Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hét hónapos babának mit adjak enni ilyenkor, mikor nem terem semmi? fórum

Hét hónapos babának mit adjak enni ilyenkor, mikor nem terem semmi? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 13. 10:14
Az idős néniktől ajánlatos vásárolni zöldség-gyümölcsféléket a piacon. Ők nem használnak vegyszereket, nem nagyban termelnek. Lehet, hogy nem annyira "mutatósak", de ízletesebbek.
2010. márc. 13. 10:12
almapüré, sütőtök, párolt sárgarépa, banán, krumpli, házi túró ízesítve, tejbegríz, tejberizs, mézes tej, pici főtt baromfi husi, máj pürésítve.
2009. júl. 12. 18:49
Tejbegriz sárgarépa krupli
2009. márc. 21. 10:26

alma banán narancs ,fgyasztott barack, fagyasztott meggy, süt őtök krumpli cékla és fagyasztott zöldség amit már ehet.

Ha most 7 hós az azt jelenti tavaly nyáron vagy ősszel született biztosan gondoltál rá,hogy tegyél el neki a fagyóba gyümit és zöldséget.Vagy nem?

2009. márc. 21. 10:21
hol veszitek a gesztenyét?
2009. márc. 18. 22:13
Lányom egyik kedvence a párolt alma gesztenyével. 1-2 almát meghámozok, kimagozok, darabokra vágom. Magasabb falú edénybe teszem, annyi vízzel, amennyi ellepi, és félig lefedve, maximális fokozaton 3-4 perc alatt megpárolom a mikróban. A levét meg szokta inni a lányom, nagyon szereti. Az almához hozzádobálok pár szem főtt gesztenyét (boltban kapható, 150 grammos tasakban, mindenféle adalékanyagtól mentes, natúr), és botmixelem. A végén ebbe is lehet keverni egy kanál tápszert vagy kicsi anyatejet.
2009. márc. 18. 22:10

Zellerrel is érdemes még várni, mert allergizál (keresztallergiát okozhat).

Lehet csinálni sokféle rizspépet: 90 ml forralt, lehűtött vízhez vagy hideg babavízhez keverni 1,5 csapott evőkanál rizslisztet, kevergetve felforralni. Mikróban is készíthető: 600 watton 1,5-2 percig mikrózni, közben kétszer átkeverni. A kész rizspépbe keverhető botmixerrel pürésített párolt zöldség vagy gyümölcs (cékla, cukkini, alma, banán, körte). Ha tápszeres a baba, egy kanál tápszert lehet keverni a kész pépbe, ha anyatejes, kis anyatejjel keverni.

2009. márc. 7. 21:55
Az almát meg is lehet sütni, nagyon finom. Akkor van kész, amikor villával könnyedén össze lehet törni és igazán pépes, illatos és zamatos lesz. A kisgyerek azokat az ízeket fogja megszeretni, amihez hozzászoktatják, ezért cukrot és sót ne! Só nélkül is meg fogja enni a főzeléket (úgy is finom!), és cukor nélkül a teát (mármint, ha teáztatják, ugye, egyébként én is cukor nélkül iszom). A kelbimbóval és a paprikával én még várnék, de ha nem vagy bébiétel-ellenes, azok között is érdemes körülnézni.
45. M_Marcsa (válaszként erre: 44. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 7. 20:22
szívesen.:)
44. dc15d4e0ee (válaszként erre: 43. - M_Marcsa)
2009. márc. 2. 22:59
Köszi :)
43. M_Marcsa (válaszként erre: 40. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 20:57
Sárgarépa, fehérrépa, zeller ízesítőnek, sütőtök.
42. M_Marcsa (válaszként erre: 41. - Danica16)
2009. márc. 2. 20:56
Itt nálunk vannak termelők, idős nénik-bácsik, ismerem őket, onnan tudom.
41. Danica16 (válaszként erre: 38. - M_Marcsa)
2009. márc. 2. 18:18
miből gondolod, hogy a piaci magyar? :p
40. dc15d4e0ee (válaszként erre: 38. - M_Marcsa)
2009. márc. 2. 18:04
Hát, a piacon csak kelbimbót, meg paprikát láttam, tényleg, azokkal mi van? Mikortól adhatóak? Majd most "felokosodva" szétnézek.
39. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 15:07
nem kell sózni, így is sok ízzel találkozik.
38. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2009. márc. 2. 15:06
Inkább a piacról venném. A bevásárlókban nagy része külföldi.
37. drnéni (válaszként erre: 34. - 5e48d37001)
2009. márc. 2. 13:03
Vagy májat (vöröshús helyett).
36. dc15d4e0ee (válaszként erre: 32. - Pmjudit)
2009. márc. 2. 13:02
Én sajnos nem tudtam, hogy az anyatejet le lehet-szabad fagyasztani :( a sok tejcsi mind a lefolyóban végezte :( akkor még nem volt netem, hogy utána olvassak...
2009. márc. 2. 12:27

Nálunk a tejre jobban kellett figyelni, mert még anyatejes korában hányt, ha én túl sok tejterméket ettem. Így azt két éves koráig nem is kapott.


Főleg emiatt tejpépet egyáltalán nem kapott - később kiderült, hogy nem is szereti, amit nem csodálok, szerintem nagyon mű íze van :)))

Viszont a doki javasolta a sinlacot, ami tej és gluténmentes pép, ráadásul nagyon finom. Ezt kapta kb. egy éves koráig - adtam volna még neki, de megunta, sajnos :) (pedig azt még én is szerettem, szívesen ettem meg a maradékot :P)

2009. márc. 2. 12:15
Szisztok Megint!Az Én kicsim már elmúlt 2 éves,és azért adom neki a töltött káposztát ami egyébbként darálthúsból és rizsből áll legfőbbképpen,szerintem egy 2 éves gyermek már mindent ehet,kivéve az aprómagvas gyümölcsöket,dió és mogyorófélét valamint mézet.Ezeket csak jóval 3 éves kor után fogja kapni.De másfél éves koráig nagyon betertottam mindent,gluténnel is csak jóval 1 éves kora után találkozott,tehéntejet is csak azért adtam 14 hónaposan,mert a gyermektápszert nem volt hajlandó inni,és az anyatejem már nem fedezte a fehérjebevitelt.A gyermekorvos sógórnőm szerint,nagyon fontos,hogy két éves kor után vöröshúsokat is fogyasszon,ami a vasraktározás és a vérképződés szempontjából igen fontos.
33. gabilive (válaszként erre: 31. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 11:59
Bocsi,nem rád céloztam,hanem néhány ismerős kismamára.De,mint irtam,az ő babájuk is megnőtt és semmi bajuk,úgyhogy nem minden gyerek egyforma.Valószinű,ezért irnak a könyvek is más-mást,mert ami az egyik gyereknek már jó,az a másiknak még nem biztos.A nagyikkal való küzdelem nekem is ismerős.Sokszor hallottam,hogy bezzeg mi min nőttünk fel.
32. pmjudit (válaszként erre: 30. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 11:59

Igen tápszerrel is lehet sűríteni.

nem tudom a gyakorlatban hogyan, mert szerencsére nekem kitartott a fagyasztott anyatej.

Gondolom meg kell csinálni egyí kisebb adagot és összeönteni.


Köszi a gratulációt, szinte hihetetlen , hogy ilyen gyorsan "nagyfiú" lett. - igaz, most megsértődne, mert kikéri magának, hogy: "bábá"

31. dc15d4e0ee (válaszként erre: 27. - Gabilive)
2009. márc. 2. 11:31
Persze én sem akarom "töltött káposztával" etetni :D Csak azt írtam, hogy meg kellett küzdenem édesanyámmal, hogy ne adjon a kezébe pl. három hónaposan kenyérhéjat... és most nem szeretném ezt elszúrni azzal, hogy olyasmit adok neki, amit nem kéne... Ezért a kérdés.
30. dc15d4e0ee (válaszként erre: 26. - Pmjudit)
2009. márc. 2. 11:28
Gratulálok mindkét picihez, és a kis szülinaposnak is! :) Hallottam olyat, hogy tápszerrel is lehet sűríteni a baba ételét. Tényleg így van? És ha igen, hogyan?
29. dc15d4e0ee (válaszként erre: 28. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 11:24
Bocsi, gond
28. dc15d4e0ee (válaszként erre: 24. - 5e48d37001)
2009. márc. 2. 11:23
Köszi a sok jó ötletet! Én is nagyon vigyázok hogy mit kap a baba, kislányomnak a májával is volt gong, ami miatt nem kényszerülünk ugyan semmien diétára (sőt, mióta eszik, azóta javulnak a májeredményei) de azért aggódom...
27. gabilive (válaszként erre: 17. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 08:22
A mi családunkban sem volt soha semmilyen allergia,6 hónapos korig csak szopizott(hálistennek én olyan voltam,mint egy tejcsarnok),a mai napig szopik 1-szer még naponta,pedig már 2 éves.Semmilyen tejes ételt nem kapott ,mégis kijött rajta az allergia.Én is 9 hónaposan próbálkoztam először joghurttal,másnapra tiszta kiütés lett.Igen,én is ismerek olyanokat,akik 2 hónaposan már töltöttkáposztával etették a gyereket,meg tehéntejjel itatták,és mégsincs semmi baja,de ezt előre nem lehet tudni.Szerintem nem éri meg kockáztatni.Igaza volt itt az egyik hozzászólónak:amit nem ismer,az még nem hiányzik neki.
2009. márc. 2. 07:39

Főtt krumpli almával, sütőtök almával, krumplival, sárgarépa, borsó - a héja nélkül, mert attól fájhat a hasa/esetleg bébiételéknt/, cékla, brokkololi. Ezket a saját főzőlevükkel sűrítsd össze, ha van fagyasztott anyatejed, akkor azzal - én úgy adtam nekik. Mindegyikbe tehtsz csirkehúsi, a mi orvosunk combot javasol - a mell túl száraz. Ici-pici só és néhány csepp olivaolaj mehet bele.


Semmiképpen ne adj 1 éves kor előtt /én utána is jóval később adtam/ tehéntejet, kekszet, babapiskótát, körtét, epret, málnát, szedret - még joghurtként sem.


Hidd el megéri ilyenkor odafigyelni, később nem jön elő különféle allergia stb. Neki nem hiányzik az, amit nem adsz!


Én nagyon-nagyon betartottam mindent, sokat tettem azért, hogy szoptassak - sikerült, bár sokszor kínkesevesen.

Mindkettő egészséges, lányom 6 éves, kisfiam a jövő héten lesz 2!!!

2009. márc. 2. 05:49

sziasztok


hát nem tudom, nekem most 3,5 éves a kislányom, de már 4 hónaposan ette a gyümölcsöket és 6-7 hónaposan babapiskótát evett. SEmmi baja nincs, világ életében mindent megevett, még most is imádja a hasát. 10 hónap körül ette a tejbegrízt, amit a mai napig imád. Semmire nem allergiás, mindig úgy csináltam neki a kaját, hogy megkostoltam és ha nekem izlett akkor kapta meg. 11 hónaposan már ette a sült csirkecombot, de nem akárhogy, mert alsó felső csirkecombot benyomta körettel én meg csak lestem, hogy biztos jó hogy ennyit kaott, de mikor abba akartam hagyni követelte tovább. Semmi baja nem lett se akkor se azóta. szinte mindent megeszik, és a bölcsiben is mindig monda a dadus, hogy az én lányom az egyetlen aki mindig mindent megeszik. Sőt olyan is volt hogy valahol ettük és odajött egy anyuka, hogy ne haragudjunk de ő ilyen jól evő gyereket még nem látott, pedig neki 3 van, de őt jó nézni úgy eszik.

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 02:43
Az enyém 14 hónapos korától issza a tehéntejet,tojássárgáját 1 évesen adtam neki először,de kiköpte és azóta el is utasítja.joghurtot úgy emlékszem olyan 11 hónaposan evett először,egy időben nagyon menő volt nálunk,ma már nem hajlandó megenni.Most 2 évesen a töltött káposzta a sláger és a sima főtt tészta sültkrumplival.Nincs baj az étvággyal szerencsére...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook