Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Horkolási problémák fórum

Horkolási problémák (beszélgetős fórum)


15. tuttuka (válaszként erre: 14. - Gabci68)
2015. aug. 13. 14:39
Nagyon szívesen!
14. Gabci68 (válaszként erre: 13. - Tuttuka)
2015. aug. 13. 13:33
köszönöm szépen az infókat!
13. tuttuka (válaszként erre: 12. - Gabci68)
2015. aug. 13. 10:17

Ő egy légzéskönnyítő gépet kapott, mert olyan súlyos légzéskimaradást állapítottak meg nála.(De ő már 66 éves) Itt a hoxa is adja reklámban, hogy néz ki. De egy un. Alvásközpontban meg tudják mondani, hogy tényleg csak horkolásról van e szó, vagy komolyabb a dolog. Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem minél hamarabb járj utána. Azt kell kivizsgálni, hogy az orrsövény vagy a lágy szájpad rendellenessége okozza-e horkolást. Teáktól, cseppektől stb nem múlt el nálunk semmi, pedig hosszú évekig bíztunk benne.

Minden jót kívánok, és keress privátban is, ha gondolod, kérdéseid vannak

12. Gabci68 (válaszként erre: 11. - Tuttuka)
2015. aug. 13. 09:50
Mit adtak a párodnak? Hogyan segítettek?
2015. aug. 12. 18:01

Bocs, hogy belebeszélek, de nagyon sok embert érint az

"Alvási apnoe" nevű nyavalya, amit sokan egyszerű horkolásnak tartanak. Sok nőt is érint. Férjemnek 5 éve vizsgálták ki, s a klinikán sokkal több hölggyel találkozott, mint férfival. Alvásvizsgálattal foglalkozó szakrendelést érdemes keresni, több is van. Tudnak segíteni!

Én magam sajnálom, hogy mi nem korábban fordultunk orvoshoz, de most már minden oké.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Kbogi)
2015. aug. 12. 16:58

Meg kell? Nem biztos, hogy meg lehet szokni.

Nekem nem sikerült. Igaz mióta lefogyott 10 kilót, sokkal kevesebbet horkol. Ha mégis, akkor magad a különszoba.

9. Gabci68 (válaszként erre: 8. - Kbogi)
2015. aug. 12. 16:47
Hála istennek az első ottalvás (és horkolás) után is szerette volna, ha vele alszom. Sőt, egy közös hétvégét tervezünk valahová. :) Voltam dokinál, CT-n, semmit sem találtak. nem tudom, mitől horkolok :(
2015. aug. 12. 09:17
Én is szoktam, a párom maximum csak ugrat vele, mert régebben zavart a horkolása (azóta megszoktam). Ha tényleg szeret, akkor ez nem lehet gond, meg kell hogy szokja, az elején persze nehéz. Például javaslom a füldugót neki, én is azt használtam az elején, mikor a párom horkolt.
7. Gabci68 (válaszként erre: 6. - Boszi1968)
2015. aug. 2. 20:17
Köszönöm szépen a tippeket!
6. boszi1968 (válaszként erre: 1. - Gabci68)
2015. aug. 2. 13:01

egy pohár vízbe tegyél egy cseppnyi borsmentaolajat.

majd gargarizálj vele. de ne nyeld le.


működtess párásító készüléket a háló szobába.

5. Borostyán101 (válaszként erre: 4. - Gabci68)
2015. júl. 30. 20:27
Szia! Légyszíves írd meg majd, hogyan vált be a spray! Én is gyerekkorom óta küzdök a horkolással, még gimis koromban volt egy orrsövény műtétem, de nem javított semmin. Most már nagyon hangos vagyok, és ez valóban kellemetlen.
4. Gabci68 (válaszként erre: 3. - Inf3rno)
2015. júl. 30. 20:06
Köszönöm a tippeket! Most rendeltem egy horkolásgátló sprayt, meglátjuk, használ-e. Ha együtt élnénk, egyértelmű megoldás lenne a külön szoba, de csak ritkán vagyunk együtt. Olyan jó lenne vele aludni :(
3. inf3rno (válaszként erre: 1. - Gabci68)
2015. júl. 30. 14:37

Hát én huzamosabb ideig nem tudnék meglenni egy horkolós mellett. Egyszerűen kiborít, ha nem tudom kipihenni magam normálisan. A külön hálószoba szerintem teljesen oké.


Nem tudom, hogy mit lehetne tenni ellene. Szvsz túl sűrű az orrváladékod, és az folyik le a torkodba, azért horkolsz. Nekem is néha van ilyen, ha háton alszom, és arra ébredek, hogy fuldoklom tőle, vagy hogy horkanok egyet. Ezért inkább oldalt fekve szoktam aludni. Valahogy biztosan fel lehet higítani az orrváladékot, de még nem jöttem rá, hogy hogyan. Talán allergiától, ilyesmitől is lehet. Én volt, hogy napi szinten fújtam az orromat. Amíg penész volt a szoba ablakán, addig sokkal rosszabb volt a helyzet. Most, hogy leirtottam, és naponta többször szellőztetek, egy fokkal jobb. Elképzelhető, hogy egy sóbarlangos kezelés vagy sószoba kialakítása, illetve több testmozgás is használ rá. Ezek csak tippek, nekem nem okozott még eddig komoly problémát, úgyhogy nem foglalkoztam vele mélyebben.

2015. júl. 28. 19:48

Szörnyû, a valaki horkol.

Teljesen mindegy, milyen nemû.

Marad a külön hálószoba.

Annak is van elônye.

2015. júl. 28. 13:57
46 éves nő vagyok. Sajnos szinte gyermekkoromtól küzdök a horkolás problémájával. Gátlásossá tett, nem merek idegenekkel aludni. Arra csak most jöttem rá, hogy a párkapcsolataimat mennyire befolyásolta ez a tény. Végre, 3 év után együtt aludtam a jelenlegi szerelmemmel. szegény nem tudott tőlem pihenni. Most félek, hogy e miatt véget vet a kapcsolatunknak. Mit lehet ilyenkor tenni? orvosnál voltam, szervi problémám nincs. Kipróbáltam orrba helyezhető műanyag kütyüt. csuklóra erősíthető horkolásgátlót, semmi sem segített. Két dologra lennék kíváncsi. tényleg olyan szörnyű, ha egy nő horkol? A másik, hogy mi lehet ellene tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook