Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek ezek közül melyik tanfolyammal nagyobb az esély az elhelyezkedésre?Pénzügyi-és számviteli; Virágkötő; Kéz-és lábápoló+műkörömép. fórum

Szerintetek ezek közül melyik tanfolyammal nagyobb az esély az elhelyezkedésre?Pénzügyi-és számviteli; Virágkötő; Kéz-és lábápoló+műkörömép. (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. márc. 26. 08:57

Sziasztok!

Van még itt valaki?

A héten kezdek egy pénzügy és számvitel tanfolyamot, szívesen venném a hozzászólásokat és a segítségeket ebben a témában :)

50. viki20 (válaszként erre: 49. - Supin)
2008. dec. 4. 09:52
pesten.
49. supin
2008. dec. 4. 09:49
Attól is függ hol élsz ..
48. viki20 (válaszként erre: 38. - Zsanomano)
2008. dec. 4. 09:48

melyik képzések adnak ösztöndíjat, amellett, h ingyenesek???

remélem, sikerült eldöntened, h melyik pálya a jobb:)

2008. nov. 11. 17:12

Emelett nagyon kemény, fárasztó munka. Rengeteg korán keléssel és éjszakázással, családdal töltött hétvégék nélkül, nem álomfizetésért.


Viszont ha van kitartásod, türelmed és ezek a dolgok nem tántorítanak vissza és ügyes is vagy, nagy sikered lehet benne.

2008. nov. 11. 17:08
Virágkötőből a gyakorlatlanokat nem szeretik és egy tanfolyam alatt elsajátítható gyakorlat szinte nulla. Hogy megtanuld a fogásokat a koszorúkötéstől a menyasszonyi csokor készítésig ha nagyon ügyes vagy akkor is, minimum egy év gyakorlat kell! Sokan szenvedtem én is tanfolyamról kikerült emberekkel, de sajnos a legtöbbjének utilapu lett a sorsa, mert nincs pénz olyan munkaerőt tartani aki nem tudja elvégezni azt a munkát amiről elvileg a képesítése szól :(
45. emagdi
2008. nov. 11. 16:48
amelyik érdekel, azt tanuld.
2008. nov. 11. 16:34
...én mit nem adnék, ha lenne a közelembe egy pedikűrös, aki tiszteségesen, és szépen dolgozik...
2008. nov. 11. 16:17
Igen sok van pl a mükörmösökből, na de kevés a jó körmös, mint akár a jó fodrász, én most tanulok kéz-lábápoló-mükörmösnek.. én ezt ajánlom..:P
2008. máj. 29. 22:08

Virágkötő voltam. Bele lehet szakadni, ha úgy csinálod, hogy minden virágod gyönyörű legyen, az üzleted ragyogjon. Főleg nyáron, amikor a cserepes virágokat öntözgetni kell, meg megérkezik az áru, kirakodni, elrakodni, cipekedni. Volt olyan nap, hogy a négy mázsát is megmozgattam (de nem is voltam kövér malac, mint most!).

Szép szakma!

Ha van egy kis művészi hajlamod (gondolom, van, mert hegedülsz), akkor én ezt ajánlom. Sajnos nekem ott kellett hagynom, egészségem miatt (nem a virágkötészettel függött össze, született dolog volt, ami akkor jött elő).


Volt egy férj, aki össze veszett a feleségével, és arra kért, hogy készítsek egy olyan csokrot, amilyent én is elfogadnék, mert ki akarja engesztelni a feleségét. Megcsináltam. Ez a férfi a MAI NAPIG köszön, ha találkozunk, van két gyerekük, és soha nem felejti el, hogy az a bizonyos csokor volt az egyik, ami ehhez a boldogsághoz hozzá segítette.

41. Yudy
2008. ápr. 2. 14:46

Pénzügyi? Állandóan változó jogszabályok, egyéb háttér. A suli kevés, nagyon nagyon kevés. A vállalkozók jobban ragaszkodnak egy könyvelőhöz, mint más a fogorvosához. Induláshoz kell legalább egy mérlegképes könyvelői végzettség, ügyfélkör, okmányirodai regisztráció, számítógép internettel, könyvelői programmal, jogszabályi hozzáférés.... Ha még jó helyet akarsz kifogni, nem árt 1-2 nyelvet beszélni, legalább középfokon.

A virágok, és a műkörmös szakma szerintem nem változik naponta.

2008. febr. 22. 15:13

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a kedves segítségét, meglátom, hogy alakul...

Puszi: Zsani

39. 14775640c4 (válaszként erre: 38. - Zsanomano)
2008. febr. 22. 14:06

hát akkor tégy belátásod szerint

a pénzügyis jó de tényleg ma már kell hozzá más is

a műkörmös jó ha olyan képzést ad amit tényleg használ is

a virágkötő sem rossz de azt nem ismerem

38. zsanomano (válaszként erre: 36. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 14:04

Kedves Szancsesz!


Az a baj, hogy muszáj valamit kezdenem mostmár, mert nagyon rossz így kereset nélkül. :(( Legközelebb csak az ősszel indulnak majd tanfolyamok(nyelvi is) de addig meg lépnem kell valamit, ezért gondoltam a mostani tavasszal induló képzésekre, ingyenesek és ösztöndíjat is fizetnének havonta(persze az ősziek is, de messze van az még..). Pedig a legjobban dolgozni szeretnék, ha felvennének végre valahova! Annyi helyre beadtam már a pályázatom, járkáltam és járkálok a lehetőségek után, mégsincs semmi eddig. :( Lehet velem van a baj? Már magam sem tudom.. Szóval nehéz a helyzet, bár sosem panaszkodtam, most sem szeretnék, csak tanácsokat, tapasztalatokat kérnék. :) Azonban legjobban azokat a kisgyermekes anyukákat sajnálom, akik nem tudnak elhelyezkedni, csak mert babájuk van! Nekünk még nincsen ugyan kis manónk, de minden munkahelyen megkérdezték, ahova jelentkeztem, hogy mik a terveim, szeretnék-e gyermeket a közeljövőben. Hát nemmel feleltem, mert ezt akarták hallani, pedig igazándiból szeretnék babucit, de előbb jó lenne legalább 1 év munkaviszony a Gyedhez is.

37. zsanomano (válaszként erre: 35. - E71af41436)
2008. febr. 22. 13:53

Kedves Pitzburg!


Köszönöm a hozzászólást! Én is ettől tartok a Virágkötő képzés miatt, mert csak 210 óra gyakorlati órát ad, ami azért kevés ahhoz, hogy rendesen megtanuljuk a fortélyokat. Mondjuk szeretek virágokkal bíbelődni, van talán kézügyességem is hozzá, mert dolgoztam egy kis ideig szárazvirág-kötészetben is és az jól ment, nagyon szerettem. Igaz ott temetőre való kis koszorúkat készítettünk, nem élővirág csokrokat, de tudnám csinálni azt hiszem, csak valóban kevés az a gyakorlati képzés, amit a 4 hónap alatt adnának. Szóval nem tudom mit tegyek. Írták többen, hogy a Pénzügyis képzés sem ér semmit manapság, csak ha van fősulis végzettség is mellé, ami sajni még nincs nekem.

36. 14775640c4 (válaszként erre: 32. - Zsanomano)
2008. febr. 22. 11:25

és ha várnál még egy kicsit hátha indul más képzés kb pár hónap mulva ?

és talán azok testhezállóbbak?

35. e71af41436 (válaszként erre: 9. - E004ab8014)
2008. febr. 22. 11:14
sajnos pont azért keresnek folyton,mert annyira rossz a felhozatal.a mostani tanfolyamokon szinte csak elméleti képzést kapnak...
34. 14775640c4 (válaszként erre: 32. - Zsanomano)
2008. febr. 22. 11:02

nem biztos hogy elsőre vállalkozni kell

lehet

fodrászatban is dolgozni

aztán ha látod hogy jövedelmező

akkor esetleg megéri

33. zsanomano (válaszként erre: 32. - Zsanomano)
2008. febr. 21. 20:52
Ó, bocsánat: szancsesz, véletlen elírtam :$
32. zsanomano (válaszként erre: 31. - 14775640c4)
2008. febr. 21. 20:46

Igazad van szancsez! :)) Sosem szabad feladni! Szerintem nekem kilőve a kéz-és lábápoló,műkörmös képzés, mert sajni nicnsen rá annyi tőkém, hogy elindulhassak a vállalkozással. Pedig nem rossz ötlet otthon dolgozni. Volt egy ismerősöm, aki rendesen dolgozott 8 órás műszakban, de mellette még otthon fodrászkodott csak úgy. Jól jött a plusz kereset, az tuti.

Így marad a pénzügyis és virágkötő képzés. De nehéz a választás! :)

31. 14775640c4 (válaszként erre: 28. - Zsanomano)
2008. febr. 21. 20:34

hát az nehéz

annyi adó van hogy gyakorlott vállalkozóknak is beletörik a foguk

végül is valami majd csak lesz a lényeg ne add fel :))

30. 5cb4354c81 (válaszként erre: 28. - Zsanomano)
2008. febr. 21. 19:18

Én is szerettem volna fősulit, de sajnos államira kevés a pontom, mert ugye 11 évvel ezelőtt, még nem gondoltam, hogy majd tanulni szeretnék tovább, és nem foglalkoztam az érettségivel, csak meglegyen...

A költségtérítéses pedig, 130000Ft/ félév. Miből???

Én azért szeretném a műkörmöst, mert itt nálunk, sőt a környező településen sincs, viszont ahogy érdeklődtem, igény lenne rá.:-)

Csak pénzem nincs a tanfolyamra:-((

29. 5cb4354c81 (válaszként erre: 12. - Zsanomano)
2008. febr. 21. 19:12
Köszi! Válaszoltam!!!
2008. febr. 21. 15:12
Jó is lenne, de ilyen szakot nem indítanak sajnos. :) No meg rendszergazda is rengeteg van és itt nem is nagyon keresnek. Igazándiból leginkább fősulit végeznék el, nagyon szeretném, de most vagy munka vagy egy ilyen támogatott tanfolyam, ami nagyon kell, csak legyen már valami. A kéz-és lábápoló,műkörmös tanfolyam ahogy írtátok, biztosan jó lehet és jövedelmező! Persze főleg azoknak, akiknek valóban van hozzá már előre tőkéjük, amivel elindítják a vállalkozásukat s ez az amiben nem vagyok biztos, hogy fenn is tudom-e majd tartani a vállakozás költségeit minden hónapban.
27. 14775640c4 (válaszként erre: 26. - Zsanomano)
2008. febr. 21. 14:58
akár valami rendszergazdai is jó lenne és akkor mehetnél cégekhez rendszergazdának
26. zsanomano (válaszként erre: 23. - 14775640c4)
2008. febr. 21. 14:52
A középfokú szoftveres végzettségem elég jól sikerült amúgy, és szeretek is számítógéppel dolgozni, talán lehet, hogy a pénzügyis lenne a megfelelő, még nemtom, csak mivel ezzel eddig nem sikerült munkát találnom, kissé kétségbe vagyok esve, ezért keresem az új lehetőségeket, hátha valamelyik bejönne! Az eredeti végzettségem pedig élelmiszer-és vegyiáru kereskedő(rendesen szakmunkásképzőben 4 év alatt), meg van gimnáziumi érettségim is, de eladókat sem keresnek itt. :((( Ez a nagy bajom, mert van több év tapasztalatom, mégsem keresnek eladót. Több helyre be van adva a pályázatom, járkálok a városban és érdeklődök a boltokban, de csak néznek rám, mint borjú azn új kapura, hogy mit érdeklődök ott. De sebaj, azért csak lehet, nem? :) Amúgy volt olyan hely, ahol ugyan jelenleg nem kerestek eladót, de beadhattam a páylázatom, és ha megüresedés lesz, értesítenek. :) Ilyen is van. :)
25. zsanomano (válaszként erre: 22. - Berdor)
2008. febr. 21. 14:42

Igazad van Berdor, én is ezeken gondolkodom, mert mindegyik jónak tűnne, mégis nem tudom igazán, hogy melyikkel járnék a legjobban. Itthon mondjuk nem hiszem, hogy saját kis szalont tudnék kialakítani, de a városban valóban sokszor hirdetik, hogy hely, szék kiadó a szalonokban. Amúgy az egyik szakmám egy szoftverüzemeltetői-és gépíró modulos végzettség és ezzel még nem sikerült elhelyezkednem sajnos, ezért szeretnék valami új, lehetőleg használható szakmát elvégezni ehhez. A virágkötő szak is tetszene, mert szeretek növényekkel foglalkozni és nem áll távol tőlem a kreativitás sem, node lutri, hogy sikerülne-e ezzel is utána munkát találnom virágboltban.

Azért igazán köszönöm a kedves hozzászólásokat, segítségeket, majdcsak sikerül eldöntenem, melyiket válasszam...

24. krizsanevi (válaszként erre: 22. - Berdor)
2008. febr. 21. 14:41
Teljesen egyetértek! :-)
23. 14775640c4 (válaszként erre: 21. - Zsanomano)
2008. febr. 21. 14:34

persze nem kell :)))

amugy neked mi a végzettséged?

22. berdor
2008. febr. 21. 14:31

Nekem ezek nagyon távol állnak egymástól, szóval csak annyit szeretnék mondani, hogy az sem mindegy, hogy az illető milyen beállítottságú, van-e a környéken ahol lakik potenciális kör erre a szolgáltatásra és akkor még nem árt azt is megnézni, hogy rendelkezik-e helyiséggel, mert ha valahova beül dolgozni, ott azért kőkeményen fizetni kell, otthon pedig megint csak egy külön szoba kell hozzá legalább, de én pl. a saját házamba nem is szívesen engednék be senkit, és ugye van amihez komoly eszközök, felszerelések is kellenek amiket előre illik megvenni, vane- ezekhez induló tőke.


szóval szerintem ezt nem lehet egyszerűen eldönteni, hogy "A" vagy "B"

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook