Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol a kiírt fórumom? :-( fórum

Hol a kiírt fórumom? :-( (tudásbázis kérdés)

1 2 3
62. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - Gerna)
2009. aug. 29. 20:42
Nem vagy hülye! Én az ilyen idős néniktől vásárolni szoktam. Az "utolsó kg szőlőjét", stb. Tudom, hogy van még a táskájába, de azt is, hogy nem piára kell neki, vagy, hogy a futtatójának leadja.
2009. aug. 29. 20:40

Ez nem bántás!

Írtam már, ha kiírja, hogy van szerencsétlen család, akkor biztos lett volna, aki segít, de ilyen címmel, nem hiszem, hogy akad ember, akinek adakozni támadna kedve. Hiszen, ha valaki ilyenbe belemegy, akkor a múltjáról is van némi elképzelésem. Nem zavar ha valaki ezzel keresi meg a kiadásaira a pénzt, de ne nyúljon ilyen gusztustalanul bele egy meg nem született emberke életébe. Nehogymár támogatnom kelljen egy ilyen embert. A nagy ősi szakmával támogassa magát!


Elolvastam figyelmesen! Tudom, hogy sok szerencsétlen ember van mostanában, és azok valóban szerencsétlenek, hiszen pl. 4 gyerekkel kirakták őket a házukból, mert nem tudták fizetni a hitelüket, idős emberek, akik saját lakásukban fagynak meg, stb. Ezek igen nehéz helyzetben lévők, mert a mami, aki nem tud fűteni, az már nem vállalhat ilyen jellegű szolgáltatást, és a 4 gyerekes anyuka sem fog ilyen eszközökhöz nyulni.

60. gerna (válaszként erre: 57. - K.né)
2009. aug. 29. 19:07
kéreget, kunyerál, tarhál...
2009. aug. 29. 18:59
Na nehogy már a fórumindítót bántsuk! Csak azért, mert segíteni szeretett volna egy kismamának????? Pfff...
58. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 57. - K.né)
2009. aug. 29. 18:56
hát hogy kórincsál
57. K.né (válaszként erre: 56. - Gerna)
2009. aug. 29. 18:49
Butának tűnhetek: mi az a lejmoló? Nem hallottam még a szót, csak sejtem mit jelenthet...
56. gerna (válaszként erre: 54. - K.né)
2009. aug. 29. 18:33
Eggyel több lejmoló fórum... ennyi.
55. gerna (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 18:33

Na igen! a Moszkva téren leszólított egy idősebb asszony, meghalt a férje a xy kórházban, nincs pénze, hogy odabuszozzon stb. Adtam neki egy ötszázast meg két buszjegyet. Tettem egy kb. 1 órás utat, mikor visszaérek, mit látok? Még mindig ott van és tovább szólongatja le az embereket.

Hülye voltam? :)

54. K.né (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 18:31

Hagyjuk akkor. Ha figyelmesen elolvastad volna az eddigi hozzászólásaimat, akkor tudnád, hogy meg akartam osztani másokkal milyen szerencsétlen és szomorú helyzetben élő emberekre bukkantam, és csupán jó szándékból (naivitásból???) segíteni szerette volna nekik. Mivel én személy szerint nem tudtam sok mindent összeszedni nekik, ezért arra gondoltam a sok anyuka csak össze tud nekik "dobni" egy szép csomagot, és így hátha kevesebb a valószínűsége, hogy ilyen meggondolatlan és felelőtlen dolgot tesz az a kismama, amivel akár veszélyeztetheti a magzatot. Mert gondoltam hátha észhez tér, hogy nincs egyedül a problémával, segítő kezek akadnak (NEM PÉNZ!!!)

Mivel valamelyik nap olvastam egy segítség kérő fórumot, amiben telekvásárláshoz kért segítséget az anya, mert ki kell költözniük az albérletükből, láttam hogy a hiányos információk miatt hiteltelenné vált mások szemében, ezért őszintén leírtam mindent amit tudok.

De hagyjuk is a dolgot, mert kezdek én válni a céltáblává és nem szeretem ha kiforgatnak.

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - K.né)
2009. aug. 29. 18:24
Én még mindig nem értem mi volt a célod a fórummal!
52. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 29. 18:23

Én nem a pénzszerzés módját, illetve a lehetőségeiket kétlem!


Én azt nem értem meg, hogy miért kell egy vadidegen embernek ezt hirdetnie??????


Én is láttam, hallottam érdekes dolgokat mégsem kezdek nekik gyűjteni, vagy fórumot indítani, arról, hogy mit szóltok hozzá.


Nem rég a metróra felszált egy 25 év körüli fiatal lány. Szép, volt formás volt, farbenben, pólóban. És hangosan ránkzúdította a gondjait. Van egy 4 éves kisfia, aki kórházba van, ha haza viszi nem tud mit adni majd neki enni. Mindenki adta neki a pénzt, kaját, amink volt.......Nem tettem fel kérdés, hogy mit szóltok hozzá, jól tettem e, stb.

51. K.né (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 18:22
Na lehet nem jól kezdtem hozzá a dologhoz, lehet nem fogalmaztam okosan és mindenkinek tetszően, de nehogy én legyek már bántva, "fikázva", amikor csak jót akartam! Akkor inkább fejezzük be, és hagyjunk egymásnak békét!
50. 91d4989ab9 (válaszként erre: 47. - C69ff6d3e9)
2009. aug. 29. 18:16

igazadvan abban hogy mindenki ugy keres pént ahogy akar és semmi közünk hozzá


de ha a terhes anyuka valoszinüleg nem tul egészséges férfiakkal ... abból baja is lehet a babának, és ezt szerintem nem teheti meg senki a gyerekével


ja, lesz a gyereknek ruhája játéka, meg aisd-e, ku...ára ki lesz vele segitve szerencsétlen gyerek

49. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 18:08

hidd el én is vidéken lakok, és 8 általánossal dolgozok huszonsok éve a városgondozásba, mint közmunkás.

minimálbért kapok éppen. sajna, de attól még lehet hogy másnak valami miatt olyan rosszul jött össze a dolog hogy ezt a hirdetést adta föl.

Én csak azt akartam ezzel mondani hogy nem mindeni egyforma.Nekik így jobb.Csinálják ha bejön.Mindenki úgy jut pénzhez ahogy akar.

2009. aug. 29. 18:03

Nem ítélkezésről van szó!

Engem tulajdonképpen az sem érdekel, hogy a gyerek hova születik. A mamának miért nincs bevétele? nem dolgozott terhesség előtt? Ha igen és elvesztette az állását, akkor is jár neki munkanélküli segély, önkormányzati, stb.

Sokan vannak nehéz helyzetben a környezetemben, sőt én az én családom is volt úgy, hogy én is férjem is munkanélküliek lettün, a gyerekünk meg tanult, de eszünkbe nem jutott ilyen hirdetést feladni, kilincseltem minden nap és olyan munkát is bevállaltam, amihez semmi közöm nem volt. Én nem kaptam sehonnan segélyt, mert azt mondták az önkormányzatnál is, hogy sok volt a fizetésem, és különben sem hiszi el senki, hogy ennyiből élek, sőt a tankönyv támogatást sem vettem igénybe, mert annyira nem vagyok hozzászokva, hogy elfelejtettem igényelni. Vannak vidéki rokonaim, és érdekességképpen elmondom, hogy dolgoznak, pedig ott sincs sok munkalehetőség.

Lényegtelen...

A fórum indító szándékát nem ismerem, de ha az a szándéka, ahogy írta valaki, hogy gyűjtés szervezzen, nem tetszik nekem. Én ammondó vagyok, hogyha valaki akar segíteni, akkor tegye, de ne tegyen felhívást, főleg ha nem magának teszi. De ha tegyük fel tényleg valakinek akar segíteni, akkor minek teszi ki, hogy honnan szedte a rászorulót. Nem lett volna egyszerűbb kiírni egy fórumot, hogy van valaki, akinek gondjai vannak és segítsünk neki?

2009. aug. 29. 17:36

sose tudjátok ki miért került ilyen helyzetbe.

csak gondoljatok bele élnek egy faluba.pl az ember dolgozik. elélnek, és a csaj ura hirtelen elveszti a munkáját és kilátástalan a helyzet.

lehet hogy egy normál ember nem menne bele, de nem mindenki gondolkozik egyformán.ki tudja lehet hogy még segitségük sincs.

addig míg az ember nem ismeri a körülményeket, butaság itélkezni.

46. nicolekeg (válaszként erre: 43. - Gummy)
2009. aug. 29. 17:01

Én is ezt gondolom:)

1. Lehet dolgozni terhesen is (én is dolgoztam, és szinte mindenki)

2. Az apuka miért nem vállal másodállást?- Mondjuk

3. Ha előtte is ezt csinálta, akkor valóban több a lóvéja, mint egy "átlagembernek"- kivéve, ha a stricije lehúzza:) de ez csak feltételezés

4. Könnyebb 15 percet melózni 3000-ért, mint 100Ft-ért, meg jobban is esik az embernek, persze.

Ebben tök igazad van:)

Csak azt hiszem a dolgok lényege mellett siklottunk el megint, amiért az eredeti fórum is indult, engem tökre nem érdekelnek az anyagi, meg pippantós részei a dolgoknak, vagy hogy ki mit hogyan. Lett indítva egy fórum, amiben megkérdezték a véleményünket. Én elhiszem, hogy ez valóban így van, tök reálisnak látom, szerintem tényleg adott fel hírdetést a pár. Nem hiszem, hogy előtte is ezt melózta, meg ez engem baromira hidegen is hagy. Engem egy dolog háborít fel, hogy a csöpp kis élet aki a méhében növekszik, milyen szülőkhöz "érkezik" meg, milyen élete lesz a kicsinek. Szerintem a fórumindító is ezért szervezne nekik gyűjtést. Aztán az már más kérdés, hogy ki ad, ki nem. Persze vannak szegény családok, manapság meg sok embernek van anyagi gondja, nem is pici. De azért ez nem semmi, h 3 rongyért lepippantalak, mert a gyereknek kell a kiságy:) Vicc, komolyan. 9 hónapig nem kellett a gyereknek semmi?? Vagy mi? Ki lehet spórolni, mert ki lehet, nekem ne mondja senki, hogy nem!!!! Nem kell a Brendonban venni újonnan.

2009. aug. 29. 15:57
szerintem a cime miatt törölték, és valószinüleg ezt is fogják, a cime miatt
44. K.né
2009. aug. 29. 15:51
Egyet értek: aki keres (nagyon) az talál. Na nem biztos hogy milliókat kap (sőt biztos nem), de ha szükség van a pénzre nem kell finnyáskodni.
43. Gummy (válaszként erre: 41. - K.né)
2009. aug. 29. 15:47

Ezért is nem sajnálom annyira, mert el lehet menni gyárakba dolgozni (mert valaki mindig felmond, valahol mindig van üres hely).


Ha valaki nagyon akar, lehet találni munkát. Csak egy ilyen helyen kevesebbet kap, mint egy orálért. És azért az annyira nem nehéz fizikai munka. :)


Szóval semmi sajna, több lóvéjuk van havonta, mint nekem.

42. Gummy (válaszként erre: 40. - K.né)
2009. aug. 29. 15:44

Régebben voltak olyan műsorok a tévében, amikor szegény családokat mutattak be, és lehetett küldeni nekik játékot, bútort, ruhát.


A ruhákból kb. egy teherautónyi mennyiséget kaptak. Na azért az már szép. :)


Egyébként én is kaptam rucikat a gyerekekre, amiket nem kellett visszaadnom, és elvittem turkiba eladni.

41. K.né (válaszként erre: 39. - Gummy)
2009. aug. 29. 15:44
Én is így voltam a GYED előtt, az (tényleg csak kb.) 341Ft/ óra. Egy kukacolás meg ha 30percnek is vesszük, az jóval több...
40. K.né (válaszként erre: 38. - Gummy)
2009. aug. 29. 15:40
Jujuj, de logikás vagy :-) De nem hülyeség.
39. Gummy
2009. aug. 29. 15:40

Én szaros minimálbérért "szívok" naponta 8 órát


:)

38. Gummy
2009. aug. 29. 15:35

Azért nem tudom, hogy mennyi egy menet, de ha naponta csak 10.000 forintot hazavisz, az egy hónapban legalább nettó 300.000 forint.


Ne már hogy babaholmi kell nekik.


Egyébként ha mindenki küldene nekik, ők meg a több tonna ruhát elvinnék a turkiba eladni, na az is jó lóvé lenne.

37. K.né (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 15:32

Ja, pont engem érdekel :-)

1. nőnemű vagyok

2. van aki szolgáltasson


Az ismerősöm meg ki tudja miért hívta fel. Az legyen az ő dolga. Ő beszélt vele először, aztán elmesélte hogy nehéz helyzetben vannak, innen tudom a dolgot. Elkértem a telefonszámot, és innen tudjátok.

36. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 15:31

szerintem ő csak arra volt kiváncsi hogy mi a véleménye az itteni embereknek arról hogy gyerekholmit ajánl fel ennek a orális családnak

hát rosszul sült el

2009. aug. 29. 15:23

Hát tudod, én nem vitatkozásiból, de sosem hívnék fel egy ilyen hirdetésnél megadott telefonszámot.

Felhívtad és megkérdzted, hogy miért hirdetnek ilyet, tudsz e segíten?


Ilyen számokat azok hívnak, akiket a szolgáltatás érdekel, nem?

34. K.né
2009. aug. 29. 15:21
bab=baba
33. K.né (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 15:21
Lentebb már írtam, hogy babholmi-gyűjtést szerettem volna elhinteni csupán segítésképpen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook