Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) fórum

Idiopathiás thrombocytopeniás purpura (itp) (beszélgetős fórum)


2008. jan. 2. 21:13

Kíváncsi vagyok ha abbahagyod az antibigyot, akkor milyen eredményeid lesznek!

Írtam, hogy tavaly februárban az Én lányom egy betegség után lett itp-s, ő is antibiotikumot kapott akkor, sajnos tegnap újra antibiotikumot kellett elkezdeni szednie, mert lázas, beteg, izgulok, most mit hoz ez a helyzet!

105. sinner (válaszként erre: 104. - 2c06527ca9)
2008. jan. 2. 17:28
Egyenlőre még várok egy kicsit, most megint elfogyott az antibiotikum, hátha most megint javulok, és kiürülnek az antitestek a szervezetemből, mert eddig mindig akkor csökkent a trombocita, amikor gyógyszereket szedtem.
104. 2c06527ca9 (válaszként erre: 103. - Sinner)
2008. jan. 2. 15:12
szerintem is elég gyors....nem kéred ki más orvos véleményét???
103. sinner (válaszként erre: 102. - 2c06527ca9)
2008. jan. 2. 14:02

Köszönöm szépen.

Nagyon nem nyugtatott meg, de ha nincs más.

Csak még korainak tartom, egy hónapja mondták, hogy ITP-m van, ez így elég gyorsnak tűnik.

102. 2c06527ca9 (válaszként erre: 101. - Sinner)
2008. jan. 2. 12:29

Szia Sinner!


Ezt olvastad?


[link]

101. sinner (válaszként erre: 97. - 5e7189c04f)
2008. jan. 1. 19:41

Szia!

Engem érdekelne a dolog, de nem tudom, hogy kell privát üzenetet küldeni.

Kérlek küld el a címemre:

nemethadamgabor@gmail.com


előre is nagyon köszönöm.

100. sinner (válaszként erre: 99. - 2c06527ca9)
2008. jan. 1. 19:33

Szia!


Köszönöm a választ!

Én is jól reagáltam. Van ekcémám is, ami kicsit begyulladt és gennyes lett, arra megint kaptam antibiotikumot, és amióta azokat szedem, azóta esik megint a trombocita.

És a lép kivétel tényleg segít, utánna jó lesz? Mert ha nincs más, legyen, csak túlélem azt is, igaz nagyon félek tőle.

Én a Kútvölgyi kórházban vagyok a haematológián, minden nap járok be infúzióra.

99. 2c06527ca9 (válaszként erre: 98. - Sinner)
2008. jan. 1. 17:24

Az Én lányom is egy vírusos betegség után lett itp-s!

Kapott antibiotikumot a betegségére, és utána kerültünk a klinikára, mert 6000 volt a thr száma, de neki volt sok bevérzés is a testén!

Viszont ő a szteroidra jól reagált!


Végső esetben tényleg csak a lép kivétel segít!

Megkérdezhetem hol kezelnek?

98. sinner
2008. jan. 1. 11:03

Sziasztok!


Ádám vagyok, 25 éves. Most december 10-én egy teljesen véletlen vérvétel során derült ki, hogy a trombocita számom csak 5000 volt. Rögtön korházba kerültem vele, Solu-medrol infúziót kaptam napi 2x250mg, amitől nagyon szépen javult. 25000, aztán 63000, 2 nap múlva pedig már 161000 lett. Aztán átáltunk a napi 2x100mg medrolra, ami nem volt elég, esni kezdett megint, lement 50000-re, most megint infúziót kapok, de nem sok sikerrel. volt 60000, 75000, 84000, de most megint csak 61000. Az orvos azt mondta, hogy ki kéne venni a lépemet, amitől eléggé megijedtem.


Mielőtt kiderült volna, hogy ilyen betegségem van, volt egy orbáncom, utánna egy húgyúti fertőzésem, szedtem rájuk augmentin dou-t illetve nolicint, alqophyrint a lázra. Nem tudom, hogy ezek összefüggésben vannak-e ezzel. Igazából semmilyen tünetet nem produkálok, nem vérzek sehol, se az ínyem, se az orrom, nincsenek bevérzéseim, a mellkasomon van egy véraláfutás, de az azóta van, amióta vettek csontvelőt, aminek az eredményei jók lettek, mert a csontvelő termeli a trombocitát, többet is, mint amennyi kellene, csak valahol elpusztulnak.


Ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy tudna egy kis segítséget adni, hogy mire számíthatok, annak nagyon örülnék, mert nem nagyon szeretnék kés alá feküdni (2 évesen vették ki a mandulámat, ennyi volt az összes korházi élményem), és kicsit furcsa nekem ez az egész betegség, hogy nem érzek semmit, semmi tünet nincs, ha nem megyek el vérvételre, észre se veszik, hogy valami baj van.


Segítségeteket előre is köszönöm.


Ádám

2007. dec. 30. 12:33

Sziasztok!

Találtam egy tök jó trombocitopénia leírást a neten.Ha gondoljátok,akkor el tudom küldeni mail-ben,csk küldjétek el(aki kéri)a mail címeteket privát üzibe.

Mégegyszer BOLDOG ÚJ ÉVE MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!

96. Kicsimkicsim (válaszként erre: 93. - 5e7189c04f)
2007. dec. 29. 17:47
Azt már nem is írom, hogy csak így tovább, mert a végén az lesz a gond, hogy túltengenek a thrombocytáid :) Örülök, hogy vannak ilyen ugrásszerű javulások!
95. Kicsimkicsim (válaszként erre: 94. - 01fde57e09)
2007. dec. 29. 17:45
Megnéztem a képeket a nagyfiadról - nagyon aranyos, szép baba. Remélem, minden rendben lesz körülöttetek, vele. Szorítunk!
2007. dec. 29. 16:35
Sziasztok, a mi esetünk kicsit más. A kisfiam daganatos és a kemoterápia természetes velejárója az alacsony trombocita szám. Tegnap 11 e volt, azt itt az onkológián nem kezelik, csak 10e alatt. Ma 6e volt, így kapott trombocitát (sima vérkészítmény - olyan mint a narancslé). Itt a szurikat is csak 10e alatt nem adják be. Tudom, hogy elvérezhet akár egy orrvérzésben, de itt nem kezelik olyan "élesen" a kérdést. Minden kemos kezelés után várható a trombi csökkenés a kezelés után x nappal, a hazamenök szüleinek figyelniük kell, hogy nincs-e a gyereken vörös pötty vagy bevérzés, ha van azonnal jönni kell és kapják a trombit. Azt látom, hogy az itp-nél nem lehet egy egyszerü vérkészítménnyel kezelni, de vészes helyzetben gondolom nekik is megoldás.
2007. dec. 27. 14:33

Sziasztok!

Ma voltam kontrollon és csodás lett az eredményem!!Ma már ugyanis 234.000 a tct-m.Nagyon boldog vagyok most.Már csak arra kell odafigyelnem,hogy nyomatékosítsam a dokiban,hogy nem szabad hirtelen abbahagyni a szteroidot,mert én így már visszaestem.


Csibevirág!

Nem akarlak megijeszteni,de nálam amikor kiderült az ITP én 14 éves voltam.Akkor minket is azzal nyugtattak,hogy a serdülőkori ITP-t kinövik a gyerekek.Amikor terhes lettem,akkor is mondták,hogy szülés után helyre jöhetek,de nem lett így.Ez már a 4. alkalom.4 évig voltam teljesen tünetmentes.Igaz nálam sok minden hozzzájárult ahoz,hogy most újra előjött(munka,gyerek,...).

Nem tudom,hogy segítek-e neked,de az én édesanyukám autóimmun beteg.Nálam már nagyon sokszor lefutatták az immun teszteket,és azt mondták,hogy nincs egyértelmű kapcsolat,de hozzátették,hogy az immunbetegségekre való hajlamot VALÓSZÍNŰLEG örököltem.Valamint nyugodtan konzultáljunk egy "profi" immunológussal.

Remélem nem ijesztettelek meg téged.


Mindenkinek minden jót,BUÉK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

92. csibevirag (válaszként erre: 89. - 5e7189c04f)
2007. dec. 26. 16:20

sajnálom katica én is...az én lányom eddig egyszer esett vissza, de azt mondták, hogy 1,5-2 év mire "kikopik" belőle - jó esetben.

Mi abban reménykedünk, hogy a serdülőkor végére elmúlik.

sajnos nálunk sincs túl sok pozitivum - átkerültünk az immonológiára - telefonon mondta a főorvosasszony, hogy ezentúl oda kell járnunk. Hogy miért, azt még nem tudom. Félek, hogy közben megjöhetett az ANA eredménye, de telefonon nem mondták meg, majd a január 8.-ai kontrollra tartogatják.

Van itt valaki, akinek autoimmun eredetű az ITP-je?


Csakezértis békés, nyugodt ünnepeket és erőt, egészséget az új évre Mindenkinek!

91. 2c06527ca9 (válaszként erre: 89. - 5e7189c04f)
2007. dec. 22. 12:15

Nagyon sajnálom!

Engem is most megíjesztettél, a lányom 10 hónapja tünetmentes, azt gondoltam ez azt jelenti, hogy már többé biztos nem jön vissza az itp!

Ennyi idegig tünetmentes voltál, és most tessék....


Én is kívánok mindenkinek, NAGYON BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT, ÉS EGÉSZSÉGBEN GAZDAG ÚJ ÉVET!!

2007. dec. 21. 23:06

Kellemes,áldott,békés karácsonyi ünnepeket, és sikerekben gazdag,boldog új évet kívánok minden kedves fórum tagnak!!!!!!!!!!!

(ez lemaradt az előbb)

2007. dec. 21. 23:03

Sziasztok!

Jó rég jártam erre!

Megint visszaestem,ez már a 4. alkalom.Most 12.700 g/l volt a thr-em,amikor megjelentek az apró gombostűfejnyi bőrvérzések.

Elkezdődött a kezelés is,64 mg/nap szteroidot kapok 1 hétig,majd utánna már csak 48mg/nap.Meg persze hozzá a gyomorvédő,meg a kálium.A tüneteket hétfőn vettem észre és kedden voltam vizsgálaton.Ma voltam kontrolon,hogy elég-e a szteroid,és képzeljétek,nagyon örültem,mert ma már 57.000 g/l a thr.

Majd meglátjuk hogy lesz tovább!De a doki azt mondta,hogy meglátjuk most hogy jövök majd rendbe,mert mivel ez a 4. visszaesés,ezért meg kéne gondolni MAJD a lép kivételt,de ez még messze van.

Egyenlőre örülök ennek az eredménynek is.

Majd meglátjuk mi és hogyan lesz,én azért bizakodom!Egyedül az "dühít",hogy már 3-5 éve tünetmentes voltam!De ilyen az élet.

Sziasztok!

Majd még írok ,ha lesz valami újdonság.

2007. dec. 13. 10:52
Mdegint emelkedett a thr. számom, már 75ezer, a szülésorvos viszont 80-100 ezer között szeretné látni, nem zárkózik el a szteroidoktól sem, míg a hematológus azt mondja, csak 50% esély van, hogy a szervezet reagál a szteroidokra, és akkor is lehet ezerféle mellékhatása (ödéma, magas vérnyomás, stb.), ami veszélyesebb a szülés során, mint a thr. alacsony száma. Szóval ők jól elvannak egymással, én meg nézegetek, mint egy ping-pong meccsen. Vélemény, tapasztalat?
2007. dec. 6. 13:54

Sziasztok!

Most tudtam meg, hogy az ITP miatt lehet emelt összegű családi pótlékot igényelni!

Ugyan a bajt nem oldja meg, de ami jár, az jár.

Csak beírtam, hátha valakit érdekel,,,

Üdv mindenkinek!

86. Hunk
2007. nov. 19. 22:04
Virágok! De jó nektek! Csak maradjon mindig így! Bár, ahogy megismertem a kislányod történetét ez tényleg csak egyszeri lehetett. Bennünket most a szegedi szakorvosunk lepasszolt ide a helyiekhez, ahol nincs hematológus, mivel többször volt jó eredménye, azt mondta ne járkáljunk annyit... hm... így rám van szinte bízva mikor viszem kontrollra. Én meg, amilyen parázós vagyok minden héten vinném. Ti hogy bírjátok ki?? Állandóan figyelem, vizsgálom, ha már meglátok egy pöttyöt kalapál a szivem, hogy úristen... 9 hónapja és még mindig nem bírom megszokni, hogy ez van.. Fél szem szteroid mellett 90 ezer volt neki pár nappal ezelőtt, de érzem, hogy csökkenőben van. Olvasgattam a hozzászólásokat, és az az érzésem, hogy mindenkinek be van v. volt állítva egy adag, nekünk meg az elejétől fogva az eredménytől függően határozzák meg.
85. Kicsimkicsim (válaszként erre: 84. - Csibevirag)
2007. nov. 19. 12:19

Köszönjük szépen ránk fér, rám is, Bencusra is (bár ő szerencsére még csak sejteni sem sejti, hogy valami gond van) és apukájára is, aki viszont meglehetősen ideges, bár próbálja palástolni.

Ti hogy vagytok - megvolt a műtét? Olvastam a kálváriátokat, elképesztő, hogy néhány orvos milyen flegmán kezeli a dolgokat. Amikor a hematológián voltunk, a szomszéd rendelőnél jelentezett egy házaspár, a férj közölte, felesége rosszul van, az asszisztens annyit mondott, már megint maga, múltkor is magával volt probléma, 20 percet várakoztak a nagy semmiben, senki nem mehetett be. Ez egyébként Győrben volt. A hematológián viszont nagyon rendesek voltak.

84. csibevirag (válaszként erre: 83. - Kicsimkicsim)
2007. nov. 18. 19:41
Mi is nagyon szurkolunk nektek!:-)
83. Kicsimkicsim (válaszként erre: 82. - 2c06527ca9)
2007. nov. 18. 17:17
Igen, és jó lett az eredmény, a 47ezerről egy hét alatt 70 ezerre emelkedett. Persze túl sokat ez sem jelent, két hetente kell újra mérni, de amíg nem megy 50ezer alá, addig nincs baj, nem kell kezelés. Ami kicsit nyomaszt, hogy nem a mi kisvárosunkban kell valószínűleg szülnöm, hanem a megyeszékhelyen, de, ha ez a legnagyobb gond, akkor ezzel kiegyezzem :). A hematológus szerint az egész kórság valószínűleg a terhességből következik, ilyen értékek mellett lehet normál szülés is. Ha nem immunprobléma, akkor a baba nem örökli, vele minden rendben van és lesz, ráadásul a szülés után velem is. Remélem, igaza van, de most minden vérvétel előtt izgulhatok. Köszönöm érdeklődésedet.
82. 2c06527ca9 (válaszként erre: 80. - Kicsimkicsim)
2007. nov. 18. 05:41
Voltál haematológián?
81. vica81 (válaszként erre: 29. - Hanczi)
2007. nov. 13. 21:34

bocsi a késői válaszért, most olvastam csak a kérdést!

2003-ban állapították meg, és 2005-ben vették ki a lépemet.

a korábbi vérképeimet nézegetve, akkor is elég alacsony volt a th.szám, de egyik orvos sem foglalkozott vele. háziorvos váltáskor egy rutin vérképnél derült ki, másnap már a kórházban feküdtem!!

háát, kérdezted a kontrollt is, igazából kb 1-1,5 éve nem voltam, de biztos kellett volna már... a szabolcs utcai kórházban van az orvosom, az meg is fog szűnni, azt se tudom majd hova menjek... de vérképet azért csináltattam, rendben volt.

ja és persze nem szedek azóta gyógyszert.

80. Kicsimkicsim (válaszként erre: 78. - 5e7189c04f)
2007. nov. 12. 13:54
Az ilyen orvosi jó tanácsok igen humorosak: menj dolgozni, vezess háztartást, neveld a gyereket egyszerre - nem is biztos, hogy egy városon belül, de azért ne légy stresszes és pihenj sokat... A munkahelyek - tapasztalataim szerint - azokkal megértő, akik minden aprósággal hónapokra táppénzre vonulnak, aztán visszajövet sajnáltatják magukat. Aki meg helyettük dolgozott, és mellesleg élt viszonylag normálisan (lsd. fent) az meg huzza az igát továbbra is. És még a visszajött kolléga van esetleg megsértve, ha nem kellően empatikus az ember. Ha viszont komoly bajból jön vissza az ember, rögtön befogják, dolgozz, hiszen X hónapja csak a lábadat lógattad... Remélem, neked jobb munkahelyed van.
79. Kicsimkicsim (válaszként erre: 77. - 2c06527ca9)
2007. nov. 12. 13:49
Tökéletes! Csak így tovább :)
78. 5e7189c04f (válaszként erre: 70. - Hanczy)
2007. nov. 12. 13:09

Sziasztok!

Én már évek óta nem szedek steroidot.Csak a tüdőembólia miatt szedek gyógyszert,vérhigítót,mert az embólia után 1 évvel csináltak egy ún. trombóziskézség nevű vizsgálatot,ahol kiderült,hogy a véralvadási mehanizmusban is van 2 féle mutáció.Ezért,hogy megelözzék az újabb trombózist,embóliát gyógyszert kell szednem.Már 1 éve dolgozom is,és eléggé stresszes lett az életem azóta.A stressz pedig így is megviselheti a szervezetet.A háziorvosom is azt mondta,hiogy próbáljak meg többet pihenni,csak az nem megy.

77. 2c06527ca9 (válaszként erre: 76. - Kicsimkicsim)
2007. nov. 12. 12:21

Múlt héten 329 ezer volt a thr száma a lányomnak, és semmilyen gyógyszer nem szed jelenleg, szóval gyönyörű az eredménye!

Jelenleg 3 havonta járunk vissza kontrollra, a 6ezres thr szám februárban volt, azóta tünetmentes, de az orvosunk szeretné ha 2-3 évig vissza járnánk kontrollra!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook