Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Immunerősítő kisgyereknek fórum

Immunerősítő kisgyereknek (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 30. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 21. 20:34
A legnagyobb kedvenc kimaradt: a csicsoka akar nyersen, akar savanyitva.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Elemző)
2017. nov. 21. 20:33

Nem én találtam ki, a neten találtam az adatot.


Tőlem aztán szedheti, akinek ez a készítmény tetszik. De azért, mert drágább, nem biztos, hogy jobb is.


Én váltogatom is az egyes vitaminkészítményeket. Néha a legolcsóbb is érezhetően "feldob" kicsit, néha én is többet költök valamelyik másikra. Ebből sem jó mindig ugyanaz.

32. Guruljka (válaszként erre: 28. - Mezei Virág)
2017. nov. 21. 20:31

Amin azt látom, hogy megzöldült, egyből kidobom.


Miért gondolod, hogy eddig azt is megettük?

31. elemző (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. nov. 21. 20:29
Valami félreértés lehet, mert a németországi forgalom a világ élvonalában van évtizedek óta és sehol sem tíltották be a céget. Már 158 országban elérhető a termékcsalád.
30. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. nov. 21. 20:20

Az elso masfel-ket ev errol szol; megismerkedik a szervezete az idegen bacikkal.

Nalunk sok mozgas, telen is csak a nyari-oszi termeseket kapta: karalab, savanyu kaposzta, fekete retek, alma, korte, teli szolo, lila- es voroshagyma, olajos magvak, harsfa tea mezzel, citrommal, cekla es egyeb eltett savanyusagokat, befotteket. Ropogtatta a szep feher nyers krumplit, a sargarepat.

Es persze a deligyumolcsoket.

Mi nem ettunk mindenfele felvagottakat, margarint, virslit, szinezett kremeket.

29. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2017. nov. 21. 19:58
Szerencséjük volt, szerencsére! :)
28. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2017. nov. 21. 19:58

Az idézett cikkben is ott van, amit belinkeltél:

A megzöldült, és kicsírázott burgonyában szolanin található, ami mérgező, ezért a zöld krumplikat dobjuk ki. Ebből kis mennyiség elfogyasztása is migrént, hányingert, álmosságot és lázat okozhat.

27. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2017. nov. 21. 19:57

Változott a világ!

Manapság a bölcsiben már sok gyerek van együtt, az élelmiszerek tápanyaga már kisebb.

Az immunerősítés ezért is fontos. Nem divat, muszáj.

A gyerekek most is tudnak mozogni a babakocsikban, és éppen úgy, mint régen, képesek kijátszani mindenféle védelmet :)

Most sok lehetőség van mindenféle mozgásra, sportra már az oviban is.

Nem rosszabb a világ, csak megváltozott, de nagyon.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2017. nov. 21. 19:45
Ja, sosem puffadt fel egyik gyerekem sem attól a mennyiségtől, amit kért és kapott. :D
25. Guruljka (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2017. nov. 21. 19:44

Zöld krumpli nem szerepelt a háztartásban. Nem is lehetett kapni.


Mindig megettek a gyerekeim pár darab krumplit, a többit főve kapták.


[link]


Ez az anyag a netes idők előtt is olvasható volt már. Papíron! :D

2017. nov. 21. 19:41

Mindent egybevéve, az immunerősítés inkább divat.

Vitamint mindenkinek kellene szednie, mert a szintén javasolt sok nyers gyümölcs és zöldségféle mellett kell a pótlás is, a termőtalajok és a nem beltartalomra nemesített fajták miatt.


Nem szabad teljesen bedőlni a civilizációnak, szerintem még az agyon párnázott gyerekkocsi is erősen eltúlzott dolog. (Nyárra külön el lehet adni a beleizzadás elleni textil betétet...)

Régen forgolódni is tudott a baba a kocsiban, és mégsem esett ki. Arra ott volt az anyja. (És volt védő-szíjazás is, de nem fogta le a gyereket teljesen.)


Senki nem sérült meg attól komolyan, ha kicsiként beszerezte a "kötelező" horzsolásokat meg dudorokat. De megtanultak jól mozogni! Akár még esni is.

2017. nov. 21. 19:39

Nyers krumplit én sosem adtam.

[link]

Vannak azonban olyan ételek, amikről sokan azt gondolják, hogy nyersen is jó ötlet megenni őket, pedig ez a legkevésbé sem igaz.


Burgonya

Krumplipürében vagy főzelékben senki sem szeret nyers darabra harapni, és jó, ha tudjuk, hogy a burgonya nyersen nem is túlságosan egészséges. Emésztési problémákat, gázképződést és puffadást okozhat, ha pedig zölden esszük, akkor a benne található szolanintól fejfájásunk, hányingerünk is lehet, ugyanis ez az anyag már kis mennyiségben is mérgező. Éppen ezért a krumplit mindig süssük, főzzük, vagy pároljuk meg fogyasztás előtt.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Mezei Virág)
2017. nov. 21. 19:34

Ha nem kérték, nem adtam. De ha kívánja, hadd egye! :D


Én nem kaptam kiskoromban nyers krumplit, ha kértem se. Felnőttként olvastam, hogy milyen egészséges. Nem véletlenül kívántam. :D A 27 éves nagy ló fiam a mai napig kikap egyet a tálból, ha krumplit pucolok.

21. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. nov. 21. 19:17

:)

Na ugye?!

Én is adtam a gyerekeknek, már amikor megették...

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2017. nov. 21. 18:37

"A főleg főtt étrend miatt kialakuló krónikus enzim kimerültség a modern kultúrákban az immunrendszer legfőbb elnyomója."


Tényleg, szerették elkérni a nyers zöldségeket, ahogy főzés előtt tisztítottam. Bele kellett kallkulálni a mennyiségbe!

2017. nov. 21. 18:30

Az immunrendszer működése során több rendszer működik együtt: fehérvérsejtek, csontvelő, nyirokerek és nyirokszervek, a lép, a csecsemőmirigy, specializálódott testsejtek, vér szérumfaktorok és a bélflóra.


Az immunitás idővel alakul ki bizonyos "antigénekre" adott válaszként.


Az immunrendszert lehet gyengíteni és túlaktiválni

Az ebben közreműködő szervek, mirigyek és sejtek főleg a belső enzimaktivitástól függnek, elsősorban a specializálódott fehérvérsejtektől, amelyek a betolakodókat enzimek segítségével emésztik fel.

A főleg főtt étrend miatt kialakuló krónikus enzim kimerültség a modern kultúrákban az immunrendszer legfőbb elnyomója.


A fehércukor a fehérvérsejtek keringésének kb. 50%-os kimerülését okozza. A finomított cukor lényegében elkábítja a fehérvérsejteket, amelyek így képtelenek működni.


D vitamin, probiotikumok pl.


A cink a legerősebb immunerősítő nyomelem: védelmet nyújt a nátha- és influenzavírusok, továbbá más fertőzések, például a kötőhártya-gyulladás ellen is. Olyan bőrproblémák esetén is hatásos lehet, mint az ekcéma, az akné vagy a rosacea. Cinkben gazdag élelmiszer az osztriga és a hering, a marhamáj, a marhahúsból készült felvágottak, a tehéntej valamint a tojás. Természetesen lehet kapni étrend kiegészítőként is. Arra mindenképpen érdemes odafigyelni, hogy a cink tökéletes felszívódásához rézre van szükség.

18. iszkiri (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. nov. 21. 18:22

Beleolvastam a hozzászólásokba. Valóban mindenkinek más válik be, nincs általános recept.


Csak azt tudom mondani, hogy bármennyire kellemetlen ez a helyzet az egész család számára, hisz említed a munkáltató nem tolerálja a hiányzást, mintha nem lenne elég önmagában a gyerek betegsége, türelem, türelem, türelem.

Ahogy a gyerek bekerül egy közösségbe, kizárt dolog, hogy megússza ezeket a kellemetlen ovis betegségeket. Hisz idáig nem találkozott ilyen bacikkal, vírusokkal. Akármilyen furcsán is hangzik, hidd el, hogy ezzel a piszok kis bacikkal és vírusokkal való találkozástól fog erősödni a gyereked immunrendszere.


Ami nagyon fontos, egyen sok friss zöldséget, gyümölcsöt. Különösen jó az alma, citrom, cékla.

Sok mozgás a friss levegőn- Ezek persze inkább megelőzésre jók.

Az is fontos, hogy bármennyire nem tolerálja a főnök a hiányzást, a gyerek addig ne menjen újra közösségbe, amíg le van gyengülve az immunrendszere.

Tudom, álom, álom, édes álom. De ha mindenki be tudná tartani, hogy csak egészségesen járatná oviba a csemetéjét, akkor nem fertőződnének folyton felül a gyerekek.


Kitartás, jövőre már megerősödik a kisfiad. :)

2017. nov. 21. 18:18

Amikor az enyémek voltak kicsik, még nem volt immunerősítő. Sokat voltak a levegőn, télen nem fűtöttem a lakást túlzottan... semmi különös.


A lányom állandóan gyulladt manduláját sikerült kivetetni, miután torokkenet-vételt kértem. Én magam tenyésztettem ki a bacikat az akkori munkahelyemen, és kiderült, hogy az addig előszeretettel felírt sumetrolim nagyon nem hatásos az ő egyéni baci-állományára. Megkapta a megfelelőt, és hipp-hopp elmúlt a gyulladás. A mandulaműtét után már nem volt semmi baj.

2017. nov. 21. 18:14

Tehát az összes többi hasonló vitaminnál lehetne akár olcsóbb is. :D


A céget Németországban betiltották tisztességtelen kereskedelem miatt olyan 7-8 éve, azóta nem látom ott emlegetni.

15. iszkiri (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. nov. 21. 18:12

Elemző is összetevőket írt. Nem kivonatot.

Csak szólok. :)

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. nov. 21. 18:11
A beltartalmában jelzett ilyen és olyan gyümölcsökből nyert por--- mennyi fér egy tablettába, ha ez igaz?
13. Guruljka (válaszként erre: 8. - Elemző)
2017. nov. 21. 18:08

Az összetevőit. Nem a kivonatát.


Ha igaz lenne, hogy válogatott gyümölcsökből ennek a vitaminnak a javára nyerik ki, sem a gyártást nem győznék, sem a gyümölcsök termesztését.

2017. nov. 21. 16:56
Nekem is alandoan beteg volt a lanyom ovikezdesnel. Elso evben tobbet volt itthon, mint az oviban. Teljesen normalis dolog, hiszen ilyen korban talalkoznak eloszor a virusokkal, tehat meg kell birkozniuk veluk. Tudom, nem egy kellemes dolog melohelyen ezt igy kozolni, de akinek van/volt gyereke megerti.
11. Judit36 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. nov. 21. 15:13

Az ovisaim Berry nectart és Kidset kapnak és két dolog szokott történni:


1. nem kapják el bent a betegségeket :) (én ezt a verziót szeretem jobban :D )

2. elkapják, viszont kb harmadannyi idő alatt ki is gyógyulnak belőle.

10. elemző (válaszként erre: 9. - Ori90)
2017. nov. 21. 15:12
A forever Kids 120 szemes és jelenleg 3.882 Ft a cégnél saját partneri kártyára vásárolva.3 évesnek 2 szemet javasolnak normál esetben, de ilyenkor akár több is fogyasztható belőle.A másfél éves kisunokám is többet megeszik egyszerre, ha a kezébe kerül.
9. Ori90 (válaszként erre: 8. - Elemző)
2017. nov. 21. 14:58
Azt is szedtük egy időben,de azzal az a gondom,hogy a 90 db-os kerül 4600 Ft-ba,és napi 3 kellene belőle.. :( Ha más nincs,úgyis arra térünk vissza.
2017. nov. 21. 14:02
A forever Kids vitaminja 20 féle napon érlelt zöldség, gyümölcs összetevőit tartalmazza.120 szem és kedvező az ára is másokkal összehasonlítva, de mindenképpen a cégtől érdemes beszerezni. Imádják az unokáim is, mert nagyon finom, dugni kell előlük.Cukorka helyett is jó. Mellé érdemes még a tőzegáfonyás aloe vera levet inni. Jobbulást a kisfiadnak!
7. Ori90 (válaszként erre: 6. - 1e454498dd)
2017. nov. 21. 13:26
Az én fiamnak is ilyen *** orvosa volt...Nyugodjunk meg,ha mindent összeszed is,majd meggyógyul,minél kevesebb gyógyszer.Egyrészt egyetértek,de az én fiam lyukas szívvel született,1 évesen megműtötték,azután pedig egyből orvost is váltottunk,azóta nagyjából elégedett vagyok.Simán átíratnám másikhoz a helyedben,az biztos.Nehogymár könyörögnöm kelljen egy vitaminért...
6. 1e454498dd (válaszként erre: 1. - Ori90)
2017. nov. 21. 13:17

Szia! Nagyon hasonló cipőben járunk, kiscsoportos kislányom eddig összesen 22 napot volt oviban a közel 3 hónap alatt. Sajnos a mi gyerekorvosunk nem támogat semmilyen szert a D-vitaminon kívül, szerinte fogadjuk el, hogy ez van, majd középső csoportra jobb lesz. Viszont hasonló korú kisfiú orvosa a Broncho vaxom port ajánlotta kúraszerűen, ez vényköteles. Ehhez jön a D- és a C-vitamin. Most azon gondolkozom, hogyan tudnám rábeszélni a dokinéninket, hogy felírja a port. Én babát várok, mindent elkapok a lányomtól...


[link]


Remélem, ír még valaki valami okosat, hátha nekünk is segít.

2017. nov. 21. 13:00

Nekem a Grape Vital Grapefruit mag kivonat vált be. Én megszakítás nélkül szedem régóta.

Megbetegedéskor, vagy erősen legyengült immunrendszer esetén a napi adag 3x-orosával kell kezdeni az adagolást. Ez 10 napig tartson. A napi adag egyébként 10 testsúly kilogrammonként 3-4 csepp naponta. Tehát egy 20 kilós gyereknél 6-8 csepp naponta kedvenc italban elkeverve. lehet 2-3 részletben is elosztva, és egyszerre is.


Az eredeti grapfruit mag kivonat rendkívül sokoldalú segítséget nyújt, erről a kutatási vizsgálatokat, eredményeket olvasd el amennyiben érdekel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook