Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tehetek panaszt könyvelői mulasztás miatt, ha nem jól végezte a munkáját? fórum

Hol tehetek panaszt könyvelői mulasztás miatt, ha nem jól végezte a munkáját? (tudásbázis kérdés)

8. Goddess80 (válaszként erre: 7. - Pintyőke madárka)
2013. febr. 12. 15:05
Nem semmi.Én magamnak csinálok mindent.
2013. febr. 8. 14:24
Egyszer az én rokonom (aki könyvelő egy cégnél )megcsinálta a bevallásom felebaráti szeretetből . Na a drága nem személyi adókulccsal számolt akkoriban olyan 18 százalék körül. Hanem a magasabb kategóriájú azt hiszem 36 százalék volt anno kb. céges. Csinált olyan mínuszt azt hittem hanyatt esek :) Mire átlapoztam mindent meg rájöttem én aki először bontott fel ilyen csomagot . Rá ment a napom . Azóta egyedül csinálom .
2013. febr. 8. 13:20
A poén az egészben,hogy anyós adja a fizetését,mert családi vállalkozáson belül dolgoznak.A fizetése nem lett több hogy a gyerekek miatt megkapta volna azt a 20000 ft töbletet ami a két gyerköcünk után járt volna.Szépen anyós zsebében landolt ezek szerint, mert így ő kevesebb adót fizetett be állambácsinak,de a férjem fizuja maradt a régi.
5. Goddess80 (válaszként erre: 4. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 8. 13:14
Köszi a segítséget! Ma megkaptuk.:) A könyvelő tavaly jogalap nélkül igényelte a férjemnek a családi kedvezményt,holott én kértem.A férjem semmit nme írt alá nem töltött ki adónyilatkozatot amelyben jelezte volna kéri.Ha alá is írt volna bból persze az én munkáltatómnak is adni kellett volna,hogy ő kéri a kedvezményt.Kiderült volna, hogy ketten nem igényelhetjük. Jó nem?
2013. febr. 7. 16:29

Tisztelt ...Kft.


Alulírott XY az Önök cégének alkalmazottja ezúton tájékoztatom Önöket, hogy az adóbevallásomhoz szükséges M30 adóigazolást a mai napig nem kaptam kézhez, holott erre Önöket a vonatkozó jogszabály január 31.-ig kötelezi.

Kérem mulasztásuk haladéktalan pótlását!


Tisztelettel:

XY alkalmazott

3. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 2. - Goddess80)
2013. febr. 7. 16:18
Kérje a férjed tértivevényes hivatalos levélben a munkáltatójától!
2013. febr. 7. 13:23
A férjem munkáltatója pontosabban annak a könyvelője nem hajlandó az adóbevalláshoz kiadni az M30-as papírt. Tavaly is ezt csinálta velünk hogy teljesen kikészített májusba adta ide és addig nem tudtam megcsinálni az adóbevallást.Most szintén ugyanez a helyzet.Tudtommal mindenkinek jan.31-ig oda kéne adni.Okés hogy vannak problémái magánéleti mert arra fogja,de nem teheti meg hogy nem adja ki hónapokig amit kikéne neki adni.Most is azzal kezdte, hogy ráér májusig. Nekem már elegem van ebből.Szertném megcsinálni a bevallásunkat,mert kapnánk vissza de miatta nem tudom mert nem adja ki az a sz.. parírt.
2013. febr. 7. 13:16
Hol tehetek panaszt könyvelői mulasztás miatt, ha nem jól végezte a munkáját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook