Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idősödő, beteg, de makacs fórum

Idősödő, beteg, de makacs (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. 6b006fc769 (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:22
Őszintén szólva már az is haladás, ha nem mindent cukroz agyon, csak a dolgok felét. Persze, az lenne az ideális, ha következetesen nem cukrozna, de azért Rómát sem egy nap alatt építették. Nekem sem egyik napról a másikra tűnt el a hagyományos kristálycukor a konyhámból. Apró lépésekkel, türelemmel (és persze nem erőszakosan, de most írtad, hogy nem vagy az vele) valamit azért biztos sikerül elérni.
95. Mazsinka (válaszként erre: 94. - 3d787b167a)
2014. febr. 16. 10:21
Az már biztos.
94. 3d787b167a (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:20

Látod!


Ő sem ért veled egyet! :)

93. Mazsinka (válaszként erre: 91. - 82d45dcd14)
2014. febr. 16. 10:20
Mondom, ugyanez apósommal. Megvolt az agyvérzés, azóta kaja: füstölt húshegyek, rengeteg cigi, alkohol. Gyógyszer bekap, el van intézve.
92. Mazsinka (válaszként erre: 90. - 6b006fc769)
2014. febr. 16. 10:18
Nem hiszem, hogy következetes lenne a nyírfacukorral. Mivel a tatám cukros volt, ezért tartott otthon egyszerű édesítőt, a kompótba beletette, de ebéd után ugyanúgy volt sütemény kristálycukorral, azt meg simán megették. Szóval falra hányt borsó.
91. 82d45dcd14 (válaszként erre: 89. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:18
Figyelj Mazsi,én spec rongyosra pofáztam a számat anyukámnak,hogy sétáljon,no cigi,mert előbb-utóbb el búcsúzhat a lábától!Kb. a képembe röhögött,hogy milyen hüle vagyok,na idén lesz 2éve,hogy amputálták a lábát,és a mai napig sem hajlandó megmozdulni...
90. 6b006fc769 (válaszként erre: 89. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:14
Nyírfacukorral próbálkoztál már nála?
2014. febr. 16. 10:13

Nem ígérhetek semmit, de majd igyekszem kordában tartani magamat. :)

Mellesleg ne úgy képzeljétek el, hogy elmegyek hozzá, és ezt mind rázúdítom, próbálok burkoltan hatni rá, egyelőre nem sok sikerrel. Anyámat látszólag nem hatja meg a dolog úgy, mint engem...

88. moonlight13 (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:09
Őt nem tudod megváltoztatni, legfeljebb Te nem úgy fogsz élni, és a Te gyerekedet nem úgy neveled!
2014. febr. 16. 10:08

Más generáció,más életfelfogás...ha a fejed tetején forogsz is,nem fog változni!

Ismerős a téma...de nem tudsz mit csinálni!

86. Mazsinka (válaszként erre: 84. - 6b006fc769)
2014. febr. 16. 10:05
Persze, de ez a fórum nem arról szól.
85. Mazsinka (válaszként erre: 83. - Moonlight13)
2014. febr. 16. 10:04
Anyukám szerint is rendben volt ez így, ő is ebben nőtt fel.
84. 6b006fc769 (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:04
Valahogy az az érzésem, hogy nagyon hozzáragadtál ehhez a táplálkozási vonalhoz. Azért nyilván vannak az életnek olyan területei is, ahol esetleg bölcsebb, mint a fiatalok és vannak megszívlelhető tanácsai, tapasztalatai:)
83. moonlight13 (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:01
És hol volt anyukád, amikor a kristálycukros kekszet kaptad?
82. 6b006fc769 (válaszként erre: 79. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 10:01

Tudom, miről beszélsz.

Édesapám a harmincas évei elejétől lábszárfekéllyel élt, majd a negyvenesek elején hozzá csapódott egy feltehetően idegi eredetű cukorbetegség magas vérnyomással. Rettenetesen sokat panaszkodott éjszakai izomgörcsökre (Szerintem alulműködhetett a

pajzsmirigye, de ezt akkoriban nemigen vizsgálták. Voltak egyéb erre utaló tünteti is)

Lényegében iszonyú fájdalmai voltak. Sajnos nem olyan életmódot választott, ami meghosszabbította volna az életét, de azt mondta, hogy inkább olyan életet él, amit élvez és szeret mint olyant, ami korlátozásokkal meghosszabbítja a számára csak vegetálást.

Úgy gondolom, hogy akárhogy is döntött, az ő döntése volt. Hogy helyes döntés volt-e? Neki az. Nekem nagyon hiányzik, s szomorú vagyok, hogy nem találkozhatott vele az unokája, de ez az én világom, én érzéseim.

81. Mazsinka (válaszként erre: 80. - 3d787b167a)
2014. febr. 16. 09:58

:) Amit ő mond nekem?


Két hónapos koromtól kezdve kristálycukros kekszet adott nekem enni. Nyolc éves voltam, amikor rászoktatott a felvizezett feketekávéra. Minden nap csokit, cukorkát vett nekünk, azt hiszi az édességgel lehet legjobban megfogni egy gyereket, a legjobban kimutatni a szeretetet. A dédunokájával ugyanezt csinálja. Fél éves korában húst evett, pudingot, banáncsokit, s szerinte ez rendjén van.


Nagyon szeretem őt, de tudod, néhány dologgal nem értek egyet, amit csinál.

2014. febr. 16. 09:53

Az Ő élete!


Amit Ő mond neked, azt te betartod?

2014. febr. 16. 09:50
180-200 a vérnyomása. A hajnali órákban, amikor a legveszélyesebb, éhgyomorra megiszik több csésze feketekávét, napi egy-két pohár vízen él. Egészségtelenül táplálkozik, minimális áldoztatokat sem képes hozni. Tatám ugyanez volt. Cukorbeteg, összevissza szúrta magát, rengeteget evett. Hatvanas évei elején meghalt, úgyhogy tudom, miről beszélek.
2014. febr. 16. 09:45
Sajnos én is jobban szeretem a sültkrumplit rántott hússal, mint a párolt zöldséget, pedig tudom, hogy a zöldség az egészségesebb! De azért még nem óhajtom feldobni a talpam!
77. moonlight13 (válaszként erre: 75. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 09:43
Valószínűnek tartom, h volt orvosnál, hiszen van vérnyomáscsökkentője.
2014. febr. 16. 09:42

Szegény nagyi!



Had élje az életét úgy, ahogy ő szeretné!

75. Mazsinka (válaszként erre: 74. - 6b006fc769)
2014. febr. 16. 09:39
Persze. Erre mondom én, hogy akkor hagyni kell, ami meg van írva. Orvoshoz se kell menni, minek? Úgyis meghalunk egyszer, teljesen mindegy, hogy előbb vagy utóbb.
74. 6b006fc769 (válaszként erre: 72. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 09:37
Igen. Mindenkinek egy élete van. Szeretené úgy elb.ni, ahogy ő akarja. Van, akinek a korlátozás elviselhetetlenebb, mint az, hogy pár évvel kevesebb jut. Ami persze illúzió, bármikor elüthet a villamos.
73. moonlight13 (válaszként erre: 72. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 09:30
Úgy látom, túlságosan bele akarsz szólni mások életébe! Egy ennyi idős embert már nem fogsz megváltoztatni!
72. Mazsinka (válaszként erre: 71. - Moonlight13)
2014. febr. 16. 09:27
Azt mondtam, idősÖDŐ, nem azt, hogy vén. Beteg, igen. A magas vérnyomás egy a sok közül. Az, hogy minden második ember ezzel küzd, engem nem érdekel, és nem vigasztalna egy esetleges agyvérzés kapcsán. Persze könnyebb azt mondani, hogy más is cukorbeteg, túlsúlyos, magas vérnyomással küzd, szívbeteg, a másik sem sportol, a másik is rákos. Lesz.om a másikat. Mindenkinek csak egy élete van, nem a másikét éli. "Humjuk" be a szemünket, és várjuk a csodát, nem lep meg sok ember hozzáállása.
71. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2014. febr. 16. 09:19

Azt hittem, legalább 80 éves emberről beszélünk! Beteg??? Minden második ember magas vérnyomással él a mai világban! Gondolom, a gyógyszert az orvos írta fel neki!

Megmondom őszintén, engem is idegesítene, ha valaki állandóan bele akarna szólni abba, hogy miit egyek és mennyit!

70. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2014. febr. 15. 18:23

Sajnos a szüleim, anyósom pont ugyanez. Marékszámra szedik a gyógyszert, de az életmódjukon, étkezési szokásaikon véletlenül sem változtatnának. Ha véletlenül nálunk vannak, akkor megeszik amit főzök, meg azt mondják finom, de otthon minden marad a régiben. Ha mi megyünk hozzájuk, akkor arra figyelnek, hogy legyen saláta, de az is csak a mi kedvünkért.

Pedig jó lenne ha még láthatnák az unokáikat leérettségizni, férjhez menni/ megnősülni.

Én már rég nem mondok nekik semmit egyébként, mert nincs kedvem összeveszni velük.

69. a7dd008376 (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. febr. 15. 17:33
*tuldimenzionalod az eletet*ami elo van irva, azt nem kerulheti el az ember*ne nyomulj!*
68. csutkamano (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2014. febr. 15. 17:28

Szerencsére az embereknek nem csak az evés jelenti az örömöt. Annyi jó dolog van még, ki-ki megtalálja azt, ami neki az öröm forrását jelenti. Van aki az életmód váltástól reméli a hosszú életkort, van aki meg másképpen gondolja. Ne erőltessük másra a saját életfelfogásunkat. Mindenki maga dönti el, hogy hogyan akarja leélni az életét, köztük a Nagyid is, ne akard már Te előírni Neki, hogy mit csináljon, vagy ne csináljon.

Elmondtad Neki, hogy a vasárnaponkénti tepsi sütemény nem tesz jót az egészségének. Meghallgatott, de nem érdekli. Nyilván kivetted a kapát a kezéből, amikor 40 fokban kint dolgozott a kertben, de ez sem érdekelte.

Ezek után miért akarod Neki előírni, hogy mit csináljon? Hagyd békén, szeretgesd, amikor elmész Hozzá, de ne nyomd fel a vérnyomását azzal, hogy nyomulsz ezerrel az egészsége megóvása érdekében.

67. 130454e42d (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2014. febr. 15. 17:16
Az előbb kérdezted, miért vált életmódot annyi ember. Azért, mert ma így nevezik a mindenféle fogyókúrát. Divatjelenség. Szerintem jobb mértéket tartani, nem felülni az aktuális divatoknak.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook