Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Éjjel-nappali kontaklencse tapasztalatok fórum

Éjjel-nappali kontaklencse tapasztalatok (beszélgetős fórum)

18. Koranita (válaszként erre: 17. - Border05)
2010. szept. 29. 16:12
Pont ezzel a fajtával szemeztem én is, akkor lehet nem kísérletezem. Nekem amúgy is kicsit kényesek a szemeim.
2010. szept. 29. 13:53

Én Air Optix Night and Day-t használok, de este úgyanúgy ki kell vennem, mint a hagyományos lencsét, mert két nap után megőrülök, úgy fáj a szemem.

Pedig reméltem, hogy kényelmesebb viselet lesz, mint a hagyományos.

2010. szept. 29. 12:36
Most természetesen nem találom azt a honlapot amit néztem múltkor, de biztos h kellett még egy adat, mert hazarohantam és megnéztem és a lencsémen olyan nem volt ezért mondtam le róla h neten rendeljek.Amúgy most nézem amiket írtatok és itt tényleg csak dioptria meg görbület kell. Lehet megpróbálom vmelyiket.
2010. szept. 29. 12:30
bocsi, hülyeséget írtam, elnéztem nem az kell
2010. szept. 29. 12:30
most nézem, átmérő kell még (DIA)én azt nem tudom mekkora az enyém
13. _anatha_ (válaszként erre: 12. - Koranita)
2010. szept. 29. 12:24

Én úgy emlékszem, hogy csak dioptriát és görbületet kérdeztek...

Mit látsz még?

12. Koranita (válaszként erre: 11. - Wenta)
2010. szept. 29. 12:17
Már nézegettem én is ahol rendelni lehet neten, az a problámám ezzel hogy van érték amit nem tudok h mi, és ilyen szám nincs a lencsémen. A dioprita meg a görbület az oké, de van még vmi amit kikell választani, és nem tudom mi az.
11. Wenta (válaszként erre: 9. - Koranita)
2010. szept. 29. 12:06
Azért menj orvoshoz, mert Ő megtudja nézni mennyire nedves a szemed és hordhatsz-e ilyen lencsét. Vagy kell e műkönny.
10. _anatha_ (válaszként erre: 7. - Wenta)
2010. szept. 29. 11:54
Én kettőt szoktam összehasonlítani mindig, az egyik ez, amit írtál, a másik a kontaktlencsethordok.hu. Néha az egyik, néha a másik olcsóbb az akciók miatt.
9. Koranita (válaszként erre: 6. - _anatha_)
2010. szept. 29. 11:53
Régebben kérdeztem a szemészemet hogy mi a véleménye és nagyon lebeszélt, hogy lencse nélkül mégis csak jobban érzi magát a szem és jobban szellőzik. Biztos h nagyon jó oxigénáteresztőek ezek amikben lehet aludni is, de nem zavaró? Én néha a napi lencsémet is úgy érzem hogy érzem hogy ott van...
8. _anatha_ (válaszként erre: 5. - Koranita)
2010. szept. 29. 11:52
Én nagyon ajánlom, reggel ha kicsit száraz a szemed tőle, akkor pislogsz párat, és már jó is. De lehet kapni szemcseppeket direkt lencséseknek, ha nagyon száraz a szemed, jól jön.
7. Wenta (válaszként erre: 5. - Koranita)
2010. szept. 29. 11:51
Én a Lencsebolt.hu tól rendelek ők a legolcsobbak!!!
6. _anatha_ (válaszként erre: 3. - _anatha_)
2010. szept. 29. 11:51
Ja igen, és tavaly nekem is sokszor begyulladt a szemem, de a szemorvos mondta, hogy nem a lencsétől van, hanem egyéb vírus ráment a szememre, és a lencse alatt ugye nem tud a szem olyan könnyen gyógyulni, úgyhogy addig ki is vettem. Tehát fontos, hogy mindig tiszta kézzel nyúlj a szemedbe.
5. Koranita (válaszként erre: 3. - _anatha_)
2010. szept. 29. 11:49
Én most havi lágy lencsét hordok. Igazából az a bajom hogy reggel és este ha látni akarok de még vagy már nincs benn a lencsém, muszáj már a szemüveg, amit nagyon nehezen viselek el. És ha ebbe lehetne aludni éjjel sem kéne kajtatni a szemüveg után megnézzem hány óra van, meg szemüvegben aludni kicsit kellemetlen... Érdekelne a dolog nagyon.
2010. szept. 29. 11:44
Én 8 éve használom a Purevison lencsét néha 20-30 napig sem veszem le. Most nyáron begyulladt a szemem elmentem orvoshoz és kérdeztem nem-e tud jobb lencsét ajánlani nincs jobb a piacon mondta. Balaficon A az anyaga, nem szakad és jó viselet. Csak ajánlani tudom!
2010. szept. 29. 11:39

Én már évek óta ilyet használok, előtte 3 havi este kivevős volt, attól jobban kiszáradt a szemem. Pedig én ebben alszom.

Általában egy hónapnál picit tovább hordom, de úgyis meg lehet érezni, hamár túlhordott, jobban szárad a szemed tőle, akkor lehet cserélni.

Szerintem is szemésznél kérdezd meg, hogy neked ajánlja-e. Most milyet használsz?

2010. szept. 29. 11:33

szia


én igen. imádtam :) régen volt nagyon, akkor még szemcseppet sem igazán használtam, talán nem is volt annyi féle mint mostanság.


a szemészeddel beszélj. ha ő javasolja/engedi, akkor miért ne? :)

2010. szept. 29. 11:31

Sziasztok!


Használ valaki ilyen típusú lencsét? Tapasztalatokra és véleményekre lennék kíváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook