyen negatív gondolataim?
166. Pupákné13 (válaszként erre: 165. - Shaunie)
2013. márc. 13. 09:40
Azt nem tudom,hogy tutira kapok-e. Még ilyenről nem beszéltünk a dokival. Csak abból gondoltam,hogy mások is kapnak. Inkább felkészülök rá. Neked már nagyon közeleg az időpont! De jó! :-) Szép napot!
165. Shaunie (válaszként erre: 164. - Pupákné13)
2013. márc. 13. 08:36
Biztos ügyesen beadod majd!Tutira fogsz szurit is kapni?Én már kezdek izgulni... :)
164. Pupákné13 (válaszként erre: 163. - Shaunie)
2013. márc. 11. 16:43
Az biztos,hogy nehéz mindig a dolgok jó oldalát nézni. Nekem se mindig sikerül,de muszáj. Mi is erre várunk már két éve,most a cél elött nem adhatom fel. Próbáld valahogy lazán felfogni,mert ha görcsösen akarod nem fog jönni. Tudom hogy nem könnyű,de próbáld meg magad gyorsan túl tenni a gondokon. Ne az járjon egész nap a fejedben. Azt hittem már tavasz lesz mire le megyek,de megint jön a tél. Nem örülök neki. A napsütésben a kedvem is jobb. :-) De tudok majd netezni. De jó neked. Sztem nekem magamnak kell beadni. :-(
163. Shaunie (válaszként erre: 162. - Pupákné13)
2013. márc. 11. 15:00
Nem is kell vele foglalkozni! :) Tegnap nekem is nagyon szar napom volt, ami ma is tart...A munkahelyem horror, anyagilag padlón vagy annál lejjebb vagyunk, egyre jobban érzem a nyomást magamon, hogy sikerülnie kell...Próbálok ezen felülkerekedni, mert csak úgy várhatok pozitív tesztet! :)Biztos jó lesz a pihi Neked!Nem is leszel netnél?Anyukám adja a szurikat, minden ok volt eddig. :)
162. Pupákné13 (válaszként erre: 161. - Shaunie)
2013. márc. 11. 11:55
Még ma sincs meg a TSH eredményem. Most hívtam a labort. Valami informatikai hiba miatt nem mennek át hozzájuk az eredmények. Majd csütörtökön kell újra érdeklődnöm. Hát akkor én ezt egy jelnek veszem!! :-)) És nem is foglalkozom vele. Tegnap nagyon le voltam tőrve,egész nap sírtam. Úgy éreztem hogy minden ellenem van. Az elmúlt pár napi történések,kicsit elszomorítottak. Megpróbálom elterelni róluk a gondolataim. Szerdán megyek haza a szüleimhez,a Balatonra,ott tényleg ki tudok kapcsolódni. De jó is lesz!! Már várom!! Minden gond nélkül be adtad magadnak a szurit??
161. Shaunie (válaszként erre: 154. - Pupákné13)
2013. márc. 11. 08:17
Én is gondolkoztam már rajta, hogy a fórum olykor visszahúz. Máskor viszont jó tippeket ad mindenképpen. :)
160. Shaunie (válaszként erre: 159. - Pupákné13)
2013. márc. 11. 08:15
Képzeld, nem kaptam meg az redményeket, csak a doki mondta, hogy a prolaktin magas. Kicsit zavar, hogy nem adták ide, de csak tudja a doki, mit kell csinálni...Ma lesz a 2. szurim. :)
159. Pupákné13 (válaszként erre: 152. - Shaunie)
2013. márc. 9. 22:25
Most olvasok a TSH-ról egy másik fórumon,hogy 2 alatt kell lennie a teherbeeséshez. Ezt nem is tudtam. Nekem hétfőre lesz meg a vérvétel eredményem. De a tavalyiba 3,1 volt. Most még izgulhatok e miatt is. Neked mennyi volt?
158. zsuzsu 13 (válaszként erre: 157. - Pupákné13)
2013. márc. 9. 21:17
Köszi:)
157. Pupákné13 (válaszként erre: 156. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 9. 21:16
Ez igy igaz! :-) Én szorítok neked!! :-))
156. zsuzsu 13 (válaszként erre: 155. - Pupákné13)
2013. márc. 9. 21:10
Igen próbálok vele finoman.Hátha mindig bízok benne talán meggondolja egyszer magát.És akkor más nem is kel már teljesül az álom:)
155. Pupákné13 (válaszként erre: 153. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 9. 21:06
Én bízok benne,hogy talán egyszer meggondolja magát. Csak nála ez nehezebben megy. Több idő kell hozzá. Ha tudsz beszélgess vele sokat erről a témáról. Mondd el neki,hogy te nagyon szeretnél babát és vele akarod ezt átélni,vele akarod felnevelni.Nem mással.
154. Pupákné13 (válaszként erre: 152. - Shaunie)
2013. márc. 9. 20:58
Én már azon gondolkodtam,hogy lehet nem kellene ilyen fórumokat olvasni... DE mellette szóljon,hogy sok segítséget is kapok innen,meg támogatást,meg ismeretségeket. :-)) Majd ezután megpróbálom a negatív mondatokat átugrani. :-)) A gondolatnak teremtő ereje van!! Milyen igaz!! Hogy ment az injekciózás?
2013. márc. 9. 20:36

Ma beszélgettünk úgy általánosságban a donor dologról és azt mondta nem tudná a családja, hogy nem lehet neki babája nem mondaná el ezt senkinek még a gyereknek sem.

DE mivel ezt titkolni nem lehetne így más.

Jó volt így vele rről beszélni persze semmi célzást nem tettem nehogy az legyen, hogy piszkálom megint.


teljesen jól ált ehhez mint kivülálló.Azt mondta ez a párra tartozik ha Ők ezt elfogadták akkor senkinek semi köze hisz nekik kell felválllalni.

Azt mondta ez a férfinak lehet talán egy kicsit "rosszabb" de szerintem azért a nőnek is hiába Ő szüli terhes vele és, hogy egy idő után már ez termeésztes lenne, hogy Ő donor baba és feledésbe merülne.


Hát nagyon remélem, hogy egyszer megtudom erről győzni:)

Nilván haígy állna ehhez akkor más lenne akarnám én is várnám a kicsit és az lenne a fontos, hogy együtt neveljük fel együtt csináljunk végig mindent.

152. Shaunie (válaszként erre: 151. - Pupákné13)
2013. márc. 9. 11:32
Amikor ilyet olvasok, engem is letör egy kicsit, de muszáj továbbra is pozitívnak lennünk, mert a gondolatnak teremtő ereje van! :) Nektek is jó hétvégét!
151. Pupákné13 (válaszként erre: 150. - Shaunie)
2013. márc. 9. 10:05
Szia! Megmondom őszintén,kicsit igen. De ott a másik oldal,hogy tényleg sokaknak elsőre sikerült. Mi miért ne tartozhatnánk közéjük???!!! Igazad van!! Pozitív leszek,vagyok!! :-)) Miattad is!! Már nagyon kiváncsi vagyok rá,hogy neked mi hogy lesz. Jó hétvégét nektek!! Azt hiszem ma mi is kimozdulunk kicsit,talán nem fog esni. Nekem is jót fog tenni.
150. Shaunie (válaszként erre: 148. - Pupákné13)
2013. márc. 8. 21:11
Szió!Letörtél az 5 inszem hallatán? Legyél pozitív, mert tartod bennem a lelket! :) Holnap kezdem a gyogyikat és a szurikat...
149. zsuzsu 13 (válaszként erre: 148. - Pupákné13)
2013. márc. 8. 15:09
Hát igen majd megtudná ha ilyen kemény dolgokon kellene neki is gondolkozni.:(((
148. Pupákné13 (válaszként erre: 147. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 8. 13:44
Sztem ő magát ajánlgatja,mert csak az inszeminációs oldalakra ír. Megnéztem. De amúgy meg szót se érdemel. Nem normális!!!!!!
147. zsuzsu 13 (válaszként erre: 127. - Anti75)
2013. márc. 8. 13:30

És mégis, hogy gondoltad ezt?

Honnan veszek otthon donor spermiumot?

Max ha megcsalom a párom és akkor tudom ki az apa és ingyen van.

146. Shaunie (válaszként erre: 145. - F5f2cdccb4)
2013. márc. 8. 13:06
Nálunk is azoospermia van és velem minden ok elvileg...Most én is megijedtem kicsit...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook