Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás, de hogyan? fórum

Hozzátáplálás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 2. 14:16
óóó, köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, hogy válaszoltok a "bugyuta" kérdéseimre :))
2012. márc. 2. 13:02

Még valami...

A szilárd étel főleg a hús bevezetésével egyidejűleg

be lehet vezetni a halat is . Ha a családban senki sem allergiás, a túrót, a joghurtot és a sajtot is be lehet vezeti 9-10 hónapos kor körül. Ha van tejérzékeny a családban akkor várni kell vele egy éves kor utánig ! Én a sajtot és a túrót szintén a főzelékhez adtam hozzá ..imádták a gyerekeim :)

6. Lencsy (válaszként erre: 1. - Varazscsok)
2012. márc. 2. 12:53
Amit leírtál teljesen jó táplálás egy 8 hónapos bébinek . Az ebédnél már bevihetsz más fajta zöldségeket is , így pl a borsót , és ne kapjon minden nap húst . A burgonyát én szinte minden főzelékhez használtam ,mert az szolgált a sürítéshez , de összeturmixolhatod borsóval , másik nap sütőtökkel , főző tökkel és egy héten 3x szerintem elég hozzá a hús .
2012. márc. 2. 12:29

úgyis ebédre kapja a főzit, ebédre add a zöldborsót, estig kiderül h fáj-e tőle a hasa vagy sem.

viszont én már elhagynám a tápszert a gyümölcs mellé, ilyenkor már jöhet a keksz, kifli, stb...

2012. márc. 2. 12:27
A husis mellett kóstóltatnám először kicsi adagban, napok múlva majd mikor már teljes adagot eszik, kiválthatod.
3. varazscsok (válaszként erre: 2. - Liviaa)
2012. márc. 2. 10:21

De adjam a husis kaját is, meg a zöldborsót, vagy a husist hagyjam el?

Látszik, hogy első babám, de hát nem segít senki sem, ráaadásul hasfájós, így még nehezebb bármit bevezetni.

2012. márc. 2. 10:19
Szerintem mindenképp ebédnél vezesd be, de vannak itt okosabbak is nálam:) a védőnőm nekem azt mondta, az új ézeleket célszerü ebédre adni, vacsira semmiképp
2012. márc. 2. 10:15

Kisfiam 8 hónapos, a napi étrendje:

Reggel: 180g tápszer

Tízórai: gyümölcs+tápszer

Ebéd: Sárgarépa+burgony+husi

Uzsonna: gyümülcs+pép

Vacsora: 180 gTápszer

néha még egy vacsi :)

Ha be akarom vezetni mondjuk a zöldborsót, akkor melyik étkezés előtt, vagy hogy adjam a picinek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook