Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homeopátiás szerek a szülés segítésére fórum

Homeopátiás szerek a szülés segítésére (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Homeopátiás szerek a szülés segítésére

2011. jún. 30. 20:52

Második terhességemet töltöm, az első szülésem nagyon jó élmény volt, a 35. héttől ittam a málnalevél teát és szedtem a homeopátiás szüléskönnyítő bogyókat, és a kisfiam nagyon gyorsan, könnyen született. Jelenleg ikreket várok (spontán terhesség), a 27. hétben járok. Jelenleg mindkét kisfiam fejvégű fekvésű, de ennek ellenére még nem lehet tudni, hogy sima szülés lehet-e vagy császár, a mi városunkban a kórház sosem kockáztat, ha bármelyik baba kicsit megfordul, azonnal császároznak, így nem tudhatom előre, mi vár rám. Tovább fokozza a bizonytalanságomat, hogy a 32.-34. héttől már bármikor beindulhat a szülés, ezért fogalmam sincs, mikortól, és milyen bogyókat szedjek (sima szüléshez vagy császárhoz valóakat), illetve igyam-e a málnalevél teát és mikortól? A terhességem eddig teljesen problémamentes, ennek ellenére a mi kórházunk a 34. héttől automatikusan befektet minden ikres kismamát.

Nagyon örülnék más ikerszülés-tapasztalatokkal rendelkezők tanácsának is. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. Ági

21. Abigél (válaszként erre: 21. - Dittti)
2011. márc. 2. 21:08

Közben sikerült megtudnom, hogy ugyanazt jelenti, csak az egyik cég aki gyártja francia az ch-nak írja, a másik meg svájci, az meg sima c-nek.

De úgy látszik, én immunis vagyok rá, mert még semmi hatása... 41 hetes vagyok...

2011. febr. 17. 14:15
senki nem tud segíteni?
2011. febr. 17. 12:30

Csajok! Kéne egy kis segítség: Úgy döntöttem, hogy szeretném majd szülés alatt / után szedni az arnica C30-at.

A gondom: A gyógyszertáros Arnica 30 ch-t adott. Mikor mondtam neki, hogy nekem a c30 kell, azt monta, az ugyanaz. Tényleg ugyanaz, vagy vigyem vissza, hogy az teljesen más hígitást jelent?

SOS!

18. gabb (válaszként erre: 17. - Andi0518)
2009. nov. 24. 09:29
nézz be a naplómba!
2009. nov. 24. 09:19
sziasztok!tud valaki valamit a homeos bogyokról?szülés elött mit?mennyit?miböl?és szülés kezdetekor?a neten sokféle változat van más és más adagolással.most hogyan döntsem el,segitség kéne!köszönöm!
16. annaluca (válaszként erre: 15. - Bobbancs)
2009. szept. 19. 15:20
Hát a szülés amúgy sem a nagy evés ivás időszaka. Az 1. gyerkőcnél nemis hiszem, hogy valamit fogyasztottam volna, de fel sem tűnt. Rákérdeztem a védőnőmre azért én is, hogy mikor szabad inni, azt mondta, hogy ne közvetlenül a bogyók után, hagyjunk ki 10-15 percet.
2009. szept. 10. 11:55

Sziasztok!


Valamennyire én is hizsek a homeopátiában, egyelőre nem mindig segített.

Most kezdünk el még csak próbálkozni a férjemmel, de szeretek előre tájékozódni.

Írtátok, hogy már vajúdás alatt is lehet szedni a jobb tágulásért...

Lehet, hogy buta kérdés, de úgy tudom, hogy a homeopátiás szer beszedése előtt és utána sem lehet fél órán keresztül folyadékot fogyasztani.

Ez ebben az esetben is érvényes? Hogyan kivitelezhető:

Köszi a válaszokat.

14. Sena
2009. aug. 10. 14:01

Vajon lehet egyszerre használni a málnalevél teát és a homeós bogyót? Konkrétan a caulophyllumra gondolok, azt mondták ezt el lehet kezdeni már 2-3 héttel a szülés előtt. 5ch jelzés van a dobozon, ez azt jelenti hogy nem olyan "tömény"?

Az 1. terhességnél ittam a teát és nekem használt. Bár meg kellett indítani, de addigra már 2 ujjnyira nyitva voltam fájások nélkül.

2009. júl. 13. 13:42
Sziasztok!Nekem mindenki a málnalevélteától volt elájulva,ezért énis elkezdtem a 32.héttől inni,de nekem sem segített,pici lányom még maradt volna bent,de a túlhordott 5.napon az orvosom hajnal 2órakor burkot repesztett,sokat vajúdtam és ráadásul a mészájam becsípődött a szeméremcsont és a fej közé,úgyhogy nem volt egy nagy élmény!Nekem mondhatnak bármit ez mindenkinél más nem a bogyó vagy a tea fog könnyíteni a szülésen ez szerintem mindenkinél más!De megérte mert 2009.06.19.-én 05.25kor egy gyönyörű,makk egészséges kislányom született!Minden kismamának sok szerencsét kívánok a szüléshez,és még azt ne feljetse el senki,hogy szülés fájdalom nélkül nincsen,mert negem ezzel is hitegettek!puszi nektek
2008. szept. 27. 22:04
Bocsánat előre is tapasztalatlan vagyok ebben a témában.Milyen homeopátiás szerek segítenek szülés előtt pl:terhességnél illetve szülés alatt?
11. Kmanó
2008. szept. 10. 16:34

azt nem is írtam, hogy a harmadik terhességemkor szedtem a homeós bogyókat (málnalevél teához nem volt kitartásom) és az tény, hogy déli 12:45-kor a dokim a magánrendelőben ledöbbenve állapította meg, hogy mindjárt szülök. De én nem vettem komolyra, enyhe féjésaim (amit jóslónak véltem) voltak hajnal óta, de nem veszélyes. Nos a lányom 13:50-kor már belekiabált ebbe a világba.

Szerintem a homeopátiának sokat köszönhetek.

10. Kmanó (válaszként erre: 7. - Andrasib)
2008. szept. 10. 16:30

nem akarom teljesen bíztosra állítani, de szerintem a nagyobb golyókra érvényes.

legalábbis a könyvekben amiket olvastam, mindenhol illusztrációnak a Boiron és a nagy golyóbisok voltak mellékelve.

2008. szept. 5. 14:22

Sziasztok!

Én szedtem ezeket a bogyeszokat és a teát is iszogattam. A vajúdás alatt szedtem a cimicifugát és a Caulophyllumot felváltva, fél óránkét 5-5 bogyót (ch5) majd, mikor mondta a doki, h lassan tágulok, hozott a szülésznő ch30-ast. Kb két óra múlva végeztünk is. Ezenkívül mást nem kaptam. Nekem bejött.

2008. szept. 2. 20:24

Sziasztok!

Én is szedtem homeós bogyót és málna levél teát is ittam, nekem sem használt.

Túlhordtam 10 nappal a lányom, és oxytocin hatására sem tágultam egy újjnyit sem. Igy császármetszés lett a vége!

2008. aug. 29. 12:13

Sziasztok!


Én a 33. héten járok és nézegetem a különböző szülés előtt szedhető homeopátiás szereket, viszont azt nem tudom, hogy melyik gyártó szerére írják a mennyiségeket; például az Arnica Montana C30-at gyártja a Boiron is 4 g-os kiszerelésben, ami kb. 80 golyócskát tartalmaz, de van Remedia 1 g-os kiszerelésben is, ami kb. 120 golyócskát tartalmaz (súlyra a negyede, mégis több golyó van benne), vajon melyikből kell szedni?

Köszi a segítséget!

2008. aug. 28. 21:54

Sziasztok!

Én is szedtem a homeós bogyót és málnalevél teát is ittam a 36. héttől.

Sajnos nekem nem segített, annyira nem tágultam hogy császár lett a vége.

2008. aug. 27. 10:33

Kérdésem van.Ha esetleg valaki tudja a választ kérem írja meg nekem.Köszönöm.

A kérdés az,hogy milyen illatok segítenek vajúdás közben?

Engedik -e,hogy míg tart a vajúdás valamilyen illatot párologtass?

4. R75
2008. aug. 22. 14:58

Én is szedtem homeos bogyót, de mivel először szűltem, igy nem tudom, hogy anélkül mi lett volna, az biztos, hogy szülés után én is nagyon gyorsan regenerálódtam, nem tudom, hogy az arnica hatása-e vagy sem, vagy pedig csak azért, mert kb. 1-2öltés kaptam gátmetszés után...


Viszont ami biztos, hogy a tejfokozásban az utrica nagyon segit!

3. Hoxa
2008. aug. 21. 09:19

Én is szedtem mindent és én sem tudom, hogy segített-e. :)))) A tágulást nem hiszem, hogy gyorsította, mert reggel fél 7-től kezdődött és este 21.30-kor született a fiam.

Az biztos, hogy nagyon gyorsan regenerálódtam szülés után, lehet, hogy az arnica miatt, vagy csak ügyes volt a dokim.


Nekem az utrica urens nem segített sajnos a tejfokozásban, de ettől még másnak lehet jó.

2008. aug. 21. 09:15

Szia.

Én híve vagyok a homeopátiának,most,kisgyermekes anyukaként is először ahhoz nyúlok,ha bármi gond van.

Ezek közül szedtem is 2 szert kitartóan:)Hogy segített-e,ill. köszönhetek-e nekik bármit is,ami a szülés előtt/alatt történt,sosem fogom megtudni.

A sort kiegészíteném még egy tejserkentő szerrel,sokunknak bevált:

Urtica Urens 5ch napi 2X5

Fontos a potenciál,mert ha nagyobb,akkor ellentétes a hatás!

Amit sajnos nem használtam ki,és sziszegve éltem hetekig a gátam miatt:

Arnica Montana:a terhesség utolsó havában érdemes szedni,mert visszszér-, aranyér-megelőző, illetve csökkentő hatása van. Mivel kiváló vérzéscsillapító,a szülés után naponta kétszer is szedhető, csillapítja a sebfájdalmat is,legyen az gátseb vagy "császárseb".

Mindenkinek sok szerencsét!

2008. aug. 20. 17:03
A homeopátiás szerekkel segíthetjük a szervezet szülésre való felkészülését, semmilyen káros hatással nincsenek sem a kismamára, sem a babára nézve. Szülés után a gyermekágyas időszakban is segítségünkre lehetnek ezek a szerek.

Ugrás a teljes írásra: Homeopátiás szerek a szülés segítésére

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook