Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen homeopátiás szerekkel készülhetünk fel a szülésre? fórum

Milyen homeopátiás szerekkel készülhetünk fel a szülésre? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 20. 15:11
Málnalevélteát nagyon ajánlom nekem sokat segített,1.5 alatt meg lett a babám.
2008. okt. 20. 15:06
Én a gyógytornára esküszök. Tápainé Baynai Márta Terhességi tornája DVD-n kapható. Kétnaponta tornáztam rá. Nekem nagyon bejött. Van rajta légzéstechnika, relaxáció is. A terhesség alatt is elmúlt a hátfájás, derékfájás a gyakorlatok után.
2008. márc. 12. 18:38

Sziasztok!

Én három gyereket szültem,de csak a harmadiknál szedtem homeopátiás bogyókat.Nem vettem észre semmi különleges hatását.Amúgy is könnyen szülő fajta vagyok.1 óra alatt meg lett a lányom úgy hogy szülés közbe se tudtam szedni.Biztos van olyan akinek használ én fölöslegesen vettem meg.

8. Sz.Csirke (válaszként erre: 7. - 416c7ed97f)
2008. márc. 10. 17:44
Koszonom szepen!
2008. márc. 10. 16:41

Sziasztok, szia Sz.Csirke!


Itt egy komolyabb összefoglaló olvasható a homeopátia és szülés ügyében:


[link]

2008. márc. 4. 23:22

Sziasztok!


Remelem tud valaki segiteni. En nem tudtam pontosan azt beszerezni, amit akartam, es szeretnem tudni, hogy hogyan szedjem azt amim van.


A cimicifuga es az actea racemosa ugyan az a dolog, ugye?

Ebbol van ch5, es ch30-am.


Arnica montana ch200


stapnysagria ch30

2007. dec. 4. 19:24
Málnalevélteát ittam, első szülésem volt és 3!!! óra alatt megvolt a baba, ami - ahogy a "védőnéni" fogalmazta - egy ajándék. Ez azért jó, mert hamarabb és könnyebben tágul a méhszáj, de viszont nem szabad túlzásba vinni. Ha megkérdezed a gyógyszertárban biztosan tudják az adagolást, ha jól emlékszem csak napi 2szer lehet inni és szülés előtt 1-2 hónappal érdemes elkezdeni a kúrát.
4. Ezti (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. aug. 15. 13:59
Ezek nem gyógyszerek, ez homeopátia. Olvass utána szerintem:))) DE miért is szenvedjen az ember, ha nem muszály???
2007. aug. 7. 07:58
mi a jóégnek bármilyen szer is a szüléshez? vagy bármihez is?! ez a baj az emberekkel, trüsszentenek egyet és teletömik magukat gyógyszerrel, meg ,,csoda,, készítményekkel....
2006. máj. 4. 20:34

A harmadik gyerekemet már homeopátiával szültem, a következő szereket használtam:

A szülés várható ideje előtt egy hónappal heti 1 alkalommal 10 golyó Actea racemosa CH30, mely könnyíti a méhnyak tágulását. Én még a málnalevél teát is ittam mellé.

A szüléskor Actea racemosa CH15 1x5 golyó amikor már 4 ujjnyi a méhszáj. Utána Caulophyllum CH5 1x5 golyó, akár fél óránként ismételhető. Ez akkor is segít ha leáll a szülés. Arnica CH200 1x5 közvetlenül a kitolás előtt, majd szülés után még egy adag. Ez csökkenti a vérzést és gyógyítja a sebet. Az Arnica CH9 még egy hétig ajánlott szülés után naponta 2x5. Gátmetszés esetén Staphysagria CH9 napi 2x5 golyó legalább egy hétig. Ez a szer császármetszésre is jó, szebben gyógyul a seb. Az Arnica CH9 is ajánlott a császárosoknak.

1. Hoxa
2006. máj. 4. 13:07
Milyen homeopátiás szerekkel készülhetünk fel a szülésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook