Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... fórum

Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
169. tien (válaszként erre: 167. - Birebora)
2023. máj. 5. 15:37

Köszönöm,kedves vagy.

Kezelést nem igényel a probléma.

Inkább elfáradt, fizikailag és szellemileg.

Vigyázok rá nagyon,mert veszélyeztetett korban van (58).

168. timycat (válaszként erre: 164. - Channa*)
2023. máj. 5. 15:29

Szerinted meg az összes mágylára való... bizonyítva hogy ismered az összeset egy egyszerű példát sem sikerült megértened egyik oldalról sem, hanem csak köptél egyet a vállalkozókra mint mindenben is jártas 👏


De hogy legyen még mit mesélni, mi néha az alkalmazottak vérében is fürdünk 😂

167. birebora (válaszként erre: 109. - Tien)
2023. máj. 5. 15:22
Értem. És ott nem lehetett kezeltetni, gyógyitatni? Jó egészséget kivánok nektek!:)
166. bellabi (válaszként erre: 104. - Burrit0)
2023. máj. 5. 13:47
Én egy másodpercig nem voltam mérges Rád. Szóval, persze nem is voltunk szerintem haragban. 🙂
165. l.luiselotte (válaszként erre: 153. - Globus)
2023. máj. 5. 12:29

Nekem is volt ilyen " alkalmazottam ", mindenki jól járt, a saját TB-jét ő fizette, csak nekem volt miatta egy kicsit több jelentgetni valóm. Meglett a szolgálati ideje, kapott nyugdijat. Munkát nem végzett, munkabért nem kapott, a + munkámként felmerülő havi és évi bevallásokért ( max havi 15 perces munka )én sem kértem semmit, a barátságunk megért ennyit.


HA a tesód még ki is fizette a havi járandóságot, ami olyan nagyon kevés sosem volt, igazán szép gesztus.

164. Channa* (válaszként erre: 159. - ,zumba)
2023. máj. 5. 11:39
Igen, szerintem is így van, de vannak itt olyanok, akik vállalkozói oldalról máshogy látják, és náluk ilyen nincs és kész, azaz amit itt többen tapasztalunk az városi legenda és semmi más:DDDDD
163. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 162. - Globus)
2023. máj. 5. 11:39

A kormos nők sem az én világom..)

nyáron legyen napsütötten barna, én azt szeretem...-)

162. globus (válaszként erre: 160. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 5. 11:35
Van egy ismerősöm, férfi. Folyton feketéről álmodozik. Kenje be az asszonyt korommal 😀
161. globus (válaszként erre: 159. - ,zumba)
2023. máj. 5. 11:34
Nálunk lehelyettesítik egymást, ez így működött mindig. Mondjuk azt sosem értettem, hogy a szabit miért kell másutt ledolgozni, szerencsére sokat nem buktam, csak 1-2 évet. Ami hátravan, már semmi 🙂
160. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 156. - Globus)
2023. máj. 5. 11:32

Nekem ők túl feketék, de ez csak előítélet részemről..)

Annak idején nekem Kenia sem tetszett, kár volt 3 hetet ott elpazarolni.

Nairobi egy nyüzsgő méhkas, az ilyen élet nem az én világom...))

159. ,zumba (válaszként erre: 81. - Channa*)
2023. máj. 5. 11:29
A szabadságot is száját húzva adja ki. Mert nem bánná, ha éjjel-nappal lógna az alkalmazott belsője.
158. timycat (válaszként erre: 157. - Timycat)
2023. máj. 5. 11:23
Jav. Vállalkozó munkavállaló közt win-win szitu
157. timycat (válaszként erre: 153. - Globus)
2023. máj. 5. 11:23

Én értettem, csak Channa lát bele megint valami ördögi vállalkozói húzást.

Ez egy win-win helyzet a vállalkozó és a munkáltató között. Nyilván nem gondolta hogy ebből megél a tesó, de ezzel van tb, gyűlik a szolgálati idő is. Nyilván dolgoznia nem kell így a bérét sem kapja meg, de járulék van az állam felé, a vállalkozó ki tudja venni a meg nem fizetett bért magának és az adóalapot is csökkenti. Az államnak annyira nem fáj, erre még nem ugranak.


Így szokták alkalmazni azokat a családtagokat akiknek egyébként nem járna semmi az államtól vész esetére, hogy legalább biztosítotti jogviszonyuk legyen mert nincs munkája, esetleg nem is akar dolgozni mert eltartják vagy egyéb olyan legális bevételük van, ami biztosítotti jogviszonyt nem keletkeztet.

156. globus (válaszként erre: 148. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 5. 11:20
Keress rá képpel. Valami furcsa.
155. ,zumba (válaszként erre: 107. - Fáradt*)
2023. máj. 5. 11:19
Maszk.
154. globus (válaszként erre: 153. - Globus)
2023. máj. 5. 11:14
*vitáztok, utálom a telefont...
153. globus (válaszként erre: 149. - Channa*)
2023. máj. 5. 11:14

Én nem tudom, hogy min votáztok, nem követtem.

Úgy volt, hogy fiatalabb tesóm munkahelyén megszűnés előtt fokozatosan építették le az embereket. Parázott, hogy jaj mi lesz, hová menjen, végül az utolsók között került lapátra. Erre mondta az idősebb tesóm, hpgy ne sírjál, ha nem találsz, itthon maradsz addig, én fizetem a tébét. Szerencsére egyből lett munkája hasonló területen. Csak elméleti felajánlás lett.

152. timycat (válaszként erre: 150. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 5. 11:12

Szemelyes tapasztalatot írok, mint mindig, beszélgetek emberekkel, kíváncsi vagyok, na meg szoktam néha egy picit gondolkodni is, hogy a kapott, tapasztalt infókból értsem is hogy mi miért van és ne vonjak le bődületes badar következtetések, amiket bőszen hangoztatok fórumokon.

Mégis általában én vagyok a tudatlan itt a sokat látottak között 😉

151. timycat (válaszként erre: 149. - Channa*)
2023. máj. 5. 11:06

Na ebből látszik hogy fogalmad sincs a vállalkozásról. Lehurrogtad a felajánlást úgy hogy most is leírtad hogy igazából nem érted miről szólt.


Jó nem lepődök meg, csak a szokásos.

150. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 147. - Timycat)
2023. máj. 5. 11:04

Teljesen jó "német kórképet " rajzoltál itt fel a mondataiddal.

Te merre élsz ahol nagyobb számban élnek németek?

ha a kérdésem ciki, akkor lődd át lécci privátban..-

149. Channa* (válaszként erre: 144. - Timycat)
2023. máj. 5. 11:02

Már előtte lejött;)

Globus is egy ilyen tipikusat írt.

A vállalkozóknak sok pénz kell, de azt gondolják, hogy más megél abból, amit ők felajánlanak, azaz ebben a konkrét esetben a havi tb összegéből.


Mert gondolom ez valami apanázs akart lenni, hiszen azt mondta, hogy maradj otthon én meg oda adom ezt az összeget. Bár azt nem tudom, hogy gondolta, hogy fizeti belőle a minimum tb-t és még marad is?

De inkább arra, hogy a tb-t kifizeti, gy emiatt nem kell dolgoznia az illetőnek, hanem oldja meg a további megélhetését.


A kovid idején, amikor a fiamnak nem volt munkája, mert bezártak a vendéglátók, nem voltak esküvők, stb., beszélt egy rokonnal, hogy menne hozzá építkezésre. Mondták, hogy ha lesz hely, azonnal szólnak neki.

Így is volt! Este szóltak neki, holnap reggel 6-kor találkoznak adott helyen és együtt mennek.


Mivel nem vagyunk berendezkedve építőipari munkára, így a fiamnak ez a szólás későn volt, hiszen se ruhája nincs olyan amit ilyenre hordhatna, se bakancsa, stb.

Nem gond, majd kap! De tetőn kell dolgozni! A fiam mondta, hogy azt azért nem vállalná..., erre mondták, hogy lesz más, de akkor kevesebb lesz az órabér, mert nem megy fel a tetőre.:DDDD


Na, ekkor mondta a fiam, hogy akkor inkább nem megy...


Ilyenek...Persze, az lett, hogy neki semmi nem jó, csak a kényelmes meló.;)


És valóban! Beült egy bankba IT területre, és szinte feltett lábbal sokkal többet keres, mint bárhol máshol...

148. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 146. - Globus)
2023. máj. 5. 11:00
Burundi előnyeivel nem vagyok képben..-)
147. timycat (válaszként erre: 146. - Globus)
2023. máj. 5. 10:56

Nem, ez az amit írtam. Azért jönnek ide mert ez még európai, biztonságos, társadalmilag is, egészségügyileg is.


Én bírom a német nyuggereket (ezt egyáltalán nem degradáló szóként írom), az életszemléletűket. Sok magyar tanulhatna tőlük, még a fiatalok is, leginkább életvidámságot. Persze ebben is látszódik a két ország közötti óriási lehetőségekbeli és ebből adódó életmód, életvitelbeli különbség.


Régen a németeknél Spanyolország, Portugália, a csóróbbaknak Horvátország volt a terv nyugdíjas korukra. Vettek olcsón gyönyörű házakat, télen Németországból a kellemes klímába költöztek, a forró nyárra hazaköltöztek, mert belefért hogy megtartották az ottani lakhatásukat is, vagy átadták a fiataloknak és nyárra a fiatalokkal összébbhúzták magukat vagy egy időre a fiatalokkal cseréltek, azok még jobban bírják a hőséget, gyerekeknek szünet is van, nyaralás is pipa.


Felénk kb 15 éve jelentek meg nagyobb számban, de itt már nem jellemző a költözködés, itt telepednek le, ők azok akik már pl a kétlaki életet nem engedhetik meg maguknak. Ezen a részen viszonylag nagy sváb közösség él, felénk a német az általános iskolák nagyobb részében még most is alapnyelv. Pedig nem az ország nyugati felén élünk. De ezzel olyan nagy nyelvi korlát sincs a németeknek, mindemellett azt tapasztaltam hogy még idős korban is szeretnek tanulni, idővel megy a mindennapi élethez szükséges magyar is és bár megértjük őket németül, angolul is ők akkor is magyarul szeretnének beszélni, gyakorolni.

146. globus (válaszként erre: 145. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 5. 10:46
Úgy mint nekünk, az itteni megtakarítással irány Burundi :)
145. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 142. - Timycat)
2023. máj. 5. 10:35

Nem akarok a fórumba belekontárkodni, csak tényként említem, hogy elég sok echte németet ismerek személyesen, akik a nyugdíjas éveiket magyarban élik.

Teljesen pontosak a mondataid, én is pont így látom ezeket.

Az ő életüket pedig az hogy itt gazdaságilag, társadalmilag mi zajlik igazából nem határozza meg.

144. timycat (válaszként erre: 143. - Channa*)
2023. máj. 5. 10:13

Köszönöm a választ.


Amire még igen kíváncsi vagyok az az hogy amit Globus írt abból, hogy jön le a csúnya gonosz vállalkozó image?

143. Channa* (válaszként erre: 106. - Timycat)
2023. máj. 5. 10:10

Ha már hiányolod a válaszomat;)

Nem lettünk vállalkozók és nem is leszünk.


Bankban dolgozunk főként. Bár magyar bankban, de ugye a bankszféra az más, mint egy klímaszerelő vállalkozás.


De van vállalkozó a környezetünkben, pl. a bátyám, akinél ugyan azt tapasztalom, amit az összes magyar vállalkozónál.

Értem én a vállalkozókat is, de munkavállalói szemszögből nem.

Van a barátaim között is vállalkozó, ők is olyanok, mint amiről írok.


Tehát, tipikus magyar mentalitással rendelkező, magukat felsőbbrendűnek képzelők.


A tapasztalatom egy része a múltból jön, de azt is tapasztalom, hogy ez semmit nem változott az elmúlt években sem.


Állami cégekről nem tudok nyilatkozni. Sosem dolgoztam ilyen helyen. Azaz de! 1995-ben egy olyan bankban kezdtem dolgozni, ami akkor még állami volt, de kb. 2 év múlva privatizálták. Egyébként nem volt rossz, akkor ott dolgozni. A fizetésem jó volt, kaptunk sok jutalmat, stb., amiről a pü miniszter döntött.

142. timycat (válaszként erre: 140. - Globus)
2023. máj. 5. 09:47

Nálunk életvitelszerűen élnek, szeretik, nyugi van, nekik olcsó, mégis európai, nincs őrült nagy távolság sem az otthontól, család, gyerekek seperc alatt itt vannak, ami az önfenntartást illeti dolgozniuk nem kell a munkát kifizetni is olcsóbb itt. Mondjuk hozzáteszem még, talán.

Az ő életüket pedig az hogy itt gazdaságilag, társadalmilag mi zajlik igazából nem határozza meg.

141. timycat (válaszként erre: 125. - Burrit0)
2023. máj. 5. 09:42

Én ezt nem így látom, mármint nem azért szidja a rendszert, hogy nekik ez és az miért nem jár, nem magának beszél csak igazat szól.

Amiért szidja a rendszert az valóban a rendszer hibája, semmi sem tervezhető, kiszámítható annak sem aki beleáll és kidolgozza a belét, a gyerekek oktatása a béka feneke alatt, az állami egészségügy mesterségesen lebutítva. Emellé bedobják a nemzeti szaporító programot ami csak tovább generálja a problémát hisz röghöz köt, a nőt igyekszik minél jobban eltávolítani a munkaerőpiacról miközben a rendszer teljesen alkalmatlan az egykeresős felállásra, pláne ha már gyerekek is vannak, erre ráhúzták az ársapkás rendszert ami megint olyan belenyúlás a gazdaságba ami csak tovább mélyíti a gödröt.


És hogy lássunk picit tovább az orrunknál, államilag a mi vagyonunk egy részét 4 nappal ezelőtt kevesebb mint a fele értékére értékelték le... de persze mi vagyunk a gonosz csúnya vállalkozók, mi ezt is elbírjuk, miközben ott vágnak alánk ahol csak lehet, ez pedig ugyanúgy begyűrűzik majd az alkalmazottakhoz és a fogyasztókhoz is.

140. globus (válaszként erre: 123. - Timycat)
2023. máj. 5. 09:29
Nálunk is sokan vannak, inkább osztrákok. Rengeteg üres ház van a faluban, kihaltak az idősek. Szépen felújították, riasztó, kamera felszerelve. Inkább hétvéginek használják, mert kb. tanya szintű az infrastruktúra. Nincs bolt, posta, szolgáltatás, ATM, csatornázás, kulturális lehetőség. Csak az él életvitelszerüen itt, aki eleve ide született, vagy el szeretne bújni. Van etdő, mező, patak, dombok, gombászás, szőlőhegy, földművelés. Korábban terveztem, hogy öreg napjaimra jó lenni itt élni, közben rájöttem, hogy az önfenntartást fizikailag nem bírnánk. Már most sem.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook