Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol kell lemondani a családi pótlékot? fórum

Hol kell lemondani a családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)


15. trapiti (válaszként erre: 14. - 9829024220)
2015. okt. 11. 19:13
Eddig nem kaptuk. Most fogok majd bemenni miután visszautazunk és akkor megmondják hogy meg kell-e várni a határozatot.
14. 9829024220 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2015. okt. 11. 18:56

Es kaptatok ugy kulfoldon csp-t,hogy nem kertek a magyar hatarozatot a megszuntetesrol?

En is igenyeltem mar,de elutaditottak ez miatt...

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Iculi71)
2015. okt. 10. 00:02
Köszi! Személyesen el tudtam intézni a bpi MÁK-nál a Váci úton. Majd jön a határozat de már előtte el tudom indítani a kinti igénylést is ill. megkapjuk az ottani és a Mo-i csp különbözetét visszamenőleg is.
2015. okt. 9. 18:45
Ahhoz a MÁK-hoz kell bejelentened a külföldre költözést, és konkrétan azt, hogy kéred a csp. megszüntetését, ahol Magyarországon megállapították részetekre az ellátást. Erről anno kaptál egy határozatot, oda menj, vagy írj. Mivel külföldre költözésről van szó, ezért ez a magyar lakcím szerint illetékes államkincstár hivatalból át fogja tenni a külföldi ügyekben illetékes hatósághoz (ez talán a Győr-Moson-Sopron Megyei.... ezt most csak úgy fejből mondom, de számodra nincs jelentősége, mert ismétlem, a lakhely szerint illetékes MÁK intézi, és az áttételről értesítenek írásban. Mindeközben külföldön indítanod kell az igénylést, ill. jelezned kell, hogy a megszüntetés Magyarországon folyamatban van. A két hatóság (ha EU-ban vagy) fel fogja venni a kapcsolatot egymással. Ja, és személyesen ezt nem fogod tudni elintézni a Fővárosi Kormányhivatalnál, ők legfeljebb elindítják az ügyedet, onnan érdemben papírt rögtön nem fogsz kapni.
11. trapiti (válaszként erre: 7. - 9829024220)
2015. szept. 30. 11:24

Már kint élünk, én is elmaradtam ezzel, de itt kifizetnék visszamenőleg is a különbözetet, meg amúgy is, itt költünk a gyerekre, nem mindegy hogy mennyit kapunk, kb 4x annyi itt...

Jövő héten megyünk haza, emiatt gondoltam hogy személyesen bemegyek valahova, de annyira megkavarták most, hogy nem tudtam kibogozni a netről hogy hova is :)

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Csodapók)
2015. szept. 30. 11:22

Hú köszönöm szépen :) Ezt nem sikerült netről kiderítenem :/

Akkor jövő héten bemegyünk ide is...

9. csodapók (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. szept. 30. 10:44

Szia! :)


Csak a neve változott, a ügyintézés helye nem.


Budapest Főváros Kormányhivatala


Családtámogatás ügyfélszolgálat elérhetősége (cím, e-mail cím, telefonszám):

1139 Budapest, Váci út 71.

cstam.uszi@kh.allamkincstar.gov.hu

H-K: 8,00-15,30 Sz: 8,00-17,30 Cs-P: 8,00-12,00

8. 9829024220 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. szept. 30. 10:17
Akkor viszont Bp,nemzetkozi osztaly,van ra formanyomtatvanyuk is,a honlapjukon megtalalod.
7. 9829024220 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. szept. 30. 10:15

Ha mar kint eltek,akkor kisse bonyolult lesz,ha meg otthon vagytok,akkor oda kell menni,ahonnan kapod.

En nem mondtam le,mert mindegy is miert,most Nemetorszagbol probalom,tobb,mint harom honapja meg semmi eredmeny...

6. fildus (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. szept. 30. 10:00
Államkincstár, ha pesti vagy pest megyei vagy, akkor Ceglédre kell küldeni.
2015. szept. 30. 09:21

Jogosult vagyok rá de külföldön vagyunk és itt szeretném igénybe venni, ehhez az otthonit le kell mondani.

Szóval MÁK? Nem került át a Kormányhivatalhoz?

2015. szept. 30. 07:45
Bejelentési kötelezettséged van, ha nem vagy rá jogosult, le kell mondani. Napokban kaptam határozatot, mostanában intézkedtem!
2015. szept. 30. 06:21

Nem kell vele foglalkoznod, autómatikusan megszüntetik ha már nem jár!Jobban tudják mint Te!


De, ha mégis kell róla papir bemész a MÁK-hoz / most is oda kell / odamész a csp-vel foglalkozó ügyintézőhöz, és elmondod, ki fogja a

dni a papirt meddig járt!

2015. szept. 29. 21:50

Régen a Magyar Államkincstárnál volt, most hová kell menni vele? Kormányhivatalba vagy a MÁK-hoz? Időpontfoglalásnál egyiknél sem választható opció, nyomtatványt nem találok hozzá...


Személyesen kellene intéznem, mert az igazolás is kellene róla.


Van valakinek friss infója erről?

2015. szept. 29. 21:49
Családi pótlék lemondását hol kell intézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook