Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időszakos böjt együtt - Akarsz csatlakozni? fórum

Időszakos böjt együtt - Akarsz csatlakozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
113. Napsugár8 (válaszként erre: 112. - Ancsa75)
2023. szept. 13. 16:18

Biztosan jó lesz.

Ne aggódj, ezek szerint ez a mai nap ilyen csábítós: nálam is lecsúszott egy kis adag somlói. :))

112. Ancsa75
2023. szept. 13. 13:29
Mai menü: délelőtt gyümölcsök, ebéd: Dubbary-szelet rizibizivel (aminek csak a felét ettem meg), koktélparadicsommal. Munka után megyek anyukámhoz, zserbóval vár. (Ajjaj!) Holnap lesz 2 hete, hogy elkezdtem a böjtöt, a súlyom ezen a héten nem változott, azért reménykedem, hogy lassan, de megy lefele.
111. Napsugár8 (válaszként erre: 108. - Ancsa75)
2023. szept. 12. 16:17
Sajnálom, de bízz abban, hogy az ismerősöddel minden rendben lesz. Nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni. Ha beszélsz vele, bátorítsd, erősítsd, ne te zuhanj mellé, hanem emeld fel magad mellé!!! Sikerülni fog kilábalnia a nehéz napokból, csak most egy kis segítségre van szüksége.
110. Napsugár8 (válaszként erre: 107. - Ancsa75)
2023. szept. 12. 16:12

Variációk egy témára:


[link]

109. Napsugár8 (válaszként erre: 107. - Ancsa75)
2023. szept. 12. 16:01

Egyszer belefutottam egy receptbe, "sonkával töltött langalló" volt.

Aztán kutakodtam tovább: gyakorlatilag a tésztát van ahol nyersen reszelt krumplival gyúrják, máshol hajában főzöttet, hasonlóan mint a núdlitészta, csak élesztővel kelesztik.

Én sütőporral csinálom, nem kell keleszteni.

Egy kicsit lágyabbra gyúrjuk, kiolajozott serpenyőbe tesszük a tészta felét (nyújtva), rá a tölteléket (eddig még mindig csak különböző zöldségkeverékeket csináltam,), rá a tészta másik felét, és fölső lángon (először beborítva) sütöm.


Majd az alábbi link 5-6 pontja szerint megfordítom, földő nélkül percek alatt megsül a másik oldala is. Úgy lehet cikkezni, mint a tortát.


[link]


Persze rakhatod tepsibe is, sütőben, akkor nem kell fordítanod.

Ne legyen nagy a láng, mert akkor hirtelen megkapja a tészta külsejét, és nem biztos, hogy teljesen átsül. Gyorsan kész, egy próbát megér.

108. Ancsa75
2023. szept. 12. 10:44
Nem ide tartozik, de ma rosszul indult a napom, egy kedves ismerősöm egészségi állapota hirtelen nagyon rossz irányt vett. Mondhatni sorstársam a hölgy. Azóta nem megy ki a fejemből, remélem meggyógyul. Szörnyű érzés.
107. Ancsa75 (válaszként erre: 106. - Napsugár8)
2023. szept. 12. 10:17
Töltött langalló? Még nem hallottam róla, de biztos finom. Épp eszem a délelőtti gyümölcseimet, ebédre paradicsomos-mozzarellás csirkemellet fogok enni a tegnapi maradék krumplisalátával. Este szerintem főzök a családnak paprikás krumplit, én meg majd megeszem a vasárnapi húsleves maradékát. Tegnap megkérdeztem a dokit, hogy mi a véleménye erről a módszerről, úgy láttam, hogy nem hallott még róla, de azt mondta, hogy ismer olyat, aki 6 után nem evett és lefogyott.
2023. szept. 12. 07:53

Vasárnap a pizza helyett töltött langallót sütöttem. (Tartáros, sajtos párolt vegyes zöldséggel töltöttem.) Még mára is van egy kis szelet belőle, és a többi vasárnapi maradékot is ma fogom totál eltüntetni.

Tegnap én is bebűnöztem egy kisebb sport szelettel. Kellett egy kis boldogság-hormon. :))

105. Ancsa75
2023. szept. 11. 12:43
Ma délelőtt gyümölcsöt ettem, ebédre szezámmagos csirkemellet krumplisalátával. A salátának csak a felét bírtam megenni. (Egy piros pont magamnak!) Majd holnap megeszem a maradékot ebédre.
104. Ancsa75
2023. szept. 11. 12:38
Végül tegnap egy csomó minden elmaradt, amit terveztem, nem volt melegszendvics, rántott cukkini és körtés süti sem. Húsleves volt, rántott karaj, sült krumpli, sőt este még pizza is volt. Legalább az édesség kimaradt, az már haladás. Ma hosszú napom lesz, munka után még mennem kell este 6-ra a pajzsmirigyes dokimhoz. Nagyon örülök, mert végre teljesen jó lett a TSH eredményem. Új gyógyszert kezdtem el szedni és kellett egy pár hónap, amíg kialakult a megfelelő dózis, de úgy látom, hogy mostmár végre jó lett. Talán könnyebben megy majd a fogyás is. Lehet megkérdezem a dokit, hogy mi a véleménye erről a böjtölős étkezésről. Eddig én rosszat nem hallottam róla, de egy orvos szemszögéből nézve lehet más a helyzet. Így most elég korán kellene vacsiznom, mert későn fogok hazaérni, akkor már nem eszem. Majd valahogy megoldom. Elég leleményes vagyok, ha evésről van szó. (Sajnos.) Nagyon sok fügét eszek mostanában, anyukámnál terem bőven. Úgy tudom nagyon egészséges, szinte már gyógynövény.
103. tumbo2
2023. szept. 10. 09:56
nekem is kéne,legalább 3 kiló mínusz.
102. Napsugár8 (válaszként erre: 101. - Ancsa75)
2023. szept. 10. 08:39

Szia! Örülök, hogy nem csalódtál. Ma nálam is húsleves, sült cs.comb, párolt zöldséges bulgur, paradicsom-uborka saláta mellé.

Én meg a "Tízperces serpenyős pizzán" gondolkozok. Már hetek óta készülök rá. :))

101. Ancsa75 (válaszként erre: 99. - Napsugár8)
2023. szept. 10. 08:15
Folytatom a 16/8-as böjtöt, már teljesen megszoktam, jól megy. Végre kialudtam magam, hosszú ideje ma végre nem kellett hajnalban kelnem. Reggel mérlegre álltam: -1 kg az eredmény. Örülök neki. Mára tervezett kaják: gyümölcsök, melegszendvics, húsleves, rántott cukkini. Ha lesz időm, lehet sütök körtés-kakaós kevert sütit is.
100. Napsugár8 (válaszként erre: 70. - Angyalka986)
2023. szept. 10. 07:48

Szia Angyalka!

Mi újság? Csinálod még? Hogyan haladsz?


Nálam a hasi-zsírpárna csökkentésben (zabkorpa!) látszik előrelépés, röpdösök az örömtől. 😁

99. Napsugár8 (válaszként erre: 85. - Ancsa75)
2023. szept. 10. 07:44

Szia Ancsa!

Hogyan állsz, hogyan haladsz, megy még?

Én most a "hasi zsírpárna-csökkentő" 5 élelmiszer-kúra hatásának örvendezek.

Ugye kezdtem az uborka-paradicsom, de most már egy jó hete bevetettem a zabkorpát is. Kezd már a párnácskám egy kicsit kocka alakot felvenni, nem annyira kerek, mint a hordó. És csodák-csodája: úgy érzem, hogy jobban ki tudok egyenesedni, nem "húz lefelé" a súly. 😁

2023. szept. 9. 08:13

Reggel álmosan telefontól

...

Bocs az elírásokért!

😂

2023. szept. 9. 08:11

Mármint az időszakos böjtöt mrm szeretném sokáig.

Csak amíg rendbe jövök.

Aztán ha vissza szedtem a versenysúlyomat, majd meglátjuk, hogy akkor mi lesz.

Talán addigra már táplálkozási tanácsadó is leszek.

Mért vannak még tervek tanfolyamokat illetően.

2023. szept. 9. 08:06

Én viszont nem szeretném egyelőre huzamosabb ideig, mert nálam pont nagyon sok a lemondás, már két éve, nagyon szigorú diétán vagyok.

Szeretném élvezni az életet.

Most ez a böjt a legkevesebb, mert egyáltalán nem érzem annak, mivel nem vagyok éhes.

95. jennyvagyok (válaszként erre: 94. - Napsugár8)
2023. szept. 9. 08:01

Igy van nagyon szépen összeszedted.

Én is ilyen vagyok, szeretem tovább adni, amit tanultam, hátha másnak is hasznára lesz. 🙏❤️

94. Napsugár8 (válaszként erre: 91. - Jennyvagyok)
2023. szept. 9. 07:34

Amikor hirtelen rámjött több mint 20 kg, a korábban is meglevő 10-12 mellé, és ki nem derült, hogy pm. alulműködésből ered.... Hosszú évek kemény munkája árán tudtam azt a több mint 20 kg-ot leadni. Maradt, ami eredetileg is volt.


De akkorra annyira belefáradtam a sok tiltásba, megvonásba, az állandó "böjtölésbe", hogy azt mondtam:

most keresek egy olyan étkezési módot, amit akár életem végéig tartani tudok, de nincs benne semmi tiltás, semmi megvonás. (Akkor már túl voltam a 70.-ik szülinapon, könnyen beszéltem.) :))


Decemberben lesz 4 éve, hogy elkezdtem csinálni a 16/8-at.

De ez az étkezési mód az egészséges életmód, a teljes "életmód-váltás" kicsinyke szelete! Ehhez bizony még hozzá kell tenni sok-sok egyéb dolgot is ahhoz, hogy valóban "teljes életmód-váltást" hajtsunk végre, és ne csak az étkezésünket!! reformáljuk meg.

Ezért írtam lentebb a GI %-ról, az ételek emésztési idejéről, a "négy fehér" lecseréléséről, a napi rendszeres mozgásról...


Ezeknek az ismeretét az "Időszakos böjt" címszó alatt egyetlen cikkben sem lehet megtalálni, hiába is olvassa el valaki a net-en az összeset. Azzal, hogy most itt felhívtam, (felhívom) a figyelmet ezekre a dolgokra is, csak segíteni akartam. Persze nem kötelező megfogadni a jószándékú tanácsot, mindenki a maga életének kovácsa.

93. jennyvagyok (válaszként erre: 24. - Nemer Eszti)
2023. szept. 8. 18:06

No, látom már Eszti is leírta.... :)

Majd folyt kov, most mennem kell.

2023. szept. 8. 18:00

Amúgy több féle időszakos böjt létezik, pl a 12:12-es


"Az intermittent fastingnak különféle formái honosodtak meg az USÁ-ban és Európában. A leggyakoribb az úgynevezett 12 órás böjt, amelyet helyesen 12-12 órásnak nevezhetünk. 12 órán keresztül semmit sem lehet enni, majd a következő 12 órában kétszer vagy háromszor ehetünk keveset."


Aztán van a 16:8-as, és még ki tudja hány féle.

Van olyan is, hogy csak heti 2 nap böjtöl valaki, és a többi nap eszik.

Ezt mind időszakos böjtnek hívják.

91. jennyvagyok (válaszként erre: 88. - Napsugár8)
2023. szept. 8. 17:47

Majd visszaolvasom amiket írtatok, azért nem olvastam el mindent, mert én is ismerem. Rengeteg előadást hallgattam, tanulmányt, könyvet olvastam és olvasok most is.

Amúgy természetgyógyász is vagyok. Természetesen még van mit tanulnom, bőven.

A jó pap is holtig....

90. jennyvagyok (válaszként erre: 89. - 3066f49f9a)
2023. szept. 8. 17:42

Nekem se megy. Max 3x. De most az is sok.

Most ebédelek, és jól érzem magam! 🙏

89. 3066f49f9a (válaszként erre: 81. - Jennyvagyok)
2023. szept. 8. 13:47
5x? 😱 Legfeljebb 3x tudnék enni, de nem szoktam.
88. Napsugár8 (válaszként erre: 83. - Jennyvagyok)
2023. szept. 8. 13:45

Nem böjtölök!

Kevesebbet eszek, mert a kevesebb is elég! Már ha az ételeket a bennük levő GI %-ok alapján válogatod össze. A kevesebb ételt a szervezet hamarabb idő alatt emészti meg.

Lentebb írtam a GI %-okról is... nem kell elolvasnod, amiket írtam.

De hidd el, tudom mit beszélek, én már több mint 3 éve így étkezem!

87. Napsugár8 (válaszként erre: 81. - Jennyvagyok)
2023. szept. 8. 13:40

Én sem fogyózok. Írtam is korábban itt valamelyik bejegyzésemben, hogy az "időszakos böjt" kifejezés ehhez az étkezési módhoz nagyon nem illik. Itt ugyanis nem éhezünk, nem vonunk meg magunktól semmit, nincs semmi korlát, csak azt a bizonyos 8 órát tartjuk, amit meghatároztunk magunknak.


Igen, lentebb írtam, hogy az egyes ételféleségek emésztési ideje hogyan alakul, és célszerű azokat is figyelembe venni a jó emésztés, a gyomor működésének megkönnyítésére... talán, ahogy írtam, célszerű lenne a fórum elején leírt dolgokat is elolvasnod, akkor talán nem értjük egymást félre.

86. jennyvagyok (válaszként erre: 85. - Ancsa75)
2023. szept. 8. 13:12

Üdv. Ancsa! Nem a súlygyarapodás miatt csinálom a böjtöt, hanem az IR miatt. Azt csak remélem, mint jótékony , , hogy javul a baktériumflóra, javul az emésztés és felszívódás, és végre vissza tudom majd szedni az elvesztett kilókat. Tehát nem a böjtöléstől, hanem a jótékony hatásától.

Amúgy az IR is csak egy tünete a bélflóra felborulásának. Nálam ezt kell megoldani, s akkor IR sem lesz.

Amúgy Gál Bence ajánlja erre megoldásként az elementális diétát. Na, az aztán kemény! 2-3 hétig semmi szilárd táplálék nincs. Csak kollagén, zsír és szőlőcukor.

Ott aztán biztos lefogysz. De ha rendbejössz, majd visszahízod utána.

Nos, ezzel is így vagyok. Nem baj, ha átmenetileg fogyok is, csak legyek jól. Aztán majd fokozatosan visszavezetem az evést.

2023. szept. 8. 09:04
Meglepő módon nagyon jól bírom az este 6 utáni böjtöt, pedig azt gondoltam, hogy ez a része fog menni a legnehezebben. Tegnap is 6 előtt megettem a vacsimat, utána még sütöttem csirkét és tört krumplit csináltam hozzá a családnak, nem semmi kísértés, hogy belekóstoljak. Csodálkoztam is rendesen. Most hoztam ebédre belőle.
84. Ancsa75 (válaszként erre: 79. - Jennyvagyok)
2023. szept. 8. 08:22
Üdv. Jenny! Én egy hete csinálom az időszakos böjtöt, ezen rövid idő tapasztalata nálam az, hogy nem puffadok, jobb a közérzetem, az emésztésem is rendben van, nem érzem, hogy lelassult volna az anyagcserém. Mondjuk én minden nap eszem gyümölcsöt, ez is biztosan segít. Meglepődtem, hogy súlygyarapítás céljából használja valaki a böjtöt, eddig erről még nem hallottam. Azt tudtam eddig is, hogy az IR-eseknek az orvos ajánlani szokta, de akiket én ismerek IR-esek, azok fogytak, miután áttértek erre az étkezési formára. Szerintem én is fogytam valamennyit ez alatt az egy hét alatt is, nem sokat, max. 1/2 kg-ot.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook