Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hosszú, makacs láz fórum

Hosszú, makacs láz (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. moonlight13 (válaszként erre: 74. - Bmaya1986)
2015. aug. 15. 15:55

Reméljük, most már minden rendben lesz! :)

Nincs mit!

2015. aug. 15. 13:53

Koszonom kérdésed kedves vagy,mar jobban van ugy néz ki.meg a holyagok a szája körül nem múltak el,de a nyelvéről igen.uhyhogy eszeget is,mar kezd a régi lenni:)a kedve is megjött :)érdekes h a láz alatt jobb kedvű volt,mint utanna,vas- keddig csak ordított :(biztos fajtak ezek a bigyók a szájában:(

Koszonom a tanácsokat es a velem aggodast:)

73. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Bmaya1986)
2015. aug. 14. 22:46
És most hogy van a gyermek?
72. moonlight13 (válaszként erre: 70. - Bmaya1986)
2015. aug. 14. 22:44
Nem. Talpraesett, vagány, de jólelkű srác lett belőle.
2015. aug. 14. 12:56

Szoval ugy volt h meg utoljára haza megyunk a rokonokhiz,aznap megszültem :)

O másképp gondolta

2015. aug. 14. 12:54

Es meg most is csibész?

Mondjuk az enyém se semmi ,mondanom se kell hogy a hétvégén is mentünk vna vahova,meg Szabit is kert a férjem:)hat a kórházba töltöttük a szabit:)

Ja es mikor terhes vtam ugy vol

69. moonlight13 (válaszként erre: 68. - Bmaya1986)
2015. aug. 13. 19:02
Már megnőtt! :)
68. bmaya1986 (válaszként erre: 66. - Moonlight13)
2015. aug. 13. 14:42

Igen de azert ez idegesítő ,ma viszem vissza majd a háziorvoshoz ill a helyettes ehez kivi vagyok mit mond!

Nagy csibész lehet ez a te fiad:)időzített beteg:)

2015. aug. 13. 14:39

Hat igen sok ilyen storyt hallottam mar es jómagam is tapasztaltam :

2,5 kg babám be sárgult es haza adtak mert határon belül v sárga.masnap kijött a háziorvos es visszaútalt a kórházba mert nem szópizott ,csak aludt.igy az első pár nap fejtuk a tejet.a nővérek segítettek megtanulni cicizni es en is vert izzadtám felettem ,de sikerult.:)első gyerekes anyukakent ott sírtam felette h nem tudom etetni,pedig a falra dől a tejem annyi van.a nővérek meg rimankodtak h ne bogjek mert elmegy a tejem,sikerülni fog,szep lassan es igazuk lett:)

Ill nekem is a sok tejtol sokx be gyulladt a mellem,pedig mindig kifejtem a felesleget.3 hónaposan sőt 7 hónaposan is!!!pedig azt mondtak ez újszülött babák anyukaira jellemző.akkor mondtak a nővérek amit lentebb írtam,mert annyira fajt h be mentünk a kórházba es azt mondtak nyugodjék meg,mindent jol csinálok,nem szoktak mar ennyi idős gyereket szoptatni.

Meg a férjem is segített ,fejtuk ,massziroztuk,borogattuk,es nem is ment el a tejem!igen ezt nekem is mondtak h fejben kell eldönteni ,akarok e szoptatni v sem!hat akkor te is tapasztaltad van igazság benne!

Itt a szomszédban is volt egy anyuka aki mar ugy volt tőlem visz tejet,aztán addig "gyötörte"magát míg ujra lett elegendő teje,pedig o dolgozott is mellette ,viszi magával a babát a munkahelyére es megis sikerult neki:)

66. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Bmaya1986)
2015. aug. 13. 07:18
Sok olyan dolog lesz még az életetekben, amiről soha nem fogod tudni, hogy mi volt. Nálunk nyaralás előtt a gyereknek hőemelkedése lett, nem tudtuk mitől. Az orvos nem talált nála semmi okot. Lázcsillapítóval, lázmérővel felszerelkezve mentünk nyaralni. Ahogy leértünk a Balatonra, a gyereknek már nem volt hőemelkedése. A doktornő azt mondta, hogy lehet, hogy izgult, és attól ment fel. Szóval vannak furcsa dolgok.
65. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Bmaya1986)
2015. aug. 13. 07:15

Képzeld, amikor szoptattam a kicsit, a férjem nagyon beteg volt, összeszedett valami takonykórt. Ott aludtunk egymás mellett, ráadásul én a közös ágyban szoptattam a kicsit, és se a baba, se én nem kaptam el a szoptatás idején a bacit. Utána viszont ahogy abbahagytam a szoptatást, mindketten azonnal elkaptuk.

Egyébként kb. 1 hónapos volt a kicsi, amikor begyulladt a tejtől a mellem és nagyon belázasodtam. Akkor majdnem elapadt a tejem. Mondtam a doktornőnek, hogy írjon fel tápszert. Nem írta fel. Azt mondta, csak az az anyuka nem tud szoptatni, aki nem akar. Olyan ideges lettem, hogy egész éjjel ittam, leveseket ettem. Visszajött a tejem, bár két mellből kellett utána végig szoptatnom, mert az egyikben már mindig jóval kevesebb tej volt. Így jutottunk el a 8 hónapig. :)

2015. aug. 12. 23:13

Igen. Sztem is ,meg sosem volt ilyen beteg.hogy most ez mi lehetett,hol szethedtuk ossze?nem tudom.azert is rossz h nem tudjuk mi ez,metz nem tudom mire figyeljék legközelebb:(

Ezt a szoptatás dolgot meg en sem tudom ,de a védőnő is es a baráti körben levő babák le kapcsolódtak maguktól:)kiváncsi leszek,de ha nem akkor bajban leszünk,mert a munkahelEn miatt dolgoznunk kell lassan a kisteson:)

Szoval remeljuk igazuk lesz:)

Sztem ugyes vagy a 8 hónappal is,vannak rajtunk kívülálló körülmények senki nem tehet róla h kórházba kell menni.nekem mar 7 hosan gratuláltak a szülésznok h meg szoptatom,mert manapság állítólag nem "szoktak" ennyi ideig szoptatni.szoval a 8 hó is siker:)

Nem is értem h mert,ennél egyszerűbb es kényelmesebb nincs is es meg egészséges is:)mi emberek annyit variálunk,pedig Isten olyan egyszerűen kitalálta ezt:)szoptatom o meg hízik ,fejlődik:)

63. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 22:26
Értem. Végülis sokáig védi őket az anyatej.
2015. aug. 12. 22:17
Most azt mondjak az ilyen hosszan szopizo gyerekek maguktól le válnak ugy 2 évesen.ez többieknél így volt a baráti körben ,egyszer csak nem kertek többe.en is látom mar h fogy az igény ,mar nemsokára leválik. De nem sietettem,olyan szep soha meg nem ismétlődő pillanatok ezek:)
61. moonlight13 (válaszként erre: 60. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 21:52

Nem tudom manapság mit mondanak, de elég nagy már a gyermek, hogy lassan ne szoptasd.Én nyolc hónapig szoptattam úgy, hogy közben már mindent evett, de azért eddig, mert be kellett mennem kórházba.

Lehet, hogy tényleg azért sírt, mert a hólyagok fájtak neki. Az anyai megérzések működnek! :)

2015. aug. 12. 21:32

A doki szerint a hasa miatt sírt ,de Sztem ez csak találgatás ,az is lehet h igen az is hogy tok mas miatt.a kupot azert adta h kakiljon,es diétara is azert fogta h kipucolja a beleit.

De Sztem inkabb a holyagossag fajhat,de nem tudom en se biztosra,csak azt h vmi baja volt meg az 100%!azert gondolom mert 2 kupot is kapott de csak picit kakilt,sztem nem volt mit mar kakilnia.3 mar nem mertem neki adni ,hnap majd a dr nő megnézi a pocit.biztos küzdöttek meg a vírusok:(

A védononk azt mondta lehet h azert nem volt mas tünet csak láz,mert erős az immunr.es legyőzte a többi Tunetet meg mielőtt kijött vna.ehhez az anyatej is hozzájárul véleményem szerint

Eszik mar mindent,csak mellette szopizik.altalaban este reggel es néha a deli alvás hoz is

59. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 21:03

Örülök, hogy már legalább történt valami az ügyben!

Azt nem értem, hogy akkor most a hasa miatt sírt vagy a hólyagocskák miatt.

A kúpot mire kapta?

Igen, az anyai ösztönökre figyelj mindig, mert a saját gyerekét az anyja ismeri a legjobban.

Most akkor a gyermek mindent eszik v. még anyatejes is vegyesen?

2015. aug. 12. 16:05
Igen o is ffi,nem értem ,hat mi se hagytuk abba :)
57. bibity (válaszként erre: 54. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 15:15
Szegények, remélem, jó lesz már tényleg a kedve! Ez a szoptatásról lebeszélés.. nekem is mondott már ilyet, igaz férfi orvos. Hát, én sem álltam le a kedvéért:)
56. bmaya1986 (válaszként erre: 50. - Bibity)
2015. aug. 12. 15:01

Igen Sztem is oda kell figyelni,mert csak egyszer hagyjuk ra hogy a foga es ha közben nem....bele se merek gondolni...ok meg nem tudjak mondani h anya itt faj,ott faj...

Bar most kezdett ugyesedni es mar megismeri a foginy ecsettelos üveget,es hozza oda nekem meg kiveszi a cumit a szájából es mutatja h kenjem be,nagyon cuki:)

55. bmaya1986 (válaszként erre: 49. - Moonlight13)
2015. aug. 12. 14:56

Akkor minden elismerésem neked is:)

Szegényke meg lázas is csak az anyukájanak mer lenni:)

Hat hiába anya csak egy van ,ezt en is látom,bar nagyon szereti az apját van az a pont amikor mar csak en vagyok jo:)

2015. aug. 12. 13:40

Sziasztok !vannak fejlemények:

Tnap egész nap csak üvöltött es rosszabb volt a kedve mint mikor lazas volt.bevittuk az ügyeletre mert a férjem is azt akarta h lássa másik orvos is.es igen Sztem is működik az anyai megérzés,mar nálam is bejött egy párszor.en ismerem a gyerekem es tudom h nem hisztis(es nem azert mondom mert az enyém)de éreztem h meg vmi nem ok.hiaba nem lazas mar.

Holyagos át láttam tnap a nyelven ezért is akartam h lássák mindenképp.ehhez képest hasában érzett vmit,majdnem be is fektette,elküldte hasi ultrahangra,de szerencsére negatív ugyhogy hazAengrdett ,adodt gricelines kupot h kAkiltassam meg es vigyem el ma az orvoshoz ,nyomkodja meg megint a hasát.beadtam a kupot,fel órán belül kijött a kup 3 kis bonyonyi kakival,ujra beadtam,de megint kijött a kup kaki nélkül.ti adnAtok 3.jara is?sztem azert nem kakil mert nincs mit,nem?

Ja diéta es azt mondta ne szoptassam mert 1 eves kor felett semmi értelme.irt tapszert ,hogy az taplalobb,több a vitamin benne.

Mondtam neki h ezt nem értem,mer mar mindent eszik ,es jol fejlődik.most voltunk merekezni :1,5 hnap alatt 2 cm nőtt es 30 dkg hízott,a védőnő nagyon elégedett volt.akkor lenne baj a tejemmel ha nem fejlődne,nem?azt mondta akkor is mar tapszerre van inkabb szüksége.

Felhívtam a védőnőt es a városi szoptatasi tanácsadót ,ki is akadtak,azt mondtak ne foglalkozzak vele szoptassam.en is így gondolom.velemeny?

Elvittem a gyerek orvoshoz de addig vártam h kakil jon h Az orvos hazament,rosszul tudtam a rendelést ,majd hnap

A nyelvére tantum verdet irt,azzal nem is foglalkozott annyit mint a hasaval.azt mondta az nem gaz.

Egyébként ez a doki volt a kórházban a gyerek oszt a főorvos csak mar nyugdíjas.csak h tudjatok h nem akárki látta!

Es mégse tudom hova tenni amiket mondott.

Hal istennek ma végre mar jo a kedve,meg akkor se sírt amikor a kupot beadtam(ennyire nem hisztis)remelem ujra a régi kis drágám lesz:)

53. bibity (válaszként erre: 33. - Moonlight13)
2015. aug. 12. 11:28
Tényleg:) szerintem én is itt olvastam :)
52. bibity (válaszként erre: 32. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 11:24
Szerintem meg hiába néz hülyének, az anyai megérzés legalább annyit ér, mint az orvos szava. Tapasztaltuk is többször már. Szóval, ne törődj vele :)
51. bibity (válaszként erre: 30. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 11:22

Ezt a fül nyomkodós dolgot nem ismertem, de megjegyzem.

A skarlát és a fülfájás amúgy nem teljesen ég és föld, mert ugyanaz a baci mindkettőt okozhatja. Sőt, kezeletlen fülgyulladásból lehet skarlát is. Ezeket azután olvastam el, hogy a fülénél is kiütéses volt.

50. bibity (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2015. aug. 12. 11:19
Igen, nekem is mindig a fogát mondta, aztán hozzátette, hogy bár a füle is picit piros. De nem csinált semmit:( Végül ez a helyettes dokinéni adott kezelést, igaz, vizsgálatok nélkül, a sokéves tapasztalatára hagyatkozva. De bejött neki, mert azóta sokkal jobbak az éjszakák... Ez a fogra ráfogás engem is nagyon zavar.
49. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 09:08
Én is egyedül csináltam. Volt, hogy egész éjjel hűtőfürdőztem meg lázat mértem a fiammal, és utána reggel beszóltam a munkahelyemre. Mondták, hogy legalább egy kicsit később próbáljak bemenni, mert ráadásul pont három ember helyett lettem volna egyedül. Végül apu vigyázott rá, és ha hiszed, ha nem, egész nap nem volt lázas, este, mikor hazaértem kezdtük előlről a lázcsillapítást megint egész éjjel.
48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Bmaya1986)
2015. aug. 12. 09:06
Bezavarhatott az oltás, bár azzal nem szokott egy hetes láz lenni, csak egy-két napos . Mindenképp megnézetnem egy normális orvossal a gyereket, mert azért egy hét alatt el szoktak múlni a vírusos betegségek.
2015. aug. 11. 13:16

Okt.kellene majd visszamennem dolgozni,de mivel kistesot szeretnénk vszinu nem megyek majd.ugyh egyenlőre ugy néz ki nem lesz bölcsis.igen biztos ezen is túl kell esni...sajnos...anyukám mindezt egyedül csinálta ,hogy egy klasszikust idézzek:"most látom milyen óriás o".mi felváltva keltunk a férjemmel es ugy mertük a lázat,együtt vizeslepedoztuk...így azert könnyebb volt...

Szted ha multhet hétfőn kezdődött ez az egész es előtte szerdán kapott 2 oltást is,bezavarhatott ebbe az egeszbe?lehet h az is rátett meg egy lapáttal?szted?

Meg most is nagyon sírós,éjszaka is,pedig 4 honapos kora óta atalussza az éjszakát.es mivel nem alszik jol,fáradtabb ,hisztis.

Látszik h meg nincs jol,de eddig a láz nem jott vissza,hála Istennek

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2015. aug. 11. 12:49
"nem volt" akart lenni
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook