Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hűtőt le lehet olvasztani bekapcsolt állapotban? fórum

Hűtőt le lehet olvasztani bekapcsolt állapotban? (tudásbázis kérdés)


17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. máj. 21. 13:42
Eddig még ilyenkorra a zöldségeim mindig elfogytak, most ez a néhány csomag ott maradt, de semmi gond, mivel én mindent nyersen rakok be, így elég ilyenkor ha blansírozom, és visszarakhatók. De le szoktam ilyenkor is olvasztani, hogy a friss zöldség már rendezett fagyóba kerüljön.
16. globus (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. máj. 21. 10:26

Én is télen olvasztom le. Kihordom a tele kosarakat az erkélyre, így ráérősen lehet dolgozni.

Kánikulában olvasztás csak akkor, ha nincs benne semmi.

2022. máj. 21. 10:23
Nem , èn mindig kihuzom.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - LBO)
2022. máj. 21. 10:19

Na igen. Mondjuk én úgy irányítottam, hogy csak 2 adag hús, és kevéske zöldségféle maradt. A húsok holnapra kiengednek, és megfőzöm, egy részét akkor már visszafagyaszthatom, a másikból az ebéd. A zöldségeket blansíroztam, ha azok is kihűlnek, mehetnek vissza a fagyóba. Egy csomag zöldbab (a másikból most főztem levest), répa-gyökér, karfiol. Egy csomag karikára szelt z.paprika, azt olajon megdinszteltem, azt majd 2 adagba rakom vissza, ha kihűlt.

Decemberben a tele fiókokat viszem az erkélyre, semmi gond nincs vele addig odakint. Így szoktam a 6 havonkénti olvasztást.

De azért örülök, hogy végeztem vele. :))

13. LBO (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. máj. 21. 10:07
Igen, de a fagyasztott dolgoktól hideg marad a sima hűtő. Ezért írtam, hogy oda pakoljon be addig, és akkor nem lesz gond, ha kihúzza az egész hűtőt.
12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Oneday)
2022. máj. 21. 09:44
Majd elcseszed a fagyasztódat. Húzd ki.
2022. máj. 21. 09:43
Reggel 8 ó körül áramtalanítottam a fagyómat, ahogy írtam, mindent kipakoltam, ajtók kinyitva. Mehetek kitörölni és rámolni vissza. Másfél óra alatt leolvadt, mindenféle meleg víz, és hajszárító egyéb segédeszközök nélkül.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - LBO)
2022. máj. 21. 09:40
Kérdés, hogy a kombi hűtőjében egy aggregát, vagy dupla van-e? Ha csak egy, akkor az idő alatt a normál hűtőben is megszűnik a hűtés.
9. LBO (válaszként erre: 1. - Oneday)
2022. máj. 21. 09:10
Húzd ki a konnektorból és a fagyasztott dolgokat tedd a sima hűtőbe. A fagyasztó részbe így tehetsz melegvizet. Én mindig így csinálom.
2022. máj. 21. 08:08
Nem.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Oneday)
2022. máj. 21. 06:42

Ahogy Egomanyus írja. Ha kombinált hűtő, akkor azt a bizonyos hőfokszabályzó gombot a normál hűtő részben, valahol a világítás mellett találod.

Egyébként én is ma akarom olvasztani, de nálam kapcsológombos elosztóhoz csatlakozik a hűtő, én ott szoktam áramtalanítani.


Ilyen melegben kikapcsolod, kinyitod az ajtaját, 1-2 óra alatt leolvad, meleg víz, hajszárító egyebek nélkül is.

2022. máj. 21. 06:13
Nem tudom mert 1000 éve nofrost hűtőnk van. Ha majd lecseréled olyat vegyél és nincs ilyen gond.
5. Dodi44 (válaszként erre: 4. - Dodi44)
2022. máj. 21. 00:01

Az elozoekben irt hozzaszolasomhoz, meg szeretnem hozzatenni.

Mivel az alltalaban a hutogepek a konyhakban talalhatok, az ott levo alltalanos levegoben levo a paratartalom nem egyforma tartalmu. Igy az atlagosan a kinyitott hutogep ajtajan nem egyforma nedvesseg hatol be a hutoszekrenyekben, igy minden hutoszekrenyben mas mennyisegi jeg keletkezik.

Ezert az automata kiolvaszto, nem minden hutogepet kepes teljesen kiolvasztani.

Nemelyek exta figyelmet, es kiolvasztasi idot kivannak.

Hogy az extra kiolvasztasi idonkhoz kihuzzuk e a falbol a kabeljet, vagy sem, csak egy gondolat jut eszembe, ha a hutogep motorjat halljuk beindulni az alltalunk valasztott kifagyasztasi idoben, hat akkor erdemes kihuzni, mert akkor a ket fontos mukodese, egymas ellen dolgozik!

Mi azt szeretnenk, hogy a jege kiolvadjon, a huto motorja, meg huti teljes erejevel. Talan, evenkent, ketevenkent egyszer (a kornyezete paratartamatol fuggoen, erdemes megnezni a hutoben talalhato osszegyult jeg mennyiseget, es vagy elhasznalni a hutoben, fagyasztoban osszegyult tartalek elemiszert, vagy hutodobozokba atpakolni a hutogep ajtok nyitva tartasi, kiolvasztasi periodusara.

Nemely hutogepnek meg van kikapcsolo gombjai, es a belso hutes erosseget szabalyozo gombja, es azzal kilehet kapcsolni a hutot, de az ujabbakban mar minden digitalis es ha nincs keznel a hasznalati utasitasunk a gephez, hogy a reszletes mukodeset ujra at tanulmanyozhassuk, hat erdemes kihuzni a falbol a dugojat. (de ne felejtsuk visszadugni!!!)

Csak egy gondolat .

2022. máj. 20. 23:30

A mai modern idokban tervezett hutoszekrenyeknek van egy beepitett funcioja, amelyaz automata kiolvasztas finkcioja.

Ami azt jelenti nekunk, hogy A hutogepek manapsag alkalmazzak a computer technologiat, amelyben a napi idoszakokat felosztjak, es egyik szakaszaban, egy kulcs ponton van egy beepitettfutoszal, amit egy bizonyos idoponban a hutofolyadekot forgato compresszot kikapcsoljak, es a futoszalat, (ami a bejegesedet olvasztani szandekozo futoszalat bekapcsolja, es egy rovig ideig mukodteti. Az elolvasztott jeget egy vekony muanyag csovon a hutogep ala vezeti, aminek a kesosobbi elparolgasaval elosegiti a kozben a kivulrol levo motor es kornyeke nemkivanatos hofokat csokkenti.

Lehet, hogy a hutogep boltokban fel is tuntetik a leirasaban, vagy kulon kerdeznunk szukseges ra.

Persze ez az olvasztoasi funkcioja csak rovid ideig mukodik, majd a hutogep motorja ujra bekapcsol es a fo funkcioja, a hutes fog mukodni.

3. Egomanyus2 (válaszként erre: 1. - Oneday)
2022. máj. 20. 23:08
Nem kell kihúzni ahhoz, hogy lekapcsold. A hőfokszabályzót tekerd le nullára. Azzal kapcsolod ki. Kinyitod az ajtaját beteszel egy tál meleg vizet, és el kezd leolvadni. Ha kész vagy visszatekered és beindul.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Oneday)
2022. máj. 20. 22:13
Létezik olyan hűtő, amin be kell nyomni egy gombot és leolvasztja magàt. De az ki is kapcsolja a hűtést. Úgy, hogy beengeded a meleget , de nem kapcsolod ki, csak elkezd kétségbeesetten hűteni, mert nem tudja mi van.
2022. máj. 20. 19:48

Sziasztok! A hűtő mélyhűtő része sajnos jeges, a hűtőszálakon is van némi jég. Szerintetek lehet úgy leolvasztani, hogy közben megy a hűtő, azaz nincs kihúzva a konnektorból (elég bonyolult lenne..) és közben hűt? Hajszárítóval gondoltam, azt szokták ajánlani, vagy forró vizes tálat betenni és rázárni az ajtót, de utóbbit így nem akarom, hogy működik közben.

Anno Hajszárítóval egyszer már csináltuk ezt, de nem emlékszem már rá, szerintem akkor sem húztuk ki a konnektorból. Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook