Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik olyan anya, aki az élete minden területén fáradhatatlanul tud teljesíteni? fórum

Létezik olyan anya, aki az élete minden területén fáradhatatlanul tud teljesíteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. aug. 28. 22:57
Ismerek egy ilyet,de ez miatt az egészsége romlik.Negyedennyi energiám lenne,már annak is örülnék.
2012. júl. 14. 08:05
Manapság nem ismerek olyan anyát.. Elkényelmesedett világban élünk, a régiek sokkal többet bírtak, és sokkal többet is foglalkoztak pl a gyerekeikkel. Elkeserítő, amit lát az ember családoknál....
72. rewt
2012. júl. 14. 07:50
Nem tudom, hogy most létezik-e olyan. Csak azt tudom, hogy egy biztosan volt - az én Édesanyám...
71. winny
2009. okt. 9. 19:00

Igyekszünk de bizony mi is emberből vagyunk.Elfáradunk.

De aztán újra-és újra kezdjük amig élünk.

2009. jan. 28. 20:19

Te találkoztál már ilyennel?

Figyelj, lehet ezerrel pörögni, a nap akkor is csak 24 órából áll.Még ha bírná is energiával, idő akkor se lenne mindenre. Szerintem...

2008. dec. 2. 18:24
szerintem ha van kiért, miért, akkor van
68. Yudy (válaszként erre: 66. - B46d5f17a9)
2008. jún. 9. 14:31
Szerintem ha van az a csillagokban van, vagy nagyon jó az időbeosztása (legyen szíves,ossza meg velünk) vagy valami nem lényegest elhanyagol. ímiért nincs meg valami megcsinálva? kérdésre válaszom: neked is 2 kezed van, nem esik nehezedre, vagy cseréljünk pár napra... mindjárt másképpen áll hozzá.
2008. ápr. 21. 01:00
nem
2008. ápr. 20. 15:30
nem tudom, ki hogy van vele, de biztosan egyet értünk abban, hogy képtelenség mindenben maximálisan teljesíteni - akkor az ember lánya előbb-utóbb összeroppan a teher alatt, vagy már eleve egy robot, a gépek képesek teljesíteni, de csak abban, amire programozták őket, nekünk annál több feladatunk van: anya, cseléd, feleség, barátnő, szerető + munkahely - kész őrület és akkor jön a párom, hogy ez, vagy az miért nincs kész és miért nem így, és miért úgy én meg már dühöngeni is fáradt vagyok
2008. ápr. 20. 15:23
Én nem vagyok ilyen,és szerintem még sokan mások sem,de attól még nem vagyunk rossz anyák...ugye?
2008. ápr. 20. 14:48
biztos,hogy nincs.
2008. márc. 26. 13:28
NEM
2008. márc. 12. 17:28
biztosan van, de sajnos nem én vagyok :(
61. dundy
2008. márc. 2. 11:09

Ha lenne is, minden tiszteletem az Övé!

Én megbuktam.

60. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 59. - Ec63a7fc29)
2008. márc. 1. 15:49
a kacsaúsztatóval van csak bajom,mert a vízbelógatós-féligkifacsarós részt élvezi legjobban,a alaminált meg nem díjazza,így hisztit megelőzendő kerülöm ha lehet:)porszívózni imádnak,viszont ha az általam már ragyogóra suvickolt ablakot újra telefujja hogy ő segít...nos szintén nem díjazom:))ez vagyok én,a telhetetlen:))
59. ec63a7fc29 (válaszként erre: 56. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 15:47

A kis segítséget is meg kell becsülni.

A nem tökéletes felmosás is jobb, mint a semmi.

Először én csavartam ki a felmosáskor, hogy ne úsztassuk el a "körletet". Az is nagy segítség, ha maguk körül rendet tartanak, maguk után elpakolnak, azzal sem nekem kell köröznöm a lakásban.

Természetesen nem lehet elvárni egy anyától, hogy mindig mindenben topon legyen.


Amikor kicsik, ovisok voltak, akkor magyaráztam el nekik, hogy anya otthon a dadus néni is, aki takarít, a szakács néni is, aki főz, az óvó néni is, aki foglalkozik velük, csak nekem nincs máskor szabad időm, csak amikor alszanak, vagy nincsenek otthon.

Megértették.

2008. márc. 1. 13:32
Nincs olyan ember a földön aki mindenben és mindenhol egyformán tud teljesíteni,legalább is szerintem:)
2008. márc. 1. 12:58
szerintem nem létezik..
56. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 55. - Ec63a7fc29)
2008. márc. 1. 12:27
Viszont gyerkőceim még kicsik,apa messze,tehát éééééén vállal mindent alapon megy:)A gyerekek imádnak takarítani,de ha felmosnak azzal nem vagyok kisegítve,sőt....viszont minimális dolgokat már elvárok tőlük,viszont a tényleges segítségig még van idő bőven.
55. ec63a7fc29 (válaszként erre: 51. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 12:16

Nem attól jó az anya, hogy mindent egyedül csinál.

Vannak a megoldandó dolgok, s vannak a prioritások. Emellett vannak a megoldandó dolgok.

Ki mit vállal alapon...

2008. márc. 1. 11:38
Egyszerűen nem létezik.
2008. márc. 1. 10:44

Nincs. Aki ilyet állít hazudik. aki ezt az állítást tagadja, az duplán hazudik, mert önmagának is hazudik.

Mindig kell egy okos, megfontolt sorrendet felállítani, amit a szíven és az eszem szerint határozok meg. Aztán nem nyafogok, hogy jaj, ezt mégis jobban kéne csinálni, jaj ezt még..., ezt többet... stb. Akkor teljesítesz jól, ha ki tudod jelőlni, hogy mi a legfontosabb és mi kevésbé és ennek megfelelően irányítod az életed. Különben csak egy szorongó,idegeskedő, lestrapált nő /nő? kifacsart felmosórongy!/ lesz az ember.

Kiegyensúlyozott, megbízható, biztos pont legyél a család életében és akkor jól teljesítettél, sőt kitünően.

Én már szereztem annyi tapasztalatot az életemben, hogy ezt bátran leírhatom mindenki okulására.

52. hajnalok (válaszként erre: 51. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 10:30
Ezt én is aláírom ugyanígy jártam évekkel ezelőtt, de tanultam belőle, már nem akarok mindenkinek minden területen megfelelni, néha ugyan még beleesek a saját dugámba, de a családom segít és rám szólnak ha gázos vagyok, úgy gondodlom hogy ez azoknál a típusú embereknél fordul elő akik maximalisták alapból.
2008. márc. 1. 10:26

Megpróbáltam,de még rosszabb lett....Mindent meg akartam csinálni,egyedül és jól,ebböl kifolyólag még több dolgot szurtam el egy idő után,mert áéllandóan fáradt voltam,rohantam...stb...stb...és emelett a napi dolgokat-gondokat is csak telón tudom max megbeszélni,egy idő után viszont úgy tünt hogy mintha állandóan panaszkodnék telón a páromnak,pedig nem volt szándékos....így a napi dolgokat többynire"lenyelem" ha nem feltétlenül közlendő-megbeszélendő hanem egyedül is meg tudom oldani.Jött közben depi,pánik,migrén stb....és egyre rsozzsabb anya és feleség lettem....


Most már nem akarok tökéletes lenni,megelégszem azzal is ha a pici fiam azt mondja"anya,te jó anya"...

Vettem egy falra akasztható képet véletlenül magamnak,vagyis rábukkantam egy szövegre amit kitűztem jól látható helyre,hogy el ne felejtsem,ezt irtam ki az adatlapomra is,amit már sokan dícsértek:)

Tényleg segít ha ezt olvasgatom....Tehát az anyaságom alakul,a gyerekeim meg vannak elégedve velem,remélem meg lesznek sok év mulva is...a nőiességemen kell még gyúrnom,most azon dolgozok...de már nem akarok 100°os és fáradhatatlan lenni...én is csak emberböl vagyok....

2008. márc. 1. 10:10
nem
49. 38113ab761 (válaszként erre: 45. - RLindi)
2008. márc. 1. 10:03

Egyetértek... És a gyereknek sem jó a "tökéletesen teljesítő" anya, mert ezzel olyan mércét állít, amit nem biztos, hogy meg bír majd ugorni az életben.

Ha nem látja az anyját elfáradni, vagy egy pihenésért odébb tenni a munkát.

Ha nem tanítjuk őket meg, hogy a család mellett MAGÁRA is figyelni tudjon, nem jó alapokra építjük a jövőjét.

Ebből viszonylag sok önértékelési zavarral küzdő és önbizalomhiányos emberke indulhat a nagybetűs életbe...Megbetegítő teljesítménykényszerrel, vagy lázadó devianciával a hátizsákjában.

48. Kiki74
2008. febr. 19. 08:56
Sztem nincs. Ha igen előbb v. utóbb, de belerokkan az biztos. Sztem ez nem éri meg, mert akkor már annyit sem tud teljesíteni, mint mi akik nem vagyunk 100%-ban a toppon. Vagy nem?
47. suagi
2008. febr. 19. 08:51
Sziasztok! Nyugtassatok meg, hogy nincs ilyen. Előbb vagy utóbb az ember szerintem nem képes mindent tutin csinálni.
2008. febr. 18. 19:56
Én nem vagyok ilyen, de ismerek olyat nőt, aki állandóan 100 %-on teljesít. És Ő attól érzi magát jól.
45. RLindi
2008. febr. 18. 19:27
felesleges tökéletességre törkedni sztem ebben,attól még lehet jó any/feleség meg minden
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook