Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hosszú, makacs láz fórum

Hosszú, makacs láz (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Bmaya1986)
2015. aug. 11. 12:48

Ha ne volt bölcsis, akkor az oviban fog mindent elkapni. A bölcsisek már a bölcsiben túlesnek ezen.

Mitől félsz? Ne félj, ezen mindegyik gyerek átesik! Mire suliba mennek, már megedződnek.

2015. aug. 10. 23:33
Felek is de meg van egy év az oviig
43. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 23:03
Ha közösségbe kerül, egymástól mindent elkapnak.
2015. aug. 10. 22:59
Igen más volt valóban.amugy most is valtozott az oltási rend a 18 hosat 21 hosan kapta csak meg,azt mondtak oltóanyag hiány miatt kellett változtatni rajta
2015. aug. 10. 22:56
En ilyen betegségeket nem kaptam el,csak baranYhimlos voltam.viszont nagyon beteges voltam,állandóan hiányoztam a sulibol.a kisfiam ehhez képest ,alig beteg eddig.ifyekszem helyesen táplálni,kerülni a mukajakat,múltheten pl lekvárt főztem:)es meg mindig szoptatom,ugy gondolom ezért is olyan Makany kisgyerek,2550 gr született es 49 cm ,ahhoz képest most több mint 11 kg,erős es ugyes:)nagyon büszkék vagyunk ra:)de abbahagyom ezt a tipikus anyukadicsekvest:)
40. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 22:55
Amikor mi gyerekek voltunk, még mások voltak a kötelező védőoltások, mint most.
39. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 22:54
A kötelező oltásokkal egyetértek, azon kívül a H1N1 mizéria idején oltattuk be magunkat.
2015. aug. 10. 22:51
En oltás parti vagyok.tudom erről megoszlanak a vélemények,de nekunk meg sosem lett bajunk oltastol,meg az influenza oltastol sem.pedig abból nagy mizéria volt annak idején.de mivel készültünk a terhesség re en beoltattam magam.nem lett bajom.de tiszteletben tartom mindenki egyéni álláspontját ,csak ne fertőzzon meg:)
37. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 22:40
Ki tudja, kell-e mindenre védőoltás! Én pl. a skarláton kívül minden gyermek betegségben voltam az öcsémmel együtt, ő viszont még skarlátos is volt.
36. bmaya1986 (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2015. aug. 10. 22:33
Tenyleg elolvastam.nekem a skarlatrol a kiutes jut eszembe.erdekes h meg mindig nincs oltás ellene:(
35. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 22:07
Ha szombat óta nincs láza, akkor már gondolom, hogy javul az állapota.
34. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 22:04

Szerintem sincs sok értelme még egyszer megnézni a labort. Egy hét alatt nem sokat változik.

Legfeljebb akkor kéne nézni, ha a gyermek állapota rosszabbodna.

33. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 22:02

[link]


Eszerint a skarlát és a fülfájás nincs is távol egymástól!

2015. aug. 10. 21:50
Ja es mar lassan nagyítóval nézem a kisfiam nincs kiutes:)a helyettes doki meg tiszta hülyének néz Sztem ,mar mondta h o az orvos majd o tudja.mondtam h nem akarom kikesziteni,de nekem csak ez az egy gyerekem van akiért aggódom
31. bmaya1986 (válaszként erre: 28. - Bibity)
2015. aug. 10. 21:41
Koszonjuk nagyon kedves vagy,remelem a te gyerkocod is jol van mar,en azert meg nem merek elkiabalni semmit.ja délelőtt beszéltem a dokival azt mondta nem lesz kontroll labor ,mert mar jobban van,nem lazas.mondtam h ok nem lazas de sírósabb,aliszekonyabb ,látom h meg nem a régi...de o azt mondta fölösleges újra kínozni a gyereket.nemtudom h ennek örüljek vagy se...mert tok jo h nem kell megszurni ujra de meg mindig nem tudjuk mi ez
2015. aug. 10. 21:36

Igen ez a fog jolijoker,mindent tud:hasmenés,orr folyása,köhögés....

Minket is idegesít h nem tudjuk az okát.a fület kizártak mert 1.nem kapkod a fulehez2.: azt mondta a védőnő ha gyanítjuk h a füle faj meg kell óvatosan nyomni a fülén az arc felőli porcot es ha üvölt a füle faj.amikor pénteken vert vettek tőle megkérdeztem a kórházban a dokit h igaz e ez a módszer es azt mondta igen így kiszűrhető a fulfajas

Akkor most jol értettem h nem skarlat volt végül hanem fulfajas?

Es így bízz az orvosban a skarlat es a fulfajast egy világ választja el egymástól.

29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Bibity)
2015. aug. 10. 21:25
Azért az is elég gáz, hogy egyszerűen csak rámondják, hogy a foga miatt sír a gyerek, vagy amiatt lázas.
28. bibity (válaszként erre: 22. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 19:55

Szia! Örülök, hogy lement a láza! Ez jó jel. Viszont nálunk pont ilyesmin mentünk most keresztül, még az éjszakai felsírás is stimmel. És nem tudtuk meg, mi volt az. Első láznál a mi orvosunk nem adott semmit, el is múlt, de éjjel fel-fel sírt.

Aztán kb. 2 hete megint nagyon belázasodott, és egy idősebb helyettes doktornéni ránézett, és azt mondta, skarlát gyanús. Brutális adag Augmentint kaptunk. (Nem nézetett labort, semmit) Beadtam a gyógyszert, teljesen elvette az étvágyát. Viszont, a füle mögött jött ki sok kiütés meg a hasán, és azóta nem kapkod a füléhez, előtte meg igen.

Nekem olyan gyanúm van, hogy a füle volt, csak nem jöttek rá, de az antibió arra is hatott.

Arra akarok kilyukadni, hogy ha éjjelenként felsír, egy jó fülészorvoshoz is el lehet menni, főleg, ha gyanús a füle.

Elég gáz amúgy, hogy viheti az ember 3 orvoshoz is a gyereket, sokszor nem jönnek rá mi baja, és örülhetünk, ha végül valaki beletrafál a hatásos kezelésbe:(

Jobbulást nektek!

2015. aug. 10. 17:35
Persze figyelem nagyon ;)
2015. aug. 10. 17:34
Most olvastam,válaszoltam is,koszi
25. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 16:09
azért csak figyeld a kicsit, az orvosok sem mind tökéletesek.
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 16:05
írtam privit. nem olvastad?
2015. aug. 10. 13:19
Ja mi volt a virus neve? Csak h tanuljak belolle
2015. aug. 10. 13:09

Szia.

Aranyos vagy h kérdezed.szombat este volt utoljára lazas.egyfolytsban ellen őrzöm.ami új hogy szombat este óta időnként felüvölt fájdalmában,meg almában is(így biztos nem hiszti)a laza elmúlt,de meg nem kiabálom el,most ez aggaszt ,a doki azt mondta biztos s foga.kedden v szerdán kell vissza vinnem,de ugy látom nem aggódja túl s doki.azt mondta kontroll verkep se kell,mert az előző is túl jo,a laza meg mar múlóban .de semmit se tudtunk meg mi miért volt,mi ez?az en dokim aki ugye szabin van,telefonon utol értem,o mar befektette volna.retegtunk az éjszakák tol ,alig mertünk aludni...de hátha mar túl van rajta ,figyelhetjük...

Nagyon érdekes amit írsz,hogy a fiukat jobban megviselte,a lányokat alig ....nem is hallottam ilyet...nekem is kisfiú ...

Koszi az érdeklődést megegyszer nagyon kedves vagy:)

21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 07:04
Most hogy áll a láza?
20. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Bmaya1986)
2015. aug. 10. 07:04

Sürgősséggel beutalta az orvos kórházba, és ott kivizsgáltak mindent. Akkor tudtam meg, hogy ilyen is létezik.

Utólag kiderült, hogy több osztálytársa is átesett rajta, de a lányok nem lettek annyira betegek, mint a fiúk, sőt volt akin ki sem jött, csak utólagos laborlelet mutatta ki.

2015. aug. 9. 13:20
Ja nekunk enni eszik,azt nem mondom h zabál.,de eszik.inkabb az ivás idegesít,mert meg szopizik is,így nem nagyon tudom mérni a mennyiséget.de Pisis pellus van,főztem húslevest,vettem dinnyét a letartam miatt.probalom játékosan itatni,pl megtanítottuk szivoszallazni.mindent bevetunk
2015. aug. 9. 13:14

Nekunk fel se írta,mert azt mondta nem indokolt.de hogy derült ki?

Nem csodálkozom ,nagyon megertelek,en mar most K.O. Vagyok

17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Bmaya1986)
2015. aug. 9. 12:35
Igen, csak az idő oldotta meg a problémát. Úgy zajlott, ahogy a nagy könyvben meg volt írva. Senkinek nem kívánom azt a három hetet. Visszaszámoltam a napokat, és ahogy telt az idő, egyre jobb lett.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Bmaya1986)
2015. aug. 9. 12:34

Felírt az orvos antibiotikumot, de nem adtam be, mert akkor még nem tudtuk, hogy mi okozza a lázát. Nem evett semmit, csak ivott és a lázcsillapítókat szedte. Nem mertem így beadni az antibiotikumot, hogy semmit szinte nem evett.

És kiderült, hogy jól tettem, mert pont a penicilintől még sokkal rosszabbul lett volna, ha beadom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook