Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás, de hogyan? fórum

Hozzátáplálás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 5. 17:14
baby tea nem kell neki, a mecseket próbáltuk, de izesités nélkül
37. Lencsy (válaszként erre: 36. - Lencsy)
2012. márc. 5. 16:47
A mézzel óvatosan , mert okozhat allergiát ! Inkább pici cukor ..
36. Lencsy (válaszként erre: 35. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 16:46
Vannak olyan picik akik türelmetlenek kanállal való etetés közben . A folyadék fontos ! Ha nem szopik , de a nagyobb babáknál ha szopós akkor is , minden étkezés között innia kéne kicsit ,és szilárd étel után is . A húgom kislánya is keveset iszik ..van ilyen sajnos . Próbálj meg neki mást kínálni , az én gyermekeim sosem itták meg a vizet ! Bébi tea , gyümölcs lé , de sima gyümölcs teát is adhatsz neki kevés cukorral vagy mézzel .
2012. márc. 5. 16:23

Segítsetek!!

Most volt az evés, de minden uzsonnát végig ordít, mit csináljak??

Nektek volt ilyen??

Nagyon éhes, falja az ételt, pépet kap gyümölccsel, de végig sír.

Szerintem nem megy olyan gyorsan a kaja, a hasába mint a tápszer, és később érzi, hogy eszik vmit..

szerintem..

Ti mennyi folyadékot adtok a babának?? A kisfiam nem hajlandó semmit inni, csak fürdés után egy pár korty forralt vízet, ennyi.

2012. márc. 5. 15:34

oké, akkor 2-3 kekszet fogok összetörni :)

valószínű, hogy azért parázok ennyit, mert ráadásul koraszülött a kisfiam(32 hét), és még jobban féltem..

33. Bea0124 (válaszként erre: 26. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 13:46
nekem is első baba:)
2012. márc. 5. 12:59
*húztam*
31. youlcsi (válaszként erre: 27. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 12:58

a fog nem kell! sok öreg is megvan nélküle. fogak nélkül is simán el tud rágcsálni egy baba pl egy őszibarackot... de babapiskótát pláne!


nem kell neki, csak 1-1 darab... én ezzel hőztam általában az időt. azt rágcsálta, amíg pl elkészültem a 10óraival, uzsival.

de pl a kekszet sem kell már darálni/reszelni. ha apróra összetöröd (mondjuk mozsárban) és jó leveses az alma, amit reszelsz hozzá, pár perc állás után teljesen puha lesz. annyira darabos lesz, hogy érzi a szájában, hogy ez más, mint a pép, mégis könnyedén szétnyomja a nyelvével... kell már szokni a darabosat!

30. youlcsi (válaszként erre: 26. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 12:55
nálam is első baba... 3 hósan kezdte az almát, 5 hósan a húsokat, 6hósan már elpakoltuk a mixert... és megkóstolta a pörköltet, 7 hósan halászlé, 8 hósan tejbegírz... 10 hósan mindent megevett, amit mi, napi 5 szilárd étkezéssel.
29. Lencsy (válaszként erre: 26. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 12:19
Ne parázd túl ..anya vagy és pontosan érzed mi jó, hogyan jó :) Tanácsot kérni lehet , meghallgatni sok mindent meglehet ..de mindig vedd alapul a saját megérzéseidet :)
28. Lencsy (válaszként erre: 27. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 12:17
Nálunk azt mondta a fogorvos , hogy minél később jön ki annál később romlik el :) A kekszet gyümihez keverve és 2-3 darab elég . Babapiskótából is elég napi 2-3 elrágcsizni .
2012. márc. 5. 10:14

Köszönöm mindenkinek, nagyon sokat segítettetek, ha még lesz kérdésem fel fogom tenni :))

És még nem jött ki egy fogacskája sem :(

Tegnap már evett babapiskótát, de nem tudom egy nap hányat ehet belőle, szerintetek??

A kekszből sem tudom, hány darabot daráljak le egy étkezéshez..

26. varazscsok (válaszként erre: 25. - Bea0124)
2012. márc. 5. 10:12
Te már nagyon bátor vagy :)) Nekem első baba, és túl parázom a dolgot szerintem, na meg úgye a hasfájás is közrejátszik!!
2012. márc. 5. 09:38

Ja bocsi lemaradt még!

virsli,parizer,meg múlt héten evett kevés cseresznyét,én már bátrabb vagyok és pl.kóstolt már sütit,csokit hűha de kikapok:)

2012. márc. 5. 09:30

Már nyugodtan adhatod neki nagyobb mennyiségbe az ételeket!Nem kell kóstoltatni ha ízlik neki egye!Ha fáj a pocija tőle az kicsi és nagyobb mennyiségtől is fog!Ha kiderül akkor értelem szerűen várni kell vele!

Az én kisfiam 14.-én lesz 8hónapos!Ő már régebb óta eszik!

Amiket már evett:

alma,banán,körte,őszib.,sárgab.,szilva,erdei gyümölcs(bébiétel),sárgarépa,fehérrépa,pasztinák,krumpli,cékla,sütőtök,cukkini,brokkoli,borsó,kukorica,karfiol,spenót,máj,ananász(bébiételbe volt),kili,kenyérhéjj,babakeksz,babapiskóta,zabpehely,pépek,csirke hús,bárány hús(bébiételbe),marhahús,nyúlhús(bébiételbe)

sajt


Pl.tegnap húslevesből lett neki pürésítve ,sárgarépa-fehérrépa-1kelbimbó(ezt most kapta először)-tészta-husi-meg külön lett neki főzve krumpli

Nagyon ízlett neki és még ma is kap egy adagot belőle egyet meg lefagyasztottam!


Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

23. youlcsi (válaszként erre: 18. - Varazscsok)
2012. márc. 2. 21:26

a "pár kanál" az inkább magának a szilárd halmazállapotnak a bevezetésére szolgál. inkább az a fontos, hogy egyszerre csak 1 újdonságot próbáljatok.

amikor a fiam először kapott zöldborsót, úgy rácuppant az üvegre, hogy simán belapátolta majdnem az egészet... pedig akkor még csak 4 hós volt!

22. varazscsok (válaszként erre: 21. - Bea0124)
2012. márc. 2. 16:46

sárgarépa, burgonya ,brokkoli, cékla

csirkehús

sárgabarack, alma, őszibarack

keksz, pép

még csak ennyit ettünk...

2012. márc. 2. 15:46
Leírnád hogy miket eszik a babád?
2012. márc. 2. 15:45

Hát szerintem túl van bonyolítva a dolog én az első ételeknél kóstoltattam de ha ette akkor adtam neki többel!Aztán amikor már evett almát,répát,krumplit,akkor már nem kóstoltatás volt!

Hanem evett rendesen!

Már nagyon sokfélét evett 7hónapos múlt!

Amúgy én is írtam ki annak idején fórumot:)


De azóta már nagyon ügyesek vagyunk!


Amúgy zöldborsóra azt mondják hogy ha fáj a baba hasa akkor át kel nyomni szűrőn,aztán később megpróbálni egészbe!

19. varazscsok (válaszként erre: 13. - Homern)
2012. márc. 2. 14:46
Gondoltam, hogy nem kell az összes eddigi ételt beletenni :))
18. varazscsok (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2012. márc. 2. 14:45
De elöszőr pár kanállal lehet adni zöldborsót vagy bármit hozzá, akkor annyival több burgonyát csinálják és husit, vagy kis adagot és később emelem..
2012. márc. 2. 14:42
Én ezeket mind értem, de mindig azt szajkózák, hogy ki kell váltani egy egy étkezést szilárd kajával.. ha bevezetek egy új ízt akkor csak két kanállal kezdhetem, akkor megint kell adnom tápszert hozzá, míg meg nem ehet egy teljes adagot..
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Varazscsok)
2012. márc. 2. 14:29
persze, hogy külön, váltogasd őket. kb. 3-5 naponta kipróbálhatsz valami új ízt egy régi helyett; azaz barack helyett a meggyet, banánt almát, szilvát stb.
15. homern (válaszként erre: 11. - Varazscsok)
2012. márc. 2. 14:28
babakekszet,azokat 4 hónapos kortól lehet .én pl a fosfovit-et veszem,mert sok van benne és olcsóbb is,szerencsére a minősége is kiváló.kiflit csak a kezébe rágcsálni,egy uzsonnára valót az enyémnek nem lett volna türelme elnyammogni..eltartott volna vacsoráig :)
2012. márc. 2. 14:27
én a főzelékeket úgy csináltam ebédre, hogy krumplihoz kevertem a zöldségeket. Szóval azt csinálnám, hogy a sárgarépát cserélném le borsóra vagy bármilyen más zöldségre, amit már kaphat
13. homern (válaszként erre: 9. - Varazscsok)
2012. márc. 2. 14:25

külön add :)


gyümölcs: külön add:)


ha már be van vezetve a répa,sütőtök,borsó,hús ,hal meg még ezer dolog,az sem azt jelenti hogy egyszerre beleteszed az összes már bevezetett ételt az ebédjébe:)ha aznap szilvát akarsz neki adni akkor valamelyik másikat elhagyod. ha pl holnap borsófőzelék az ebéd,akkor nem a répafőzelék mellé adod,hanem helyette.

12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Varazscsok)
2012. márc. 2. 14:22
én a répa helyett z.borsót tennék a krumplijába ebédnél...
11. varazscsok (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2012. márc. 2. 14:22
mennyi kiflit, illetve kekszet lehet adni neki, és milyen kekszet??
10. varazscsok (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2012. márc. 2. 14:21

Na a gyümölcsel ugyanúgy gondban vagyok.

Eszik tízóraira sárgabarackot babakeksszel, uzsira meg öszibarackot péppel..

mondjuk meg akarom kóstoltatni a szilvát, akkor hagyjam el az öszibarackot és adjak szilvát, vagy együtt??

nem sok az egyszerre, az én gyomrom sem birná, a kettőt együtt..

9. varazscsok (válaszként erre: 4. - Daphnee)
2012. márc. 2. 14:18

Na de mennyi egy teljes adag??

Már az ebédet kiváltottuk sárgarépa+burgonya+husival, és akkor ehhez keverjem még hozzá a zöldborsót??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook