Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikergyes ellátás mellett kell tb-t fizetnem az ikrek 3 éves kora után? fórum

Ikergyes ellátás mellett kell tb-t fizetnem az ikrek 3 éves kora után? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 25. 14:53
Sziasztok!1ik gyerkőc kisfiú, a másik pedig kislány. Köszönöm a válaszokat, természetesen én is úgy gondoltam, hogy gyesen maradok a kicsikkel(a beteg kislányomat talán nem is engedné oviba az orvos,bár én szeretném, ha oviba menne, mert azt akarom, hogy éljen olyan életet mint mindenki más), addig biztosan amíg nem rendeződik a kislányom állapota.Ezekszerint amig gyesen vagyok velük addig nem kell fizetnem tb-t( gondolom, ha vissza mennék dolgozni akkor a munkahelyem fizetné).
6. Serry (válaszként erre: 3. - Fkriszti78)
2012. febr. 25. 14:43
Ikergyermekek esetén a gyes a gyermekek tankötelessé válása évének végéig jár. A tankötelessé válás évének kell tekinteni azt az évet, amelyben a gyerek tízéves lesz, akkor is, ha addig nem kezdte el az iskolát.
5. Serry (válaszként erre: 1. - Emilia 0240)
2012. febr. 25. 14:42
az ikrek után 6 éves korukig jár a gyes.
4. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - Emilia 0240)
2012. febr. 25. 14:36
Ha az egyik kicsi beteg miért nem maradsz vele gyesen?akkor nem kell tb-t fizetned.
2012. febr. 25. 14:35
Szia Emilia az én ikreim holnap lesznek 3 évesek ha beteg az egyik gyerek asszem 10 éves korig kapod a gyest levonnak belőle úgyhogy 51000Ft-ot kapsz kézhez.Amúgy iskolakezdésig jár a gyes ikrek után.Nálam is kilátásba sincs munka az előző munkahelyem csődbe ment.Én gyes után elmegyek valami tanfolyamra.Bocs hogy megkérdezem mi a baja a babádnak?Lányok fiúk?Nálam vegyespáros.
2012. febr. 25. 14:34
Nem kell.
2012. febr. 25. 14:24
Erre a kérdésre senki sehol nem tudott konrét választ adni...ugyhogy a segítségeteket kérem ezügyben! Ikreim nemsokára 3 évesek lesznek(volt munkahelyem és jelenleg nem tudok visszamenni, mert az egyik kicsi beteg, talán ki is rugnak a munkahelyemről?-azt hiszem a törvény már nem véd...), arra vagyok kíváncsi, hogy kell -e tb-t fizetnem a kicsik 3 éves kora után vagy sem.Remélem tudtok segíteni köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook