Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelent az, hogy háziorvosi ellátást kaptam támogatás nélkül? Nekem kell utólag fizetnem? fórum

Mit jelent az, hogy háziorvosi ellátást kaptam támogatás nélkül? Nekem kell utólag fizetnem? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 24. 13:06

Ez az "ambuláns" ellátás, amikor a dokimás betegeként lát el, nem kap utánad támogatást.

NEked semmi teendőd.

Gondolom, rosszul esett neki "fogni"akart egy beteget. Ennyi

2011. jan. 24. 12:23

Látom, közben megkaptad a hivatalos választ is.

Nyugi ez téged nem érint anyagilag. Csak a dokit.

2011. jan. 24. 12:22

Lehet annyit jelent. Hogy mivel nem annál a dokinál vagy, nem hozzá adtad le a kártyádat, nem hozzá tartozol körzetileg, így Ő a TB-től nem kapja meg az ellátásodért a pénzt.


Én sokáig jártam egy háziorvoshoz, aztán elköltöztünk és körzetileg már nem hozzá tartoztam és évek múlva szólt, hogy át kéne mennem a körzeti orvoshoz, mert így nem kapja utánam az úgynevezett kártyapénzt...

2011. jan. 24. 11:58

Felhívtam az oep-et, ahol az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, h ezt a "támogatás nélküliséget" az orvos saját magára értette. H valószínűleg ő nem kap majd ezért támogatást. Próbált nekem kapcsolni egy orvosnemtudommilyen melléket, ahol ezzel kapcsolatban lehetett volna érdeklődni, de nem vette fel egyik munkatárs sem. Majd 1 után kell próbálkoznom.

De a hölgy véleménye az, h ez nagy valószínűséggel nem engem érint, hanem az orvos kapott támogatásait.

2011. jan. 24. 11:47
Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást! :)
15. Anthico (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. jan. 24. 11:47

Na igen, ezen a hercehurcán én is nagyon meg voltam lepődve :S:S:S:S

A tb-kérdésnek pedig tényleg utána fogok járni.

14. Anthico (válaszként erre: 11. - Globus)
2011. jan. 24. 11:46

Ambuláns ellátást a második doki említett, h arra az első doki van (aki nem mellesleg átküldött a másikhoz vagy közölte, h jöjjek vissza holnap du...miközben 2 napja az ágyat nyomom).

De akkor ez az ambuláns ellátás se érint minden körzeti/házi dokit?

13. Anthico (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. jan. 24. 11:44

Elláttak és nem kellett semmit se aláírnom, se fizetnem. Csak megmaradt bennem ez az "akkor ellátjuk támogatás nélkül" mondat :S

A gond az volt, h nem akartam átjelentkezni a második házidokihoz. Mert hát felesleges, ha fél év múlva máshol élek megint. Ezzel kapcsolatban mondta a "támogatás nélküli" dolgot :S

2011. jan. 24. 11:44
A rendelőben ki van függesztve a betegjogi képviselő neve. Fel kell hívni. Ambuláns beteget kötelesek mindenféle átjelentkezés nélkül ellátni. A tb-t meg tisztázhatod a Teve utcában, ha jobban leszel.
11. globus (válaszként erre: 2. - Anthico)
2011. jan. 24. 11:43
Ilyen célra létezik egy "ambuláns ellátás" nevű szolgáltatás. A beteg ebből semmit sem érzékel, nincs átjelentkezés, csupán financiális okból különböztetik meg.
10. correct (válaszként erre: 2. - Anthico)
2011. jan. 24. 11:42

Akut beteg vagy-e vagy sem, rendelési idő és szabály rád is vonatkozik. Onnantól a Kórházba mehetsz, ha baj van.


Ha másik házidokihoz küldött, akkor sincs olyan amúgy, hogy fizetned kell. Bár nem helyettesítés, de akkor sem. Alapellátás nyilvánvaló fogalom.

2011. jan. 24. 11:42
akkor, ha elláttak és ott nem kellett fizetnefd, vagy nem írattak veled alá egy kötelezvényt akkor, nincs semmi gond, lehet ez egy sablon szöveg.
8. Anthico (válaszként erre: 5. - Anthico)
2011. jan. 24. 11:40

És ezt a támogatás nélkülis dolgot még akkor mondták, amikor nem is tudták se a nevem, se a tb-számom. Ekkor még csak beállítottam és érdeklődtem, mit is tegyek. Szóval ez csak nem hozzám köthető, hanem az adott szituációhoz.

A tb-fizetésemmel nincs gond, ez 1000000%.

7. Mzsuka (válaszként erre: 5. - Anthico)
2011. jan. 24. 11:39
Akkor a tb-t hívd fel.
2011. jan. 24. 11:39
Ha nincs egészségügyi biztosításod,akkor neked kell fizetned az orvosi ellátást.
5. Anthico (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. jan. 24. 11:39
Én fizetem a tb-m és rendesen, nincs elmaradásom.
4. Anthico (válaszként erre: 2. - Anthico)
2011. jan. 24. 11:38
Mellesleg azt sem értem, h az első doki miért is látna el a rendelési idő elejében, mikor ugyanolyan házidoki, mint a második. Elvileg ugyanolyanok, de a másodikhoz mégis át kellett volna jelentkeznem, h "rendesen" ellásson, az elsőhöz meg nem? :S
2011. jan. 24. 11:37
Lehet a TB-t nem fizette a munkaadód, vagy elkönyvelték. Nézz utána!
2011. jan. 24. 11:37

Ma bementem egy kinézett körzeti rendelésbe, még a szülővárosomban vagyok bejelentve házidokihoz.

Az egyik házidokitól elküldtek, mondván, h 11-től bejelentkezett betegeket látnak el. Kérték, h menjek a szomszédos dokihoz. Átmentem, aki viszont csak úgy látott volna el, ha átjelentkezek hozzá. Mellesleg meg volt döbbenve, h a másik doki miért nem látott el, hiszen akkut beteg vagyok. Na mindegy.

Nem jelentkeztem át, mert ki tudja, meddig élek ebben a városban (tervek szerint fél év még). Megkérdeztem, h most mit tehetek? Jöjjek vissza holnap a másik dokihoz a rendelése elején, amikor még nem bejelentkezett betegeket fogad vagy menjek el a ma du-i ügyeletre? A doki erre azt mondta, h jó, ellát, de támogatás nélkül. :S Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, h ez mégis mit jelent? A tb-kártyámat elkérték. De továbbra sem tudom, h most kapok utólagos "számlát" vagy sem?

2011. jan. 24. 11:34
Mit jelent az, hogy háziorvosi ellátást kaptam támogatás nélkül? Nekem kell utólag fizetnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook