Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingyen túlóra számviteli területen fórum

Ingyen túlóra számviteli területen (beszélgetős fórum)


2016. nov. 5. 16:30

Gondolom a határidők miatt ezen a területen kardinálisabb kérdés a túlóra.

Amíg könyvelőirodában dolgoztam, úgymond "ingyen" túlóráztam folyamatosan, a szabadság intézményét hírből sem ismertem, na de napközben akkor és oda mentem ki, ahova csak akartam. Csak az számított hogy minden kész legyen.


Mióta cégnél dolgozom, letelik a 8 óra, és már húzok is haza :D


Pedig, idézve a főnököm, "nyugodtan maradhatnék" délután, persze csak lojalitásból. Hát hogyne! :D

9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. nov. 5. 08:12
Szerintem ez manapság nemcsak a számviteli területen van így.
2016. nov. 5. 07:38

A rendszerváltás előtt a munkahelyen az irodisták u.n. "negyedéves munkaidő keretben" dolgoztunk. Amikor csendesebb időszak volt határidőben, akkor felváltva vettük ki a túlórákat.

És ez mellett lehetőség volt a napi "csúsztatott munkaidőt" alkalmazni, ami azt jelentette, hogy minden nap minimum 4 órát bent kellett tölteni, persze ezt előre egyeztettük a többiekkel.

De a határidőket mindenkinek tartania kellett a saját munkájában, és persze az éppen távol levő, helyettesített dolgozó munkakörében is a legfontosabb napi feladatokat elvégeztük. E tekintetben párban dolgoztunk, mindenki munkáját ismerte rajta kívül egy másik ember is, és ha kellett, akkor könnyedén tudta helyettesíteni.

Ez így nálunk működött.


A rendszerváltás után, magam voltam a főnök-beosztott, csak a határidő dirigált, más nem. :))

2016. nov. 4. 23:21
Nálunk még a túlóra sem csúsztatható le... Szóval teljesen természetesnek veszik, hogy bent maradsz... És ha dolgom van v találkozóm van v amúgy? Miért kell magyarázkodnom, hogy munkaidőm kívül nem akarok bent dolgozni...?!
6. mosolyka1111 (válaszként erre: 5. - Mosolyka1111)
2016. nov. 4. 22:08
Ja, és rendszeresen, szóval több volt egy emberre osztva, mint ami belefért volna a munkaidőbe.
5. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. nov. 4. 22:06

Dolgoztam könyvelőirodában, azt kell mondanom, hogy teljesen természetes volt:(

Csúnyán nem néztek, ha időben hazament az ember, de ha nem volt meg a meló, akkor igen:(

4. Bichter1 (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. nov. 4. 17:14

...csak akkor túlórázom ha szabira vagy látom, hogy nem fogok végezni a határidőre. Nincs előírva és nem is számolják el (max az oszt.vezetővel egyeztetve lecsúsztatható, bár a szabikat sem tudjuk kivenni :D :D )


Tehát mindenkire rá van bízva, hogy mikor és meddig marad, de senki sem néz a másikra csúnyán".

3. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. nov. 4. 15:35

De jó is lenne, ha mindenki nemet mondana az ingyen munkára! Amíg zsarolhatók az emberek, ezt ki is használják nagyon sok helyen...


Ha nem félnének az emberek a kirúgástól, megváltoznának a dolgok, de ez még messze van...:(

2016. nov. 4. 15:19
Már nem. :)
2016. nov. 4. 15:07

Sziasztok!


Mások is vannak itt, akik ingyen (mérlegpénz nélkül) túlóráznak számviteli területen?

Nálatok is elvárás a túlóra? Rátok is csúnyán néznek, ha időben elmentek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook