Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen homeopátiás szerek vannak tejserkentésre és hogyan szedhetők? fórum

Milyen homeopátiás szerek vannak tejserkentésre és hogyan szedhetők? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 26. 11:46

Tudja esetleg valaki, hogy az urtica urens.ből ami otthon 3ch az megeggzezik a 30c.vel?

Én az USA.ban élekés itt nem lehet kapni 3ch.t.

Próbáltam rákeresni a neten, de nem nagyon találtam semmit..egy cikk mintha azt emlitené, hogy eza kettő egy és ugyan az az adag! Szeretnék csak megbizonyosodni ról! Előre is köszönöm a segitséget!!

Félek bevenni, háth még kevesebb tejem lesz!!!

2008. márc. 27. 19:08
SEMMIYLET! a homeopátiás szerek csak a tej megindítására jók, ha utána is szeded, nem hogy nem szaporítja a tejet, hanem apasztja a menniységet! Ezt ma tudtam meg én is, pedig eddig szedtem az urtica Urens 5-öt... Nincs elég tejem nekem sem, most kipróbálom mi történik ha elhagyom a bogyókat és csak a teát iszom. Ez bármelyik homeo gyógyszerre igaz...
51. Amena
2007. okt. 12. 09:59
Igaz, hogy nem homeopátiás szer, de nekem nagyon bevállt a Laktoherb gyógytea. Elég jól serkentette a tejtermelést. Az íze is elviselhető. A lányomat 1,5 évig, a kicsi fiamat több mint 2 évig szoptattam.
2007. máj. 11. 10:49

Hasfájás megszüntetésére kaptam tanácsot a szomszédomtól(aki mellesleg a Gyerekorvosunk)!

Kezdjem adagolni neki a friss almareszelék levét fokozatosan emelve az adagot majd térjek át a reszelére ! Ismétlem 7 hetes lesz vasárnap a fiam!

azt mondja a doki hogy más országokban már 2 hetes korába elkezdik adni a gyerkőcöknek az almát at anyatej mellé!olyan anyagok vannak benne ami mint tudjuk serkenti az emésztést és így erősödik is a pocija!

Kíváncsi leszek! Mindenesetre jóizűen cuppogja le a kanálról! :)

2007. máj. 9. 16:48

Nem akarok senkit elkeseríteni, de az én kicsim 7 hónapos, és még mindig minden nap fáj a pocakja, bár szerencsére már csak kevés ideig(fél-egy óra). 6 hónaposan egy hétig evett 210-220g-okat, egyébként mindig csak 140-150-et, de 6 hónapos kora előtt a 120g-nak is nagyon örültem, mert volt hogy 8 óra alatt csak 40g-ot volt hajlandó megenni. Szoptatni már nem tudtam, mert nem volt hajlandó, 4 hónapos kor után a lefejt tejet sem fogadta el. Amúgy is nagyon válogatós.

A hasfájására mindent kipróbáltam, semmi sem használt. Persze ugyanígy a tejtermelés fokozására tett kísérleteim is kudarcba fulladtak, miután minden mellretétel egy nagy frusztráció volt mindkettőnknek ,és soha nem tanult meg normálisan szopcsizni. Lehet én vagyok a béna, de pohárból se tudtam soha megitatni, mert mindig annyi levegőt nyelt mellé, hogy az egészet visszabukta.

Mindenféle kivizsgáláson voltunk, elvileg semmi baja.

Mindemellett nagyon jókedélyű, okos, édes kisbaba.

Szóval ne aggódjatok a hasfájás miatt, hozzá lehet szokni, csak az első 3 hónap a szörnyű (utána vagy elmúlik, vagy úgy megedződik az ember idegrendszere, hogy egy kis hasfájás már szinte a napi program részévé válik).Tudom hogy szörnyen hangzik, de hanem így gondolkodnék, már teljesen kikészültem volna.

48. Mokka78 (válaszként erre: 47. - Win)
2007. máj. 9. 15:39

Türelmesen várunk!:) De minden este együtt sírunk,neki fáj ,nekem meg az fáj hogy keservesen sír! (a hormonjaim, még nem a régi)

Akkor már csak egy hónap!

47. win (válaszként erre: 46. - Mokka78)
2007. máj. 9. 12:37

Hát a csodára még várni kell!:)))

Olyat még nem hallottam, hogy elmúlt volna a hasfájás. Max. amikor eléri a baba a kb. 3 hónapos kort.

46. Mokka78 (válaszként erre: 45. - Win)
2007. máj. 9. 11:07
Persze! Elmulni nem mult, csak rövid szüneteket értem el! Bár az is valami :) Én csodát szeretnék! :)
45. win (válaszként erre: 44. - Mokka78)
2007. máj. 8. 19:23
"Hagyományos" módsnerekkel már próbálkoztatok? Pocakmasszázs, karon hasrafektetve hordozás, stb.?
44. Mokka78 (válaszként erre: 43. - Win)
2007. máj. 7. 17:14

Az infacolt már adom egy ideje! most vettem espumisant is kipróbálni!

nem olyan vészes a hasfájás eddig,vagy csak jól tűri a fájdalmat! bár mindha az tejadagjával együtt erősödne a fájás is!

43. win (válaszként erre: 42. - Mokka78)
2007. máj. 7. 12:51

Állítólag a homeopátiás Chamomilla elég jó, ezen kívül Infacolt és Espumisant hallottam még. Nekünk nem volt hasfájásunk, úgyhogy ezek nem saját tapasztalatok. De ami jó az egyik babánál, lehet, hogy nem válik be a másiknál.


Az én fiamat a legritkább estben lehetett levenni ennyi idős korában a ciciről 25-30 perc elteltével.:)))

2007. máj. 7. 10:18

Ha már így összejöttünk.... :)

Hasfájásra melyik csodaszert használjátok?

41. Mokka78 (válaszként erre: 38. - DODICA)
2007. máj. 7. 10:17
Köszi! Az optimizmusom sose hagyom el! :)
2007. máj. 7. 10:14
Hoppá egy -két "t" betűt elhagytam Bocs! :)
39. Mokka78 (válaszként erre: 37. - Bridget*)
2007. máj. 7. 10:13

Ezt a rövid etetést én is hallottam,be is tartottam ,ezidő alatt nem hízott! most megmértem ennyit eszik ennyi idő alattés 50g -nál több nem volt! Az én Fiam túl kényelmes,meg valószinű hamar elfárad,még erősödnie kell!!

most én is 3óránként etetem és én ébresztem mindig napközbe sose kel magátol!Éjszaka 4óránként kb kel magától!

38. DODICA (válaszként erre: 36. - Mokka78)
2007. máj. 6. 13:39

Ritka az ilyen pozitív hozzáállás, de nagyon örülök neki, maradj csak ilyen!!!

Ha kiegyensúlyozott babó, akkor nincs is semmi hiba!


Igen, az előírás a max. 30 perces etetés, de ezt én is hiába mondtam a prücsköknek. :)) Sebaj! Előbb-utóbb tényleg kialakul egy rendszer, bár én a 4-5-6 órás időket furcsállom... Talán azért, mert enyémek sose vártak oly sokat? :)


Reggel mindig többet esznek, mint este. S nagyon fontos nekik az éjjeli szopi is!!

37. Bridget* (válaszként erre: 36. - Mokka78)
2007. máj. 6. 12:50

Nekem a gyerekorvos azt mondta, h maximum 25-30 percig egyen (10 perc az egyik ciciből, a maradékot pedig a másikból), utána válasszam le róla. Az elején nagy hiszti is volt belőle, de utána 'belejött'. Eleinte 3 óránként evett, ha aludt, akkor fel kellett ébresztenem -ez nagyon spártai volt, de bejött! Reggel 7kor kezdődött a folyamat, este pedig 10kor volt az utsó evés. Éjszaka persze akkor evett, amikor felébredt, általában hajnali 3kor. Már áttértünk 4 óránkénti evésre, de van, h ez is elhúzódik 5-6 óránkéntira, mert már nem ébresztgetem. Most is este 10kor eszik utoljára, éjszaka pedig menetrendszerűen 4kor kel fel. Ilyenkor veszem be az urticát :)

Artúr kedden lesz 7 hetes - 60 centi és meztelenül 5,5 kiló

36. Mokka78 (válaszként erre: 35. - DODICA)
2007. máj. 6. 10:01

Ma 6 hetes! Éjszakai,délelötti evés, délután kevesebb! Ennyi elég neki,de nő az adagja volt ennél rosszabb is:( van hogy 50percig eszik,alszik :)

egyszer majd sokat fog enni,rövid idő alatt! :)

NAgyon optimista vagyok,látom hogy jól érzi magát!! :)

35. DODICA (válaszként erre: 34. - Mokka78)
2007. máj. 5. 11:34

Mennyi idős babánál? Reggelivagy délutáni ez az adat?

Nyugi! Nem is biztos, hogy annyira gfyengék vagytok!

34. Mokka78 (válaszként erre: 33. - Bridget*)
2007. máj. 4. 16:22

HÚÚÚÚ!

Mi nagyon gyengék vagyunk! 30 perc 100g

de volt ennél rosszabb is :)

33. Bridget* (válaszként erre: 30. - DODICA)
2007. máj. 4. 12:22

Köszi a válaszokat!!

Artúr kedden volt 6 hetes - ma reggel rekordot döntöttünk: 18 perc alatt 230 grammot evett :))

32. DODICA (válaszként erre: 31. - Mokka78)
2007. máj. 1. 10:28
Majális?? Kész idegbaj: épp most zabált be a 2 évesem (a kis szarka!) 180 cm rágót, s kaptam a frászt. Indultam volna velük bulizni...
31. Mokka78 (válaszként erre: 29. - DODICA)
2007. máj. 1. 10:13
Ok! Köszi! Marad a két cici! Jó majálisozást nektek! Mi majd csak jövőre megyünk kirándulni és lufit venni! :)
30. DODICA (válaszként erre: 27. - Bridget*)
2007. máj. 1. 09:50

Örülök, ha minden rendben!

Nekem nem tűnt fel, hogy az urtica befolyásolta volna a székletürítést, de, ha neked ez gyanúd, s amúgy is ilyen szépen szopik, akkor nyugodtan próbáld meg elhagyni, hátha....

Csak ne aggódj amiatt, hogy kevesebb lesz a tejed, mert NEM!!!!!!!!!!!

További sikeres szoptatást nektek, élvezd minden pillanatát!!!

29. DODICA (válaszként erre: 26. - Mokka78)
2007. máj. 1. 09:48

Bocsi, nem voltam 2 napig...


Szerintem a világon semmi baj, s amennyit szopik, az nagyon is soknak tűnik egy ilyen pici babához!

A mérlegelés szerintem is marhaság. Ha kiegyensúlyozott babó, akkor kit érdekel, mennyit hízott??? A statisztikát? Ugyan már! Ha látod rajta, hogy minden oké, mit számít, hogy hízik-e "rendesen" ?

Tudom, a védőnő hülyére tudja magát aggódni... Nálam egyik gyereknél volt ilyen, nem hízott heteken át (amúgy minden tök szupi volt vele), a védőnő meg aggódott. Aztán hirtelen nekiállt gyarapodni, s sitty-sutty behozta a "lemaradást". Miért is kéne nekik pont úgy nőni, ahogy elő van írva??? Én a helyedben csak akkor aggódnék, ha van valami egyéb tünet....


Két cici: ne akard visszacsinálni egyre!!!! Így sokkal nagyobb az esélyed a hosszú, sikeres 100%-os szoptatásra, mert sokkal több inger éri a melleidet! Örülj neki inkább!

28. Mokka78 (válaszként erre: 27. - Bridget*)
2007. ápr. 30. 16:13
Ha jól osztok szorzok akkor 6-7 hetes lehet a fiadés ilyen jól eszik? akkor mi még nagyon el vagyunk maradva! Remélem nekem is igy beindul a tejem mennyiségre! :)
2007. ápr. 30. 15:58
Köszönöm a válaszokat, főleg neked Dodica. Szerencsére a Kisfiam nagyon szépen növekszik, kb.4 óránként eszik 140-200 gramm mennyiségeket, mind2 cicimből. Kipróbáltam, h mi lenne, ha nem szedném az Urtica-t. Kihagytam kétszer a napi 1x5 golyót, és azt vettem észre, h Artúr nagyon nehezek kakil, majd' 1 órát erőlködik. Lehet, h az Urtica a tej minőségét is megvéltoztatja? Vagy teljesen független ez a kaki-probléma, csak véletlen egybeesésről lehet szó? Mindenesetre inkább ma mégis bevettem a golyóadagot... :)
2007. ápr. 29. 11:08

Nem sárgult be születés után se! 3800g született 3660ghoztam haza és 2hetesen 3820volt utána állt meg!

A szomszédunk a gyerekorvosunk(pont most ugrott át megnézni mennyit evett a Lackó),megvizsgálta már sokszor minden rendbe!

Igen úgy néz ki beindult!

a két cicis etetéből simán vissza tudok állni majd az egycicire?

A mérleget vissza akarom adni rögtön ahogy beindult a hízása! nem szeretem :)

25. win (válaszként erre: 24. - Mokka78)
2007. ápr. 29. 10:32
Mondjuk az tényleg nem jó, ha egy ekkora baba 2 hét alatt semmit sem hízik, de úgy látszik most beindult.:))) Nincs nála elhúzódó sárgaság? Ahol lakom egy kislánynál 3 hetes korában vették észre, addig azt mondták milyen jó baba, állandóan alszik. Nem ijesztgetni akarlak, csak ez is eszembe jutott. Mekkora súllyal született a babád?
24. Mokka78 (válaszként erre: 23. - DODICA)
2007. ápr. 29. 10:16
Igazábol ott kezdödtek a bajok hogy nem hízott 2hét alatt semmit!(Élete második két hete)Elötte ok!inkább aludt a Kicsike! Akkor keztem kötelező3 óránkénti tömést:) 5nap után még mindig keveset hízott,de nem sírt hogy éhes lenne! most a hosszuhétvégére kaptunk mnérleget,tegnap nem tudtem 70-80-nál többet beletuszkolni két ciciből 3óránként(úgy ébresztem nem magátol kel!),egyszerűen elaludt! az éjjel már 100 evett de most magátol ébredt 4-4fél óránként!éjszaka nem kell ébreszteni.Szóval itt tartunk a gyomortágításba!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook