Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen homeopátiás szerek adhatók gyerekeknek és milyen betegségek esetén érdemes alkalmazni? fórum

Milyen homeopátiás szerek adhatók gyerekeknek és milyen betegségek esetén érdemes alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. dec. 20. 20:22

homeo könyvek

[link]

2012. dec. 20. 16:13

Sziasztok!

Én új vagyok ebben a témában.

Alapvetően kerülném a gyógyszereket, és használnék homeós bogyókat, és készítményeket, de nem értek hozzájuk. (pl alkati szer, meg hatóanyagos szer...)


Amit tudok az az, hogy vannak bizonyos szerek, amiket eddig kipróbáltam magamon, és beváltak (pl stodal, és gátsebre bogyók), de vannak olyanok is, amik nem váltak be (allergia - bár az nálam olyan sok rétű, hogy lehet nem a megfelelő bogyót szedtem).


Szóval a kérdésem az volna, hogy van-e köztetek olyan, aki alapvetően homeós szereket használ a babájának.

Az ember a legjobbat akarja a babájának, én is, valahol tudom, hogy a gyógyszer nem jó, persze, mondjuk, amikor antibiotikum kell, akkor nincs mit tenni, de mondjuk hatékonyak-e a homeós bogyók (amiket mondjuk homeopatás gyerekorvos ír fel)???

Pl a lázkúp? vagy a párom most hozott egy fogzásra való kenőcsöt (homeós), azt mondták neki a gyógyszertárban, hogy ezt nem annyira szeretik vinni...


Lehet mondjuk 90%-ban homeóval gyógyítani?

2009. dec. 19. 18:09
Homeós orvosok adnak tanácsot: www.homeopatia.info.hu oldalon, de rengeteg kérdés-felelet van ott, baba-mama témában is, érdemes beleolvasgatni, sokat lehet tanulni azokból is
2009. dec. 19. 18:08

skittike: az én kisfiam most 16 hónapos, de még egyetlen átaludt éjszakánk se volt. A legdurvább időszak az volt, amikor 8x keltünk fel. Aztán már nem volt erőm/energiám mindig visszavinni a kiságyába, csak odatettem magam mellé (közénk), azóta sokkal jobban alszik. Este letesszük a kiságyába, de amikor éjjel felkel, áthozom közénk. Azóta 1x kel fel éjszaka. Ha neki ez kell, akkor inkább aludjunk igy, minthogy 8x keljünk fel. Zombi volt már mindenki.


A "hagyd orditani, majd abbahagyja" egyik gyerekemnél se működött, de nem is tartom jó dolognak. Vannak gyerekek, akiknél bevált persze, de nekem nem olyanok jutottak:)

2009. febr. 11. 09:10
Lányok van egy oldal, megírom akit érdekel homeopaták válaszolnak a feltett kérdésekre bámilyen témában, nekem nagyon sokat segített, és elég gyorsan válaszolnak, 1-2 nap max.
2009. febr. 5. 22:36
Tudnátok valamit ajánlani 15 hónapos fiam alvászavarára? Kezd kritikus lenni a helyzet. Nem a fogzás miatt van, attól függetlenül nem alszik. Képes 3 órán át is üvölteni, hiába veszem ki az ágyból. Az orvos sem talált rá semmi okot, azt mondta, nyugtalan. Ajánlotta a Viburcol kúpot, két napig csodaszernek tartottam, beadtam lefekvés előtt a kúpot, fél óra múlva ment aludni és semmi sírás nem volt. Két nap után nem volt hatása. Ugyan úgy sír, cumiját kihajítja és ordít. Elolvastam a betegtájékoztatót, miszerint akut esetben óránként is kaphat, max hármat. Ma a harmadik után tudott elaludni. Ezt nem szeretném mégegyszer, azért 3 kúp szerintem túlzás. Mit adhatnék még neki?
52. profil
2008. jún. 12. 13:43

Sziasztok!

Nekem a következő a gondom: 2 éves kisfiam van.eddig nem volt vele gond aludt nappal aludt éjjel.Egy éves kora után külön szobába ment.május 3-n meghalt a nagymamám és 9-n eltemettük(péntek) és ezutáni szerdai naptól csinálja azt hogy ugy alszik el ha oda ülök mellé.Délben,este, és hajnalban ha megébred.Már nagyon fáradt vagyok emiatt.Most használjk Sedatif PC-t.de gyan gy oda kell ülni mellé méh mindig.este fél 9 fele leteszem és reggel 6kor kel.Ha később teszem le akkor is felkel 6kor.Eddig aldt 7ig.Mit tudtok mondani erre?Várom válaszaitokat.

51. Dorka29 (válaszként erre: 50. - Szanád)
2007. júl. 21. 23:50
Nagyon köszönöm, ki fogom próbálni!
50. szanád (válaszként erre: 49. - Szanád)
2007. júl. 17. 12:51
azt nem írtam ,hogy más fajdalomra is jó ..én például a visszeremre szoktam bevenni és szokott használni
49. szanád (válaszként erre: 48. - Dorka29)
2007. júl. 17. 12:49

belladonna c15 vagy c 30 -as

beveszel öt golyócskát majd ha nem múlik akkor félóránként ismételed.

A bevétel előtt és után 15-30 percig nem ajánlatos enni ill.inni és fogat mosni.

Gyen gítik a hatását.

2007. júl. 17. 12:46

Sziasztok!

Fejfájásra tudnátok valamilyen homeopátiás szert? Nem a kislányomnak kéne, hanem saját részre. Szoptatok és a frontoktól, melegtől iszonyú fejfájásom szokott lenni, de hagyományos gyógyszert nem merek bevenni. (Ezért aztán a fejfájásnak gyakran hányás a vége, arról nem is bezsélve, hogy megérzi rajtam, hogy türelmetlen vagyok:() Előre is köszi.

2007. jún. 14. 10:09
Köszi mindenkinek az infokat... hát reménykedek, hogy hamar túl leszünk ezen a korszakon! :)
46. 3a0842d373 (válaszként erre: 44. - 3a0842d373)
2007. jún. 13. 09:31

Most jutott eszembe, a negyedórás menet alkalmával még sírt, amikor bementem, megnyugtattam és így aludt el. Azért azt nem vártam meg, hogy álombabömbölje magát. A másik két alkalommal úgy rémlik, nem mentem be hozzá.

A nagy rágók növekedése nálunk combos élmény volt. Az egész família sósborszeszt keresett, mert semmi nem használt. Amikor találtunk, két csepp egy kis gézre, az a fogra pár másodpercig, és még az éjszakát is átaludta.

45. DODICA (válaszként erre: 38. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 13. 08:30

Ismerem a Dentinoxot, de nem jött be. :(( Ha tényleg fog kínozza, akkor így is-úgy is szenved, nincs hatásos ellenszer. :((


Megértelek, hogy szeretnél már végre egy nyugodt éjjelt. Nekünk se volt egy teljes évig, már zombikká váltunk apával. :)) Aztán vége lett. Viszont ez a hagyom sírni, nem veszem ki, stb. abszolút nem működött, sőt. Csak rosszabb lett a helyzet.

Minden baba más, mindenkinél más és más válik be. Kísérletezzetek! Remélem hamarosan megtaláljátok a számotokra jó megoldást! De tény: minél jobban érzi rajtad a kicsi a feszültséget, annál nehezebb. Ne erőltess semmit, hallgass a megérzéseidre!

44. 3a0842d373 (válaszként erre: 43. - 3a0842d373)
2007. jún. 12. 23:30

Most jut eszembe, másfél évesen volt a Ráhagyom-majd-abbahagyja-időszakunk. Első éjjel 15 percig sírt. Én is. Második éjjel 8 perc, harmadik éjjel 3 perc volt. A negyedik éjjel csend volt. Igaz, pár héttel később, nyomatékul kimászott, illetve inkább kiesett a kiságyból a cél érdekében. Vissza, vígasztalás, csitítás, otthagyás. ugyanazon este harmadik alkalom után csend. Két hét múlva heverőt vettünk neki, azután nagyon ritkán jött ki. A többi megébredős időszaknak oka volt. Foga, füle, betegség, szilveszteri petárda, rémálom stb.

Hát ez volt nálunk :)

43. 3a0842d373 (válaszként erre: 41. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 12. 23:19
Ő bepróbálkozott egy párszor, hogy tán velünk aludna. Volt, hogy hatszor kísértem vissza az ágyába. De azért ma is, hatévesen is rafkózik :))) Persze amikor fél a mennydörgéstől és egész teste reszket, azért nem üldözöm vissza a szobájába. Együtt megyünk az ő ágyába és megnyugtatom, úgy hagyom ott.
42. dee (válaszként erre: 40. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 12. 22:37

Én azt javasolnám,hogy ne adj neki inni és ne vedd ki az ágyából.Majd megszokja,hogy éjjel aludni kell.Néhány simogatás,fél perc ssssssss és alszik a baba.Mi régen így csináljuk.Már nem eszik éjjel Balázs.Pedig csak 2 hónapos és 1 hetes.Este 22 órakor eszik utoljára és reggel 7-ig minimum alszik.Külön szobában és a saját ágyában.



A Sedatif PC-t meg felejtsd el.Remélem segítettem.

41. 0b56dfb5f2 (válaszként erre: 39. - 3a0842d373)
2007. jún. 12. 22:29
Említetted a lányod... hogyhogy majd 4 évesen is felkelt éjszaka? Csak ugy ok nélkül?
40. 0b56dfb5f2 (válaszként erre: 39. - 3a0842d373)
2007. jún. 12. 22:27
:) Próbáltuk... azt is simán megissza! Igazi kis rafkós pasi! Már csak ez a ráhagyom hadd sírjon nincs kipróbálva, de szerintem soha nem leszek olyan fáradt hogy ez mellett döntsek! (azt ki tudja...) A legjobb eset idáig az volt amikor csak 3x-4x kelt fel! Irigylem azokat akiknek nincs ilyen bajuk, már én is szeretnék egy egész éjszakát... lehet ez csak álom marad egy ideig!
39. 3a0842d373 (válaszként erre: 38. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 12. 22:13
Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de adj neki éjjel vizet. Így lehet, rájön arra, hogy emiatt aztán nem érdemes felkelni. Kötődhet a teához is az ébredése.
38. 0b56dfb5f2 (válaszként erre: 35. - DODICA)
2007. jún. 12. 21:49

:) Gondoltam meleg vízben hamarabb olvad :)))

Na jó, lehet tényleg hülye vagyok, fárasztalak itt a sok kínommal... tényleg bocsi...

Bálint most 8 hónapos, az alsó két fogánál semmi gáz nem volt, szinte meg sem érezte... most hogy felül jön, és mind a 4 fogacska helye be van duzzadva, nagyon megviseli szegényt!

Most kezdem neki majd el adni, beiktatom valahogy a napirendbe, hogy megoldható legyen ez a 20-20 perc!

Ugy tudom azért mást lehet még melette alkalmazni (Dentinoxra gondolok, ha mégis sürgősen kéne valami enyhítő megoldás) vagy már megint hülyeséget irok?

37. 0b56dfb5f2 (válaszként erre: 36. - 3a0842d373)
2007. jún. 12. 21:43
Hát ez a bizonyos alvászavar nem a fogzás miatt van, az tuti, már az elött is volt... ok nélkül felkel éjszaka, elkezd sírni, amint felveszem már alszik is kis édesen, de ahogy visszateszem a kiságyba megint üvöltés jön... nekem erre meg azt mondták a nagyokosok hogy alvászavar, és hagyjam sírni, majd megunja, és rájön pár nap múlva hogy feleslegesen sír... na ez szerintem brutális! Ekkor hallottam a homeos gyógyszerekről, amiknél nem alakul ki függőség, és már piciknek is lehet adni... na de mindegy, leteszek róla még egy ideig, meggyőztetek... egyértelmű hogy nem akarok a gyerekemnek rosszat, de az sem a legjobb hogy én vagyok mindig hulla fáradt, a sok éjszakázástól! A fogzás mostmár csak egy plusz dolog és mostanság valószínű hogy az miatt is felkel! Fogzásra amúgy most kezdek majd próbálkozni a Chamomilla-val, remélem beválik! Azért köszi
36. 3a0842d373 (válaszként erre: 32. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 12. 21:07

Kedves Sittke,

szerintem ne adj Sedatíf-ot, ha nem szükséges. Ha alvászavarai lesznek, rémálmai, akkor gondolj rá. Most ha a fogzás kapcsán kap egy kis célirányos kezelést, jobbak lesznek az éjszakái. A homeopátia szépsége pont abban rejlik, hogy az okot kell kell keresni. És az most a fogzás. Arról nem is beszélve, hogy az indokolatlan, tartós szedés kapcsán un. gyógyszervizsgálati tünetek is kialakulhatnak. Vagyis olyan tünetek, amelyek tipikusan ARRA a szerre jellemzőek, amit épp adagolsz. Tehát ha AZOK a tünetek jelentkeznek, akkor kell AZ a bizonyos szer.

Most ezt jól összehoztam, remélem siekrült a lényeget leírnom :)))


Ne ess kétségbe. A mi lányunk majd' 4 éves volt, mire összehozta az első problémamentes éjszakáját.

35. DODICA (válaszként erre: 34. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 12. 21:05

Miért meleg vízben akarod oldani? Ezt nem értem, de hátha olvastál valamit, amit még én se tudok. :)


Igaz, előtte-utána 20 perccel elvileg nem lehet semmit se enni-inni. Elvileg... Azért érdemes betartani, amennyire lehet, jobb lesz a hatása.


Ha lenyeli, akkor sincs semmi gond, de a hatása jóval kevesebb, ha marad egyáltalán. Azért kell ezeket szopogatni, hogy a nyálkahártyáról szívódhasson fel, s úgy kerüljön a véráramba, ne a gyomortartalmon keresztül.


Nem emlékszem, hogy írtad volna, mennyi idős gyereknél használnád. Nagyobbacskákkal meg lehet beszélni, hogy szopogassa, még élvezik is. :) Picuroknál meg legjobb a vízben feloldott, szemcseppentővel cseppenként a nyelv alá adagolni.

34. 0b56dfb5f2 (válaszként erre: 33. - DODICA)
2007. jún. 12. 20:45
Értem, köszi szépen! Az hogy meleg vízben oldom fel nem baj? Utána olvastam egy két dolognak, pl. hogy nem lehet előtte meg utána inni- enni 20 percig, hát ezt nem tudom hogy fogom tudni betartani... de majd igyekszek! Esetleg arról nincs valami infod, hogy akkor mi van ha lenyeli a gyerkőc és nem elszopogatja? Valószínű hogy nem hat annyira? Még egyszer nagyon köszi mindent! :)
33. DODICA (válaszként erre: 32. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 12. 08:13

Bizony, kifejtheti hatását gyorsan is, attól is függ, hogyan reagál rá a baba. Úgyis észreveszed, meddig érdemes adni. :)

Ha még fennáll a fulladás veszélye a pici bogyók miatt, akkor icipici vízben fel lehet őket oldani, de fém kanál ne érjen hozzá! Azt is nyelv alá érdemes önteni, onnan legjobb a felszívódása.


Én is használtam, ha jól emlékszem 3 vagy 5 bogyót oldottam fel egyszerre, s úgy nyelv alá.

32. 0b56dfb5f2 (válaszként erre: 29. - Dee)
2007. jún. 11. 22:47

Köszi, ki fogom próbálni, a felső ínye teljesen be van duzzadva, mind a 4 fogacska helyénél, hát kiváncsi leszek, beválik-e. Esetleg van tapasztalatod hogy mennyi ideig kell adni hogy hatást érjen el vele az ember? Vagy ez már egy- két alkalom után kifejti a hatását?

Én azt hallottam erről a Sedatif Pc-ről hogy egész kicsi gyerekeknek is adható, alvászavar esetére (is)(hogy "megtanuljon" aludni) de lehet hogy ez hülyeség.

2007. jún. 9. 14:14
én a fiamnak adom az allergiára .Ő a fűfélékre és a parlagfűre allergiás ,remélem jó lesz neki
30. DODICA (válaszként erre: 28. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 6. 12:40
Szerintem teljesen normális, hogy nem alussza át az éjszakát! Életkori sajátosság. Van jó alvó baba, s van kevésbé jó. Nekem pl. a 3. 1 éves koráig ébredt óránként, mégse fordult meg soha a fejemben, hogy bármilyen gyógyszert alkalmazzak. Ő ilyen típus volt, így kellett elfogadni, s megvárni, míg eljön az a korszak, mikor beáll a rendszere, s végigalszik egy éjjelt. Bekövetkezett. :)
29. dee (válaszként erre: 28. - 0b56dfb5f2)
2007. jún. 5. 23:02

Szia! A 8 hónapos gyereket ne nyugtatóval kezeld!

Azért a homeopátiás szerek is gyógyszerek!!!!


Fogzásra a Chamomilla 15 CH nagyon jó!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook