Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » (Hogyan)Vegyem meg a lakást, ami átvihető jelzáloggal terhelt? fórum

(Hogyan)Vegyem meg a lakást, ami átvihető jelzáloggal terhelt? (beszélgetős fórum)


17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 9. 20:26
Végülis a lényeg: ne legyen jelzálog a lakáson, amikor Te megveszed! Ők meg vigyék, ahová akarják, v. egyenlítsék ki!
16. Bcicus (válaszként erre: 2. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 23:07
Régen ez megoldható volt ma már nem nagyon. Ki kell fizetni a jelzálogot addig nem fogják leszedni erről a lakásról nagy valószínűséggel. Az is kérdés milyen hitel az ami be van jegyezve, ez az ingatlan volt e a hitelcél vagy nem.
15. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Patapucs)
2013. márc. 8. 21:33
A friss tulajdoni lapon látható, van-e a lakáson jelzálog. Ügyvéd úgyis kell az adás-vételhez.
14. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 21:32
Szerintem kérdezd meg, melyik banknál van a hitelük, és azt a bankot kell kikérdezni, van-e ilyen lehetőség.
13. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 21:31
Én sem tudtam átvinni a másik lakásra, amit kinéztem, mivel csak olyan lakásra engedték volna, ami már a saját tulajdonomban van. Márpedig amíg nincs kifizetve minden,addig nem a tulajdonod. De lehet, hogy bankja válogatja.
12. 973d9d6ecf (válaszként erre: 11. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 17:34
Szívesen.De sajnos a legjobb jó indulat mellett sem lehet itt többet tenni..
2013. márc. 8. 17:25

Köszönöm mindenkinek, lehet túl aktivizáltam magam :)

Ügyvédünk van.

10. 973d9d6ecf (válaszként erre: 8. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 16:36
Ez így nagyon tág fogalom....sok minden megoldható...De menj ügyvédhez...Az tudni fogja mit tegyél...vagy ne...Kár itt erről beszélni látatlanban..Mert minden ilyen eset egyedi...Tehát nem lehet rá megfelelő választ adni itt...Bármennyire is szeretnénk...Nem volna etikus..
2013. márc. 8. 16:34
A tulajdoni lapon jelzáloghitel a MÁK felé szerepelt. Ami állítólag átvihető.
2013. márc. 8. 16:28

És ha szocpolról van szó, akkor az sem vihető át?

Mert ha jól emlékszem erről van szó, akkor a tulajdonlapon is ennek kell szerepelni?

7. alkonyat (válaszként erre: 5. - Alkonyat)
2013. márc. 8. 15:39

Az "átvihető" jelzálog az úgy értendő, hogy TI újabb szerződést köttök a bankkal, de csak azután, hogy az eladó a teljes jelzálog hátralékát kifizeti(tek).


Vedd figyelembe, hogy ez egy új jelzálog lesz, ugyanúgy kell a banknak fizetnetek értékbecslési díjat, közjegyzői díjat és ügyintézői díjat (ez is több százezer lehet!).

6. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 15:39
A kérdés egyszerű ...a válasz több oldalt is befogadna...De a mai ingatlan árfolyam mellett megkockáztatnám.,hogy nehezen...Át kell nézetni a hitelszerződést...Mert mindegyik más kitételt foglal magában...Bankja válogatja...
5. alkonyat (válaszként erre: 2. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 15:26

A hitel nem vihető át - ilyen fogalom nincs! Ha ti kifizetitek a tulajdonosnak a vételárat - ő ebből teljes összegben kiegyenlíti a bankja felé a jelzálogát, akkor tudtok csak szerződést kötni a vételről. Persze mindezt csakis a te általad választott ügyvéd előtt! Ne ő hozzon ügyvédet!

Az ügyvéd fogja tudni, hogy mi ennek a módja, bízzatok meg benne. Semmi esetre sem egymás közti szerződés legyen, mert bebuktok!

4. patapucs (válaszként erre: 2. - Tucnyanjelik)
2013. márc. 8. 14:50

Kellene egy ügyvéd, mert a jelzálognál elindegenítési és terhelési tilalom van általában. Ez azt jelenti, hogy addig az új tulajdonost nem lehet bejegyezni, amig a bank le nem veszi a jelzáogot ill. hozzá nem járul a levételhez. Ebbe viszont csak akkor megy bele, ha van új lakás. Új lakás pedig a vételárból lenne amit majd megkapnak - ha jól gondolom.


Én nem vennék úgy ingatlant, hogy nem tudnak bejegyezni tulajdonosnak ill. problémás a bejegyzés...az én eladóm 2 éve "elfelejtette", hogy az eladás előtt 6 hónappal kölcsönt vett fel a lakásra és jelzálog került rá. A vételárból ki lett fizetve, de még így is elég macerás és idegörlő volt (pedig az ügyvédem intézte a 95%-át), mert én is hitelből vettem meg.

2013. márc. 8. 14:21

A mi lakásunkon is jelzálog hitel van.. de nem vihető /nem is akarjuk/ sehova...

a vétel árból ki kell fizetni, és levetetni a jelzálogjogot.

2013. márc. 8. 14:10
Lakásvásárlás előtt, mondhatni inkább közben vagyunk. Megvan a lakás, minden megfelel az igényeinknek, de kiderült (a tulajdonos is közölte velünk), hogy a kikért tulajdon lapon bejegyzett jelzáloghitel van. Az eladó szerint ez a hitel átvihető az általuk megvásárolandó házra. Arra lennék kíváncsi, mi hogy tudnánk ebből jól kijönni? Nem szeretném, ha a lakással együtt egy plusz nyűgöt is kapnánk. Az eladó egyébként megbízhatónak tűnik, de erre mégsem alapozhatok. Volt már valakinek hasonlóban része? Kérem ossza meg tapasztalatát.
2013. márc. 8. 14:03
(Hogyan)Vegyem meg a lakást, ami átvihető jelzáloggal terhelt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook