Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IKRES SZÜLŐK forumja fórum

IKRES SZÜLŐK forumja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
217. 244ed1c739 (válaszként erre: 206. - Inci-finci)
2008. jún. 29. 07:37
Jobban vannak már a gyerekek?A szögbe lépés nagyon rossz lehetet gondolom kapta a tetanuszt is szegényke.
216. 244ed1c739 (válaszként erre: 203. - Inci-finci)
2008. jún. 29. 07:34
mi is panellban lakunk de szerencsékre az anyósomék kertes házban és szinte minden nap ha jó ídő van ott vagyunk.Ők már nyugdíjasok úgyhogy egész nap együtt a család,homokozás,hintázás,remélem hamarosan medencézés is lesz.Szóval így nagyon jó nekünk,bár már ídősek és sokszor olyan mintha 4 gyerekem lenne :-)
215. kislibu (válaszként erre: 211. - Betty-a)
2008. jún. 29. 07:12

Szió! Igen kismama vagyok (12 hetes). Van fenn kép is a két pocaklakóról. ;-)


Ha együtt aludtak, akkor meddig működött ez? Milyen idős korukig?

214. inci-finci (válaszként erre: 212. - Betty-a)
2008. jún. 29. 00:51
Megkérdezheted , hát ez a tábor a PEOPLE TEAM, Kecskeméten ( a fiam töbszőr volt ott Számitástechnikán , és tanulnak és vízsgáznak és megbízok bennük és ismernek és minden igaz amit magukról írnak tapasztalatból tudom , fent vannak a neten)Ez tanuló tábor ami abból ál, hogy délelőtt 2x90 perc, és 1x60,perces órák vannak , délután meg programok stb, de utánna lehet nézni a neten érdemes, mint írtam a fiam négyszer volt már ott és nagyon jól érezte magát,és sokat tanult, A tábor 47ezer / fő x 2vel mivel ikrek ,és ebben minden benne van , de találtam 37ezerért is , napi egy óra lovaglás, és foglakozások , de nekem fő a megbizhatoság és már hogy személyesen ismerem a csapatott, a lányok a sport és, lovaglást választották , ha nemtetszik a ló akkor marad a sport , imádnak focizni meg röplabda stb, neg inkább fius tipusuak mint sem lányosak , úgy hogy majd feltalálják magukat, most felteszed a kérdést hogy miből finanszirozom , ellégé be kell osztani a pénzt , de itt elfogadnak üdülési csekket, maradt régről 90 ezer igy kp-ban csak 4ezret kellet fizetni , így olcson megusztuk ..Legalább ők nyaralnak egy jót, és remélem jól fogják magukat érezni. de nézd meg ha akarod raktam fel róluk képet. szia
213. Betty-a (válaszként erre: 207. - Denique)
2008. jún. 28. 20:25

Jajj, de örülök Neked!!!! Olyan régen voltál már erre.Én be-be néztem, bár az utóbbi időben nem sűrűn. Látod?! A lányok is fognak rágni. Nem maradnak fogacska nélkül :-).

Rebekával + megérte foglalkozi, látszik is az eredmény. Teszel fel friss képeket??


Puszi Betty

212. Betty-a (válaszként erre: 210. - Inci-finci)
2008. jún. 28. 20:21

Szia!


Biztos szupi lesz!!! Nálunk is a lovak a menők, csak még kicsiben. Felülni azt már nem!!!! Megkérdezhetem, hogy miben kerül egy kis táborocska???

211. Betty-a (válaszként erre: 201. - Kislibu)
2008. jún. 28. 20:19

Szia!


Nálunk egy kiságyban aludtak az ikrek. Nem egymás mellett. lábbal egymás felé, igy nem kellett azt érezniük, hogy "máris" külön vannak. Kismama vagy???

2008. jún. 28. 18:28
Szia ! Akkor jó hetettek volt, nekem a lányok jövővasárnap mennek lovastáborba,nemtudom milyen lesz életükben nemültek még lovon, de ők akarták , majd meglátjuk mi sül ki belőle..
209. Betty-a
2008. jún. 28. 18:16

Sziasztok Mindenkinek!!!!!


Úgy látom zajlik az élet!!! Ez nagyon jó!! :-))))Köszöntök mindenkit, régit és újjat!! Igyekszem visszaolvasni.....


Nálunk is pörgött az élet... Balett előadás, melóztam pár napot...

Hát mi is nyaraltunk egy kicsit Hszoboszlón. Egész héten a strandon voltunk és persze az ikreknek már uszonyuk nőtt, egyszerűen nem lehetett kirángatni őket a vízből, imádták. Az árak nagyon húzósak. Felnőtt belépő 1200 Ft, 4 év feletti gyerek 900 Ft a kajálás, hát igen a lángos sajtos-tejfölös: 370-430 ig gyros: 600-900 ig.. Apartmannban voltunk,ismerősöknél, igy a vacsorát mindig kerti partival oldottuk meg. Majd teszek fel képeket....

208. inci-finci (válaszként erre: 207. - Denique)
2008. jún. 28. 17:14
Szia!!!Gratula a bizikhez, én is írtam hogy milyen lett, de legalább még valaki csatlakozik ismét, elég sokk a probléma itt az ikrekkel.. csá...Jó hétvégét szép napokat..
207. denique
2008. jún. 28. 14:30

Sziasztok!

Hű, de pörög itt az élet! Üdv az újaknak!

Végre itt a nyár! Tényleg sokkal könnyebb lett az élet, hogy nem kell Rebekát hozni-vinni a suliba.

Had dicsekedjem: Rebeka kitűnő bizit kapott igazgatói dícsérettel! Nagyon büszkék vagyunk rá! Egyébként holnap lesz 8 éves.

A kicsikkel is dicsekedhetek: egész nap tipi-topizunk. Ugyan még csak a kezemet fogva, de már nagyon ügyesen mennek. Borzasztóan fáradt vagyok, na de Ti, gyakorló ikres szülők tudjátok milyen két gyereket járni tanítani. :))

A fogacskák is beindultak. Annának 3 hete jött ki az első, már három foga van. Sárinak szerdán bújt ki az első. Ők hétfőn voltak 1 évesek.

Próbálom visszaolvasni, hogy mi történik Veletek, ezért bocsi, hogy reagálok a bejegyzéseitekre. megpróbálok többször jönni, ugyanis a kicsik már csak egyszer alszanak napközben, de akkor kb. 3 órát. Most éppen 3 weboldalt csinálok egyszerre, de mindhármat be kell fejeznem jövő hét végéit, utána talán többet tudok ide is benézni.

Mindenkinek sok puszi és szép nyarat!

206. inci-finci (válaszként erre: 205. - Potykazsuzsi)
2008. jún. 28. 14:23
Szia tudom milyen a helyzet, én is depis vagyok és pánik beteg és gyógyszer stb képzeld el mikor a lányain meg születtek a fiam akkor még nem volt ötéves és egy harmincnégyzetméteres kisházban laktunk, mire elindultunk valahova addigra elment a kedvem az egésztől igy inkább nem mentem sehova, szerencsém van mi kertes házban lakunk (saját) de van egy férjem aki a másik felem , ezeken már tuljutotunk, és leküzdöttük a dolgokat, ha segiteni akarnak hagyd ad a kezükbe és csinákják tudom hogy nem a legegyszerübb de legalább le vannak foglalva,ha a boltban hiszti , én nekem sikerült lekorlátozni úgy hogy megveszük de csak egyett, és ez a mai napig is igy van , döncsék el melyik cspszet vagy csokit v bármit szeretnének de egyett, nem lehet mindig mindenből hármat, nem szerete ha tévéznek , de nekem már nagyok képek vannak feltéve ha érdekel, szivesen meghivlak beneteket egy hétvégére, zárt udvar medence és lehet tombolni, kutya , de éppen tegnap lépet az egyik lányom egy szögbe este, úgy hogy ügyelett let a vége, a másiknak most hasmenése van , eper szeder málna mosatlanul most várok holnapig addig kammilla tea és diéta, de a lényeg hogy jövő vasárnap mennének lóvastáborba remélem nem lesznek betegek . szia folyt. írj, hogybirod???? látod nekem nagyobbak de itt is vannak problémák..
2008. jún. 28. 14:04
Sziasztok! most kivételesen délután alszanak a kislányaim, úgyhogy tudok írni nektek.Nálunk már régóta tart a dackorszak,most 3 és fél évesek a lányok.Igazat adok abban hogy az akinek ikrei vannak annak sokkal több nehézséggel kell megkűzdeni, mint akinek van korkülönbség a gyermekei között.Ráadásul nekem még a depressziómmal is nap mint nap meg kell kűzdenem.Tudom hogy ez nem egy depressziós fórum, de én 33 évesen vagyok leszázalékolva és erős antidepresszánsokat szedek a két kislányom mellett.Szóval nagyon nehéz!!Nem akarok senkit se untatni a betegségemmel.Mi amikor nincs itthon a férjem és dolgozik, busszal járunk a bölcsödébe vagy a dolgainkat intézni.Képzelhetitek és még táska is van nálam.Míg várakozunk a buszra, addig én majd meg őrülök az idegességtől, mert össze-vissza rohangálnak.Valamelyik nap majdnem kiszaladtak az úttestre.Sokszor félek velük útra kelni.Általában nem fogadnak szót és ha elmegyünk valahová mindent meg akarnak vetetni, máskülönben az egyik kislányom/az elevenebb/dührohamot kap és úgy kell kirángatni a boltból,nagy sikítások, sírások közepette.Most már önállóan akarnak mindent csinálni, segíteni akarnak a porszívózásnál,a mosógépbe bepakolásnál és elindításnál, a takarítógép kitisztításánál stb.Tömblakásba lakunk és itt Tatabányán sehová sem lehet menni.A lakásban elég szűkös a hely, pedig kétszobás, mégis.Itthon pedig unalmas a négy fal között.Olyan jó lenne kertes házba lakni, ahol a gyerekek is szabadon játszhatnának.Itthon leginkább mesét néznek délután,fogócskáznak a lakásban, közben kiabálnak és be nem áll a kis szájuk.De sajnos nincs módunkban családi házba költözni, illetve pénzünk nincs rá.
204. inci-finci (válaszként erre: 200. - 244ed1c739)
2008. jún. 28. 09:43
Örülök neki hogy ilyen a párod , nálunk is hasonló a helyzet mindig ö fürdetet pelenkázott, mig én ettem de ez igy helyes szerintem, a háztartásban is kiveszi a részét, egy nő nem csak magának szüli a gyereket,és nekem még ott volt a harmadik is kicsinek de csak kettőnkre számithatunk, és számitunk is a mai napig,....
203. inci-finci (válaszként erre: 199. - 244ed1c739)
2008. jún. 28. 09:38
Az ikrek úgy szolván nem két , hannem három ,esetleg négynek számit,ezt nem érti az olyan akinek nincsenek ikrei , a dac korszak hát idézőjelben lekell törni lehet hogy csunyán hangzik de muszály mert egyre csak rosszab lesz, ki kell találni olyan hirtelen dolgokat amin meglepödnek és abba hagyják a hisztit, a balhét , és a figyelem felkeltést,hirtelen nyakon öntöt kis hideg viz, mikor már nagyon dühös voltam egy pohárral kapott az arcába és meglepödött hogy mi is történt, egy darabig csak annyit kellet mondanom hogy szivesen lelocsollak ha nem hagyod abba, a másik egy balhés müvelet után a sarokban kötött ki , igaz hogy csak ült és sirt és nem engedtem ki onnant, de rájött magától,igen is nem balhézunk okk nélkül, ez nemt kétóra hosszát és amint abba hagyta a hisztit kijöhetett, és mintha misem történt volna, egy darabig nem volt balhé mert mész a sarokba, a nyafogásra nem kell oda figyelni , figyelem felkeltés , abba hagya, ha figyelsz rá célt ér el , és ja ha nyafogokk akkor anya rám figyel , hát nem .Ne enged hogy a gyerköc rádszoljon egyszer kétszer elmegy de ha igy folytatja az lesz amit ő akar, de te vagy a felnőtt és megkell tanulnia, hogy mikor van itt az ideje hogy beszélgesetek , ha házi munkát csinálsz adj a kezébe egy rongyott és ő is csinálja akkor lehet beszélgetni ezt megfogja érteni és müködik , vagy a pakolás stb, nemtudom kertesházban laktok???,de volt mikor hirtelen egy hajtincset kaptam el , mert mindig azt mondtam hogy megtépem a hajadd, mert a másikét huzigálta, és mi volt a válasz nemtudod mert rövid , mikor nem számitott rá elkaptam a haját, utánna nem volt hajtépés , és megmagyaráztam hogy a tesonak is úgyan igy fáj, de vannak dolgok , lehet hogy drasztikus példákat irtam le, de ott tartottunk 5évesen hogy két háron alkalommal szoltam utánna jöt a segre pacsi , csak hogy észre vegye magát, jó vicc, volt egy méteres fakanalam és rárajzoltam hogy Eszter és Mariann barátja, hát nem akartak vele barátkozni, ne higyétek hogy drasztikus szülők vagyunk , de valahogy megkell fogni öket és ketten vannak és elég ha egymásra néznek és szinte olvasnak egymás gondolataiban, de most már van két csodálatos lányaim akkikel sikerült átvészelni különböző dolgokkal ezt a kort, de most más problémák vannak , mikor lesz már vége????????? és most ők furcsálják ha megyünk valahova és egy gyerek ordit v , a földön fetreng és hisztizik ..
202. inci-finci (válaszként erre: 201. - Kislibu)
2008. jún. 28. 09:09
Én nem tenném , mert egy másra fordulnak stb és nem egészséges szerintem , de ki hogy gondolja , nekem mindig külön voltak , de így is egymás mellé másztak , mi is kis lakásban voltunk , csupán 30n2 öten , de te döncsd el hogy jobb.Egy kiságyban másfél éves koráig elfér, vagy még tovább.
201. kislibu
2008. jún. 28. 08:47
Érdemes újszülött ikreket egy kiságyba tenni? Vagy úgyis hamar kinövik? Panelban lakunk és kevés a hely.
200. 244ed1c739 (válaszként erre: 197. - Potykazsuzsi)
2008. jún. 28. 07:54

Mi Tapolcán lakunk.

Fiú-lány ikreim vannak:Ádám és Sára.

És nem szeretnék több gyereket már.:-)

Én még itthon vagyok velük,szeptemberben mennek majd az ovodába.Nagyon várom már mert kell nekik a közösség és nekünk is szülőknek.3 éve mindennap reggeltől-estig velük vagyok mert nincs akire rábízhattam volna őket akár pár órára.Szerencsémre a férjem nagyon sokat segít a mai napig,ő fürdette őket sokáig,pelenkázott amíg kellett,mindenből kivette a részét.Ha nem ilyen férjem lenne akkor biztos én sem bírnám idegileg.

Neked volt/van segítséged??

Várom a képeket rólatok!!

2008. jún. 28. 07:38

Betty!

Inci-finci!Zsuzsi!

Nálatok hogy volt ez a dac korszak??

Az enyémek 3 évesek és most kezdték el hogy állandóan hisztiznek, akaratosak, nyafognak ha nem az van amit ők akarnak.

A 3 év alatt nem volt olyan nehéz velük mint most. :-((

És közben állandóan beszélnek(amit mindig végig kell hallgatnunk mert különben ránk szólnak), kérdeznek.

2008. jún. 26. 21:45

CSÁ CSAJOK . :Bocsi hogy beszáltam ,

nekem totál szerencsém van , a lányaimmal , nemvoltak ilyen problémák, mindig azt szoktam mondani hogy csak gyerekek, de ez nekem is sok amitt leírtok,sajnálom, nem tudom hogyan lehetne, ezt kezelni, ?Szerencsém van mert bármikor és bárhova eltudtam menni, nind a három gyerekkel , nemcsináltak semmi, bajt ,hisztit,verekedést, stb, Zsu. nemtudom mikor fekszenek le, hogy ilyen korán kelnek, nekem 4-kor kértek kakaót, és aludtak 7-ig ,ezt szokták meg.Most jön még a neheze, jóval vigasztallak , de itt a hisztis korszak , és dacc, mi ebből kimaradtunk .Azért nélunk is volt kalamajka , de megtanultam kezelni, képzeljétek el mikkor ,egymást megnyírták szépek voltak, kicsit kopaszok kb, 3évesen..

197. potykazsuzsi (válaszként erre: 196. - 244ed1c739)
2008. jún. 26. 09:30
SZIA!Mi Tatabányán lakunk.Ti hol laktok? Fiuk vagy kislányok az ikreid?Örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt,és itt ikres anyukákkal beszélgethetek, tanácsot kérhetek.Tudod Krisz én már sokszor úgy érzem hogy megőrülök.Nagyon nehéz velük, nehezebb mint csecsemő korban.Te hogy vagy ezzel?Óvodába mennek a kislányaim szeptemberbe, de ők most is bölcsödések.Hogy miért?:mert én depressziós vagyok és annak idején 2 évvel ezelőtt is a kislányaimmal az evéssel volt gond.Krisztike nem akarta, csak a pépes ennivalókat elfogadni,Izus pedig már akkor is válogatott, és a védőnő azt tanácsolta, hogy menjünk bölcsibe.Nem bántam meg, mert nagyon jól érzik magukat és sokat tanulnak.Ha felébred a férjem, megkérem őt hogy segítsen képet felrakni rólunk,mert én ehhez nem értek.Te otthon vagy a gyerekekkel?Csak ők vannak ketten?üdv:zsuzsi
196. 244ed1c739 (válaszként erre: 195. - Potykazsuzsi)
2008. jún. 26. 08:18

Szia!

Üdvözöllek itt az ikresek között!

Megnyugtatlak az enyémek 3 évesek és bizony velük is egyre nehezebb mostanában.Ők is egyre önnállóbbak szeretnének lenni,sokat veszekednek,mindkettő rossz étvágyú.

Bizony itt az ídő amikor már mi anyukák kevesek vagyunk -főleg 2 gyereknek!!

Ezért is várom az ovodát már ahol velük egykorú gyerek közösségben lesznek,és egész nap foglalkoznak velük majd.

Nekem is pld.a boltba menés,vásárlás kész tébolyda,csak akkor megyünk velük ha nagyon muszály.

Tanácsom igazából nincsen,vegyél nagy levegőt amikor szinte felrobbannál a dühtől.

Ti mentek az oviba???

Rakjál fel pár képet magatokról az adatlapodra,kiváncsi vagyok rátok.

Hol laktok?

2008. jún. 26. 07:44
sziasztok.Zsuzsi vagyok Tatabányáról.33 éves vagyok és 3 és fél éves iker kislányaim vannak.Még új vagyok itt és nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni nevelési témában.Délelőtt bölcsödébe járnak a lányok, délután pedig együtt vagyunk.Furcsa dolgaik vannak:pl.reggel hajnali fél 4-4 -órakor kelnek és már mesét akarnak nézni.Krisztike jó evő, könnyebb vele-Izuskával nagyon nehéz:szófogadatlan és nagyon elevenek.Egyszerűen nem fogad szót,kiabálnak, sikoltoznak,verekednek, de azért nagyon szeretik egymást.Én engedékenyebb vagyok,de tegnap már a hajamat téptem:önállóan akarnak csinálni mindent:pl:benyúl az Izus a hűtőbe és kiveszi az innivalót.Krisztike jóltáplált, jó evő, nem válogatós,de az Izus vékonyka és nagyon finnyás, alig eszik egész nap valamit:kölesgolyón,abonett kenyeren, tejszeleten él és sok gyümölcsleven, mert a vízet sem hajlandóak meginni.Az utcán is össze-vissza szaladgálnak, holott a buszra várok velük és ők nem jönnek oda hozzám, ha hívom őket, hanem rosszcsontoskodnak.Én már nagyon félek, nehogy kiszaladjanak az útra.Tudnátok nekem tanácsot adni?Mit tegyek?üdv:zsuzsi
194. inci-finci (válaszként erre: 192. - 244ed1c739)
2008. jún. 24. 01:12
Akkor jól sikerült a hétvégétek.. szupi ..
2008. jún. 23. 08:33
Denique,Betty hol vagytok?
2008. jún. 23. 08:32

Ez a hétvége nagyon szuper volt nekünk.

Szombaton elmentünk Sárvárra fürödni.Nagyon szép a fürdő és ami a legjobb a gyerekeknek hatalmas élmény volt.Nagy gyerek rész van ,játszótérrel,pancsolóval,kalózhajóval,várral amikre felmászhattak,kormányozhattak.

A nagyobb vízbe olyan beleülős úszógumival bevittük őket és a fél napunkat a vadvizi sodrásban töltöttük,nagyon tetszett nekik.Nekünk is ez volt a kedvenc.

Én meg az apukájuk úgy elfáradtunk mintha egész nap keményen dolgoztunk volna.

Azért 2 gyerekkel már nem olyan kikapcsolódás mint amikor még csak kettesben mentünk,de ez a nap róluk szólt az ő ajándékuk volt.

Az árak az egekben:sajtos tejfölös lángos:370ft,-

A belépő:1950ft,-/fő 6 éves kor alatt ingyenes.

Sok program volt egész nap:vizi torna,csúzda verseny,gyerek program: egy együttes énekelt pár gyerekdalt bevonva a gyerekekt is.

Szóval nagyon gyerek centrikus a sárvári élményfürdő!


Tegnap meg a szülinapi buli volt d.u.

Nézzétek meg a képeket amit felraktam az adatlapomra.

191. inci-finci (válaszként erre: 190. - 244ed1c739)
2008. jún. 19. 12:19
AZ jó csak tölünk messze van.legyen szép napotok és vigyázz a napsugárral mert az árnyékban is lelehet égni.. Nálunk vége a sulinak a bizi jó lett, de a szerelmi botrány még mindig folytatódik , hát ez totál dili.. ,és itt a szünet és szegény én... Neked jó mert még kicsik, de minden korosztálynak meg van a maga szépsége majd megtudod...
2008. jún. 19. 10:54

húú ez nagyon nagy élmény lehetett!!


Na végre itt a jó ídő!!

Sárváron voltatok már az élményfürdőben?Vagy hallottatok róla?

A neten nézegettük hova menjünk(ez lesz a szülinapi ajándék a skacoknak) és nagyon megtetszett főleg azért mert több nagyon jó gyerekrész is van.Van pld.egy nagy hajó is ahová fel is mehetnek a gyerekek.

Már csak a jó ídőt várjuk,valószínű hétfőn megyünk.

189. inci-finci (válaszként erre: 188. - 244ed1c739)
2008. jún. 12. 22:02
Szia : KÁPTALANFÜREDEN voltunk 5nap , 4 éjszaka, 20E -ft nagyon jó volt, Hétfő délben megérkeztünk egy táborba, 4 ágyas szobák , teljes felszerelés konyha , szinestévé, fürdőszoba szóval tip-top kis házak ,délután már a Balcsiban fürődtünk, este kirándultunk , elhagyták a gyerekek az egyik ház kulcsát úgy hogy zseblámpával kerestük, de lényeg hogy meg lett. egy napi menű: reggeli sonka kenyér vaj, ebéd :bableves grizestészta, vacsi: sült csirke burgonyával, totál hizókura.Amúgy meg jött velünk még egy anyuka akinek kreativ boltja van , és szabad időnkben sokfélét csináltunk , falikép díszdoboz,stb, este meg mentünk fürödni a Balcsiba. van vagy 800db fénykép , a kreativ munkánkat meg kiállítottuk a suliban , majd évzáron hozzuk haza. szóval jó volt, jó időtt fogtunk , közben szerelmi botrány a gyerekek közt, vita a fiúk közt, sírás a lányoknál, de ez mind hozzá tartozik a táborhoz. De a lányim mennek majd julius elején lovastáborba , üdülési csekkel, még soha nemültek lovon,majd meg látjuk mi lesz, de van még egy 17éves fiam is .
2008. jún. 12. 13:59

nagyon eltűnt mindenki!


inci-finci!

Mesélj az erdei táborról!


Jövő héten 20.-n ünnepeljük a 3. szülinapot.

Olyan hamar eltelt ez a 3 év.Vissza néztem a fotókat és megkönnyeztem az emlékeken.Annyira jó hogy Ők vannak nekem!Tényleg a legszebb dolog az anyaság,mégha nem is mindig könnyű.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook