Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás, de hogyan? fórum

Hozzátáplálás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 9. 10:04
Én is néztem táblázatokat, és ott már azt írják lehet neki adni...
67. Lencsy
2012. márc. 8. 12:31
Tökéletesen egyetértek Beával ! Az első gyermekkel mindig a legnehezebb, mert az anyukának még új minden dolog, de a megérzés ritkán csal . Több milliárd ember felnőtt eddig is a védőnők újításai nélkül !Persze ..értem én ,hogy ők is követik az újonnan szerzett kutatások és felmérések eredményeit, és nyilván csak jót akarnak , de sokszor túlpörgik a legegyszerűbb dolgokat is ! Én mindig meghallgattam a védőnőt , az anyukám 20 éves csecsemőotthoni tapasztalatait ..a jót akaró szomszédnénit ..majd leszűrtem mindegyikből kicsit ..hozzátettem a saját véleményemet és megérzésemet . Mind három gyermekem makk egészséges , gyönyörűen és tökéletesen fejlődő csecsemő , kisgyermek volt és már tini :)
2012. márc. 8. 11:56

Ez így van!Mindenki mást mond ezért szokták azt mondani hogy az anyai ösztöneid majd megsúgják!Te úgy is tudod hogy mi a jó a babádnak!Hidd el nem fogsz neki ártani!!

Ilyenkor meg még terhesség alatt is muszáj szelektálni!

Ha úgy érzed hogy kész a babád rá akkor adjál neki nyugodtan azt amit gondolsz!

És tudod nem csak a te orvosod,védőnőd mond mást hanem nálunk is,de sz.tem minden doki,védőnő mást mond!

Én eddig sem hagyatkoztam a védőnőre és nem is fogok!A babavilágot szoktam nézni és abban volt a szakember és ő neki hiszek hogy ehet túrót,sajtot,joghurtot,mert teljesen máshogy készül mint a tej!

Meg babatáplázatokban is van!

2012. márc. 8. 10:07
Elég kiigazodni ezekben a dolgokban, mindenki mást mond, még az orvos is :((
2012. márc. 8. 07:26

hát igen a védőnők mindig csak az észt osztják...én nekem hiába mondta mit ne adjak neki mert azt már épp evett a gyerek:)

pl.a paradicsomos dolgokat is csak 8 9hó után mondta

63. Lencsy (válaszként erre: 60. - Varazscsok)
2012. márc. 7. 20:16
Ezt azért tanácsolják, mert előfordulhat laktóz érzékenység . Én erre azt mondom, hogy épp ugyanúgy előfordulhat bármilyen étel allergia , liszt érzékenység stb . Amíg nem próbálod nem tudhatod meg hogy érzékeny e vagy érzékeny lesz e valamire . Próbáld meg egész nyugodtan a túrót és bátran adhatod már neki uzsira a joghurtot ( epreset, málnásat NE ) vagy a pudingot is . Ha tej érzékeny akkor fájni fog a hasa vagy hasmenése lesz ..de nem lesz tőle komolyabb baj , viszont tudni fogod hogy valószínű érzékeny így mire kell vigyáznod ! Az anyukákat sokszor tök feleslegesen ijesztgetik a védőnők ...
2012. márc. 7. 18:38

Igen nekem az én védőnőm mondta hogy ehet már túrót,sajtot,meg élőflórás joghurtot!Na meg hozzátáplálási táblázatban is van!

Igaza van youlcsinak van bébiételbe is olyat kapott már a kisfiam tejszíneset,meg túrósat!

Meg a tv-ben a szakember is mondta hogy lehet,csak a tejet nem!

61. youlcsi (válaszként erre: 60. - Varazscsok)
2012. márc. 7. 16:03

hülyeség!

már 4-5 hós bébiételekben is van tejszín, túró. nem gagyikban, nestlében.

na, nem hogy üvegeset adj, de nekem pl jó támpont volt, hogy mi van a bébiételben, mert akkor azokat az összetevőket (vagyis azokból készült ételt) nyugodt szívvel adtam neki.

2012. márc. 7. 14:49

Sziasztok!


Ma volta tanácsadáson, és lehurrogtak, hogy csak 1 éves kor után adjak, tejterméket a babának.

Tehát felejtsem el a túrót, sajtot, joghurtot... stb...

Mi a véleményetek??

2012. márc. 7. 08:36

Nem tudom nem lehet hogy beveszi a fagyasztó "ízét"?És az nem teszik neki,mert azt én sem szeretem azért rakom zárt üvegbe!

Igen sima túrót vehetsz neki,és ahogy Lencsy írja sajtot is adhatsz neki de csak kemény sajtot!

58. Lencsy (válaszként erre: 57. - Varazscsok)
2012. márc. 6. 19:45
igen
57. varazscsok (válaszként erre: 56. - Lencsy)
2012. márc. 6. 14:57
Rendes túrót vegyek, amit mi is eszünk??
56. Lencsy
2012. márc. 6. 14:33
Adhatod a túrót nyugodtan és lassan a sajtot is . Én főzelékbe tettem.
55. varazscsok (válaszként erre: 54. - Bea0124)
2012. márc. 6. 14:24

Nem tudom, miért öklendezik tőle, de utána meg nem is eszi, pedig van pár mindenem lefagyasztva..

Én is összeturmixolom, és a jégkockatartóba tettem el, ugyhogy kis kockáim vannak..

kiveszem kiolvasztom, és nem kell neki, csak a friss..

2012. márc. 6. 14:19

Már sovány túrót nyugodtan adhatsz neki!Akár gyümibe,főzelékbe is!

Persze nyugodtan!Főzd meg a krumplit-céklát és én van hogy 2napra valót is elteszek!

Nem értem hogy miért öklendezik a gyerek a fagyott ételtől hisz ugyan olyan az állaga íze mint új korában!

Én nem tudom te hogy szoktál fagyasztani de én megfőzöm pl.krumpli-répa leturmixolom és jól záródó én bébiételes üvegbe rakom neki fagyóba,így ki van adagolva mielőtt kell pár órára kiveszem felmelegítem ált.mikróba meglangyosítom és kész!

53. varazscsok (válaszként erre: 44. - Youlcsi)
2012. márc. 6. 14:02
Nem tudom, hogy jön e a foga, már az ideje itt lenne, de csak felül van bedagadva, és sehol semmi jele..
2012. márc. 6. 13:59

Úgy nézz ki, ízleni fog neki az ívólé, mert akárhányszor kínálom mindig kér belőle..

Elfelejtettem írni, hogy nemcsak hasfájós hanem bukós is a babám..

Csak az uzsonnánál sír, amikor pépet adok neki, de kanállal, nagyon éhes szerintem, és nem bírja kívárni mig leér az étel, pedig gyorsan adom..

Előre meg lehet csinálni egy pár ételt??

Úgy gondolom, hogy burgonya, cékla,vagy ilyesmit elkészitek, és azt berakom a hütőbe. 2-3 napig eláll??

Ugyanis van egy két dolog lefagyasztva, de úgy már nem eszi meg... öklendezik tőle..

Valaki említette nekem, hogy adhatok neki túró rudit is, leszedem a csokit, és csak a túrót...

Ezt lehet, vagy mikortól mehet a túró??

2012. márc. 6. 13:48
Na, én pont 15 éve dolgoztam csecsemő otthonban, és bizony tilos (!!!!!) volt az a fajta etetési mód, amiről ti írtok! Pohárban volt a főzelék és egymás után 7-8 gyereket kiskanállal(!) etettünk meg. Nem volt üvöltés, hiszti, és ezek a gyerkek 1,5 évesen már önállósan ettek kanállal! A lányom 4,5 éves, a kisebb 9 hós mindenkettőt ugyanezzel a módszerrel "gondoztam/om" és semmi probléma a ejlődésükkel, önállóságukkal! Igaz, az én a lányaimtól 6 hónaposan elvettem a cumis üveget. A lányok teát/vizet pohárból ittak. Tehát nem kell szokatni őket! A játszó cumit pedig 9 hónaposan vettem el mindkettőtől, ugyanis a fogacska egészsége az első! Alapvetően egy olyan helyen dolgoztam, ahol a gyerekek érdeke volt az első és ebből mindig profitáltam. Pl. a lányaim nem kaptak bébi ételt, ugyanis mindig főztem a baba kaját. A nagylányom 2,5 évesem lett komplett szobatiszta, de kakálni kizárólag pelenkába volt hajlnadó kb. 2 hónappal ezelőttig. Azt is kivártam, mert megtanították velünk a cs-ben, hogy mindig a gyerek érdekei az elsők és, ha ez az üteme, akkor bizony várni kell. Mert, ha erőltetsz bármit, az ellenkezőjét éred el vele. Elhiszem, hogy volt az általatok említett módszer, de higyjátek el, nem ez volt az általános.
2012. márc. 6. 11:52

Persze hogy nem adom,értem én hogy csak érdekesség ként írtad!

Hál istennek az evéssel nálunk nincs probléma,néha úgy hívom hogy Sáska:) mert bárhol bármikor enne:D

49. Lencsy (válaszként erre: 48. - Bea0124)
2012. márc. 6. 10:15
Ne is add pohárból ..baromság ! Csak mint érdekesség írtam, hogy anno a csecsemőotthonban így etették őket hogy ne legyenek türelmetlenek .
2012. márc. 6. 09:41

Hát én nekem eszem ágába sincs pohárból adni a kaját?Mégis mikor tanuljon meg kanállal enni?Meg kell tanulnia hogy kicsit lassabb a dolog,amúgy a kisfiamat mindenki dicséri hogy milyen szépen tud enni!

Youlcsi írta a rooibos teát na a Pickwikes gyerekteába is van más mellett és amúgy tényleg finom tea Tescoba is lehet kapni!Én rakok bele pici cukrot!


Amúgy szerintem nyugodtan add kanállal neki egy picit sír az nem baj megfogja szokni,ha meg tényleg nem megy akkor előtte adj neki üvegbe!

Nálunk is volt 1-2szer hogy üvöltött mert hamar akart sokat,azt amikor már tényleg nem bírta üvegébe átraktam neki és onnan szépen kicupákolta!De ez csak tényleg párszor fordult elő!

Még valami az én kisfiam múlt héten 4db piskótát bevágott igaz méretileg kisebbek mint a többi!


Minden ételnél sír?-mert ha nem akkor lehet hogy az éppen adott étel nem tetszik neki!

47. Lencsy (válaszként erre: 46. - Youlcsi)
2012. márc. 6. 08:10
8 hónaposnak , igen ! Itt is ölben volt a gyerek és hatalmas zacskós előke a nyakában és csak úgy nyelte durit pohárból a főzeléket . Darabosat kanállal attól kezdve kaptak, hogy megtudtak ülni az etetőszékben és önállóan enni . Jó ..hozzáteszem , nem pont 8 hónaposak voltak akiket láttam, mert lehet hogy épp csak 7 ..de korban nagyjából megegyező . Amúgy gondolom intézménytől és gyereklétszámtól függő az étkezés ..vagy nem tudom, de ez így volt :) Azt is hozzáteszem , rég volt ez már ..több mint 15 éve , akkor még lehet ez volt a trendi .
46. youlcsi (válaszként erre: 43. - Lencsy)
2012. márc. 5. 21:08

8hónaposnak?

elvben az ekkorának már inkább a darabos dukálna, nem a pép, hogy itatni lehessen.

(nagynéném szintén csecsemőgondozó legalább 35 éve... 7hónapos volt a muki, amikor 1x ő etette... na, akkor láttam, hogy nem véletlen kezdik 11kor az ebédeltetést... és tart 1-ig. ölében a gyerek, annak ölében a konyharuha. gyerek kezében is kanál, és igenis rendesen esznek!)

45. youlcsi (válaszként erre: 38. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 21:05

adj neki rooibos-t (vörös tea), hátha bejön :D

nagyon egészséges, és önmagában is édeskés íze van, nem kell ízesíteni.

ráadásul este adva enyhén nyugtató hatása van.

44. youlcsi (válaszként erre: 35. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 21:03

a fiam, amíg szopizott (január eleje) nem ivott szinte egyáltalán semmit. max 30-40 millit egész nap.


nem lehet, hogy azért sír kaja közben, mert jön vmelyik foga?

43. Lencsy
2012. márc. 5. 19:02

Apró megjegyzés ..de tényleg csak az "érdekesség" kedvéért ..

Anyukám csecsemőgondozóként dolgozott 20 évig , ott az ekkora korú gyerekeknek a főzeléket és a gyümölcspépet pohárból itatva adják . Egyszer megkérdeztem miért ? Azt felelte anyu, hogy pohárból gyorsabban folyik és a gyerekek nagyon türelmetlenek pláne hogy vannak 10-en és mire az utolsók sorra kerülnek nagyon megéheznek . Ott láttam először olyat ,hogy a kanalas etetésnél sírnak .

2012. márc. 5. 18:03
Kicsit gyorsabban kanalazd neki az enyém is kiált ha kicsit lassabb vagyok!Vagy ne várj vele annyit hogy annyira éhes legyen!
2012. márc. 5. 17:59

Milupás tea?

Amúgy mi már pickwikes gyerek teát iszunk pici cukorral!

Az én fiam meg rengeteget iszik!Minden kaja után kb100ml!de van hogy többet,van hogy kevesebbet!!

40. Lencsy (válaszként erre: 38. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 17:49
A te gyermeked már nem olyan kicsi , neki már kezd kiforrni az ízlése és szüksége van az ízek megismerésére .
39. Lencsy (válaszként erre: 38. - Varazscsok)
2012. márc. 5. 17:43

Ház ízesítés nélkül ne csodáld ha nem issza meg :)

Szabad cukrozni , csak mértékkel . Ne félj semmi baja nem lesz a fogainak :) Az ivás fontos , és ennek érdekében néha fel lehet adni az elveket .

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook