Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IKRES SZÜLŐK forumja fórum

IKRES SZÜLŐK forumja (beszélgetős fórum)


2008. márc. 30. 08:14

Ma megyünk a Szent-György hegyre a családdal.Végre egy picit kimozdulunk itthonról.Mégha dolgozni is kell majd :-)).

Már most nagyon szép ídő van,süt a nap,csicseregnek a madarak,most annyira nagy az életkedvem.

Ti mit csináltok/csináltatok a hétvégén??

2008. márc. 28. 06:51

Szerencsére megúsztuk a "kalandtúrát" megfázás nélkül. Mostmár csak nevetünk az egészen. Legalább kipróbáltuk az új autót hosszú távon is és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Kicsit drága próbaút volt. :)

"Csak" az ott töltött egy éjszakát kellet kifizetni, 30.000 Ft volt. Nem érte meg!

Majd a nyáron elmegyünk egy hosszabb pihenésre, persze csak olyan helyre, amit már valaki kipróbált az ismerősök közül gyerekkel.

Krisz, megértem a problémádat! Én is ilyen lelkis típus vagyok, nekem nagyon nehét volt amikor Rebeka bölcsibe ment. Ő nagyon jól viselte, én sírogattam minden reggel. Szerencsés voltam vele, hamar beilleszkedett mindenhol. Sem a bölcsiben, sem az oviban és az új oviban nem volt igénye arra, hogy egy egész hétig csináljuk a beszoktatást. Első nap elhoztam délben az oviból, de másnap már kérte, hogy maradhasson egész nap, mert olyan jól érzi magát. Remélem, nálatok is könnyen fog menni, talán még azért is jobb a két gyerekkel, mert ők ismerik egymást és nem érzik az idegen környezetben egyedül magukat.

2008. márc. 27. 11:25

Sziasztok!

Denique!sajnálom,hogy így alakult a húsvétotok!Mi a sok rokon látogatásba fáradtunk el.

Nagyon örültek a nyuszinak a gyerekek.Egész nap csak etették volna.Kicsit meg is hízott a nyuszika.Nagyon jó fej volt,hamar megszokott minket,a végén már ki is ugrállt a dobozából.Kedden adtuk vissza a gazdájának,és egy picit hiányzik is.


Két hét múlva megyek beíratni az oviba az ikreket.Szeptembertől szeretném,hogy járjanak és akkor már mennék dolgozni is.Most hogy ez egyre közeledik,kezdek beijedni.:-)Az elvállás,visszamenni a munkahelyre...... .

Betty hogyan fogadtak téged?Milyen volt reggel felkelni és munkába menni?

Én nagyon lelkis vagyok,biztos nem megy majd könnyek nélkül az elvállás a gyerekektől.

Azért jó lesz majd a változás,az új környezet,az Új élet.

94. Betty-a (válaszként erre: 93. - Denique)
2008. márc. 27. 08:44
Köszi! Hát ez nem semmi, tényleg jól beválasztottatok.Pedig azt gondoltam, hogy ha neketek bejön mi is elmentünk volna. Remélem senki sem fázott meg ebben a cudar időben.Meg lehet kérdezni, hogy ezért a szolgáltatásért mennyit kellett fizetnetek?
2008. márc. 26. 11:50

Betty, jobbulást!

Örülök, hogy jó volt dolgozni.

Nekünk nem sikerült jól a "nyaralás". Nem voltak felkészülve a fogadásunkra, aznap reggel kapcsolták be a fűtést, így 16 fok volt a szobában. A két picivel egy ágyban aludtunk, hogy melegítsük őket, Rebekára meg 3 takarót tekertem. Nem volt bébiétel (még szerencse, hogy vittem pár üveggel), az etetőszékek olyan koszosak voltak, hogy ragadt a háttámlájuk. Így csütörtökön mentünk, péntek reggel haza is indultunk. Itthon folytattuk a pihenés a jó meleg házban. Ez végül jól sikerült, bár mindkettőnknek dolgozni is kellett, de legalább együtt voltunk.

2008. márc. 26. 09:18

Sziasztok Lányok!

Nagyon jó volt melózni, azt leszámítva, hogy az egész családon végigment a hányás, hasmenés, és én sem úsztam meg. A párom is elkapta így ő maradt itthon, én meg lázasan huztam az igát. Persze mind a két reggel elkéstem, mert "Gizi" nem akart segítkezni, pedig a kert végén van az óvi a posta meg az utca végén, ugy hogy ha nagyon sietek perc alatt ott vagyok, de gyerekkel ez nem kivitelezhető. Mellesleg most is dögrováson vagyok, megint lázas vagyok, köhögök, meg fáj nagyon a torkom, kénytelen vagyok pihenni.Képzeljétek fogytam 4 kg. Nem gondoltam, hogy ennyi le fog menni..:)


Krisz a gyerkők örültek a nyuszinak???

Denique jártok, jártatok motoros talikra???Milyen vasatok volt???Nekünk Suzuki Banditunk van.

2008. márc. 24. 07:29
És sok locsólót is kívánok,el ne hervadjatok!!
2008. márc. 20. 07:42
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!
2008. márc. 19. 12:09

Betty, remélem, már tényleg jól van a gyermek! Milyen a meló? Hogy tudtad összehozni a családdal?

Mi is nagy motorosok vagyunk! Sajnos a 3 gyerek mellett most nem tudunk időt szakítani rá és gépünk sincs jelenleg. De ha a gyerekek nagyobbak lesznek ...

Krisz, a szabadság attól függ, hogy hány éves vagy és hány gyermeked van. A magyarorszag.hu-n ez is fent van, ki tudod számolni. Általában úgy szokták a munkahelyeken, hogy amikor lejár a gyes időszaka, egyben kiadják a 3 évre járó szabit az anyukának, tehát annyival később kell elkezdeni dolgozni. Az aktuális évre járó szabinak azt a részét adják ki, ami időszakosan jár, a többit már a munkavállalás időszakában veheted ki.

Jó hétvégét és Kellemes Húsvétot kívánok Nektek!

Ha hazajöttünk az utazásról, jelentkezem.

2008. márc. 18. 07:52

Betty-Jó munkát kívánok!Biztos jó lesz 2 napot felnőtt emberek között lenni.

Denique-mesélj majd milyen volt a kiruccanásotok?


Én valószínű szeptemberben ha ovisak lesznek a gyerekek,és ha már beszoktak akkor visszamegyek dolgozni.Várom is meg nem is.A reggelek lesznek majd nehezek mert én majd 6ó-ra járok dolgozni és a férjem is mindig hajnalban indul.


Tudjátok,hogy hány nap szabadság jár 1 évben az ikrek után?És mennyit kell kivenni hogy visszamehessek dolgozni?

87. Betty-a (válaszként erre: 86. - 244ed1c739)
2008. márc. 17. 17:48

Ugyan miért haragudnék..., nem mindenhol egyforma az ország, minnél keletebre megyünk, annál szegényebb.Én szeretek itt élni, bár én is tudok olyan helyet ahová nem mennék fel :), mert félek...-megértelek.


Csak a párom motorozik, én csak néha ülök fel mögé,de azt nagyon csípem:))))

Már sokkal jobban van a fiam, voltunk dokinál és azt mondta, hogy 4 nap alatt átmegy, kaptunk Lactiv nevű itókát azt kell vele megitatnom.


Most elköszönök egy rövid időre, mert holnaptól megyek melózni és nem biztos,hogy tudok a géphez ülni, ha haza érek, de azért ti csak írjatok és majd olvaslak benneteket.

Puszi Néktek!

2008. márc. 17. 13:57

Hát Betty neked minden összejött!

Erre mifelénk itt a Dúnántúlon is hasmenéses,hányásos járvány van.Jobbulást nektek!


Képzeld Arra Ti felétek voltunk nászúton már 5 éve.Voltunk Gyöngyösön,Egerben és Galyatetőn aludtunk egy szállodában.Életem egyik legjobb 10 napja volt.nagyon szép a vidék,csak ami feltűnt nekünk ,hogy mennyire elvan maradva a Balaton-Dúnántúlhoz képest.Volt egy szépkílátó ahol felsem mertünk menni mert féltünk,hogy szétesik.Persze Eger az más mégis csak egy nagyváros.Remélem nem haragszól ezért a véleményemért,és persze 5 év alatt már javulhatott a helyzet.


Neked is van motorod,Te is motorozol?

2008. márc. 17. 07:53

Hát ilyen 7 végém már régen volt.:( ,:)


Eleve nem vagyok jó paszban február óta, nem ugy mennei a dolgaim ahogy szerteném, (fáradt vagyok). Mivel az óviban SzMK elnök és csoport Szmk-s vagyok minden rendezvényen ki kell vennem a részem mindenben. Megszervezni: büfé, zene, terem, tombola, ajándékok, 1, 2 ft-os gyüjtés, pénzszámolás stb.Nem panasznak szántam,szeretem csinálni, csak itthon semmire sincs időm...


Végre megszervezünk egy családi hétvégét :)))) Füligérő szájjal megyünk pest felé, odaérünk a BNV-hez, és a kislányom behány az autóba.Mindene tiszta dzsuva, váltóruhát nem vittem( hát minek , már nagylány és tud vigyázni a magára)Megvettem a családi belépőt és mentem mosni WC-be, majd megszárítom a kézszárítón a nadrágját, gondoltam én. Hát rosszul tettem, ugyanis hideg levegőt fújt.Visszamentem a kocsihoz, hát ennyi volt a motorkiállítás, én így be nem megyek a gyerekkel...

A fiuk bementek és kb 1 óra múlva kijöttek hogy vettek egy kendőt és azt rákötjük a lányra, és úgy néz ki mintha szoknyában lenne.(találákony az ember)Persze 1 szál trikóban, bugyiban meg sportcipőben.Az ötlet jó volt, de én még fel*ztam.Vittem a lánynak egy poncsot és pulcsit is betettem, kabát helyett, még jó,hogy gizda a lányom, igy a poncsó nyakrésze bővebb,mint Szoni dereka, a kendővel megkötöttük, hogy ne essen le róla. Szerintem divatot csináltuk:)))

Végre bejutottunk a kiállításra!!!!!!:)))))))))))

du 4 körül értünk haza. Vasárnap hajnal 2-kor felébreszt a kicsi fiam, hogy "anya behánytam az ágyamba,majd utána 1/2 óránként hányt egész nap, semmi nem maradt meg benne.A vendégeim befutottak 1/2 10-kor, az ebédet lassan csinálgattam hajnaltól, kávét meg töltöttem magam. Aztán a barátnőm kislányába találtunk 2 serkét, kiderült,hogy az ő iskolájukban is volt tetű, bár mi az óviban az első csapást megúsztuk,de ilyen közel nem voltunk még hozzá,hogy mi is elkapjuk, még jó hogy volt itthon nittyfor.Késő délután befutottak régen látott rokonok, esküvői meghívót hoztak...Gondoltam magamban - mi jöhet még ma édes Istenem?- Az uram rosszul mozdult és meghúzta a derekát, nem tudott felkelni, menni. Hab a tortán:a mosogatóm is eldugult, nem hittem. anyósom elvitte Szonit dédimamához 6-ra értek haza, nehogy véletlenül és is le tudjak egy kicsit pihenni, 8 óra volt mire lekezeltem a haját tetűirtóval.Estére kész voltam.


Ma már sokkal jobban van Dani, végig aludtuk az éjszakát,de azért elviszem dokihoz.

És a nap is süt!:)))

84. Betty-a (válaszként erre: 81. - Denique)
2008. márc. 17. 06:57

Látod, pont ettől tartok én is,hogy keveset tudok a családommal lenni,eztért is próbálok majd itt helyben elhelyezkedni, ha teljes munkaidőben kell majd dolgoznom.Eddig bejártam Gyöngyösre és naponta összesen 1-1,5 órát töltöttem utazással,pedig csak 20 km-re van.

Most,hogy helyettesítek legalább belekóstolok melyen család mellett a meló.

83. denique (válaszként erre: 82. - 244ed1c739)
2008. márc. 16. 19:06

Örülök, hogy segíthettem.

Hát, oldalt ajánlani így nehéz, tudni kellene a témát.

82. 244ed1c739 (válaszként erre: 81. - Denique)
2008. márc. 16. 07:48

Köszi a tippet,megnéztem az oldalt és tényleg sok mindenre választ kaptam.

Tudsz még ehez hasonló hasznos oldalt ajánlani bármilyen témában?

81. denique (válaszként erre: 78. - Betty-a)
2008. márc. 15. 20:08

Almásy Kastélyhotelbe megyünk Kétpón. Remélem, jó lesz. Már nagyon várjuk! Természetesen, beszámolok mindenről ha visszajöttünk.

Betty, nagyon irigyellek a munka miatt. Nekem nagyon hiányzik az enyém. Irodavezető vagyok egy ingatlanüzemeltető cégnél. Az én munkám is nagyon pörgős volt. Ami a legjobb, hogy a kollégák és a főnök mindig kérdezik, hogy mikor megyek már vissza. Ez nagyon jól esik. Sőt, a régi főnököm is hívott már, hogy szüksége lenne rám az új helyén.

Az az igazság, hogy a gyerekek miatt sokkal jobb lenne, ha itthonról tudnék dolgozni. Így most azon pörgünk a párommal, hogy az lekövetkező 2 évben felfuttassuk az általunk megálmodott vállalkozást annyira, hogy én itthon tudjam csinálni és besegíteni neki úgy, hogy ha neki meg is marad a mostani munkahelye, azért jó bevétel legyen.

Azért is maradnék itthon, mert látom, hogy a nagylányomnak mennyire jó, hogy anya hozza-viszi a suliba, különórákra stb. 3 gyerek mellett az szinte már elengedhetetlen, hogy az egyik szülő velük legyen, ha ugrani kell. Nem szeretném, ha 1-2 órát találkozhatnék csak a lányokkal naponta a munka miatt. Rebekával is jó, hogy itthon együtt tudjuk a leckét megcsinálni.

Krisz, szerintem a magyarorszag.hu-n találsz választ a kérdéseidre a gyes/gyed-del kapcsolatban. Érdemes átböngészni, én is onnan szoktam okosodni.

Betty, neked előre azt kívánom, hogy jól érezd magad a melóban. TUDOM, MENNYIRE JÓL FOG ESNI!!!

2008. márc. 15. 13:53

Velem már megtörtént a csoda ,-csak rosszkor!!- 1 éve pont ilyen tájt TERHES LETTEM SPONTÁN.Akkor úgy döntöttünk nem tartjuk meg.Azóta is néha helyeslem a döntést,néha arra gondolok mi lett volna ha.... .


Azt nem tudom ha terhes lennék és majd ha megszületne a 3. baba akkor mit kapnék?Sajna a gyes nem triplázódhat!

2008. márc. 14. 20:32

Képzeljétek el!


Hívtak vissza dolgozni, annyira hiányzom nekik:))))))))

Bár nem hiányzik a munka, igy 5-6 év itthon lét után, de megszántam őket néha-néha megyek és segítek rajtuk, ha vki. szabadságra akar menni, úgyhogy Húsvét után megyek, komoly 2 napot melózni és remélem fogyok vagy 3 kg. Majd beszámolok róla. Minden rosszban van vmi jó.


Tényleg nektek nem hiányzik a mhelyi meló? Nekem egy időben nagyon hiányzott a kollektíva,bár a munkám elég pörgös volt és sokszor mentem hajnalban és sokszor melóztam késő estig.Mivel JOlly JOker voltam, nem tudtam, mikor kit kell helyettesítenem, csop. vez-t. ellenőrt, irodát shop-ost. Persze ezek más-más időpontban dolgoztak. Talán ezért nem is "sietek" vissza dolgozni. Ja és persze, át kell tennem a "székhelyemet" a városból a faluba, 2 gyerek mellett nem lehet az ingázást megoldani. Szoktatok gondolkozni, azon mi lesz ha vissza kell menni dolgozni???

Amikor letelt a 3 év, kérdezték tőlem, hogy nem megyek vissza dolgozni??? Azt feleltem belehalnék, ha most nekem dolgoznom kéne.

Nem a munkával volt a problémám, hanem azzal, hogy van két gyerekem és eddig semmi "szabasdságom" nem volt a két gyerek mellett. Valljuk be őszintén, hogy 2 gyerek mégsem egy.(Denqiue, te tudod a legjobban)Szerintem nem kell sok mindent megemlítenem, elég csak a mindennapi tisztálkodási ceremónia. Én pl: régen imádtam a kádban relaxálni, "uszni". A mai napig nem tudtam a kádban elfeküdni, nem hogy relaxálni...:))) és ez csak egy csepp./ez nem panasz/

Tudom, én is azt gondolom-gondoltam, ki nem sz@. ja le mi lesz még x évig. De tényleg mi lesz?????

Denique maradsz anyaságin???

Krisz, ha összejön a 3. te is maradsz???

Ősszintén: én abban bízok, hogy spontán állapotos leszek és még maradhatok itthon vagy 6 évig...:)DD

Isten igazából én ezt szeretné, akarom.


Most gondoljátok jó sokat ír a csaj,- de olyan jól elkaptam a fonalat, eszmefuttatást és a gép is csak az enyém volt... -való igaz, de 2 napig(borzasztó, ki sem bírom) nem leszek gépközelben, holnap pestre megyünk motorkiállításra, vasárnap a barátnőmék jönnek a Dunántúlról látogatóba,de majd hétfőn olvasgatlak benneteket...

78. Betty-a (válaszként erre: 75. - Denique)
2008. márc. 14. 19:32
Én sem tudtam, hogy hol van Kétpó.:) Jó, hogy el lehet menni, még pár napra egy kicsit pihenni.Hol szálltok meg? Szálloda? Apartman?Mennyibe kerül? Mert ha nyugis, tőlünk sincs nagyon messze. bár mi H.szoboszlóra megyünk sátorozni, ha jó lesz az idő.Remélem lesz élménybeszámoló...
77. Betty-a (válaszként erre: 76. - 244ed1c739)
2008. márc. 14. 19:25
Hát Krisz én az anyagiakhoz ne tudok hozzá szólni, de azt hiszem a lombikkal még van 3 dobásod.Ha nekem is lenne lehetőségem (csak a gyógyszerek), tutira belecsapnék a lecsóba. Sok szerencsét hozzá!Szurkolok, hogy minnél előbb sikerüljön. :))))))))))))))
2008. márc. 14. 07:45

Mostanában sokszor gondolok arra,hogy mi lenne ha vállalnánk egy 3.babát.

Csak tudatlan vagyok hogy pld amig terhes lennék addig járna a gyes és ha megszületne a 3.baba mit kapnák?Gondolom a dupla gyestől elesnék.

A családi pótlék mennyi lenne?

Persze nem az anyagiaktól függ a dolog de nem utolsó szempont.

75. denique (válaszként erre: 74. - 244ed1c739)
2008. márc. 13. 16:46

Voltunk az orvosnál és szerencsére nem talált betegséget a lányoknál, a fogzás viseli meg őket.

Kétpó az Alföldön van, Szolnok-Törökszentmiklós-Mezőtúr háromszögben.

A hely nem egy pörgős, inkább pihenős. Már annyira várom!

A Sára nevet a nagylányunk találta ki (ő egyébként Rebeka). A legkisebb ugrifüles pedig Anna (már Rebeka névválasztásakor is nagyon tetszett az Anna, de az ő vezetéknevéhez nem passzol).

74. 244ed1c739 (válaszként erre: 72. - Denique)
2008. márc. 13. 13:32

De jó nektek,jó lesz egy picit "pihenni"vagy inkább kikapcsolódni a hétköznapokból!Nem is hallottam még Kétpóról,ez hol van?

Sárikának jobbulást kívánok!Az én pici lányom is Sára és sose szólítom Sárikának,nem tudom miért?!Amúgy annyira szép név szerintem.

73. 244ed1c739 (válaszként erre: 71. - Betty-a)
2008. márc. 13. 13:27
Anyósomék kertes házban laknak,de péntektől-kedd reggelig lesz csak miénk a nyuszmó(1 db.)és anyósomékhoz csak hétfőn megyünk,ha ott lenne a nyuszi nem látnák sokat a gyerekek.
2008. márc. 13. 11:17

Mi is próbálunk minden évben "meglógni" a húsvét elől. Az idén is elutazunk, bár húsvét vasárnap jövünk haza, remélem, azért locsolómentes lesz a hétfő.

Kétpóra megyünk 20-23. között. Remélem, nem jön közbe semmi a kicsikkel. Bár Sárika tegnap lázas volt du., de estére már hőemelkedése sem volt és ma sem volt semmi. Valszeg a foga miatt van az egész, de azért du. elviszem az orvoshoz őket, nem akarok bizonytalanul nekiindulni a nyaralásnak.

71. Betty-a (válaszként erre: 66. - 244ed1c739)
2008. márc. 13. 06:54

Valóban a pézről szől az egész. Amióta együtt vagyunk a párommal (14 éve) szépen "lekoptak ) az ilyen jellegű locsolók.Csak a család locsol és általában köntösben kapnak el:) nem tudok elég korán észhez térni. 8 körül elindul apa és Dani is körbejárják a fél falut(anyut, anyóst dédimamákat, keresztszülőket) és 10-re már itthon is vannak.De a családba tartozó cserekeknek sem adunk pénzt, mert szerintem hülyeség, hogy én ennyit adtam , és a sógornőm is visszaadja ugyan azt a pénzösszeget.

a nyuszikák anyósnál nem férnek el?Vagy ők is panelban laknak?

2008. márc. 13. 06:44

Denique, már én is nagyon hiányoltalak!


Nem tudom, mit kapnak az ikrek, de már nagyon várják, hogy a nyuszi a fűbe rakja a csokitojásait és ők majd összesedik..:)Nálam mindig az utolsó pillanatban dől el minden. Bemegyek a városba és majd szétnézek, bár öcsikének nadrágot + pólót kell vennem.Meg hát jó sok csokitojást veszek mert akikkel összejárunk ott is van 3 gyerek és a sógoroméknak is 2.Na és persze biztos befutnak a pesti rokonok is, ott is 3 gyerek van...És már el is fogyott a GYES, kész anyagi csőd.

2008. márc. 12. 15:21
Húsvétra mi két kis plüssállatot vettünk az ikreknek. A nagylány meg kap egy farmert, mert kinőtte, amit az ősszel kapott.
2008. márc. 12. 11:38

Sziasztok!

Itt vagyok. Az elmúlt napok kicsit zűrösek voltak itthon, de talán már rendeződik a helyzet és tudok jönni. Még nem tudtalak benneteket visszaolvasni, de próbálom pótolni.

Addig is puszi Mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook