Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ilyenkor jár-e második baba után gyed? fórum

Ilyenkor jár-e második baba után gyed? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 10. 19:05
Ha valaki járt már hasonló cipőben, kérem segítsen!!! Az első babám születése után 2 hónappal lejárt a munkaszerződésem. Most GYES-en vagyok vele. Előtte kaptam Gyed-et is. A második babám a Gyes alatt fog megszületni. Így, hogy tgyás alatt járt le a szerződésem, kaphatok min.béres gyedet a 2. után? (Esteleg ha fizetném 180 napig a biztosítást magam után? Az még belefér...)
11. anyucika3 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 9. 23:20
És mégis hová mentél jó tanácsért,mert te nem voltál eléggé okos?!
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Anyucika3)
2011. jún. 9. 19:03

Én 2010-ben szültem a harmadikat..


És hogy finom legyek, megérte elmenni "jótanácsért".


Mert mindenre van megoldás...


Csak attól kell kérdezni, aki ért hozzá, és nem feltétlenül magunkat hinni a legokosabbnak.

9. anyucika3 (válaszként erre: 7. - Myrika)
2011. jún. 7. 13:34

Nem,képzelheted milyen baromi ideges lettem,amikor mentem intézni a T-gyást,és közölték,hogy sajna nem jár.Na és gyed?Hát sajna az sem.Én:A qrva életbe,nem azt akarja mondani,hogy ennyi év munkaviszonnyal annyit fogok kapni,mint aki életében 1 órán nem dolgozott?!De bizony,pont annyit.Kértem méltányossági alapon,azt is elutasították.

És mindezt azért,mert sz@rba volt a melóhelyem évek óta,egyszer elküldtek munkanélkülire,mire lejárt vissza tudtak venni,de szerződéses lettem,és nem volt még 5 éve,hogy újra dolgoztam,így amikor megtudták terhes vagyok,természetesen nem hosszabbítottak.

A 8-ik hóban voltam amire már nem volt munkaviszonyom,akkor bejelentkeztem a munkanélkülibe,de nem kellett semmit fizetniük,mert ugye akkortól vettem igénybe a szülési szabit.Így meg,hogy a másik baba a gyesbe született,így már eltelt a 2 év a születése,és a megszűnt munkaviszony között.Tehát csak gyesre voltam jogosult.Büszke lehet ez az állam magára!

8. anyucika3 (válaszként erre: 6. - Anyucika3)
2011. jún. 7. 13:28
Bocsi,nem 2006,hanem 2008-ban változott,akkor szültem a 3-ik babámat.
7. Myrika (válaszként erre: 5. - Anyucika3)
2011. jún. 7. 12:35
Hát nem semmi a te eseted se!! Ez tényleg magyarország!!!
6. anyucika3 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 7. 12:32
Egyébként 2006 jan 1-el változott a jogszabály.
5. anyucika3 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 7. 12:29

Én biztos vagyok benne,mert a saját bőrömön tapasztalom.Pedig nekem nem 2 év,hanem 17 év munkaviszonyom volt előtte.A szitum hasonló,csak én igénybe sem vettem a munkanélkülit az első babámmal a gyed előtt,mert pont szültem.Csak regisztrálva vagyok.És pont annyit kapok így,hogy gyesbe szültem,mint aki életébe egy órát nem dolgozott.

Ez magyarország!!!(Nem véletlen kisbetűvel,még mielőtt valaki beleköt)

2011. jún. 7. 12:27
Tb tanácsadót tudtok ajánlani akitől érdeklődhetnék itt a neten keresztül email-ben?
3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Myrika)
2011. jún. 7. 11:38

Nem lennék abban biztos, amit az előző hozzászóló írt. A gyed biztosítási jogviszony, így ez alapján kapod majd a következőt... Ha tiszta lenne az ügy... Ha meg passzív jogon, (azaz már nincs meg az a jogviszony, ami alapján a gyedet kapod) akkor meg az alapján, ami alapján az első gyedet kaptad. Ez az ökölszabály, de nagyon sok az apró buktató...


A helyzet az, hogy nekem is elég zűrös volt. Elmentünk TB tanácsadóhoz, pedig anyósom apeh vezető volt, anyám meg adótanácsadó... De ez annyira spec terület és spec szabályok vannak, hogy nem vállalták be ennek tudását...

És jól is tették, mert nem úgy volt, ahogy ők gondolták...


Egy-két nap megszakításon, vagy akármin múlhatnak 10000-ek. Nekem se volt mindegy pl. mikor lépek ki a melóhelyről, meg ilyenek...


Ha érdekel, megírom priviben...

2. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Myrika)
2011. jún. 7. 10:21
Nem,csak gyesre leszel jogosult.
2011. jún. 6. 20:15

Kicsi fiam tavaly márciusban született, gyed-en vagyok itthon vele.

Kérdésem az lenne, hogy ha jövőre születne kistestvére akkor kaphatnék-e gyed-et mert én 2évet dolgoztam anno (elküldtek) és utána munkanélkülin keresztül álláskeresési járadékot kaptam és azt követően jöttem el gyed-re?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook