Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inkontinencia-betegség fórum

Inkontinencia-betegség (beszélgetős fórum)


2011. jún. 10. 18:41
Hát... ezt már majdnem egy éve írtam.. gyerekek... örömmel jelentem anyum meggyógyult belőle... lehet az egész idegi eredetű volt, mivel ő depressziós... de csak ritkán kerül felszínre a betegsége, mára teljesen egészséges, tudja tartani a vizeletét, semmi gondja vele. Nagyon örülök hogy meggyógyult. Aki hasonló cipőben jár, vagy járt annak jó egészséget, és kitartást kívánok, mert van remény a gyógyulásra. Jobbulást kívánok minden érintettnek ehhez a rendkívül kellemetlen betegséghez. Jó egészséget!!!!!!!!!
2010. aug. 13. 01:51
Na, figyu... szerintetek ha hivatalos helyre megyünk, szólhatok, hogy engedjenek előrébb a sorban, mert neki ez a problémája, most komolyan kérdezem... enyhén kellemetlen lenne, ha bevizelne a placccc közepén. Vajon mennyire megértőek?
2010. júl. 12. 22:11
Ja igen : És az utóbbi másfél -két évben 30 kilót fogyott. 90-ről 60 kg-ra.
2010. júl. 12. 22:09
Sziasztok. Az anyunak izomgyengeség miatt alakult ki (szerintem). Ha számít valamit, akkor évtizedek óta depresszióval kezelik és skizotoid, pánikbeteg stb. Szerintem számít, mert minden agyban dől el, és neki ott sincsenek rendben a dolgok.
12. Zsú1965 (válaszként erre: 11. - Nanuq)
2010. júl. 12. 16:22

Ez jó! :)))

Én is megnézhettem volna a tiedet. Igen. Azért imádom. Sajnálom, hogy neked nem segített. Megírod (priviben), hogy miért?

Nem akarok indiszkrét lenni, csak az érdekelne, hogy betegség vagy más oka van-e.

11. Nanuq (válaszként erre: 10. - Zsú1965)
2010. júl. 12. 16:03

Vezetek egy huszassal előtted! :)))

Nem szándékoztam csepülni egyik módszert sem, csupán nekem az utóbbi jött be. Nyilván jobban megfelelt az oktatóm stílusa az én ízlésemnek.

Sajnos az én bajomon lényegesen nem tudott javítani, de a kis eredmény is eredmény! :))

Netán Te is tanítasz intimtornát?

10. Zsú1965 (válaszként erre: 8. - Nanuq)
2010. júl. 12. 15:56
Bocsi, de néha belelovallom magam, ez a hobbim, és ha megnézed a koromat, már közelebb vagyok a korosabbhoz (sajna), mint a fiatalabbhoz.
9. Zsú1965 (válaszként erre: 8. - Nanuq)
2010. júl. 12. 15:48

Mindkét módszer ugyanarról a célról szól. A különbségek abban vannak, ti. én is voltam a másikon is, hogy Kriston módszer szerint több és érthetőbb napi praktikát kapsz a torna hatásának megőrzéséhez, érthetőbb a tematika, és nem mellékesen senki nem csepüli a másik módszert.


Azért kell informálódni alaposan, hogy mindenki eljusson a neki legmegfelelőbb módszerhez és oktatóhoz. Bár nézetem szerint, mindenki ahhoz jut el, akire szüksége van, akitől az adott témában a számára legtöbbet kaphatja.


A lényeg az: tanuld meg az általad választott módszert, és használd, hogy használjon.

8. Nanuq (válaszként erre: 7. - Zsú1965)
2010. júl. 12. 15:36
Valóban nem hangzott el a Kriston félén, hogy csak fiataloknak való, de a csoport tagjai többségében fiatalok voltak. A gyakorlásnál elég gyakran elhangzott, hogy "mi legyünk ügyesek, ne a szomszédasszony". Szóval nem igazán az inkontinenciáról szólt! Ezzen szemben a gátizomtornán korosabb nők voltak és kifejezetten az inkoról szóltak a gyakorlatok. Voltak komoly különbségek!
7. Zsú1965 (válaszként erre: 6. - Nanuq)
2010. júl. 12. 15:25

Ha mind a kettőn voltál, akkor tudod, hogy az intimtorna is gátizom torna. És ha voltál Kristonfélén, akkor egészen biztos, hogy ott NEM hangzott el, hogy az inkább a fiataloknak való.


Ha az inkontinenciát nem izomgyengeség okozza, hanem orvosi probléma (a beidegződés bármilyenzavara, sérülés, stb,),akkor tornával csak részben vagy egyáltalán nem befolyásolható (a zavartól függ). Ezért fontos tisztázni.

6. Nanuq (válaszként erre: 5. - Zsú1965)
2010. júl. 12. 15:16
Nem értek egyet Veled. A Kriston féle torna sokkal inkább fiataloknak való, idősebbeknek a gátizomtorna hatásos. Mindkettőre jártam, ismerem a különbséget. Az igaz, hogy akinél izomgyengeség okozza, azoknak sokat javít!
5. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Bosziii)
2010. júl. 12. 15:09

Izomgyengeség miatt kialakult inkontinenciáról van szó, ugye? Csakhogy nem beszéljünk el egymás mellett.

A műtét átmeneti megoldás. Legalábbis akkor, ha nem tudja, hogyan erősítse az izmokat, illetve hogyan őrízze meg a műtét hatását. Tehát: intimtorna. Kriston-féle. Hathatós, de csak ha csinálja. Tájékozódj tivább a neten, és ha az anyukád nem elég "bátor", hogy egyedül elmenjen egy tanfolyamra, menj vele te is.

4. Nanuq (válaszként erre: 3. - Bosziii)
2010. júl. 12. 15:02

Szia! Sajnos ez a betegség nem feltétlen függ az életkortól és számtalan oka lehet. Sokkal több nőnek okoz problémát, mint gondolnánk. Leggyakrabban hasi műtétek (pl. nálam), vagy genetikai kötőszöveti gyengeség, néha a többletsúly is ront a dolgokon.

Szerintem mindenképpen forduljon urológushoz (vagy nőgyógyászhoz), az okok tisztázására, ahol azután megkapja a személyre szóló tanácsokat.

3. Bosziii (válaszként erre: 2. - Encsy75)
2010. júl. 12. 14:06
sajnos már kialakult...köszi, hogy írtál.
2010. júl. 12. 06:48

Szia!

Anyukámat és anyósomat is műtötték már ezzel a problémával.Mindkettőnek elmúlt a probléma műtét után,pedig anyósomnak nagyon súlyos volt.De vannak olyan torna gyakorlatok amivel meglehet előzni is.

2010. júl. 12. 00:35
Gyógyítható? Anyu 57 éves és már vannak problémái... :-( Csak az írjon, aki tapasztalatból "beszél"! Okoskodásra nem vagyok kíváncsi, azt én is tudok. A neten is tájékozódtam már. Bocs, ha nyers vagyok. Hathatós megoldás kell. Előre is kösz.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook