Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan történjen a hozzátáplálás tejfehérje allergiás babának? fórum

Hogyan történjen a hozzátáplálás tejfehérje allergiás babának? (tudásbázis kérdés)


10. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - MajaNoel)
jan. 8. 13:37
Azért vannak tele a polcok tejpépekkel, mert jó üzlet. Az otthon főzött répapüréből egy multi sem gazdagodott még meg. Amikor elolvastam egy tejpép összetevőit, nem tudtam eldönteni, hogy milyen ipari vegyszert tartok a kezemben. Laikusként erősen kétlem, hogy egy babának a megfelelő táplálék egy csomó élelmiszeripari adalékanyag egyvelege. A lényeg, hogy a tejpép teljesen fölösleges. Értem, hogy a reflux miatt jó lenne, ha mihamarabb rendes ételt enne a babád. De az erőltetett menettől még nem fog gyorsabban fejlődni az emésztőrendszere. Persze felnő nem a korának megfelelő élelmiszereken is, de nem épp ideális. Ebben a korban anyatej hiányában a legjobb és egyben teljesen kielégítő táplálék számára a tápszer. Ha attól problémája van, akkor nem a megfelelő tápszert kapja. Mindenféleképpen keress szakembert, aki segít nektek. Ha a jelenlegi ajánlotta a tejpépet és a gyors hozzátáplálást, akkor keress egy kompetensebb szakembert, aki ért is ahhoz, amit csinál.
jan. 6. 18:06

Amúgy a reflux miben nyilvánul meg nála? Orvos vizsgálta?


Kisfiam sokat bukott, kb. minden kaja után, akár pürével is, de sosem küldték kivizsgálásra.

8. Charlize (válaszként erre: 7. - MajaNoel)
jan. 6. 18:04

Nem nagyon értem a problémát.

Gondolom most olyan tápszert kap, amiben nincs tejfehérje.

A hozzátáplálós kaják nem tartalmaznak tejet és pempők, tehát sűrűk. Mi a probléma???


Eldöntöd, hogy melyik étkezésnél próbálkozol. Főzöl pár karika répát 1 kis darabka krumplival vízben. Ha puha, leturmixolod botmixerrel, kicsit lehet főzővízzel higítani. Amikor étkezés van, icipicit megkóstoltatod. Nem nyomsz egy kanállal a szájába, hanem egy pöttynyit csak, hogy kis ízt érezzen. Aztán megissza a tápszert, mint máskor. Aztán másnap kezded ez elölről. Egyszer majd lenyel egy kanálnyit, majd kettőt és amikor már annyit eszik, mint majdnem egy adag, akkor nem kell arra az étkezésre táp. És egyre több étkezésnél eszik majd rendes ételt a táp helyett.


Persze kell gyümölcs is, azt turmixoltam nyersen, de volt, hogy eleinte megfőztem az almát. Kisfiam 6 éves, nem lett édesszájú, a mai napig jobban megy a sós, mint az édes. Az elején már jobban boldogultam nála főzelékkel, mint gyümölccsel.

7. MajaNoel (válaszként erre: 6. - Charlize)
jan. 6. 14:01

Igen ez a legfőbb bajom hogy nem csak tejfehérje allergiás hanem refluxos is . :/

igen észre vettem a Fiamon is , hogy 3 hós és már 6 kilo, 3570-el született. már lassan nincs nyaka. Nagyon várom már a hozzátáplálást meg hogy jobban mozogjon hogy ne legyen ilyen kis pöffeteggomba :D

Lányom is ez volt , de ahogy elindult szépen lassan tüntek el a hurkák innen onnan :D

6. Charlize (válaszként erre: 4. - MajaNoel)
jan. 6. 13:35

A reflux persze, más, mint az allergia. Ehhez nem értek.

Ezek a mű kaják túl vannak tolva tápanyaggal. Dagadt lesz a gyerek és nem a valódi ételekhez szokik hozzá. Ezért kiváltanám normális alapanyaggal, amennyire csak lehet.


Kisfiam ételét krumplival sűrítettem. Répa, cékla, bármi krémes lesz tőle, sőt, minél tovább turmixoltam, annál inkább. Spenótot és tököt is ezzel adtam, amikor be lehetett vezetni.


Kisfiam tápszeres volt. Tudom. Dagadt volt, mint egy malac 5-6 hósan, pedig meg sem ette az adagját. A hozzátáplálással szépen lement a duciság.

5. MajaNoel (válaszként erre: 3. - Charlize)
jan. 6. 12:49

Köszönöm válaszod.

Én se szeretnék műkajákat adni neki egyértelműen de sajna ekkora kis babónak aki refluxos is nem mindegy az állaga a kajájának. ráadásul mivel még csak cumisüvegből eszik az is szempont hogy kitudja szivni az üvegből.

a kanalas ételekkel én még várnék.

4. MajaNoel (válaszként erre: 2. - Charlize)
jan. 6. 12:46

igen ez teljes mértékben igaz ,de kérdésem hogy ha nem lehet mondjuk a 4 hósnak tejpépet adni akkor a boltok polcai miért van tele különbözőbbnél különbözőbb tejpépekkel?

Amúgy meg refluxos a babókám,és neki gyorsított hozzátáplálás kell,sajna a lányommal is ezt végig csináltam baba korában ezért tudom, és sajna a refluxa miatt nem mindegy milyen állagú ételt viszek be neki mert kijön belőle és sajna volt hogy légzés kimaradása lett a refluxos tünetek miatt . Mi más alapban rizskásával sűrítjük a tápszerét is mert a hagyományos sűrítőktől fulladt annyira összeállt a nyála tőle :/ /

De köszönöm szépen a válaszod, és amúgy igazad van.

jan. 6. 12:36

[link]


Ezt érdemes nézni.

Nekem fontos volt, hogy ne mű ételeket adjak, hanem valódi alapanyagokat. Semeddig sem tart megfőzni pár karika répát és leturmixolni a főzőlével.

2. Charlize (válaszként erre: 1. - MajaNoel)
jan. 6. 12:30

Tejpép? A hozzátáplálás nem ezzel kezdődik, sőt! Ezeket kimondottan nem is ajánlotta a védőnő!

Alma, répa, krumpli sűrítésre, ezek voltak az első ételek, amit kapott a tápszer mellé. Kisfiam nem ételallergiás, de nem hiszem, hogy ez más ételallergia esetén.

jan. 6. 12:06

Sziasztok!

Hamarosan szeretnénk a tápszer mellé "tejpépeket" is adni a babónak, viszont ő tejfehérje allergiás :(

Amíg nem jutunk el egy szakértőhőz addig szeretnék tanácsokat kérni olyan anyukáktól akik voltak hasonló helyzetben.

Melyik fajta "tejpépeket" lehet adni tejfehérje allergiás babónak ? Keresgélek a neten de nem találok. Vagy ki hogy oldotta meg ebben az esetben az étkezést ? Tudom hogy vannak az üvegesek meg egyértelműen én is főzök neki párolok stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook