Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell visszaigényelni a családi pótlékot? fórum

Hogyan kell visszaigényelni a családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 28. 19:20
2009-es évi törvénymódosítással már csak vissza két hónapra lehet az ellátást megállapítani.A hat hónap vissza a nyugellátásnál van.
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Ildikek)
2014. máj. 28. 17:58
Engem már nem érint, de ez újabb változás?
2014. máj. 28. 17:53
A Cst. törvény 37. §-a értelmében csak vissza két hónapra lehet ellátást megállapítani, méltányosságra nincs lehetőség.
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - 65950e3293)
2014. máj. 28. 15:20

Nem, nem feltétlenül fogyatékos. Az én fiam sem az. Diszlexiás.


Ilyen lehet a hiperaktív gyerek is.


6 hónapra visszamenőleg megadják, ha valóban jár, tényleg kérdezd meg őket.

12. 65950e3293 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2014. máj. 27. 18:50
Ha a sajátos nevelésű azt takarja, hogy fogyatékos-e meg stb. Akkor igen ugyan olyan körülményekkel tanul, én se vagyok fogyatékos meg ő se. Megigényeltem volna, de nem kaptam választ, még azt a 4 ezer vmennyit se kapjuk. Majd inkább felhívom és érdeklődök. Bár lehet vissza kapni úgyse fogom
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Tnde)
2014. máj. 27. 18:45
Nálad a pont, ezt hívja a köznyelv családi pótléknak nagyobb gyereket illetően, igazad van. Amennyire tudom, az összeg is azonos.
10. tnde
2014. máj. 27. 18:37
Teljes családi pótlék 20 éves korodig jár.Ha betöltötted a 20-at,csak havi 4300 ft kiegészítést kapsz.És ezt is minden évben meg kell igényelni.Mióta a fiam betöltötte a 20-at.Nappali tagozaton tanul.Egyedül a gyermekvédelmi támogatás jár addig az életkorig amíg nappalin tanul.Azt is saját jogon kell megigényelni.
2014. máj. 27. 17:51

Igen, ha barátnőd sajátos nevelési igényű, akkor azért kapja. Ildikek jól írja.

Az én fiam "sajátos", és bár a sulira kapott még egy évet, most végez. Családit viszont nem kapunk már az év szeptembere óta, amely évben betöltötte a 23-at. Azaz ebben az utolsó tanévben.


Ha Te is sajátos nevelési igényű vagy, akkor jár, de ezt igazolni kell a szakvéleménnyel.

2014. máj. 27. 17:46

T. Családi Pótlék Osztály!

Alulírott x.y kérem részemre a családi pótlék újbóli folyósítását, visszamenőleges hatállyal 6 hónapra.

Középiskolai tanulmányaimat ekkormegekkor befejeztem, azóta családi pótlékot részemre nem folyósítottak, bár erre kérelmet nyújtottam be ekkormegekkor, iylenésilyen számon. Ugyanis nappali tagozaton OKJ-képzésben részesülök ekkormegekkor óta, és az ezmegez szerint (ide írd, ahonnan másoltad) családi pótlékra jogosult vagyok.

Kérem igényem ismételt elbírálását.


Tisztelettel

Ezmegez


Barátnőd, aki kapja, ugyanolyan családi körülményekkel tanul egyébként?

2014. máj. 27. 17:46
Amit a neten találtál: nem írták oda, hogy sajátos nevelési igényűnek kell, erről a Pedagógiai Szakszolgálat állít ki igazolás, pl hiperaktív stb stb.
2014. máj. 27. 17:45

A családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár amiben a gyerek a huszadik életévet betölti, sajátos nevelési igényű tanulók esetén 23. életévig jár.


A Te esetedben valószínűleg azért utasították el az igényedet,mert az oktatási intézmény nem jogosít családi pótlékra.

5. 65950e3293 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2014. máj. 27. 17:41
köszönöm :)
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - 65950e3293)
2014. máj. 27. 17:38

Írj mailt a területileg illetékes Államkincstár-fióknak.


Előtte telefonon is érdeklődhetsz, általában ügyfélfogadási időben. A mailt utána már a telefonbeszélgetésre hivatkozva írhatod.


Nagyon rendesek, szóban is elmondják általában a tudnivalókat. A mailekre hamarabb reagálnak,mint a papírlevélre. Ha kell valamit mellékelni, azt szkennelve lehet, vagy papírmásolatban elküldöd, ha kaptál a malire már iktatószámot.

2014. máj. 27. 17:32
Nappali tagozaton tanulok egyébként.
2014. máj. 27. 17:32

2013 szeptemberében kezdtem az Okj-t, ekkor 20 éves voltam, mert 93-as vagyok. Beadtam 2 papírt, de elutasították arra hivatkozva, hogy én elballagtam középsuliból és nem jár. De ezt találtam most: OKJ 2013 TANFOLYAMOK

A tanuló hány éves koráig jár a családi pótlék?

A közoktatási intézményben (általános iskolában, középiskolában, szakiskolában), nappali képzésben tanuló gyermek után a családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

Tehát én jövőre 2015 májusában végzek, ekkor még 21 évesnek számítok, mert ( júniusban születtem) de akkor is legyek 22 éves, de akkor is járna a családi pótlék... Barátnőmnek jár ugyan annyi idős, mint én... és azt mondta azt vissza kell igényelni. Tud valaki segíteni?

2014. máj. 27. 17:27
Hogyan kell visszaigényelni a családi pótlékot? ( bővebben lent)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook