Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... fórum

Inkább keveset vagy alig eszem a főtt ételből, hogy elég... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
49. tien (válaszként erre: 46. - Aszparagusz)
2023. máj. 4. 15:22

Na,jó!

A gyerek ezek szerint soha nem jön jókor.

Huszonévesen nincs pénz, harmincas éveiben a nő és a férje valószínűleg jobban áll anyagilag ,de az idő a nő ellen dolgozik.

Akkor mikor szüljön?

És itt nem rahedli pulyáról van szó ,csak egyszem gyerkőcről.


A véleményem marad,több fizetés és élhetőbb,tervezhetőbb ország .Pont.

48. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. máj. 4. 15:13
Ha van pl. 2 szelet húsod, azt hogyan készíted el ugyanúgy 2 -4 -6 személynek?
47. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 15:10

Egy kiló csirkemell kb 1600 forint.

Nálunk 3 felnőttnek 2 étkezésre elég (igaz, nem fizikai munkát végzünk)

Egy másfél éves gyerek azért nem eszik még hatalmas adagokat.

A nokedlit én is vizezem.

46. aszparagusz (válaszként erre: 45. - Tien)
2023. máj. 4. 15:08

Pedig teljesen logikus a kérdés.

Amikor az ember gyereket vállal, tisztában van azzal, hogy a költségei megnőnek, a bevétele pedig rövidebb-hosszabb ideig csökken.

45. tien (válaszként erre: 43. - Ágio8405)
2023. máj. 4. 14:33

Nekünk nincs gyerekünk.

Két okból,39 évesen ismertem meg a férjem.

Másik ok ,hogy akkor nem volt semmi megtakarításunk.

Most!! a gyerek mindent megkaphatja,de nekem petesejtjeim nincsenek 🥴ötven múltam ..

Ebből azt akartam kihozni ,hogy meddig várjanak a gyermek àldással?

Normális fizetések kellenének és egy olyan ország ahol lehet tervezni .

44. K-né Zsóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 13:59
Ne haragudj, de ez nem bántás, a nokedlit mindig is vízzel csináltam és csinálom. Voltunk nagyon mélyen anyagilag, de nem a főtt ételen spóróltam, mert egy szem krumplival többet tettem, egész apró darabkákra vágtam a húst a pörköltbe és mindenbe és mindenekelőtt mindent megfőztem, elég volt mindenkinek. Spórolni épp a főtt kajával lehet, ami kiváltja a felvágottakat, félkész ételeket. Ettől függetlenül szomorú, hogy egy fizetésből hó végére ilyen helyzetbe jut valaki. Nem a te szégyened, a vezetőinké. Mielőtt valaki leharapná a fejemet, a fi. nem azt írta, hogy nincs mit főzzön, hanem azt, hogy inkább keveset vagy alig eszik belőle. Erre reagáltam.
2023. máj. 4. 13:46
Én arra lennék kiváncsi hogy amikor a gyereket/gyerekeket vállaltak milyen anyagi helyzetben voltak? A tudatos gyermekvállalásnál mérlegelni kéne hogy anyagilag bele fér-e az a pár év amíg az egyik szülő nem tud rendesen dolgozni. Az első pár évben ovi bölcsi sem sokat számít, mert a legtöbb gyerek többet van otthon betegen mint az intézményben….
42. Icuska538 (válaszként erre: 33. - Pasionella)
2023. máj. 4. 12:49
Nagyon jól mondod!
41. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 36. - Timycat)
2023. máj. 4. 10:58
Amiről Te beszélsz az a kisvasút..-))
40. 69fcad429e (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. máj. 4. 10:42
Vannak akiknek teljesen mindegy, csak ráfoghassák valamire, bármire, hogy kamu, ez adja a napi endorfin-adagjukat. Közben mások - rengetegen - éheznek mert nem tudnak kijönni a fizetésükből (ha van) és már nem tudnak min spórolni csak a kaján.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. máj. 4. 10:33
Ha városban él, lépten-nyomon talál ingyenes Wi-Fi-t. Honnan tudod, hogy nem azokat használja?
38. timycat (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. máj. 4. 09:40
Komolyan? Net nélkül a mai világban mit csináljon, ássa el magát?
37. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 09:38

Manapság a hús a legolcsóbb. A nokedlit, mindenki vizezi;)


Biztos vacak érzés, hogy a hónap végén, már sakkozni kell, és az is lehet, hogy már sokkal előbb, de próbáld úgy alakítani a főzést, főzz olyan ételeket, amiből mindenkinek jut.


Nyaralni sokan nem járnak és butikozni se. Mi ugyan megyünk nyaralni, de csak a Balatonhoz és igyekszünk nem sokat költeni, azaz nem luxus szállodába megyünk, nem fogunk minden nap étterembe enni, stb.


Egyébként, én se veszek sokszor ruhát magamnak, ahogy cipőt sem, mert nincs szükségem csak azért egy újabb darabra, hogy elmondhassam, hogy vásárolok magamnak. Azaz, csak akkor veszek bármit, ha szükségem van rá, és vígan hordom, akár a lánykori ruháimat is, mert tetszik, jó, stb., és nem érdekel, hogy nem új, hanem 30 éves:D

36. timycat (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. máj. 4. 09:38
Annak aki felült az előre megyünk nem hátra szlogenre biztos.
35. Pasionella (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2023. máj. 4. 08:52
Jelenleg teljesen elengedhetetlen a net mindenhez, annak akinek van gyereke meg pláne, a sulival kapcsolatos dolgokat azokat is mindet online tudja csekkolni stb...
34. aszparagusz (válaszként erre: 32. - Pasionella)
2023. máj. 4. 08:47
Arról nem beszélve, hogy tájékozódáshoz, munkakereséshez elengedhetetlen.
2023. máj. 4. 08:29
Aki ezt a vallomást kamunak véli az még nem élt szegénységbe szerintem, hogy egyáltalán valaha is megtapasztaljon hasonlót....miért kamu csak azért mert erről nem "hallunk" többet? Rengetegen élnek mély szegénységben csak nincs "reklámozva" pont az ilyen ítélkezőek miatt, mert a legtöbben még szégyellik is.
32. Pasionella (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. máj. 4. 08:26
Ez a aki szegény mondjon le a netről valami rettentő fárasztó... elég olcsón hozzá lehet jutni már egy "adagnyi" havi nethez, az a 3-4 ezer Ft már/hónap ha valaki szegény még akkor is éppen belefér és akár öröm az életben mert ki tudja kapcsolni a saját nyomorából.
2023. máj. 4. 08:23
Tényleg furcsa, hogy vannak, akiknek sokkal hihetőbb, hogy egy jó körülmények közt élő ember abban leli örömét, hogy ismeretlenül szegénynek adja ki magát, mint az, hogy tényleg léteznek nehéz helyzetben élő emberek. A nélkülözés fiktív fogalom, mi?
30. ,zumba (válaszként erre: 24. - Fáradt*)
2023. máj. 4. 08:20
Pedig a fokhagyma egészséges:)Én sokat eszem, most is lángossal.
29. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 08:18

Amit még tudok ajánlani: Van itt a hoxán sok fórum, ahol több, kevés pénzből elkészíthető recepteket lehet találni.

Van egy zárt klub: "Nagyanyáink és saját spórolós ötleteink" (adatlapomon megtalálod a linket), próbálj meg oda bejelentkezni,) és akkor már nem csak recepteket, egyéb területen is sok spórolós ötletet olvashatsz.

Vagy éppen nyiss egy új fórumot, ahol esetleg konkrétan rákérdezel egy-egy kaja olcsó elkészítési módjára... amiben tudunk, még a távolabb élők is szívesen segítünk.

28. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. máj. 4. 08:08

Persze attól is függ, hogy az ország melyik részén él.

Nálunk pl. ha az árát nézem, hogy közel 1000 Ft-ért kapok 1 kg káposztát, és ugyanannyiért 1 kg csirkét, és mennyivel laktatóbb a csirke, mint a káposzta. És sorolhatnám. Csak éppen az a bizonyos 1000 Ft hiányzik hozzá!!!

Pedig itt, az ország dél-keleti részén termeljük a zöldségfélékből a legtöbbet.

Nem panaszként mondom, de nekem hihető, amit FI ír. Bizony vannak családok, ahol művészet olcsón jó, tápláló, egészséges kajákat vásárolni.

27. kelep3
2023. máj. 4. 07:47
Mondjuk most azon gondolkoztam, hogy a hatósági áras csirkemell mellett a hús éppen nem akkora luxus, bár persze kinek mi a költségvetés.
26. kelep3 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 07:45

Mondjuk szerintem nem ugyanaz a kategória, hogy cipőről, ruháról mondasz-e le vagy a normális étkezésről.

Egyébként őszintén sajnálom, hogy olyan helyzetben vagy, hogy az ételen kell spórolnod. :(

25. globus
2023. máj. 4. 06:28
Bocsánat, hogy nem olvastam végig, miért éppen főtt ételre vonatkozik a vallomás, hidegre nem? Otthon készített főtt étel a legolcsóbb variáció, ennél minden drágább, még a szendvics is.
24. Fáradt* (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2023. máj. 4. 06:18

Tiltakozom kedves!Ma már minden netről megy!Pl bankolj nélküle!Bizonyára nem egyedüli eset vagyok,aki nem szeret a postán várakozni,érezni hogy a nyakába liheg valaki aki jól táplált fokhagymás kajából!

Sajnos van aki megvonja magától az ételt,hogy a családnak jusson,de cserében csinos!Nem kell magát törni fogyókúrás témával.Próba??

23. Icuska538 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 3. 21:38
Ha közelben laknánk segitenék a gyermek felügyeletben. Ha irsz megtudjuk. Mennyire vagyunk egymástól. Privit gondoltam.
22. ágica... (válaszként erre: 20. - Görögtánc)
2023. máj. 3. 20:47

Persze,hogy nem látnak tovább, mert nem keverednek a szegényekkel.

Viszont felebaráti szeretetből akkor sem mond le senki ennyi pénzről. De ez az én véleményem. :)

2023. máj. 3. 20:43
Hatalmas szakadékok vannak emberek között. Más kicsap 4-5 ingatlant befektetésként az egyszerű munkás meg alig tudja megkeresni a pénzt egyre is.
20. Görögtánc (válaszként erre: 17. - Ágica...)
2023. máj. 3. 20:39

Én azt is elhiszem. Akinek van 20 milka tartaléka az azt hiszi, hogy az a normális. Valszeg ilyen körökben is mozog, csak nem lát az orránál tovább.

Engem egyszer is kioktattak, hogy nem is olyan nehéz 1-2 milliót megkeresni párosban egy hónapban, mert szinte mindenki megkeresi. Az illető tényleg megkereste, de nem látott az orránál tovább.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook