Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha 3 hónapon keresztül minden héten heti 3x (péntek, szombat, vasárnap) 40 percet tornázom és keveset eszem akkor lemegy 12-15 kiló? fórum

Ha 3 hónapon keresztül minden héten heti 3x (péntek, szombat, vasárnap) 40 percet tornázom és keveset eszem akkor lemegy 12-15 kiló? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 13. 16:25

Nem tartom valószínűnek, nekem kevésnek tűnik a heti 3x40 perc, és az is gond, hogy nincs elosztva rendesen az egész hétre, így hétvégén nem tudnak regenerálódni az izmaid, hét közben meg ellustulnak. Ha másik napokon nem tudsz edzeni, akkor mindenképp valami olyasmi kellene, ami különböző izomcsoportokat mozgat meg a három nap, és mindegyiket nagyon nagy intenzitással, pl a súlyzózás lehet ilyen, de ahhoz mindenképp keress szakembert, aki megtanít rá, hogy hogyan végezd biztonságosan a gyakorlatokat. Ha csak sima tornászásról van szó, akkor ez nagyon kevésnek tűnik.


A keveset eszem sem jó megoldás, mert csak belassul tőle az anyagcseréd, aztán amikor felhagysz vele, akkor felszedsz egy csomó kilót. Olyan étrendet kellene összeállítanod, ami kitölti a gyomrot, de mégsem sok kalória, szóval sok élelmi rost legyen benne, sok víz, stb... de kevés kalória (cukor, zsír). Tipikusan a zöldség + száraz húsok ilyenek.

2015. jan. 13. 13:12
Szerintem így olyan 5-6 kg mehet le, érdemes a futást is bevezetni a torna mellé. Az evés részt nem kell túllihegni, én pl ettem mindent -a péksüti kivételével - csak kevesebbet. Minden nap futottam viszont 2-2,5 km-t. 5 hónap alatt ment le 12 kg ("babaháj")
15. emagdi
2015. jan. 4. 20:58

szerintem középiskolás lehet. biztos nagy a nyomás a mostani tinilányokon, hogy vékonyak és modell alkatúak legyenek. lehet, hogy a fórumindítón nincs is 15kg zsír felesleg, csak ő gondolja.

viszont jó hír, hogy fiatalon könnyebben lehet megszabadulni a zsírpárnáktól, és jobban fel lehet pörgetni az anyagcserét. nyilván egy jó edzésterv és jól összerakott diéta kell hozzá. (ezt azért a google és egy kis szabadidő segítségével össze lehet rakni otthon is)


topikindítónak javaslom, hogy legalább ezeket a cikkeket olvassa végig, aztán innen induljon ki az edzésterv és diéta összeállításán :

[link]

14. angelic smile (válaszként erre: 12. - Martamay)
2015. jan. 4. 19:48

Mielőtt félreértenél, eszem ágában sincs bántani. Ezt már most szögezzük le!


Egyet viszont tudok. Ha nincs meg benned az elhatározás, akkor cseszheted az egészet. Nem fogod végigcsinálni, sajnos el sem jutsz addig a pontig, amikor már mások számára is jól látható az átváltozásod és dicsérnek. Mert igen, nekünk felnőtteknek is szükségünk van dicséretekre! És ha ezt megkapjuk, abból további erőt merítünk. Ha nem csak mi látjuk a fogyást, hanem más is (és van, hogy ők hamarabb észreveszik rajtad) az iszonyúan meg tudja dobni egy diéta sikerességét.


Elmondom, hogy én mit látok. Attól, hogy valaki folyamatosan ugyanarról (jelen esetben a fogyásáról) írogat ki fórumokat, attól az még nem fog megtörténni (jelen esetben nem fog lefogyni). Sajnálom, de mindenért "fizetni", tenni kell. Nem hiszem, hogy 1,5 napig dolgozik.

2015. jan. 4. 17:00

Hát az attól függ. Hány kilóból akarod leadni,milyen típusú edzésre gondolsz és bárki bármit mond,az is számít,hogy úgymond "milyen fajta vagy". Én konkrétan,ha nem eszek rendesen,3 nap alatt lefogyok 5-6 kilót :/

De az szerintem sem okos dolog,ha egymás után 3 napot edzel és 4-et pihensz. Legyen az a 3 nap pl hétfő,szerda,péntek, vagy vmi hasonló. Egyébként lehetséges a dolog a megfelelő "módszerekkel",csak utána nem kell csodálkozni,ha kikészül a szervezeted,és a bőröd is megsínyli a gyors fogyást. Azért csak óvatosan,okosan!

2015. jan. 4. 15:28
Lehet, hogy dolgozik, vagy egyeb elfoglaltsaga van. Nem lepett be azota a Hoxara, szoval ne bantsuk... sztem..
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Angelic smile)
2015. jan. 4. 14:26
szerintem tuti csalódott, mert hiába írt ki ugyanarról egy újabb fórumot, csak nem nyugtatta meg senki, hogy 3 hónap alatt csak úgy lepattan majd róla 15 kg (minimális mozgással és lehetőleg azért enni is ugyanazt kelljen:)) és soha vissza sem megy majd :)
10. angelic smile (válaszként erre: 9. - Unom)
2015. jan. 4. 12:33
Nem is tudom... Talán én vagyok "más", de ha felteszek egy kérdést, azt azért teszem, mert érdekelnek a válaszok.
9. unom (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2015. jan. 3. 17:16
Lehet, hogy nincs folyamatosan gépnél.
2015. jan. 3. 17:15
Nos, úgy látom, még nincs meg az az elhatározás, ami szükséges. Még csak ide sem bagózol a saját fórumodra. :)
2015. jan. 3. 14:38

Attol fugg hany kilobol akarod leadni a 12-15-ot.

De szerintem nem fog sikerulni, keves a mozgas! En 3 honap alatt 8 kg-ot fogytam, ugy, hogy heti 4-5 napot futottam 3-17 km kozott es joval kevesebbet ettem..

En 78 kg-rol indultam, most vagyok 70 (175 cm mellett). Meg 5 kg-ot szeretnek fogyni 3 honap alatt...

6. angelic smile (válaszként erre: 1. - A.L.M.A.)
2015. jan. 3. 14:29

Miért nem mozogsz minden nap? Mit szólnál az intervallum edzéshez? Napi 20-25 perc. Ennyit csak tudnál rá szánni.

Azonban ehhez valóban jó lenne tudni a súlyodat, mert ugye nem célunk, hogy visszeres legyen a lábunk.


Tartom, hogy az étkezés a döntő a fogyás során. Ezért a fő cél a jó diéta kialakítása.

2015. jan. 3. 14:28

ha jól látom már indítottál egy "hogyan fogyjak le 3 hónap alatt 10kg-ot" topikot.

most kellett egy újabb, mert ugyanennyi idő alatt már 12-15kg-ot akarsz fogyni? :)


bocs, nem bántani akarlak, de úgy tűnik, hogy nem igazán tudod mit szeretnél, illetve a nagyon gyorsan nagyon sokat fogyás álmát kergeted, ami sosem okos dolog

2015. jan. 3. 14:25

kivéve ha nagyon sok felesleged van, akkor lehet.

de eleve nem okos dolog 3 egymás utáni napon edzeni, utána meg 4 pihenőnapot tartani.

diétád miből áll?

2015. jan. 3. 14:25
Hány kiló vagy jelenleg? Nem keveset kell enni, hanem okosan összeállítani az étkezésedet. A kevés evés sohasem jó módszer!
2015. jan. 3. 14:25
hát, nem valószínű :S
2015. jan. 3. 14:20
Ha 3 hónapon keresztül minden héten heti 3x(péntek, szombat, vasárnap.) 40 percet tornázom és keveset eszem akkor lemegy 12-15 kiló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook