Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mérlegképes könyvelői képesítésnél mely tárgyakból lehet felmentést érvényesíteni? fórum

Mérlegképes könyvelői képesítésnél mely tárgyakból lehet felmentést érvényesíteni? (tudásbázis kérdés)

22. ---Anita--- (válaszként erre: 21. - Miel77)
2012. márc. 9. 21:07
Szerintem te is ebből a 3 tárgyból kapnád meg a mostani állás szerint, de állítólag jövőre megint módosítanak rajta, úgyhogy ki tudja, lehet, "szerencsésebb" leszz 2 év múlva. :)
21. miel77 (válaszként erre: 20. - ---Anita---)
2012. febr. 16. 11:36

hmm kiváncsi vagyok Rám mi vonatkozik majd, mert én most csinálom a BA pénzügy-számvitel szakot, és lehet nem is tudom olyan simán elismertetni a dolgokat? Hogy ne kelljen az egész mérlegképes képzést megcsinálni??

2 év múlva kiderül, mert addig hozzá sem kezdhetek :(

2012. febr. 16. 10:08

Most már kiderült, úgyhogy leírom, hátha segíthetek valakinek...

Jogból és gazd. ismeretekből alapból megkaptam a felmentés a közgazdász diploma miatt.

Szervezésből azt mondták, nem szoktak adni, úgyhogy nem is próbáltam, de az nem is tűnik olyan vészesenek.

Pénzügyből meg megkaptam a felmentést, de ezt nem alapból, be kellett adni a régi tematikáimat (kb. 30 oldal volt nekem, 10 tárgyból) és ha ezekben kb. szó szerint megtalálják a mérlegképes pü. tematikáját, akkor elfogadják. Ha nem fogadták volna el, jól rácseszek, mert csomóba kerültek a tematikák, meg van felmentési díj is, de így, hogy elfogadták, meg jobban jártam (anyagilag is)...

Adózásból nem szoktak adni, mert az minden évben változik.

Számvitelből meg ellenőrzésből meg megint csak nem szoktak adni senkinek, mert azok már szakmaiak, úgyhogy azt mondták, ne is próbáljam meg, mert reménytelen.

19. ---Anita--- (válaszként erre: 11. - B1266b8c26)
2012. jan. 26. 18:23

Nem bolognai képzésen végeztem, szóval még "régi" diplomám van... és nálunk a szakok, szakirányok sem így voltak. A szakirányom pl. államháztartási, ami azt jelentette, hogy szakirányig vállalkozási alap dolgokat (számvitelt, pénzügyet) tanultunk, kb. tök ugyanazeket, mint a mérlegképesen (mert végigböngésztem a tematikát), aztán utána szakiránynak megfelelően már keményen a számvitelt...

Fura, mert a barátnőm pl. máshol végzett és náluk a szakirányok is máshogy voltak, pl. ő számvitel-pénzügy szakirányra ment és még így is mások voltak a tantárgyai, mint a mérlegképesen... Az enyémek meg tök ugyanazok, csak ami a mérlegképesen pl. 1 tárgy, nekem egy csomó volt. :( Úgyhogy rohadtul bosszantó ez az egész. :(

2012. jan. 26. 18:13

Sziasztok!


Köszönöm, hogy ennyien írtatok. :) Ma egész nap ezt nyomoztam és nem jó dolgokra jutottam... :(


Az első 3 modulból (jog, gazdasági ismeretk és pénzügyi ismeretek) gond nélkül felmentést kapok, az utána lévőek a gázosak: az adózási ismeretek, számviteli-elemzési ismeretek, számviteli szervezési ismeretek és ellenőrzési ismeretek.


Konkrétan nekem a szervezéssel van a baj, ugyanis ami a mérlegképesen ez az egy tárgy, az nekem a főiskolán kb. 8-10 tárgy volt, sokkal részletesebben, mint a mérlegképesen. Tehát ha én beadom nekik a főiskolán azonos nevű tárgyamnak a tematikáját, az nem fedi le a mérlegképest, hiányosnak tűnik... de hát ott van a többi kb. 8 tárgy, amivel együtt bőségesen lefedi!


Az adózásnál, elemzésnél és ellenőrzésnél meg kb. totál ugyanaz a tematikám, mint az ottani, viszont mivel azok meg szakmai tárgyak, a VIZSGA IDŐPONTJAKOR ül le egy bizottság elbírálni, hogy felmentenek-e, amiről 3 nappal a vizsga előtt kell értesíteni, de sokszor csak a vizsga napján mondják meg, hogy nem kapok felmentést. És pedig kb. 100 %-ban így döntenek, akármi is van...


Ilyenkor meg az van, hogy ha a szervezésből nem kapom meg a felmentést, akkor magyarul cseszhetem, mert az utána lévőekből ha meg is kapom, akkor is ki kell várni a vizsgaidőpontokat és a legközelebbi záróvizsga idén decemberben lesz...


A regisztrációhoz tényleg 3 év gyakorlat kell a mérlegképes megszerzése után, szóval ennél is cseszhetem, hogy több, mint 4 éve dolgozom könyvelőként.


Következtetés: nagy lehúzás az egész, mert rohadt drága és ráadásul teljesen feleslegesen is, mivel azért fizetnék még egyszer, hogy tök ugyanazokat a tárgyakat végigüljem, ráadásul 1 éven át...

2012. jan. 26. 13:21

[link]

Itt írnak közvetlen szakvizsgát legalul, egyéni felkészüléssel. Több városban is tartanak képzést.

Remélem segít és sok sikert!

16. Remoni (válaszként erre: 12. - B1266b8c26)
2012. jan. 26. 08:32

Rákerestem a google-on, sajnos a 3 év gyakorlatot a vizsga után kell megszerezni, nem számít, hogy előtte már valaki könyvelt. Nézd, itt is írják: [link]

Én száz éve vizsgáztam, nekem még elfogadták az előtte lévő gyakorlatot is, így azonnal megvolt a regisztrációm.

Szerintem sok lett a mérlegképes, azért szigorítottak így a szabályokon.

Persze a bizonyítvány meg van rögtön, csak nem lesz jogosult mérleget készíteni, aki nincs regisztrálva.

15. b1266b8c26 (válaszként erre: 14. - Miel77)
2012. jan. 26. 08:23
Igen, az más. Mondjuk már sajnálom, hogy nem próbáltam meg még legalább pénzügyből felmentetni magam, mert a szigorlatom is meg van belőle. És ugyanazt tanultuk végülis.
14. miel77
2012. jan. 26. 08:19
Mondjuk annak nem néztem utána, hogy a Közgazdász-gazdálkodási szakon végzetteknek mit ismerhetnek el, hogy milyen különbségek vannak a szakok közt. Én pénzügy-számvitel szakra járok.
13. miel77
2012. jan. 26. 08:13
Nekem is ez a célom, de én még csak első éves vagyok a főiskolán. Előtte elkezdtem egy okj-t de abbahagytam a fősuli miatt, mert azt mondták ha végzek vele, akkor csak 1 modult kell megcsinálnom, a többiből felmentést kapok, és intenzív tanfolyamon végezhetek.Hogy majd mi változik a következő 3 évben az jó kérdés? Én ennek tavaly néztem utána... Engem is érdekel mire jutottál :)
12. b1266b8c26 (válaszként erre: 10. - Remoni)
2012. jan. 26. 08:08
Szerintem a bizonyítványt megkapjuk (én is most járok) a záró vizsga letétele után. Amit nehezebb megszerezni az a regisztráció. De úgy hallottam, hogy a 3 évbe az is beleszámít, ha már előtte dolgoztál hivatalosan könyvelőként, és leigazolják. Nem feltétele, hogy a bizonyítvány megszerzése után 3 év.
2012. jan. 26. 08:06
Én úgy tudom, hogy a pénzügytől lefelé csak akkor kaphatsz, ha szakirányú diplomád van. Vagyis egy sima általános közgazdász diploma nem elég.
10. Remoni
2012. jan. 26. 07:17
Ha jók az ismereteim, a mérlegképes végzettséget csak 3 év szakmai gyakorlat után adják meg. Kérdezz rá arra is, hogy mikor lesz a kezedben a bizonyítvány és mikor regisztrál a minisztérium a mérlegképesek közé, mert nem biztos, hogy gyorsan fog menni.
9. ---Anita--- (válaszként erre: 8. - Gne2)
2012. jan. 26. 00:21
Megpróbálom. :) Holnap minden általam megtalált, 150 km-en belüli tanfolyamot felhívok és a sulimat is. :) Kíváncsi leszek rá... :) Köszi az ötletet!
8. gne2
2012. jan. 26. 00:17
Esetleg próbáld meg abban a suliban, ahol végeztél, hogy hátha ott is indítanak mérlegképes tanfolyamot. Akkor kevesebbet kellene szenvedned az elfogadtatással, simábban elfogadják az indexet, ismerik a tematikát is.
7. ---Anita--- (válaszként erre: 6. - Gne2)
2012. jan. 26. 00:13

Azt elhiszem, de nem csak nekik kellene a pénz, hanem pl. nekem is. :)

Gondolom, a felmentéseket is e miatt nem nagyon osztogatják, pedig elég nagy szívás 2 helyen végigszenvedni totál ugyanazokat a szivatós tárgyakat. :(

6. gne2
2012. jan. 26. 00:10

Igen, drága. :(

A vizsgákon pedig sokszor megkavarják a vizsgasort, és olyanokat tesznek bele, amit a valóságban nagyon ritkán használ az ember. Kell a pénz a minisztériumnak is. :S

5. ---Anita--- (válaszként erre: 4. - Gne2)
2012. jan. 26. 00:04

Hmmm... ez nem túl jó hír. :(

Az a baj, hogy ahány helyen nézem, annyifélét írnak. A legbíztatóbb az volt eddig, hogy mindegyikből kaphatok, ha bemutatom az igazolt tematikát, aminek kb. teljesen azonosnak kell lennie. De már erősen kételkedek ebben.

Hát igen... előbb kellett volna gondolni rá, de a fene se akart ennyi pénzt kifizetni (mert ha csak a felmentési díjakat nézem, akkor is nagyon drága). :(

4. gne2
2012. jan. 26. 00:02
Éppen most fogják szigorítani, nekünk azt mondták. A csoportunkban az egyik srác kap felmentést pl. pénzügyből, ő is ilyen alapon, amit írtál. De minden másból neki is vizsgáznia kell velünk.
3. gne2
2012. jan. 25. 23:59

Gazdasági és vezetési ismeretek alkalmazása

Jogi ismeretek alkalmazása

2012. jan. 25. 23:59

Sziasztok!

Közgazdász-gazdálkodási szakon szerzett diplomával rendelkezem. Szeretném sos-ben megszerezni a mérlegképes könyvelői végzettséget, mert egy munkához sürgősen kellene.


Annyit tudok, hogy 7 modul van:

1. Jogi ismeretek

2. Gazdasági ismeretek

3. Pénzügyi ismeretek

4. Adózási ismeretek

5. Számviteli-elemzési ismeretek

6. Számviteli szervezési ismeretek

7. Ellenőrzési ismeretek.


Az biztos, hogy az első 2-ből felmentést kapok és felmentési díj befizetése ellenében nem kell vizsgáznom. Viszont most azt olvastam, hogy a többiből is kaphatok, ha be tudom mutatni a főiskolai tematikát lebélyegezve és indexet (és természetesen kifizetek egy csomó felmentési díjat).

Tudja valaki, hogy ez igaz lehet? Mert az nagyon jó lenne! :) Már felírtam egy csomó telefonszámot, holnap bővebben érdeklődöm, de hátha tud valaki itt is segíteni... :)

Előre is köszönöm. :)

2012. jan. 25. 23:54
Mérlegképes könyvelői képesítésnél mely tárgyakból lehet felmentést érvényesíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook