Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a gyermekem, hogy séta közben megfogja a kezem? fórum

Hogyan vegyem rá a gyermekem, hogy séta közben megfogja a kezem? (tudásbázis kérdés)


21. dunyuska (válaszként erre: 11. - 5d3fac1d2b)
2010. jún. 29. 21:59
teljes mértékben igazat adok, nekem pl 4 gyermekem van abbol 3 kicsi, "most jön az a duma hogy minek csínáltál ennyít ha nem tudsz vigyázzni rájuk stb"nevelőszülöként hoztam ki öket, jobb élet és biztonság , szerettt reményében amit 100%meg is kapnak, én pl most a két kicsinek 2, és 3,5 évesnek keresek bébipórázt.könnyebb legyen a közlekedés a 4 gyerekkel.ha valaki tud kérem dobjon egy e-mailt 2db lenne szükségem linda@rednet.hu elérnek.üdv mindenkinek.melcsi
2008. ápr. 14. 07:23
sétáltassatok pl. egy macit
2008. ápr. 13. 21:45
Én hagyom, hogy ne fogja a kezem, és az egyik szemem mindig rajta van. Most 21 hónapos, és mára megtanulta, hogy nem megy el tőlem messzire.
2008. márc. 14. 17:32
Én modanák neki egy mesét ..és beleépíteném a mesébe ,,hol volt hol nem volt volt egyszer egy kilány aki nem engedelmeskedett az anyukájának és elveszett a piacon ..mert nem fogta az anyukájának a kezét ..és mire körülnézett az anyukája nem volt sehol ! Nagyon megijedt szegény kislány ,mert a piac tömve volt emberekkel és mindenki csak idegen volt Neki ..ekkor sírni kezdett nagyon és megfogadta az utcán soha nem engedi el az anyukája kezét! :))) Ez voltam én ! :))) Utána ha kellett ..hanem mindig fogtam valakinek a kezét .
17. HViki
2008. márc. 14. 17:23
Az én lányom is ilyen szabadságvágyó. Ráadásul nem tud menni, csak futni. Lassan már 2 és fél éves lesz. Mostanában már kezdi megtanulni, hogy az uttesten fogni kell a kezem, illetve, ha azt mondom, most állj meg itt, akkor ott is marad. A legelső lépcsőfok a normális közlekedésben a babakocsi, vagy bevásárlókocsi tologatása. Karácsonyra kapta mind a kettőt és nagy örömmel tologtja. Ezeket tologatva közlekedni is jobban lehetett vele, mert nem rohant, nem szeleskedett annyit. Lefoglalta a tologatás.
2007. dec. 27. 16:20
nekem a lányom elég óvatos volt ilyen téren. neki könnyen ment. az elejétől kézenfogva jött. a fiú meg csak azóta mióta bölcsis .előtte semmi pénzért meg nem fogta a kezem . kirántotta és ment egyedül. igy ha nem volt nálam semmi, egyszerűen ha át akartunk menni az uttesten, felkaptam és a hónom alá fogtam a hisztiző gyerekem. aztán letettem ha átkeltünk. ez vált be a legjobban.ha pedig tele volt a kezem akkor meg egyszerűen megragatdam erősen hogy ne tudja kitépni és simán átvonszoltam az úton.de mire átértünk addigra mosolygott. elkerült bölcsibe, azóta egyszer sem volt olyan hogy ne fogná meg a kezem az uttest előtt.
2007. dec. 18. 15:08
Két hónapig kínlódtam a fiammal a nyáron mire rátanítottam hogy kézen fogva kell sétálni és kész nincs mese. NÉha dumáltam neki, volt hogy eréjesebben rászoltam, főleg ha jött a kocsi, volt hogy elesett és rájött jobb kapaszokni belém mert akkor nem lesz bibis a térde, szóval, türelem. MOst már ő maga kéri hogy fogjam a kezét. Gyakoroltuk sokat, nőtt, okosodott, időbe tellt.
2007. jún. 28. 10:49
2 éves a lányom,nekem is a rádumálós módszer jött be.Gyere babám,nehogy el veszítselek,mert hogy jössz haza?Vagy el ne üssön az autó,gyere a fal mellé.A pórázt egyébként nem ellenzem,csak az én lányom szeretett lógni benne,azt élvezte,ha úgy viszem.Így nem sokat sétált,ha mégis,akkor direkt elesett,hogy elkapjam vele.Csak egy új játék volt neki,nem hiszem hogy ártott volna,csak nem jött be nekünk.
2007. jún. 22. 02:11
EGYSZERŰEN MEGFOGOD TE A KEZÉT!!
12. marcsy006 (válaszként erre: 10. - Böske)
2007. máj. 21. 14:40
Éerdekes ez a megközelítés is,nálunk semmilyen problémát nem okozott,hogy ehhez a cselhez folyamodtunk,a fiúk barátnőket találtak és nem alakult ki semmi túlzott kőtődés,igaz tudní kell azt,hogy meddig szabad ezt a játékot játszaní a gyerekekkel,akkor nem okozhat bajt.SZERINTEM.Persze másnak,lehet más véleménye,tapasztalata én tiszteletben tartom mások véleményét,sőt kiváncsí vagyok,ki mit tapasztalt.Azt mondják a jó pap is holtíg tanul.
2007. máj. 21. 11:37

Szerintem nem kellene ennyire furán reagálni a babapóráz miatt:valakinek ez a jó,valakinek pedig nem!!!!

Nem kell elitélni másokat,mert nem úgy látnak egy két dolgot!!!

10. böske (válaszként erre: 9. - Marcsy006)
2007. máj. 21. 10:51
Nem akarok vitatkozni. mindenki tegyen úgy, ahogy neki beválik. az én szakmám magja a pszichológia. Attól tartok, nem ültetném a gyerekembe az amúgy is erős "anyától-elszakadás" félelmét...Fenébe azzal, hogy mit gondolnak mások! Ha senki nem láthatná, mert láthatatlan lenne a babapóráz, akkor is elleneznétek? Elég, ha magadnak válaszolsz, mert úgysem hiszek el bármilyen választ...:)
2007. máj. 19. 15:41
Nekem 4 gyerekem van soha eszembe nem jutna a póráz,cselezní egyszerűbb pl.gyere,kicsim fogd meg anya kezét és vígyázz rám nehogy elüssön az autó/v.nehogy elvesszen anya a tömegben/ a fiúknál és a kislánynál is bevált ez a módszer.Egy próbát szerintem megér.
8. böske (válaszként erre: 3. - 03755e6896)
2007. ápr. 23. 14:59
Igen, morbid a babapóráz. De ha a gyerek eltűnik, vagy elüti az autó, még morbidabb, nemde??? Egyébként természetesen nem a sík "mezőn" adnám rá, hanem nagy tömegben vagy forgalomban. Az sosem érdekelt, hogy morbid-e, az igen, hogy megmaradjon. Mert ha a kis dacos nem AKARJA fogni a kezed, akkor igen, legyél türelmes, (én is az vagyok), csak győzd kivárni, hogy a természetes akaratát ízlelgető kis virágszál ott, az utcán elhagyja a dackorszakot... Doryka, remélem, neked is 2-3 éves porontyod van!
2007. ápr. 23. 13:15
Szaboemivel ertek egyet. Csak ott kell ragaszkodni hozza ahol veszelyes egyedul, biztonsagos terepen pedig hagyni boklaszni. Nekunk is ez a kovetkezetesseg valt be. Gyorsan megtanulta, olyan bo 1.5 eves koraban.
6. Hanna1001 (válaszként erre: 4. - A900f63755)
2007. ápr. 17. 21:04
Nagyon köszi a válaszodat, jó ötlet, megpróbálkozom ezzel is...:-)
2007. ápr. 17. 14:09
Következetesenragaszkodni kell hozzá, hogy veszélyesebb helyeken fogja meg a kezünket. Megérti, hogy ez így helyes. Amikor azonban mehet, engedd el. Megtanulja a különbséget, s ő sem reklamál egy idő után.
2007. ápr. 16. 23:38

Az én lányom is ilyen volt.Úgy vettem rá, hogy fogtunk egy szatyrot, amit anya nem bírt el, mert nagyon nehéz és ő segített vinni.Aztán anyának fáj a lába és elesik, ha Anna nem fogja a kezét.

Most a babakocsit segít tolni.

Ha végképp nem akarja fogni a kezem, akkor az a lényeg, hogy mielőtt átmegyünk az úton, akkor mindenképp és csak addig fogja, amíg átkelünk egyik oldalról a másikra.

De azért az első kettő is bejött.

Babapóráz?Nem rossz csak baromi furán néznének rám az utcán.Pláne, hogy nekem mindjárt 3 kellene:)))

2007. ápr. 16. 19:36

babapóráz????????? szerintem ez elég morbid.

Szerintem legyél türelmes és próbáld elmagyarázni a manócskádnak ha megfogja akezed biztonságban van.

2007. ápr. 16. 11:39
Bababoltokban lehet kapni mellényszerű "babapórázt". Akárki akármit mond, szerintem inkább ez, mint egy esetleges baleset vagy "elveszés".
2007. ápr. 16. 11:37

Segítség! Nem tudom rávenni a gyermekem, hogy séta közben megfogja a kezem. Ha valakinek van jó ötlete segítsen....

Rendes, aranyos az én kislálnyom, csak a kézenfogva sétálás nem megy nekünk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook