Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ingyenes kontaklencse- 1 honapig fórum

Ingyenes kontaklencse- 1 honapig (beszélgetős fórum)


2010. szept. 13. 22:39

Ofotértben és Vision expressnél is van ingyen próbalencse ha új típust kérsz.

Épp most voltam a vision expressznél, ott ingyenes volt a vizsgálatr,mert utána vettem lencsét.


Egyébként október a látás hónapja, akkor (évek óta )ingyenes a vizsgálat ezeken a helyeken.

10. Picilány13 (válaszként erre: 6. - Szilvamama)
2010. júl. 1. 13:35

Szia Szilvamama!

Én is hordok kontaklencsét, és hát nem olcsó... :( ezért érdekelne hogy te hova jársz optikushoz, ahol havi lencsét ápoló folyadékkal kapsz? Ez mindig így van? vagy csak az első vizsgálatnál?

9. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Szilvamama)
2010. júl. 1. 09:56
Néhol lemaradt a - jel .... bocsi!
8. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Cippora)
2010. júl. 1. 09:56
Azt látod nem tudom, de nekem mindíg erősebb volt a szemüvegem a lencsémnél. A számítógép -7,8-at és 7,9-et adott ki, erre kaptam a -8-as lencsét mindkettőre. Amikor a szemüveget próbáltuk, a cserélgetős lencsék közül a 10-essel láttam a legélesebben. Sajnos sokkal kevesebb dioprtiám az életben nem volt, 12 évvel ezelőtt kezdtem -6,5-ös lencsével, és 8-as szemüveggel.
2010. júl. 1. 09:31

Szilvamama:ez nekem nagyon új :O

A jobb szemem -3-as,a bal:-2,5-es és ugyanilyen lencsét hordok.Igaz,már romlott szerintem,úgyhogy ha úgy vesszük az enyém is kevesebb dioptriás lehet :) Lassan 10 éve hordok lencsét,de amiről te írtál,arról én még nem is halottam,soha nem mondta nekem senki.Nem lehet,hogy csak erősebb dioptriánál van ilyen?

6. Szilvamama (válaszként erre: 4. - Cippora)
2010. júl. 1. 08:17

Katának van igaza, a lencse mindíg kevesebb dioptriás, mint a szemüveg. Én lencsében -8-asat, szemüvegben -10-eset hordok.


Abban igazad ven, hogy a szemészeten nem adnak próbalencsét, csak ha bejelentkezel az optikushoz vizsgálatra, amiért általában fizetni kell. (3000 Ft abban az optikában, ahol én rendelem a lencsém, ezért kapsz egy alapos vizsgálatot - számítógépes a lencsére, és szemüveges a bedugós módszerrel - és egy havi lencsét ápolófolyadékkal)

5. 8e163afeff (válaszként erre: 4. - Cippora)
2010. jún. 30. 21:12
Nem, nem, más a kontaktlencse- és a szemüveglencse-dioptria, azért nem lehet pl. sztk-ban megnézetni. A kontaktlencse ugyanis közelebb van a szemhez, mint a szemüvegé.
2010. jún. 30. 16:52

Ha az sztk-ba nézeted meg,akkor szerintem nem kapsz ingyen lencsét.Én magánba,kaptam,igaz kevesebb dioptriásat,de ezt csak kipróbálásra adják,hogy neked mennyire kényelmes,jó stb.

Ha 2,75-ös akkor értelemszerűen a lecséd is ennyi dioptriás lesz.

2010. jún. 30. 16:34
De miert kellene kifizetni a vizsgalatot,hogyha a szemeszeten nezetem meg? Az sztk-ban? Vagy ez nem megy TB alapjan? Es ha nekem -2,75-ös szemüveg kell,akkor kb hanyas kontaklencse kellhet? Vagy az arak nem valtoznak (mert szemüveglencseben valtoznak..)
2010. jún. 30. 16:30
A próbalencse szerintem még mindig ingyenes, de valószínű a szemvizsgálatot ki kell fizetned. Én Ofotérthez járok, mikor megszűnés miatt tipust kellett váltanom ingyen kaptam a próbalencsét, de ez nem volt -1,75-ösben, ami nekem kell, csak -1,5-ben. Azért érdeklődj, lehet máshol másképp van!
2010. jún. 30. 16:27

Sziasztok!


Meg szeretnem kerdezni,hogy van-e Magyarorszagon meg olyan,hogy 1 honapig kontaklencset lehet kiprobalni! Megyek haza a nyaron,es szeretnek atterni a kontaklencsere. Otthon szeretnem megnezetni a szemem,es erdekelne,hogy lehet-e meg ilyet,hogy 1 honapig ingyenes!


Elöre is köszönöm a valaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook