Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időszakos böjt együtt - Akarsz csatlakozni? fórum

Időszakos böjt együtt - Akarsz csatlakozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
83. jennyvagyok (válaszként erre: 80. - Napsugár8)
2023. szept. 8. 08:17

Bocs... Még újra elolvastalak.

Ha böjtölsz, hogy lenne tele a has? Pont hogy ki tud ürülni végre!

Amit te mondasz, az az a fogyókúra, amikor valaki koplal. De én nem koplalok. Nem éhezem. Soha nem vagyok éhes.

82. Ancsa75 (válaszként erre: 74. - Napsugár8)
2023. szept. 8. 08:14
Tegnap vacsira saját készítésű avokádókrémet ettem kenyérrel (tudom nem kellett volna, de csak sima kenyér volt otthon). Nagyon szeretem, gyakran készítek, egészséges. Csokit, édességet néha én is szoktam enni, nagyon édesszájú vagyok, nehezen bírnám ki nélküle. Persze mértékkel. Tegnap teljes kiőrlésű kakaós csigát ettem pl.
81. jennyvagyok (válaszként erre: 80. - Napsugár8)
2023. szept. 8. 08:13

Nem, nem az orvosok mondják. Gondolkodó szakemberek, kutatóorvosok, stb. Az orvosom azt mondta egyek ötször. Nem ment. Rosszul voltam. Meg nem emésztett ételre ráenni még nagyobb katyvaszt okoz. Az orvosok a protokollt nyomják.

A lényeg, hogy jobban vagyok. Ez a legfontosabb.

Én nem fogyókúrázók hanem gyógyulok. Teljesen más a kettő.

80. Napsugár8 (válaszként erre: 78. - Jennyvagyok)
2023. szept. 8. 07:45

Értelek! Nekem furcsa, hogy az orvosok szerint csak napi 2x egyél. Én mindenütt azt olvastam, és esetenként saját tapasztalat is, ha keveset eszek, vagy csak ritkán, de sokat, akkor leáll a bélműködés, tele a has, nehéz lesz a reggeli "nagydolgot" elvégezni... De egy orvossal eszem ágában sincs vitatkozni. Minden szervezet más, különösen, ha valami betegséggel küzd.

Örülök, hogy úgy érzed, az időszakos böjtöt jónak találod. Maradj köztünk.


Nem csak én, Nemer Eszti is a fórum nyitásakor sok mindent leírt a böjttel kapcsolatos ismeretekből. Célszerűnek tartanám, ha azokat ott a kezdeteknél átolvasnád, esetleg találsz köztük számodra is hasznos dolgokat.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked.

Majd írd, hogyan haladsz, hogyan alakulnak a dolgaid. :))

2023. szept. 7. 20:53

Ja...nem csak a hasnyálmirigy pihen, hanem a rossz bacik éheznek és visszafejlődnek.

Tehát kiéheztetjük a patogén florát ezáltal csökken a puffadás, rossz közérzet, javul az emésztés.

Így lesz a látszólag koplalásból súlygyarapodás. (Jobb felszívódás)

78. jennyvagyok (válaszként erre: 76. - Napsugár8)
2023. szept. 7. 20:33

Szóval, én az IR miatt csinálom, mint írtam, hogy a hasnyálmirigy tudjon pihenni. Azt mondják a szakemberek, az a legjobb,ha cxak napi 2x eszünk. Én sűrűn nem tudok enni, mert nem birok. Nem tudom megemészteni. Tele a hasam és ott feszül a kaja. Nagyon fura, hízni szeretnék és mégsem ehetek.

Ez így ellentmondásos, de ez fogja meghozni az eredményt.

Két éve dolgozom magamon, de az utóbbi napokban olyan rosszul voltam, hogy muszáj volt bevetnem az időszakos böjtöt. Itt nappal is tartjuk. De már 2 nap után sokkal jobban vagyok!

77. jennyvagyok (válaszként erre: 76. - Napsugár8)
2023. szept. 7. 20:26
Bárcsak szaporodnának a kilók!
76. Napsugár8 (válaszként erre: 75. - Jennyvagyok)
2023. szept. 7. 16:35

Szia Jenny!

Köszöntelek körünkben. Az időszakos böjt, amit itt csinálunk, úgy írja, hogy napi 8 órán át annyit és azt eszünk, amit akarunk, amennyit akarunk, a többi időt a nap 24 órájából hagyjuk meg a szervezetnek a pihenésre.

De ez nem jelenti azt, hogy éheztessük, mert annak az a következménye, hogy lelassul az anyagcsere, gondok lesznek a salakanyag tovább-küldésével. Másrészt a szervezet elkezd tartalékolni, ha nem kap eleget. Ez esetben viszont elkezdenek szaporodni a kilók!!!

Ennek elkerülése érdekében a 8 óra-kereten belül inkább többször, de keveset, és főleg minél változatosabban. Legyen benne elegendő rostos anyag, zöldség, gyümölcs.

Az időkaput saját döntés szerint szabadon választhatjuk meg.

Én d.e. 11.0 óra és este 19.00 óra között eszek.

Van, aki reggel 8-tól d.u. 16-ig...

Próbáld megtalálni azt a 8 órát, ami neked a legideálisabb. A lényeg, hogy ne éhezz, egyél eleget, mozogj is mellé naponta, amit és amennyit tudsz.

Kérdezz bátran, mi segítünk!

2023. szept. 7. 16:27

Most jött elém ez a fórum.

Én is csatlakozom, próbálok egy nap csak kétszer enni, max háromszor.

Minél többet pihenjen a hasnyálmirigy.

Úgy érzem, ma már jobb a helyzet. 2 nappal ezelőtt pocsékul voltam, akkor döntöttem el, hogy muszáj valamit lépni.

74. Napsugár8 (válaszként erre: 73. - Ancsa75)
2023. szept. 7. 16:19

Szia Ancsa!

Ha vacsira is eszel 1 db. tk. kiflit valami aprósággal, (sajt, főtt tojás) paradicsommal, hasonlóval, egész biztosan nem fogsz megéhezni ma már. Mind a tk. kenyér, mind a fehérjék telítik a gyomrot. Utána este már csak vizet igyál! Tökéletes lesz. Ügyes vagy!


Én is csinálom, de az este elfelejtettem bezárni az ablakot :)) és még 8 után ettem egy kis db-ka trapistát. :))

Ma uzsonnára befaltam kis szelet csokit. Ezt megbocsátom magamnak, mert csak kb. 2-3 havonta éhezek rá, és egyébként is a 8 órán belül történt.

2023. szept. 6. 13:09
Lassan egy hete, hogy elkezdtem az időszakos böjtöt, úgy érzem ennyi idő alatt is már teljesen hozzászoktam, nem okoz különösebb nehézséget. Jobb a közérzetem, a súlyomban nem vettem észre változást. Folytatom tovább. Délelőtt fügét ettem + 1 db teljes kiőrlésű kiflit. Ebéd: tejszínes, csirkehúsos rakott brokkoli. Próbálok majd otthon már kevesebbet enni este.
72. Napsugár8 (válaszként erre: 70. - Angyalka986)
2023. szept. 5. 10:09

Igen! Én is még kb. 2 cm-t ha vékonyodnék, megreszkíroznék egy számmal kisebb nadrág felpróbálását. :))

Bár tegnap este (ablakon túl) 19,30-kor bevágtam 6 szem szilvát. Néha-néha velem is megesik. :))

71. Ancsa75 (válaszként erre: 70. - Angyalka986)
2023. szept. 5. 09:35
Örülök a sikerednek. Én még nem tudtam méredzkedni, a mérlegem nem igazán együttműködő. Nekem is van olyan nadrágom, amibe szeretnék belefogyni, feljön rám, de szűk. Szerintem ha 5 kg lemenne, akkor már beleférnék. Vasárnap és tegnap is úgy érzem többet ettem a megengedett időtartományban, mint kellett volna. Megpróbálom visszafogni magamat egy kicsit ebben. 10-kor eszem egy saját készítésű virslis-sajtos péksütit, meg gyümölcsöt. Ebédre majd brokkolis csirkemellet fogok grill zöldséggel.
70. angyalka986 (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2023. szept. 5. 09:05
És valóban, a hatás már most észrevehető. Nem tudom, hogy annak köszönhető, hogy a rost-ra sokat iszom és kevésbé vagyok éhes... vagy simán mert tényleg megindult a kirürülés, bár ahogy említettem, nekem a folyadék ami ürül :D de már most kevesebbet mutat a mérlek. Tudom, a mérleg mumus. De most van egy őszi nadrágom, amit értékelnék, ha feljönne, mondjuk 2 héten belül. Ehez az IF biztos, hogy segíteni fog :)
69. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Napsugár8)
2023. szept. 4. 15:14
csak nem nyúlt ki.se vékonyabb,se vastagabb,szerintem.
68. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Tumbo2)
2023. szept. 4. 10:39
Azért az sem mindegy, hogy te lettél-e vékonyabb, vagy az éppen rajtad levő ruha nyúlt ki mosás után. :)) Estenként nem árt.
67. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
2023. szept. 4. 09:49
centizzen a fene.amíg jók a ruháim?
66. Napsugár8 (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
2023. szept. 4. 09:48
Helyesebben: azon belül, és nem az étkezési ablakon kívül! :))
65. Napsugár8 (válaszként erre: 63. - Ancsa75)
2023. szept. 4. 09:47

Az időszakos böjt azért jó, mert nincs tiltás! Ha az étkezési ablakot figyeled, és azon kívül csak annyit, és azt eszel, ami "józan ésszel" hasznos és egészséges. Ebbe viszont belefér esetenként a süti, a torta, mértékkel! Majd idővel arra is rászokik a szervezet, hogy az ilyesmit is ritkábban kívánod, vagy kevesebbel is beéred.


Én anno zsinórban vettem az újabb és újabb mérlegeket, mind hülyeséget írt ki. Aztán egy alkalommal szépen egymás mellé raktam őket, és zsinórban álltam rájuk, mintha csak sétálnék... volt, hogy 5 kg eltérés is volt köztük, amit mutattak!

Attól kezdve csak centizek (derék, csípő), ill. figyelem, hogy a ruháim mit mondanak. :))

2023. szept. 4. 09:11
Jut eszembe: maradék torta is van. Na annak nehéz lesz ellenállni.
2023. szept. 4. 09:10
Kezdem egész jól megszokni ezt az új rendszert, nem érzem azt, hogy mindenáron el kellene térnem a szabályoktól, és ez jó. A reggeli üres kávét pl. soha nem gondoltam volna, hogy megszokom, pedig így van. Nem mondom, hogy nem vagyok éhes már reggel 8-kor, de nem annyira nagy erőfeszítés kibírni 10-ig. Nyilván majd idővel megszokja a szervezetem, nem pár nap alatt, hanem pár hét alatt esetleg. Az esti evészet egyáltalán nem hiányzik, pedig azt hittem azzal lesz a legnagyobb problémám. Reggel meg akartam mérni magam, de a mérleg nem nagyon akart együttműködni, mindenféle hülyeséget írt ki, pedig úgy emlékszem nemrég cseréltem benne elemet. Lehet vennem kell majd egy újat. Ma gyümölcsöket hoztam otthonról, délelőtt azokat fogom enni, ebédre gyümölcsös csirkemellet terveztem grill zöldséggel. Van még otthon maradék leves a hűtőben, szerintem majd az lesz a korai vacsi.
62. angyalka986 (válaszként erre: 61. - Napsugár8)
2023. szept. 4. 08:40
Ez érdekes dolog, mert kb. semmit nem sózok :) Nem szeretem a sósat, így inkább úgy főzök is, hogy mindenki sózhat utána, ha úgy érzi. Az ízesítéshez is inkább sörélesztő pelyhet használok. De valami mégis visszatartja akkor:) hát meglátjuk, de egyelőre jól érzem magam, így folytatom :) Köszönöm a tanácsot.
61. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - Angyalka986)
2023. szept. 4. 08:36

Mindent jól csinálsz! Nem minden szervezet egyformán reagál. Ez a "rohanjunk, mert baj lesz!" nálam is csak az első 2-3 nap volt, azóta már csak a "reggeli intéznivaló" megy könnyebben. Normalizálódtak a dolgaim.

Nálad ezek szerint sok a víz, vagy a vese-működéssel van gond, vagy inkább gyanítom, hogy túl sósan eszel, és a szervezet ez esetben visszatartja a vizet! A zabkorpa nálad ezt a többletet hajtja kifelé. Nyugi, a lényeg, hogy tisztulsz, és az eredeti cél: a hasi körméret csökkenése nálad is mutatkozik. (Talán a jövőben próbálj meg kevésbé sósan enni. Ahhoz is hozzá lehet szokni.) :))

60. angyalka986 (válaszként erre: 48. - Napsugár8)
2023. szept. 4. 08:28
Szép, jó reggelt! :) Sikerült beilletsztenem, hétvégén vettem is és használom úgy, ahogy a nagykönyvben le van írva. Nem viszem túlzásba, növényi joghurtba 1 evőkanál elkeverve és rengeteg folyadék. Nos amit észrevettem, hogy egyátalán nem járok wc-re, illetve nem feltétlen, mert, hogy pisilni kb. 10-szer annyiszor járok, mint előtte :D érdekes dolog amúgy, hogy tényleg telít, de nagyon, így lényegesen kevesebbet eszem, ami már a mérlegen is látszódik. Fura, hogy estére is telítve érzem a hasam és reggel mégis laposabb hassal kelek, pedig nincs a wcrohanós dolog, ahogy írtad. Mit csinálok rosszul? :D
59. Napsugár8 (válaszként erre: 58. - Ancsa75)
2023. szept. 4. 08:08
Nyugiban! A szervezetnek idő kell, míg átáll valami újra. Nálam kb. másfél hónap volt, de ebből az első egy hónap éppen december volt! Tele finomságokkal, és minden jóval. Olyankor jön elő a tanítás: meg kell adni a testnek, amit megkíván! :))
2023. szept. 3. 20:25
Ma 10-kor nyitottam az étkezést egy teljes kiőrlésű kiflivel. Ebédre anyukám isteni töltött káposztáját ettem. A fiamnak szülinapja volt, Oreo tortát vettem neki, azt is megkóstoltuk. Gyümölcsöt is ettem sokat. Sokat ettem ma és nem diétásat. Viszont az időhatáron belül maradva. Az is valami.
57. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Ancsa75)
2023. szept. 3. 06:27

Szevasztok!

Ma én is piacozok. Szép tiszta idő van, most még hűvöskés, de szépen ki fog sütni a nap. Eddig úgy néz ki.

Csomagolok és gyalogolok egy sort. Ha nem veszek semmit, akkor is kb. 1000 kcal-t elégetek.


És ugye én is a reggelit hagyom el az étkezésnél, a kcal égetésem nem a mai napon bevitt kajából történik, hanem a már korábban lerakódottból. Hurrá! Csinosodunk! :))

2023. szept. 2. 14:52
Ma kitoltam az első étkezést majdnem 11 óráig. Nem voltam nagyon éhes. Nagyon sok dolgom lesz délután, mert holnap megint piacozunk. Este 6-ig eszem majd, tegnapi levest. Szép napot mindenkinek!🌸🌼😊
55. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2023. szept. 2. 07:52

Visszanéztem: korábban mellényúltam, és deréknál 6 cm csökkenést írtam a 4 cm helyett. Bocsi!

Régebben kutakodtam, mivel jól működő mérlegem nincs. (mind mást mutat) :)) Azt találtam, hogy 1 cm fogyás átlagban 0,7-1,0 kg súlycsökkenést jelent. Függ attól, hogy az izomzat milyen súlyú, függ attól, hogy a test melyik részén mérik (pl. karvastagság, comb, vagy éppen derék).

Mivel a zabkorpa elsősorban nem a fogyást célozza, hanem a gyomorban, bélben lerakódott salak tisztítását végzi, ezért én a gyomor-csípő bőséget mérem.

Ha középértéket veszek, és 80 dkg-val számolom a 4 cm = 3,2 kg!


Az biztos, hogy aki kilóban méri a változást, ezt is figyelembe veszi az ideális testsúly kialakításánál.

Vagyis a tervezett 6-7 kg fogyás esetén kb. a fele már ebből összejön! :))

2023. szept. 2. 07:42

Én most totál feldobódtam ettől, hogy a napi zabkorpa elfogyasztásával sikerült leadnom bő 3 kg-ot.

Még 1,5-2,0 kg, és jöhet egy méret ruha-csökkentés!

Azt írták valahol, hogy 5 kg-onként változnak a ruha-méretek. Ez ma reggel jutott eszembe, hát "rástartolok": egyrészt az intenzívebb sétálással, gyaloglással, másrészt, hogy kevesebb (kilókra veszélyes) ételt engedek meg magamnak. :))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook